Nawigacja

 • MISTRZOSTWA SZKOŁY klas IV w RINGO

     Gra w ringo, podobnie jak wiele innych dyscyplin sportowych przebyła dość długą drogę ewolucyjną. Przekształciła się w zabawę i sport rekreacyjny możliwy do uprawiania przez niemal każdego i w każdych warunkach bez względu na porę roku.

  Obecnie ringo jest grą sportową o bogatej technice i taktyce.

  W dniu 19.11.2014 roku w ramach lekcji otwartej rozegrany został Turniej Ringo Klas IV. Celem zawodów było zaktywizowanie dzieci poprzez rywalizację sportową oraz podniesienie sprawności fizycznej młodzieży szkolnej. Celem dodatkowym było propagowanie ringo, jako świetnej gry rekreacyjnej. W turnieju wystąpiły cztery drużyny z klas czwartych naszej szkoły. Każda drużyna liczyła po ośmiu zawodników – 4 chłopców i 4 dziewczynki. Mecze rozgrywane były systemem ,, każdy z każdym’’, do dwóch wygranych setów.

  Komplet zwycięstw i tytuł MISTRZA SZKOŁY w roku szkolnym 2014/2015 zdobyła drużyna  z   klasy IVa – Ada Kaczuba, Kinga Kodłubańska, Dominika Kucharska, Julia Piotrowska, Damian Suligorski, Kuba Szymański, Wiktor Orłowski, Szymon Gniewisz.

  II miejsce -  klasa IVb – Małgosia Golenia, Wiktoria Szczepańska, Ola Pyrz, Natalka Grzelak, Michał Grobelny, Damian Machciński, Staś Ścieszek, Julek Kobus.

  III miejsce – klasa IVd – Natalia Zimnicka, Martyna Antczak, Zuzanna Lubiszewska, Karol Dziedziński, Łukasz Kowalik, Maciek Solarek 

  klasa IVc – Natalka Stokwisz, Martyna Michalak, Julka Mękarska, Karolina Kubat, Marcel Niźnikowski, Franek Kobus – Puchała,    Kuba Chudzik, Damian Sobieszek.

  Rozdanie dyplomów i słodkich upominków zakończyło zawody. Organizatorami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego: p. Beata Starosta, p. Agnieszka Sławińska.

  foto

 • GMINNE MISTRZOSTA PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

    18 listopada 2014 roku odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych w  piłce ręcznej dziewcząt. Turniej rozegrany został w hali sportowej OSiR w Koluszkach zgodnie z przepisami piłki ręcznej oraz z zachowaniem zasad fair play.

  Po zaciętej i wyrównanej walce drużyna dziewcząt Szkoły Podstawowej nr1 w Koluszkach w składzie: Dagmara Starosta, Karolina Stępniak, Wiktoria Kobus, Klaudia Ziółczyk, Katarzyna Grobelna, Martyna Kozik, Martyna Jeżyna, Julia Banaszkiewicz, Julia Tomczak, Agata Kobus  pod opieką pani Beaty Starosty zdobyła  II miejsce.

  Wielki brawa dla naszych szczypiornistek.   foto

 • Mistrzostwa gminy w piłce ręcznej chłopców

  W dniu 17.11.2014 na hali OSiR Koluszki odbył się turniej piłki ręcznej chłopców o tytuł Mistrza naszej gminy i prawo startu w dalszej edycji rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego. Na starcie turnieju stanęło 5 zespołów; do rozegrania  każdy z nich miał 4 mecze. Nasza drużyna w składzie: Krzysztof Drożdżyk, Jatczak Bartosz, Jałoszyński Kamil, Kacper Goldas, Zalewski Kacper, Olejniczak Miłosz, Wichrowski Krystian, Stachecki Hubert, Solarek Mateusz, Pietrzak Dawid nie może zaliczyć tego występu do udanych. Zajęliśmy 5 miejsce, ustępując wszystkim występującym ekipom. Zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 (gratulacje!!)

  Opiekunem naszej drużyny był Marek Kamiński           foto

 • Mistrzostwa Szkoły w Piłce Ręcznej Dziewcząt

    W dniu 17 listopada 2014 roku odbył się turniej piłki ręcznej dziewcząt. Celem zawodów było zaktywizowanie dzieci poprzez rywalizację sportową oraz podniesienie sprawności fizycznej młodzieży szkolnej. Celem dodatkowym było propagowanie piłki ręcznej, jako świetnej gry rekreacyjnej.  Stawką było zdobycie  tytułu  Mistrza Szkoły.  Do turnieju przystąpiły zawodniczki z klas V-VI. Podzielone w wyniku losowania na grupę A i B, walczyły "każdy z każdym". Po wstępnych eliminacjach do ścisłego finału zakwalifikowały się cztery zespoły.

  Komplet zwycięstw i  tytuł mistrzowski zdobyła ,,Drużyna XXL ”- Julia Tomczak, Julia Banaszkiewicz, Aleksandra Miksa, Oliwia Klimkiewicz, Anna Wyka.

  Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

  Turniej zorganizowała i sędziowała p. Beata Starosta.

 • Projekt edukacyjno - wychowawczy ,,SPORT z KLASĄ’’ dla uczniów klas IV

    Potrzeby rozwojowe dzieci charakteryzują się dużą aktywnością ruchową. Praca nasza powinna zwracać szczególną uwagę na ich reakcje i na właściwie dobrane   zadania ruchowe, aby były zgodne z możliwościami dzieci tj. nie były zbyt trudne, ani też zbyt łatwe do wykonania. Uczniowie powinni nauczyć się współpracy w grupie, pokonywać lęk, nabrać wiary we własne siły, odczuwać radość z wykonywanego zadania jak również znać i stosować w życiu codziennym zasady czystej, jawnej i uczciwej rywalizacji w duchu ,,fair play’’.

  Dlatego w  tym roku szkolnym będzie  realizowany projekt edukacyjno – wychowawczy dla klas IV ,, SPORT z KLASĄ’’.

  Mottem przewodnim rywalizacji sportowej jest hasło,, NIE WAŻNE CZY WYGRAŁEŚ, WAŻNE CZY SIĘ STARAŁEŚ’’.

  Na realizację projektu składa się cykl zawodów sportowych w gry zespołowe  jak również wykonanie pracy plastycznej na określony temat.

  Opracowanie i realizacja projektu pani Beata Starosta – nauczyciel wychowania fizycznego.

 • Innowacyjna Jedynka

   Przed współczesną szkołą stają coraz to nowe zadania dotyczące wszystkich sfer związanych z nauczaniem, wychowaniem. Nauczyciele zobowiązani są do weryfikacji dotychczasowych sposobów nauczania i poszukiwania nowych niekonwencjonalnych metod.
     Nowatorskie rozwiązania programowe, organizacyjne lub metodyczne, mające na celu poprawę jakości pracy szkoły, to innowacje pedagogiczne. Dzięki wsparciu dyrekcji, nauczycieli i akceptacji ze strony kuratorium w Szkole Podstawowej nr 1 udało się opracować trzy innowacje, które są wdrażane od 1 września 2014r.                            więcej  

  foto

 • Akademia z okazji ,,Święta Niepodległości

  Dnia 13 listopada 2014 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji ,,Święta Niepodległości  - 11 listopada”. Inscenizację słowno-muzyczną przygotowali uczniowie klasy  Va   oraz chór szkolny  pod opieką p. Jolanty Rozmarynowskiej,  p. Krzysztofa Witkowskiego i p. Piotra Łyszkowicza. . Scenariusz obejmował treści historyczne, wiersze i pieśni patriotyczne . Młodzi artyści w przystępny i obrazowy sposób przedstawili dzieje  kraju od czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata, aż do 1918 roku, kiedy po zakończeniu I wojny światowej,  nasza Ojczyzna zrzuciła jarzmo zaborców i znów była wolna. Licznie zgromadzona  w auli szkolnej społeczność uczniowska, w obecności pani dyrektor Jolanty Dąbrowskiej oraz nauczycieli,  z zainteresowaniem  obejrzała  i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.

  Wszyscy uczniowie i nauczyciele wyglądali uroczyście i odświętnie, w szczególności wrażenie robiły przypięte do piersi biało – czerwone kokardy. Serdecznie dziękujemy młodym artystom za piękny występ oraz rodzicom za przygotowanie stroju galowego i pomoc w wykonaniu kokard narodowych.

  foto

 • 11 Listopada - poczujmy radość z wolności!

  W dniu Narodowego Święta Niepodległości świętujemy powrót Polski na mapę Europy po 123 latach niewoli.

  Urodziliśmy się już w wolnym kraju, ale powinniśmy przywoływać w tym dniu emocje tych, którzy wywalczyli dla Polski niepodległość – wzruszenie, dumę i radość. Do takiego uroczystego obchodzenia Narodowego Święta Niepodległości i wspólnych działań, które pozwolą w tym dniu poczuć się razem, zachęca w liście do nauczycieli, uczniów i rodziców Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

  W Szkole Podstawowej nr 1 uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości odbędzie się w dn. 13 listopada. Tego dnia obowiązuje strój galowy uzupełniony przypiętą kokardą narodową.

  Zapraszamy do zapoznania się z apelem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

 • ŚNIADANIE MA MOC

    7 listopada 2014 roku z okazji Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania klasy I-VI Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach przystąpiły do realizacji zadania pod hasłem „Śniadanie ma Moc”. W salach od samego rana trwały przygotowania do wspólnego śniadania.
  W tym dniu uczniowie zdobyli informacje na temat: „Korzyści ze spożywania regularnych śniadań”, „Co jeść, aby jeść zdrowo?”. Powstały gazetki tematyczne, uczniowie klas V-VI wykonali prezentacje multimedialne dotyczące zdrowego śniadania.

  Wszyscy z wielkim zaangażowaniem przystąpili do przygotowywania smacznych, zdrowych, pięknych kanapek. W tym dniu dzieci naszej szkoły zasiadły w stołówce szkolnej do wspólnie zastawionego stołu. Uczniowie tworzyli samodzielnie fantazyjne kanapki, którymi chętnie dzielili się  z koleżankami i kolegami. Dowiedzieli się, dlaczego to właśnie śniadanie jest tak ważne w naszym codziennymżyciu, w jaki sposób taki posiłek powinien być skomponowany, a także jakie zalety płyną ze zdrowego odżywiania. Kolorowe, smaczne i bogate w witaminy kanapki bardzo wszystkim smakowały !

  W realizację zadania zaangażowali się wychowawcyklas, a także rodzice, za co wszystkim serdecznie dziękujemy.

  foto


   

 • Bal klas pierwszych

    Dnia  6 listopada 2014 roku w naszej szkole odbył się bal integracyjny dla uczniów klas pierwszych zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Opiekunki SU – panie Beata Starosta i Katarzyna Krajewska, a także starsi koledzy zadbali o to, aby zapewnić najmłodszym udaną zabawę. Uczniowie brali udział w licznych konkursach zdobywając słodkie nagrody i tańczyli przy najnowszych przebojach muzycznych. Wybrano króla i królową balu.

    Dziękujemy panu Piotrowi Łyszkowiczowi za przygotowanie kolorowej dekoracji, a uczniom gimnazjum za zorganizowanie oprawy muzycznej.

  foto

 • Konkursy czytelnicze

  „Pięcioro dzieci i coś”

  I miejsce – Krzysztof Marczyk – klasa VI b

  II miejsce – Malwina ratajska – klasa VI b

  „Wspomnienia niebieskiego mundurka”

  I miejsce – Krzysztof Marczyk – klasa VI b

  II miejsce – Weronika Gutowska  - klasa VI b

  III miejsce – Ksenia Justyna – klasa IV d

  Następna lektura:

  „Za minutę pierwsza miłość” – H. Ożogowska

  Test odbędzie się 15 grudnia 2014 roku

 • Lista lektur dodatkowych

  1. E. Nesbit – Pięcioro dzieci i coś

      (13 października  2014r.)

  1. W. Gomulicki – Wspomnienia niebieskiego mundurka

  (13 listopada 2014 r.)

  1. H. Ożogowska – Za minutę pierwsza miłość

  (15 grudnia 2014r.)

  1. A. Bahdaj – Wakacje z duchami

  (19 stycznia 2015r.)

  1. M. Musierowicz – Ida sierpniowa

  (9 marca 2015r.)

  1. R.L.StevensonWyspa skarbów

  (13 kwietnia 2015r.)

  1. D. Defoe – Robinson Crusoe

  (18 maja 2015r.)

 • ,,JESIEŃ – GRA BARW I KOLORÓW”

    Jesień jest najwspanialszą i najbogatszą w różnorodne barwy porą roku, która kojarzy się przede wszystkim z kolorami – ciepłymi, pastelowymi, odcieniami żółci, brązów i czerwieni. Spadające liście upiększają świat, który płonie barwami jesieni. Jest  to piękna pora roku.

  Chcąc zatrzymać ją na dłużej Samorząd Uczniowski wraz z p. Beatą Starostą i p. Katarzyną Krajewską zorganizował konkurs fotograficzny ,,JESIEŃ – GRA BARW I KOLORÓW”.

  Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży zainteresowania fotografią, otaczającą nas przyrodą, obserwacją zachodzących w niej zmian oraz wiary we własne możliwości.  Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Wpłynęło dużo ciekawych zdjęć, przedstawiających piękno i urok jesieni.

  Komisja składająca się z uczniów klas czwartych, piątych i szóstych wyłoniła zwycięzców konkursu.

  I miejsce – Karolina Feja  V a

  II miejsce –  Dagmara Starosta VI a

  III miejsce – Julia Spała  IV c

  Wyróżnienie - Paulina Kubat  I c

  Wszystkie zgłoszone zdjęcia były zaprezentowane na tablicy informacyjnej Samorządu Uczniowskiego. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom.        

   

 • ‘’British and American Autumn’’- ,,Brytyjska i Amerykańska jesień’’

    Październik i listopad 2014 r. przebiegają w naszej szkole pod hasłem "British and American Autumn" (,,Brytyjska i Amerykańska jesień’’). Dedykowane są elementom kultury Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Halloween, Guy Fawke’s Day, Thanksgiving Day  to święta krajów anglojęzycznych, których kulturę i obyczaje poznajemy na lekcjach języka angielskiego. Celem lekcji jest wzbogacanie zasobu słownictwa związanego z tymi świętami, rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez poznanie zwyczajów, tradycji i obrzędów związanych z obchodami Halloween, Guy Fawke’s Day, Thanksgiving Day w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych oraz zdobywanie wiedzy o kulturze krajów obszaru anglojęzycznych.    

  Jest to również doskonała okazja do integracji uczniów i rozwijania umiejętności pracy w grupie.  Z pewnością to świetna forma relaksu z elementami zabawy i nauki - bo przecież język nie istnieje bez kultury. Sądząc po wypowiedziach uczniów oraz ich zaangażowaniu tematyka październikowych i listopadowych zajęć jest dla nich interesująca i w wielu wypadkach dotyczy rzeczy całkiem nowych. Wspaniałe prace uczniowskie zostały wyeksponowane przy wejściu do  naszej szkoły oraz w klasopracowni języka angielskiego.

  foto            

  Agnieszka Wróbel

  nauczyciel języka angielskiego

   

 • Siatkarze w karykaturze

    Reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn zdobyła po 40 latach tytuł Mistrza Świata.
  Wszyscy kibice dzielnie ich wspierali i do końca trzymali  kciuki. W związku z tym historycznym wydarzeniem nauczyciele wychowania fizycznego p. Beata Starosta,  p. Agnieszka Sławińska i p. Marek Kamiński ogłosili konkurs plastyczny o tematyce sportowej – MISTRZOSTWA ŚWIATA w PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN – POLSKA 2014 - ,,Reprezentacja Polski w karykaturze”.

  Konkurs skierowany był do uczniów klas IV – VI i miał na celu pokazanie swojego idola na wesoło w ,,krzywym zwierciadle”. Prace mogły być wykonane dowolną techniką. Wszystkie prace można było podziwiać na tablicy informacyjnej wychowania fizycznego.
  W głosowaniu udział wzięli uczniowie klasy VIa, Vb, Va, IVc oraz uczestnicy zajęć rekreacyjno – sportowych.

  Decyzją uczniów zwycięzca konkursu została uczennica klasy VbJulita Skorzycka

  II miejsce – Julia Spała klasa IVc

  III miejsce – Klaudia Adamczyk klasa Vb/Dagmara Starosta klasa VIa

  GRATULUJEMY!!!

 • "Jak radzić sobie z trudnymi uczuciami i emocjami w rodzinie"

  Kościół Domowy w Koluszkach zaprasza na warsztaty dla rodziców, dziadków, opiekunów dzieci, nauczycieli, wychowawców -"Jak radzić sobie z trudnymi uczuciami i emocjami w rodzinie", które odbędą się w sobotę 15 listopada w godz. 17.00 - 19.00 w domu parafialnym przy kościele N P N M P w Koluszkach.

  Spotkanie poprowadzi doświadczony psycholog, pracownik poradni rodzinnej dr Sabina Sudowska.
   W czasie warsztatów będzie zapewniona opieka nad dziećmi, ciasto , herbata.

  Serdecznie pozdrawiamy, do zobaczenia

 • Ślubowanie Pierwszaków

     Dnia 29 października 2014r. pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr1 w Koluszkach.

     Najmłodsi swoją obietnicę bycia pilnym uczniem i dobrym kolegą, przestrzegającym zasad szkolnych, dbającym o dobre imię swej klasy i szkoły złożyli uroczyście na Sztandar Szkoły w obecności Dyrekcji – pani Danuty Pecyny i pani Małgorzaty Hejchman oraz dostojnych gości: pana Waldemara Chałata - burmistrza Koluszek, pani Mirosławy Kobus - kierownika Referatu ds. Edukacji i Informacji, pani Anny Grzybczyńskiej - przewodniczącej Rady Rodziców, księdza Marka Mielcarka, rodziców, nauczycieli i wychowawców – Katarzyny Jeziorskiej, Małgorzaty Waleskiej, Anny Kropidłowskiej-Wieczorkiewicz, Anetty Michalak. Pasowania  dokonała p.dyrektor Danuta Pecyna mianując pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej nr1 w Koluszkach.

     Uczniowie klas pierwszych z przejęciem prezentowali swoje umiejętności recytatorskie, muzyczne i taneczne. Występ pierwszaków nagrodzono gromkimi brawami. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne oraz upominki z rąk burmistrza Koluszek, wychowawców i rodziców.

  foto

 • Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

  W dniu 29.10.2014 na obiektach Orlik Koluszki odbył się XV Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W tym roku do rozgrywek przystąpiło ponad 270 tys. dzieci z całego kraju. Turniej rozgrywany jest w trzech kategoriach wiekowych: U-8 /klasa I szkoły podstawowej/, U-10 /klasa II-III/ i U12 /klasy IV-V/.
  Nasza drużyna w składzie: Olczyk Jakub,Tomczak Seweryn, Rzesiewski Bartosz, Lipiński Jakub, Kowalski Franciszek, Borkowski Adrian, Grobelny Michał, Szymański Jakub, Suligorski Damian oraz Orłowski Wiktor /choroba wykluczyła go z turnieju/, pod opieką Marka Kamińskiego w rywalizacji pięciu drużyn zajęła czwarte miejsce. W czterech meczach zdobyliśmy 4 pkt, raz zwyciężająć, raz remisująci dwa razy ulegając przeciwnikom.

  foto

 • „I love math”

  W dniach 25 i 26 października 2014 roku uczniowie Krzysztof Marczyk i Szymon Dziuda z klasy VIb reprezentowali naszą szkołę w II Wojewódzkim Slalomie Matematycznym, który był zorganizowany w Brzezinach przez stowarzyszenie „I love math”.  Do konkursu przystąpiło około 70 uczniów ze szkół podstawowych województwa łódzkiego. Konkurs był dwuetapowy. Pierwszego dnia uczestnicy rozwiązywali zadania ukryte w dziesięciu krainach (wody, ognia, poczty, sklepu, miary i wagi, datolandii, kwadratolandii, logiki, liczaków i algebry). Drugiego dnia uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wynik na pierwszym etapie brali udział w finale, którego formuła była wzorowana na programie "Eureko, ja to wiem". Nasi chłopcy  z wypiekami na twarzy pokonywali kolejne niełatwe krainy, bawiąc się przy tym i ucząc. Szymon został finalistą konkursu, a obaj chłopcy otrzymali nagrody i dyplomy za udział w konkursie. Gratulujemy i  życzymy kolejnych sukcesów matematycznych.       

  foto

 • UWAGA RODZICE – nowa edycja programu „Szkoła dla rodziców i wychowawców”

    W DNIU 28.10.2014 r. /WTOREK/ W OŚRODKU PSYCHOEDUKACJI I PSYCHOTERAPII W KOLUSZKACH /UL. STASZICA 34/ O GODZ. 17.00 ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE DLA RODZICÓW W RAMACH PROGRAMU„SZKOŁA DLA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW” /III EDYCJA/.

  Zapraszamy wszystkich rodziców, którzy dysponują czasem i chcą lepiej zrozumieć potrzeby dziecka i istotę wzajemnych relacji. Program został bardzo dobrze oceniony przez uczestników poprzednich edycji.

  PROGRAM „SZKOŁA DLA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW” - to ogólnopolski program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi lub wychowankami.

  Program jest realizowany bezpłatnie (w ramach gminnych działań edukacyjno-profilaktycznych). Zajęcia będą się odbywały w Ośrodku Psychoedukacji i Psychoterapii w Koluszkach /ul. Staszica 34/. W ramach programu przewiduje się 8 spotkań grupowych.
  Szczegółowe informacje o programie w Kąciku Dla Rodziców.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół nr 1 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Koluszkach
  ul. Zagajnikowa 12
  95-040 Koluszki
 • (0-44) 7145837

Galeria zdjęć