Nawigacja

 • II i III turniej Ligi Mistrzów BRD

  Za nami kolejne turnieje IX edycji Ligi Mistrzów BRD. W dniach 4-5.02.2016 uczestniczyliśmy w drugim i trzecim turnieju tegorocznej ligi, ktore odbyły się na terenie  województwa zachodniopomorskiego /Banie (powiat gryficki) - 4.02.2016 oraz  Przelewice (powiat pyrzycki) - 05.02.2016.
  Zespół naszej szkoły  w składzie: Wiktoria Garbarska, Natalia Jatczak, Iga Walczak, Jakub Długosz i Damian Suligorski pod opieką Marka Kamińskiego zajął w nich IV i VI miejsce. Kuba Długosz zaś kolekcjonuje tytuły w klasyfikacji indywidualnej. W trzech turniejach ma już trzy wygrane i jest głównym kandydatem do indywidualnego zwycięstwa w całej Lidze.  Oprócz tego w obu ostatnich turniejach zwyciężył w konkurencji "przeszkoda dnia". 

  Ostatni, czwarty turniej Ligi Mistrzów BRD 2016 odbedzie się 16.02.2016 w Koluszkach. Gospodarzem będzie Zespół Szkół nr 1 Koluszki.

  foto

 • IX edycja Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów BRD 2016 rozpoczęta

    Gdy zbliża się okres ferii zimowych,  nadchodzi czas pierwszych spotkań najlepszych drużyn Polski w BRD /Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym/. W tym roku jest podobnie. Ruszyła właśnie IX edycja Ligi Mistrzów BRD. Pierwszy turniej odbył się 30.01.2015 w gościnnym Kędzierzynie-Koźlu. Zaproszone zostały czołowe zespoły z całej Polski, reprezentujące 9 województw. Zespół naszej szkoły / Wiktoria Garbarska, Natalia Jatczak, Iga Walczak, Jakub Długosz i Damian Suligorski pod opieką Marka Kamińskiego/ wspólnie z zespołem Gimnazjum nr 1 był przedstawicielem województwa łódzkiego.

  "Menu" każdego turnieju jest określone regulaminem ligi. Testy wiedzy, pierwsza pomoc medyczna i rowerowy tor przeszkód, to konkurencje w których każdy uczestnik musi się zaprezentować.  Sprawność na torze i wiedza muszą iść w parze. Suma punktów daje miejsce w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej.

  Pierwszy turniej możemy uznać za udany. Brązowy medal w klasyfikacji drużynowej i pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej dla Kuby Długosza pozwalają optymistycznie patrzeć na kolejne starty. A te już wkrótce. Kolejne turnieje odbędą się w dniach 4-5.02.2016 na terenie województwa zachodniopomorskiego. Ruszamy tam juz w środę.
      Na deser zostaje IV turniej tej edycji ligi, którego będziemy gospodarzem w dniach 15-16.02.2016. Będzie to jednocześnie podsumowanie całej IX  edycji  Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów BRD.

  zdjęcia

  http://tvm.info.pl/video_listing/liga-mistrzow-brd-2/

 • Kochajmy Babcie i Dziadków

  Dnia 27 stycznia 2016 r. w klasie II b odbyła się uroczystość pod hasłem " Kochajmy Babcie i Dziadków ". Dzieci swym wyjątkowym, licznie przybyłym gościom zaprezentowały umiejętności recytatorskie i wokalne. Wnukowie słowami wierszy i piosenek zapewniali o swojej miłości, wyrażali przywiązanie, składali życzenia i podkreślali niezastąpioną rolę dziadków w ich życiu. Na scenie pojawił się " dziadek ", który w zabawny sposób przedstawił czasy swojej młodości. Dzieci zaprosiły babcie do rock and rolla, a także do wspólnego zaśpiewania piosenki biesiadnej " Hej sokoły". Podczas koncertu życzeń uczniowie zaprezentowali swoje ulubione piosenki. Dziadkowie nie kryli wzruszenia oraz zachwytu dla umiejętności swoich pociech. Impreza zakończyła się słodkim poczęstunkiem, podczas którego goście mieli okazję do rozmów, wymiany doświadczeń i wspomnień.

 • SIATKARSKIE MISTRZOSTWA DZIEWCZĄT

    Siatkówka zrobiła ogromną karierę od typowej gry rekreacyjnej do sportu olimpijskiego, jest również jedną z dyscyplin sportowych wpływających korzystnie na prawidłowy i harmonijny rozwój fizyczny i psychiczny młodego człowieka.

  25 stycznia 2016 r.  rozegrane zostały Siatkarskie Mistrzostwa Dziewcząt.

  Celem turnieju było propagowanie piłki siatkowej, jako świetnej gry rekreacyjnej. Stawką był tytuł Mistrza Szkoły.

  Komplet zwycięstw i tytuł mistrzowski zdobyła -  Adrianna Kaczuba i Julia Walczak

  II miejsce – Olga Woźniak i Karina Woźniak

             Natalia Zimnicka i Zuzanna Lubiszewska

  III miejsce – Adrianna Adamczyk i Weronika Nowak

   Aleksandra Pyrz i Natalia Grzelak

              Karolina Kubat i Ksenia Justyna

    Aleksandra Janik i Karolina Kotynia

  Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

  Turniej zorganizowała i sędziowała p. Beata Starosta.

  foto

 • Dzień Babci i Dziadka

     W Szkole Podstawowej nr 1 zapraszanie babć i dziadków na uroczystości z okazji ich święta jest już tradycją. Również w tym roku uczniowie klas I – III uczcili w swoich klasach Dzień Babci i Dziadka. Uroczystości i imprezy klasowe odbyły się 21 i 22 stycznia w klasach I a, I b, I c, III a i III b.

  Honorowi goście przybyli do pięknie udekorowanych sal. Dzieci zaprezentowały ciekawe programy artystyczne, wierszem i piosenką złożyły kochanym babciom  i dziadziusiom życzenia, wręczyły laurki. Były tańce, skecze, gra na instrumentach, wspólne z babciami szycie poduszeczek na szpilki.

  Na koniec uroczystości goście miło porozmawiali przy słodkim poczęstunku. Chwile spędzone w szkole były dla babć i dziadków pełne uśmiechu  i wzruszeń.

  foto

 • Siatkarze "Jedynki" mistrzami gminy Koluszki

  W dniu 22.01.2016 na hali OSiR Koluszki odbył się turniej piłki siatkowej chłopców szkół podstawowych o tytuł Mistrza naszej gminy.  Do walki przystąpiły drużyny Szkoły Podstawowej nr 2 w Koluszkach, Szkoły Podstawowej w Gałkowie Dużym i nasza reprezentacja.

  Chłopcy w składzie: Damian Borkowski, Hubert Lenart, Jakub Lipiński, Bartosz Rzesiewski, Kacper Biniek, Seweryn Tomczak, Franciszek Kowalski, Wiktor Orłowski, Damian Suligorski i Igor Mela pod opieką Marka Kamińskiego zdobyli tytuł Mistrzowski zwyciężając we wszystkich spotkaniach.
   To piękne rozpoczęcie sportowego roku 2016. Gratulacje i wielkie brawa!!

  foto

 • Uczennice gimnazjum w klasie IIa

     Dnia 20 stycznia uczennice klasy II a Gimnazjum nr 1: Weronika Staroń, Julia Zajączkowska i Wiktoria Dawlut przeprowadziły lekcję na temat Internetu u swoich młodszych kolegów  z klasy IIa. Było to pierwsze działanie ich projektu edukacyjnego związanego z mediami.  Dziewczynki przygotowały prezentację, która dotyczyła Internetu.

  Szczególnie atrakcyjne dla drugoklasistów były kalambury, quiz  na temat przeglądarek oraz gry edukacyjne. Wszyscy uczniowie brali czynny udział w zajęciach i zdobywali zasłużone punkty za aktywność. Na koniec starsze koleżanki wręczyły wszystkim uczniom nagrody.  Maluchy mają nadzieję, że gimnazjalistki  będą ich odwiedzać częściej.

  foto

 • Projekt z języka angielskiego pt. ,,Nauka razem”

  W ramach projektu z języka angielskiego pt. ,,Nauka razem” w dniu 20.01.2016r. uczniowie z klasy 2c brali udział w niecodziennej lekcji, z udziałem koleżanek z klasy 4a. Uczennice pod kierunkiem mgr Ewy Sitkowskiej - nauczycielki jezyka angielskiego,  przeprowadziły gry i zabawy motywując uczniów do nauki języka angielskiego. Tematem zajęć było: ,,Ćwiczenia utrwalające wiadomości z rodziału 3 The moon is in the river”.   

  Głównym celem zajęć było utrwalenie umiejetności z w/w rozdziału. Amelia Kaźmierczak, Maja Bajer oraz Maja Janowska przygotowały krzyżówkę obrazkową, zabawę w kręgu z piłką oraz loterię  -,,Zgaduj, zgadula”. Na zajęciach zastosowano różnorodne metody i formy aktywizujące uczniów dotosowane do możliwosci dzieci, sprzyjające samodzielności myślenia
  i działania, pozwalające maksymalnie aktywizować uczniów. Na uatrakcyjnienie zajęć wplynęły również różnorodne formy pracy z uczniami oraz odpowiednio dobrane środki dydaktyczne.

  foto

 • 24 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

     Po raz 24 ruszyła ogólnopolska akcja charytatywna, której pomysłodawcą jest Jurek Owsiak. Zebrane fundusze posłużą m. in. na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych i na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorów.

  Każdego roku w styczniu społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach pod przewodnictwem koordynatorów: Beaty Starosty i Katarzyny Krajewskiej aktywnie włącza się w  ogólnopolską akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie naszej szkoły aktywnie i z entuzjazmem zbierają fundusze na rzecz fundacji Jerzego Owsiaka.

   W czwartek, 07  stycznia, odbyła się dyskoteka na  rzecz WOŚP . Dobrą zabawę podczas dyskoteki gwarantowali uczniowie Gimnazjum nr 1, którzy zajęli się oprawą muzyczną. Następnego dnia w sali gimnastycznej odbył się Turniej Sportowy WOŚP, niezmiennie cieszący się dużym zainteresowaniem uczestników. Przygotowano wiele ciekawych konkurencji, w których można było rywalizować z innymi uczniami i z własną słabością.  Koszt udziału w jednej konkurencji wynosił 1 zł. Można było sprawdzić swoje możliwości w różnorodnych konkurencjach sportowych przygotowanych przez p. Beatę Starostę, p. Katarzynę Krajewską, p. Marka Kamińskiego. Uczniowie rywalizowali ze sobą w atmosferze dobrej zabawy, ale najważniejszy był cel – zebranie środków na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych i na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorów. Startujący mogli liczyć na gorący doping, doceniano nie tylko najlepsze rezultaty, ważne było podjęcie wyzwania, odwaga i wytrwałość.

  Długie kolejki ustawiały się przed stoiskiem, w którym można było za dwa złote wylosować pluszowe zabawki, wcześniej ofiarowane na ten cel  przez uczniów. Losowaniu towarzyszyło sporo emocji, uczniowie z uśmiechem prezentowali  nowo nabyte pluszaki, misie, smoki i kolorowe zwierzątka. W organizacji całej akcji charytatywnej,  oprócz członków SU, wzięła udział liczna grupa uczniów klas szóstych i piątych pod przewodnictwem koordynatorów: Beaty Starosty i Katarzyny Krajewskiej.

  Szkolna akcja ponownie pokazała, że nadal chcemy i potrafimy współczuć, rozumieć i aktywnie pomagać.
     Wyrazy uznania należą się wszystkim uczniom, którzy aktywnie włączyli się w organizację akcji, ofiarowali wiele pięknych maskotek, dzielnie startowali w turnieju i zasilali konto WOŚP, często z własnych oszczędności. DZIĘKUJEMY!!!

  galeria zdjęć

 • RÓŻNIMY SIĘ – LUBIMY SIĘ!

    W  naszej szkole w ramach projektu Kolorowa szkoła – kolorowy świat odbywają się działania mające na celu przeciwdziałanie wszelkim przejawom dyskryminacji w szkole. Listopad poświęcony był tematyce tolerancji. Uczniowie wspólnie z wychowawcami przygotowywali krótkie filmy i prezentacje multimedialne zgodne z zaplanowaną tematyką. W działaniach tych brały udział całe zespoły klasowe. 17 grudnia odbył się apel, na którym zaprezentowano efekty pracy uczniów i wychowawców. Wszyscy zasłużyli na uznanie, gdyż poruszono różne aspekty tolerancji i ukazano je w niezwykle interesujący sposób.

 • Dlaczego warto jeść warzywa?

     Dnia 18 grudnia po całym miesiącu prac  uczniowie klasy IIa przygotowali finałowy pokaz dla rodziców, wychowawcy oraz pani  dyrektor. Tematem prezentacji było: Dlaczego warto jeść warzywa? Dzieci w niezwykle ciekawy i oryginalny sposób przedstawiły wartości odżywcze wybranych warzyw. Po prezentacji uczniowie zmierzyli się z zagadkami i zadaniami matematycznymi o tematyce zdrowotnej.

     Najbardziej oczekiwanym punktem lekcji było wspólne  krojenie  sałatek warzywnych. Pod czujnym okiem rodziców uczniowie  wykonali przepyszne potrawy.

     Na koniec zajęć przy zdrowo zastawionym stole wszyscy uczestnicy lekcji zaśpiewali kolędy i złożyli sobie świąteczne życzenia.

  foto

 • Pachnące święta

    Dnia 18 grudnia 2015 roku w klasie II b odbyły się zajęcia otwarte. Licznie przybyli rodzice mieli możliwość obserwowania swoich dzieci w trakcie zdobywania wiedzy, zabawy, współpracy w grupie czy współzawodnictwie. Temat zajęć " Pachnące święta " związany był z jednymi z najpiękniejszych dni w roku. W trakcie zajęć uczniowie wykazali się znajomością tradycji związanych z Bożym Narodzeniem, określali nastrój towarzyszący świętom, śpiewali kolędy i pastorałki, wypowiadali się na temat swoich domowych obowiązków. Po obejrzeniu prezentacji poświęconej wigilijnym zwyczajom dzieci musiały zmierzyć się z niełatwym zadaniem - rozpoznawaniem zapachów i smaków świąt. Ekspertami  w konkursie byli rodzice. Na zakończenie spotkania uczniowie wręczyli zaproszonym gościom własnoręcznie wykonane prezenty. Zajęcia były ciekawym wyzwaniem dla dzieci, a nowym doświadczeniem i atrakcją dla rodziców.

 • Nadchodzi Święty Mikołaj

  ŚWIĄTECZNE KONKURSY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  W Konkursie z języka angielskiego dla klasy I-III pt. “Santa Claus is coming ” - ,,Nadchodzi Święty Mikołaj”.

  I miejsce zajęła Maja Kaczmarek Ic
  II miejsce Julia Tomczyk IIIa
  III miejsce Alan Maciejewski IIIb

  W Konkursie z języka angielskiego dla klas IV-VI pt. “A letter to Santa Claus” - ,,List do Świętego Mikołaja”.

  I miejsce zajęła Karolina Kotynia z klasy Vb
  II miejsce Bartłomiej Janowski Va
  III miejsce Wojciech Wosik IVb

 • CHOINKOWE SZALEŃSTWO

      Wielkie i całkiem malutkie, jodły, świerki, i sosny -  nikt chyba nie wyobraża sobie świąt Bożego Narodzenia bez choinki. Nawet jeśli nie występuje ona w tradycyjnej formie żywego drzewka bożonarodzeniowego obwieszonego bombkami i światełkami. Ubierając choinkę, wkraczamy jakby w lepszy, prawie czarodziejski świat świąt Bożego Narodzenia, który pamiętamy z dzieciństwa. W okresie przedświątecznym iglaste drzewka otaczają nas na każdym kroku.

  W tym roku Samorząd Uczniowski z opiekunkami p. Beatą Starostą i Katarzyną Krajewską oraz świetlicą szkolną – p. Bogusławem Bukowskim 18 grudnia 2015 roku przeprowadził konkurs na najbardziej oryginalną choinkę. Praca miała mieć formę przestrzenną, wykonaną z dowolnych materiałów o maksymalnej wysokości 30 cm.

  W wyniku głosowania całej społeczności uczniowskiej naszej szkoły
  I miejsce zajęła choinka wykonana przez Emilię Fibich IIc, Julię Arendt IIb,  Julię  Tomczak IIIa     
  II miejsce
  - Alicja Bankowska Ic, Kuba Grzegorczyk Ic, Katarzyna Jeżyna Vd, Martyna Modrzewska Vd, Kobierzycka Amelka IIa
  III miejsce - Dawid Kuśmirek Vd, Sebastian Kościelecki Vd, Kobierzycka Karina IIa, Igor Szyk IIb
  Wyróżnienia - Karolina Wierzbowska IVa ,Norbert Kałużyński Vd,Jakub Płuciennik Vd, Filip Garbarski IVa, Karolina Kubat Vc, Martyna Antczak Vd, Michał Wawrzyn IId, Adam Wawrzyn Vb, Paulina Kubat IIc, Natalka Zimnicka Vd, Weronika Nowak Vd, Justyna Witczak Ia, Karolina Koluszkowska IIIa, Asia Senderecka Ib, Ola Janik VIa, Natalia Wyka IIIa, Damian Suligorski Va,

  Wszystkie  prace były tak różne, piękne i zaskakujące, że organizatorzy konkursu po wyłonieniu zwycięzców, postanowili nagrodzić wszystkich uczestników drobnym słodkim upominkiem.

  galeria prac

 • KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO pt."My favourite pet'' ROZSTRZYGNIĘTY!

   Zadaniem uczniów było przedstawienie swojego pupila dowolną techniką i podpisanie po angielsku.Jury konkursowe musiało podjąć trudną decyzję,gdyż uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością. Dziękujemy za liczny udział w konkursie!

  W Konkursie z języka angielskiego dla klasy I-III  pt. “ My favourite pet.” - ,,Moje ulubione zwierzątko.”

  I miejsce zajęła Karolina Koluszkowska z klasy IIIa i Agata Jędrzejewska z klasy Ic

  II miejsce Zuzanna Kujawa 3a i Paulina Kubat 2c

  III miejsce Dominika Czaplejewicz 2a i Marcel Warda 2a oraz Maja Kaczmarek z klasy1c

  WYRÓŻNIENIE  dla Wiktorii Graczyk z 2c

 • ŚWIĄTECZNY KONKURS KARTKI BOŻONARODZENIOWEJ

     Kartka świąteczna – okolicznościowa kartka pocztowa, często w formie karnetu, z grafiką lub ilustracją tematycznie nawiązującą do świąt, ich symboli i tradycji. Widnieją na nich choinki, Mikołaj, sterty prezentów, śnieżne krajobrazy. Inne mają  religijny charakter. Na każdej tradycyjny napis: Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku. Wzajemne przesyłanie sobie kartek świątecznych to wyraz pamięci, ciepłych myśli i pragnienia jedności z bliskimi.
    Nawet najfajniejszy mail, mms, czy e-kartka nie zastąpią tradycyjnej, papierowej świątecznej kartki.

  17 grudnia został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą bożonarodzeniowa kartkę.

  Organizatorem konkursu była p. Jolanta Rozmarynowska oraz Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami p. Beatą Starostą i Katarzyną Krajewską.

  Kartki świąteczne z rysunkami i wycinankami zostały przygotowane na zajęciach plastycznych przez uczniów klas IV  - VI.

  I miejsce – Małgorzata Golenia klasa V b  /  Klaudia Adamczyk VI b

  II miejsce – Julita Skorzycka klasa VI b  /  Bartosz Skorzycki klasa IV b

  III miejsce – Wiktoria Kaczmarek klasa V c / Stanisław Reszka klasa V c

  Wyróżnienie – Jakub Danielewicz V b / Malwina Maciejewska V a / Karolina Kotynia V b /  

      Agata Kobus VI b / Kamil Chromiński VI b

  galeria prac

 • Konkurs Grafiki Komputerowej - "MOJA KARTKA ŚWIĄTECZNA"

    W dniu 17.12.2015 rozstrzygnięty został konkurs grafiki komputerowej "Moja Kartka Świąteczna". Prace o tematyce nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oceniane były w dwóch kategoriach: klas  I-III oraz klas IV-VI. Szereg prac zostało wyróżnionych poprzez prezentacje na szkolnym telebimie. Autorzy najlepszych z nich zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami na ogólnoszkolnej uroczystości .  

  Są to: 
  w kategorii klas I-III
  I miejsce  Wiktoria Szeleszczyk klasa I c
  II miejsce Michał Kostecki klasa II b
  III miejsce Karolina Koluszkowska klasa III a

  w kategorii klas IV-VI
  I miejsce Adam Wawrzyn klasa V b
  II miejsce Magdalena Jóźwik klasa V c
  III miejsce Dominika Kucharska  /klasa V a/ oraz Natalia Jatczak /klasa V b/
  wyróżnienie Kamil Chromiński klasa VI b

  galeria prac

  Konkurs przeprowadzili: pani Honorata Knap i pan Marek Kamiński

 • PORTRET ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

  ŚWIETLICOWY  KONKURS PLASTYCZNY  POD TYTUŁEM: PORTRET ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

    Dnia 08 grudnia 2015r., odbył się  konkurs plastyczny w świetlicy szkolnej pt. „PORTRET ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA ”.W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-III. Celem konkursu było popularyzowanie postaci Świętego Mikołaja. Prace konkursowe wykonane były różnorodnymi technikami plastycznymi. Wystawa portretów została umieszczona w świetlicy szkolnej.

  Wyniki konkursu przedstawiają się następująco: 
  I miejsce: Karolina Krasińska IIIa
  II miejsce: Martyna Klimczak IIIa 
  III miejsce: Julia Tomczak IIIa

 • Świetlicowy konkurs pt „Moja szkolna łazienka”

        W ramach  programu „Wzorowa łazienka”, przeprowadzono w świetlicy szkolnej  konkurs plastyczny :”Moja  szkolna łazienka”. Prace wykonane zostały  różnymi technikami.  W konkursie wzięły udział dzieci z klas I-III. Wszystkie prace zamieszczone w naszej galerii są piękne i kolorowe. Szkolne jury -  postanowiło jednak nagrodzić wyróżnieniami 10 uczniów:

  I miejsce: Asia Senderecka Ib

  II miejsce: Zuzia Pabiniak IId

  III miejsce: Asia Kruś  IIIa, Oliwia Rzycka IIIa, Karolina Koluszkowska IIIa, Klaudia Gozdek IIIa

  Wyróżnienie: Patrycja Kuśmirek IIIa, Julia Kujawa IIIa, Piotr Adamski IId, Oliwia Olejnik IId

  galeria

 • Franek i Kuba mistrzami celuloidowej piłeczki

  10 grudnia 2015 roku na sali Zespołu Szkół w Gałkowie Dużym rozegrany został turniej tenisa stołowego szkół podstawowych naszej gminy. Chłopcy walczyli o tytuł Mistrza Gminy Koluszki i prawo dalszej rywalizacji w ramach rozgrywek organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy.

  W turnieju wystąpiły reprezentacje pięciu szkół. Drużyny walczyły systemem „każdy z każdym”. Nasza drużyna w składzie: Franek Kowalski i Jakub Lipiński pod opieką Marka Kamińskiego wygrała wszystkie cztery pojedynki i po raz drugi z rzędu została Mistrzem naszej gminy. Teraz czekamy na terminy zawodow w kolejnym etapie rozgrywek.

  foto

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół nr 1 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Koluszkach
  ul. Zagajnikowa 12
  95-040 Koluszki
 • (0-44) 7145837

Galeria zdjęć