Nawigacja

 • "Jak radzić sobie z trudnymi uczuciami i emocjami w rodzinie"

  Kościół Domowy w Koluszkach zaprasza na warsztaty dla rodziców, dziadków, opiekunów dzieci, nauczycieli, wychowawców -"Jak radzić sobie z trudnymi uczuciami i emocjami w rodzinie", które odbędą się w sobotę 15 listopada w godz. 17.00 - 19.00 w domu parafialnym przy kościele N P N M P w Koluszkach.

  Spotkanie poprowadzi doświadczony psycholog, pracownik poradni rodzinnej dr Sabina Sudowska.
   W czasie warsztatów będzie zapewniona opieka nad dziećmi, ciasto , herbata.

  Serdecznie pozdrawiamy, do zobaczenia

 • Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

  W dniu 29.10.2014 na obiektach Orlik Koluszki odbył się XV Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W tym roku do rozgrywek przystąpiło ponad 270 tys. dzieci z całego kraju. Turniej rozgrywany jest w trzech kategoriach wiekowych: U-8 /klasa I szkoły podstawowej/, U-10 /klasa II-III/ i U12 /klasy IV-V/.
  Nasza drużyna w składzie: Olczyk Jakub,Tomczak Seweryn, Rzesiewski Bartosz, Lipiński Jakub, Kowalski Franciszek, Borkowski Adrian, Grobelny Michał, Szymański Jakub, Suligorski Damian oraz Orłowski Wiktor /choroba wykluczyła go z turnieju/, pod opieką Marka Kamińskiego w rywalizacji pięciu drużyn zajęła czwarte miejsce. W czterech meczach zdobyliśmy 4 pkt, raz zwyciężająć, raz remisująci dwa razy ulegając przeciwnikom.

  foto

 • „I love math”

  W dniach 25 i 26 października 2014 roku uczniowie Krzysztof Marczyk i Szymon Dziuda z klasy VIb reprezentowali naszą szkołę w II Wojewódzkim Slalomie Matematycznym, który był zorganizowany w Brzezinach przez stowarzyszenie „I love math”.  Do konkursu przystąpiło około 70 uczniów ze szkół podstawowych województwa łódzkiego. Konkurs był dwuetapowy. Pierwszego dnia uczestnicy rozwiązywali zadania ukryte w dziesięciu krainach (wody, ognia, poczty, sklepu, miary i wagi, datolandii, kwadratolandii, logiki, liczaków i algebry). Drugiego dnia uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wynik na pierwszym etapie brali udział w finale, którego formuła była wzorowana na programie "Eureko, ja to wiem". Nasi chłopcy  z wypiekami na twarzy pokonywali kolejne niełatwe krainy, bawiąc się przy tym i ucząc. Szymon został finalistą konkursu, a obaj chłopcy otrzymali nagrody i dyplomy za udział w konkursie. Gratulujemy i  życzymy kolejnych sukcesów matematycznych.       

  foto

 • UWAGA RODZICE – nowa edycja programu „Szkoła dla rodziców i wychowawców”

    W DNIU 28.10.2014 r. /WTOREK/ W OŚRODKU PSYCHOEDUKACJI I PSYCHOTERAPII W KOLUSZKACH /UL. STASZICA 34/ O GODZ. 17.00 ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE DLA RODZICÓW W RAMACH PROGRAMU„SZKOŁA DLA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW” /III EDYCJA/.

  Zapraszamy wszystkich rodziców, którzy dysponują czasem i chcą lepiej zrozumieć potrzeby dziecka i istotę wzajemnych relacji. Program został bardzo dobrze oceniony przez uczestników poprzednich edycji.

  PROGRAM „SZKOŁA DLA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW” - to ogólnopolski program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi lub wychowankami.

  Program jest realizowany bezpłatnie (w ramach gminnych działań edukacyjno-profilaktycznych). Zajęcia będą się odbywały w Ośrodku Psychoedukacji i Psychoterapii w Koluszkach /ul. Staszica 34/. W ramach programu przewiduje się 8 spotkań grupowych.
  Szczegółowe informacje o programie w Kąciku Dla Rodziców.

 • Ogłoszenie

  Dyrekcja Zespołu Szkół nr 1 w Koluszkach uprzejmie informuje, że kurs "Być jak Leonardo" jest komercyjną ofertą Instytutu Skutecznej Edukacji z siedzibą w Gdańsku, adresowanym wyłącznie do zainteresowanych rodziców.
  Zajęcia oferowane przez firmę nie są związane z działalnością edukacyjną Zespołu Szkół nr 1 w Koluszkach.
  Szkoła nie zawarła dotychczas żadnej umowy z firmą i nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne umowy zawarte przez Państwa z przedstawicielem ISE.

  p.o. Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Koluszkach

  Danuta Pecyna

 • DZIEŃ NAUCZYCIELA na WESOŁO

   Dzień 14 października to święto Edukacji Narodowej, święto wszystkich pracowników oświaty i osób, którym bliskie jest dobro polskiej szkoły i naszych dzieci.

   W   tym dniu   Samorząd   Uczniowski  wyłonił zwycięzców   konkursu   plastycznego  ,, Nauczyciel na Wesoło’’. W konkursie udział wzięli uczniowie klas IV-VI. Prace były wykonane dowolną techniką na kartonie A4. Organizatorem konkursu był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami p. Beatą Starostą i p. Katarzyną Krajewską przy współpracy nauczycieli plastyki p. Piotra Łyszkowicza i p. Jolanty Rozmarynowskiej. Najciekawsze prace zostały zaprezentowane na tablicy Samorządu Uczniowskiego wraz z życzeniami dla nauczycieli z okazji ich święta. W głosowaniu brali udział uczniowie klas III wraz z wychowawcami oraz nauczyciele. Komisja konkursowa  wyłoniła zwycięzców konkursu. Ocenie podlegała technika, jakość i estetyka wykonania prac.

  I miejsce – Stanisław Reszka klasa IVc

  II miejsce – Julita Skorzycka klasa Vb

  III miejsce – Dagmara Starosta klasa VIa / Karolina Feja klasa Va

 • Dzień Edukacji Narodowej w "JEDYNCE"

  Dzień Edukacji Narodowej to święto całej społeczności szkolnej: nauczycieli i uczniów, wychowawców i ich podopiecznych, pracowników administracyjnych i obsługi szkolnej.
  O tym, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w Koluszkach doceniają trud swych nauczycieli, mogliśmy się przekonać 15.10.2014r. Dzień ten upłynął w miłej i serdecznej atmosferze. Mnóstwo życzeń oraz symboliczny kwiatek dla wszystkich pracowników szkoły
     Uczniowie pod kierunkiem pani Magdaleny Bartosiewicz i pani Jolanty Rozmarynowskiej przygotowali program artystyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Poważne wersy mieszały się z dowcipem i humorem, wywołując rozbawienie wśród uczniów i szacownego grona pedagogów.
  Społeczność uczniowska mogła przekonać się, że belfrowie również mają poczucie humoru i potrafią się śmiać.
   
    Akademię zakończyła pani Dyrektor Danuta Pecyna składając wszystkim pracownikom szkoły serdeczne życzenia.

  foto

 • Bezpieczni na drodze

    Podczas trzech lat uczęszczania do szkoły można zdobyć wiele cennych wiadomości przydatnych w życiu codziennym. Udowodnili to uczniowie z klasy III b, którzy  9 października przekazali swoją wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa na drodze swoim koleżankom i kolegom  z klas pierwszych.

     W inscenizacji, którą przygotowali pod opieką wychowawczyni Flory Laszczyk przedstawili różne sytuacje, z jakimi można się spotkać  będąc użytkownikiem drogi. Trzecioklasiści próbowali nauczyć najmłodszych z naszej szkoły na  co koniecznie trzeba zwracać uwagę i co do nas ,,mówią” znaki drogowe. Śpiewając liczne piosenki nie tylko uatrakcyjnili swój występ, ale również w melodyjny sposób, łatwo wpadający w ucho, zwrócili uwagę na wiele istotnych  informacji ważnych, dla każdego użytkownika drogi.

            Na zakończenie każdy pierwszoklasista, aby być jeszcze bezpieczniejszym na drodze otrzymał w upominku światełko odblaskowe.

  foto

   

 • Pocztówka z wakacji

   We wrześniu Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami p. Beatą Starostą i p. Katarzyną Krajewską był organizatorem konkursu fotograficznego ,, Pocztówka z wakacji”. Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży zainteresowania fotografią oraz wiary we własne możliwości.  Konkurs skierowany był do uczniów klas I – VI i cieszył się dużym zainteresowaniem. Wpłynęło dużo ciekawych zdjęć, przedstawiających piękno i urok miejsc wypoczynkowych. Wszystkie zgłoszone zdjęcia były zaprezentowane na tablicy informacyjnej Samorządu Uczniowskiego. Dziękujemy wszystkim uczestnikom.

  Zwycięzcą konkursu została uczennica klasy IV c  - KAROLINA KUBAT

 • KOLOROWA LOKOMOTYWA WIOSNA 2014

  KOLOROWA LOKOMOTYWA WIOSNA 2014 
  projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego - "Poznaj łódzką małą ojczyznę.
  "

  Od maja do  października uczniowie z naszej szkoły brali udział w projekcie  ekologiczno-artystycznym  zorganizowanym dla dzieci z województwa łódzkiego KOLOROWA LOKOMOTYWA wiosna 2014 - Poznaj łódzką małą ojczyznę. Celem tego projektu było zainteresowanie młodych ludzi regionu łódzkiego tradycją i historią Łodzi oraz ich przejawami we współczesnej aktywności ośrodków akademickich i centrów kultury.

  Uczestnicy projektu z Koluszek własnoręcznie wykonali z nitek tkaninę na okro, z której  powstał kolorowy filcowy kwiatek. Dowiedzieli się jak wygląda produkcja papieru  i jego odzysk. Zabawili się w projektantów  stroju do wiersza Juliana Tuwima „Ptasie radio”. Wykonali skrzydła ptaka. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koluszkach  spotkali się z panią scenarzystką  z Teatru Muzycznego w Łodzi ,która przeprowadziła zabawy z brzmieniem głosu. Wszystkie te działania  doprowadziły do finałowego wystawienia i nagrania spektaklu  pt. „ Ptasie radio”. Premiera tego przedstawienia  odbyła się 7 października w MBP w Koluszkach. Uczniowie ,którzy reprezentowali jedynkę to: Magdalena Ćmiel, Adrianna Grzejszczak, Martyna Jeżyna , Aleksandra Małachowska, Anna Wyka ,Gabriela Grzybczyńska ,Weronika Jóźwik.
    Nagranie to weźmie udział w konkursie na wykonanie i grę aktorską w spektaklu inspirowanym wierszem J. Tuwima „Ptasie radio".

  PTASIE RADIO NA ZAKOŃCZENIE PROJEKTU KOLOROWA LOKOMOTYWA

   

 • WIZYTA ZAGRANICZYCH GOŚCI w Zespole Szkół nr 1

     W dniach 29.09 - 3.10.2014r. w ramach długoletniej współpracy z Gimazjum nr 1 odwiedzili Zespół Szkół nr 1 studenci Organizacji AIESEC z następujących krajów: Shaghayegh Bahrami (Iran), HiĚn (Wietnam) oraz Michael Nabil Helmy (Egipt), którzy poprowadzili lekcje angielskiego.

  W lekcjach przygotowanych przez naszych gości udział wzięli też uczniowie naszej szkoły z następujących klas: 4a, 4c, 6a i 6c. Tematyka zajęć obejmowała kulturę krajów z których pochodzą nasi goście. Uczniowie mogli zapoznać się z atrakcjami turystycznymi, świętami, zwyczajami i tradycjami panującymi w ich krajach. Goście przybliżyli nam również codzienne życie współczesne. Ponadto, uczniowie dowiedzieli się o edukacji i zasadach panujących w szkołach naszych gości. Podczas lekcji był obecny zespół nauczycieli do spraw współpracy z zagranicą. Nauczycielki języka angielskiego mogły ocenić aktywność, zaangażowanie uczniów podczas lekcji, a pani. Sobieszek znajomość przyrodniczo-geograficzną. Wizyta poszerzyła świadomość dzieci o współistnieniu odmiennych kultur i światopoglądów, rozwinęła w uczniach właściwe postawy moralne takie jak: tolerancja i szacunek dla odmienności kulturowych. Dzieci miały okazje wykorzystać język angielski w praktyce. Uczniowie wykazali się dużą chęcią, zainteresowaniem i sympatią dla naszych gości. Jesteśmy z nich bardzo dumni!

  foto

 • III edycja konkursu "MISTRZ KIEROWNICY"

  W dniach 30.09 - 01.10.2014 w Szkole Podstawowej nr 1 w Koluszkach odbył się III turniej ruchu drogowego "MISTRZ KIEROWNICY" o puchar Prezesa Młodzieżowego Klubu Motoryzacyjnego "JEDYNKA", który działa na terenie miasta Koluszki. Uczestnicy konkursu, wzorem turnieju BRD, musieli wykazać się wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego /test/, oraz umiejętnością jazdy po torze przeszkód.

  W tym roku zaprosiliśmy do udziału uczniów klas IV, którzy rozpoczęli naukę wychowania komunikacyjnego i przygotowują się do uzyskania karty rowerowej

  Tytuł  "MISTRZA KIEROWNICY  2014" wywalczył

  • Jakub  Olczyk kl. Vb
  • II m-ce Michał Grobelny kl. IV b
  • III m-ce  Wiktor Orłowski kl. IV a
  • IV m-ce  Damian Suligorski kl. IV a
    

  W turnieju udział wzięli uczniowie klas IV-V:  Katynia Karolina, Grzelak Natalia, Szczepańska Wiktoria, Kałużyński Norbert, Dziedziński Karol, Sobieszek Damian, Niżnikowski Marcel

  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki, a najlepsi w konkursie nagrodzeni zostali dyplomami i upominkami ufundowanymi przez Młodzieżowy Klub Motoryzacyjny "JEDYNKA".
  Konkurs przygotowali i przeprowadzili członkowie MKM "Jedynka" : Marek Kamiński i oraz uczniowie koła BRD - członkowie klubu.  Sędzia główny - Marek Kamiński

  foto

 • Dyskoteka w IIa i IIb

  29 września 2014 roku uczniowie klas drugich- II a i II b- byli w kinie Odeon na seansie filmowym” Jak wytresować smoka?”,
  a następnie bawili się na dyskotece klasowej. Zabawę poprzedziły życzenia dziewcząt dla chłopców z okazji Dnia Chłopca. Oprawę muzyczną przygotował uczeń klasy II a- Piotruś Matysiak, a wspaniały poczęstunek zorganizowali rodzice.

  Zabawa była wyśmienita.       foto

 • Międzynarodowy Dzień Języków Obcych

  26 września w naszej szkole odbywały się obchody Międzynarodowego Dnia Języków Obcych. Wszyscy uczniowie brali aktywny udział w przygotowaniu nie tylko plakatów przedstawiających narody Unii Europejskiej, ale również flag wybranych przez siebie państw. Największa jednak zabawa była przy rozwiązywaniu łamigłówek i łamańców językowych po angielsku.

  Ten dzień uświadomił uczniom korzyści płynące z uczenia się języków, a także promował różne formy współpracy międzynarodowej oraz możliwości poznawania kultury innych krajów.

  foto

 • Polska, biało-czerwoni

  Reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn wywalczyła tytuł Mistrza Świata.
  My, kibice dzielnie ich wspieraliśmy, czym zdobyliśmy uznanie międzynarodowej społeczności.
  We wtorek 23 września 2014 r. dumni z naszej złotej reprezentacji postanowiliśmy wyrazić swoją radość przywdziewając narodowe barwy. W czasie lekcji i przerw nasze oczy radowały białe i czerwone kolory.
  Było bardzo przyjemnie i wesoło. DZIĘKUJEMY!

  foto

 • Sprzątanie świata

    W roku szkolnym 2014/2015 po raz kolejny przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”.  19 września (piątek) klasy V i VI wraz z wychowawcami i opiekunami wyruszyły w teren. Dopisała piękna pogoda. Słońce świeciło, śpiewały ptaki. Uzbrojeni w worki na śmieci i gumowe rękawice z ochotą zabraliśmy się za porządki. W trakcie zbiórki śmieci mieliśmy okazję obserwować, jakie są skutki zanieczyszczania środowiska, rozmawialiśmy o potrzebie segregacji odpadów  i konieczności dbania o wizerunek najbliższego otoczenia.

  Jesteśmy dumni z wykonanego zadania.

 • Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska

  Wśród dzieci i młodzieży sportowe gry zespołowe cieszą się największym zainteresowaniem. Niezliczone rzesze chłopców i dziewczynek marzą o sportowej karierze na wzór swoich idoli uprawiających piłkę nożną , która jest jednym z najpopularniejszych sportów w naszym kraju.

   19 września 2014 r. na obiekcie Orlik Koluszki rozegrany został kolejny turniej piłki nożnej dziewcząt tym razem  w kategorii klas VI i I gimnazjum w ramach V Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska.

   Do zawodów zgłosiły się drużyny 6 szkół ( 3 szkoły podstawowe i 3 gimnazja) z gminy . Runda eliminacyjna odbyła się w grupach, następnie mecze półfinałowe i finały. Drużyna dziewcząt  w składzie: Dagmara Starosta, Klaudia Ziółczyk, Karolina Stępniak, Katarzyna Grobelna, Martyna Kozik, Martyna Jeżyna, Julka Banaszkiewicz, Agata Kobus, Violetta Orłowska zdobyła III miejsce – gratulacje !.

  Opiekunem naszej drużyny była Beata Starosta.

   

 • V Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska

  Celem organizacji V Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska jest promowanie wśród dzieci sportowej aktywności i zasad gry fair play, aktywizacja lokalnych społeczności oraz zachęta do wspólnego organizowania różnorodnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012”.

   19 września 2014 r. na obiekcie Orlik Koluszki rozegrany został kolejny turniej piłki nożnej chłopców, tym razem  w kategorii klas VI i I gimnazjum w ramach V Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska.

  W składzie naszej drużyny chłopców wystąpili: Wiktor Orłowski, Krystian Wichrowski, Hubert Stachecki, Kacper Zalewski, Jakub Lipiński, Adriann Borkowski, Krzysztof Drożdżyk, Bartosz Rzesiewski.
  Chłopcy w rywalizacji z drużynami gimnazjalnymi naszej gminy wywalczyli II miejsce - BRAWO
  Opiekunem drużyny był Marek Kamiński

  foto

 • Informacja o uroczystościach i imprezach miejsko-gminnych oraz zajęciach dla dzieci i młodzieży

  Propozycje zajęć dla dzieci i młodzieży

  Miejska Biblioteka Publiczna w Koluszkach

  1. Kolorowa lokomotywa – 19 września

  2. Lekcje biblioteczne w siedzibie Biblioteki i w szkole ( tematy i terminy do uzgodnienia)

  3. Konkurs fotograficzny - Powiat łódzki- wschodni „Ludzie i ich pasje” ( do końca listopada)

  Miejski Ośrodek Kultury w Koluszkach

  1. Język angielski – czwartek, piątek 16-18

  2. Muzyka – wtorek, środa 14-20

  3. Plastyka – środa 1615 – 1815

  4. Taniec – wtorek – 15-16

         czwartek- 15-17

          sobota – 9-12

  5. Taniec ludowy – sobota – 12-15  ( szczegółowe informacje na stronie MOK)

  Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koluszkach

  1. Zajęcia sportowe -  środa 1530- 1730 -  dziewczęta

       1730 – 1930  - chłopcy

  Imprezy  i uroczystości

  1. 17 września godz. 15 

  Spotkanie w Urzędzie Miejskim nauczycieli mianowanych, którzy zrobili awans zawodowy podczas ostatnich wakacji

  1. 13 października godz. 15

   Gminna uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej – MOK

  3. 18 października

  Warsztaty dla ojców w Łodzi

  1. Obchody „100 – lecia bitwy łódzkiej”

  - 25 października – Rajd – godz. 900 -  wymarsz sprzed szkoły w Różycy

    (do 15 uczestników ze szkoły wraz z opiekunem)

  - możliwość lekcji muzealnej o I wojnie światowej w Muzeum Gałkowie

  - prezentacja multimedialna o I wojnie światowej w Zespole Szkół w Gałkowie

  - publikacja (wkrótce)

  - wystawa i wykład o I wojnie światowej w MBP w Koluszkach (wkrótce)

         5.   8, 9 listopada

  Koncerty: Eleni – 19 00 Kościół NPNMP w Koluszkach

         R. Spychalski – 16 00 kościół w Kaletniku

  6. 11 listopada

  Święto Niepodległości – Kościół NPNMP w Koluszkach

   

   

 • Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska

  W dniu 12.09.2014 na obiekcie Orlik Koluszki rozegrany został turniej piłki nożnej chłopców i dziewcząt szkół podstawowych w kategorii klas IV – V.
     Drużyna dziewcząt w składzie: Julia Banaszkiewicz, Julia Tomczak, Violetta Orłowska, Oliwia Klimkiewicz, Agata Kobus, Martyna Rządkowska, Marta Urbanek, Julita Skorzycka, Natalia Stokwisz, Julia Mękarska wywalczyły I miejsce -  gratulacje!

   Drużyna chłopców w składzie: Hubert Lenart, Adrian Borkowski, Bartek Rzesiewski, Wojtek Frączkowski, Jakub Lipiński, Ernest Nowak, Jakub Olczyk, Kacper Dyrała, Przemek Jóźwik, Jakub Ziętara po zaciętej rywalizacji zajęła II miejsce.

  Brawo dla naszych chłopców za walkę fair play do końca!, ponieważ celem organizacji TURNIEJU ORLIKA O PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA jest promowanie wśród dzieci i młodzieży sportowej aktywności i zasad rywalizacji fair play.

  Opiekunem drużyny chłopców i dziewcząt była pani Beata Starosta.      foto

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół nr 1 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Koluszkach
  ul. Zagajnikowa 12
  95-040 Koluszki
 • (0-44) 7145837

Galeria zdjęć