Nawigacja

 • Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w okresie przerwy świątecznej

  Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 informuje rodziców, że w okresie przerwy świątecznej od 22 grudnia 2014 r. do 31 grudnia 2014 r. /poza dniami ustawowo wolnymi od zajęć/ oraz w dodatkowych  dniach wolnych od zajęć  dydaktycznych -2 i 5 stycznia 2015 r. szkoła zorganizuje zajęcia opiekuńczo-wychowawcze  dla uczniów zgodnie z rozpoznanymi potrzebami. Zajęcia będą odbywać w godzinach od 8.00 do 12.00.

  Rodzice uczniów, którzy chcieliby zgłosić swoje dzieci na zajęcia proszeni są o przekazanie informacji wychowawcy klasy do dnia 19 grudnia 2014 r.  W w/w okresie nie ma możliwości korzystania z obiadów oraz nie będzie organizowany dowóz dzieci do szkół.

 • Kartka świąteczna w grafice komputerowej

  18.12.2014  rozstrzygnięty został Konkurs Grafiki Komputerowej  - "Moja Kartka Świąteczna".
  Jury w składzie: Honorata Knap, Marek Kamiński - nauczyciele informatyki,oraz pan Piotr Łyszkowicz wybrało najpiękniejsze kartki. 

  Wyniki konkursu

  I miejsce kartka Natalii Grzelak klasa IV b

  II miejsce kartka Wiktora Stępniewskiego klasa VI a

  III miejsce kartka Małgosi Golenia klasa IV b

  Konkurs przeprowadzili nauczyciele informatyki naszej szkoły     

  galeria prac                                  

 • ŚWIĄTECZNIE Z ANGIELSKIM W JEDYNCE

    Świąteczny nastrój na dobre zapanował w Szkole Podstawowej nr 1. Choinka witająca nas w holu głównym, dekoracje klas, kolędy- to wszystko sprawiało, że czuliśmy, że Boże Narodzenie jest tuż tuż! Uczniowie naszej szkoły zawsze bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem biorą udział w konkursach z języka angielskiego związanych z tematyką bożonarodzeniową. Tak też było w tym roku.

    W grudniu zorganizowany został konkurs z języka angielskiego dla uczniów klas I.  ‘’MY FAVOURITE  TOY’’- moja ulubiona zabawka, wymarzony prezent. Zadaniem pierwszoklasistów było zaprezentowanie ulubionej zabawki lub wymarzonego prezentu i podpisanie go w języku angielskim. Pojawiły się różnorodne ciekawe formy, techniki prac. Do ich wykonania użyto różnorodnych materiałów począwszy od papieru kolorowego, plasteliny, bibuły, szmatek, włóczek, futerek, waty, guzików, patyczków, aż po materiał przyrodniczy tj.: rozmaite ziarna. Treścią prac są lalki, maskotki, roboty, zabawki-pojazdy, piłki. Oto zwycięzcy: I miejsce - Joanna Pasek Id , II miejsce -  Igor Szyk Ib , III miejsce - Natalia Kamińska Ic

  Jednym z elementów tradycji bożonarodzeniowych jest zwyczaj pisania kartek świątecznych. Tą przydatną umiejętnością mieli okazję wykazać się uczniowie klas I-III biorąc udział w drugim konkursie z języka angielskiego na najpiękniejszą kartkę świąteczną „CHRISTMAS CARD”. Zadaniem dzieci było zaprojektowanie i wykonanie kart z życzeniami w języku angielskim. Komisja konkursowa, w skład której wchodziły nauczycielki języka angielskiego, borykała się z trudnym zadaniem wyłonienia laureatów. I miejsce: Paulina Krakowiak (klasa Ia), II miejsce: Patrycja Jaśkiewicz (klasa Ia), III miejsce: Hubert Brewiński (klasa Id) i Mateusz Solarek (klasa Ib).

  W konkursie z języka angielskiego ’’A DESCRIPTION OF SANTA CLAUS”- ,,Opis Świętego Mikołaja” uczniowie z klas IV-VI mogli opisać Mikołaja, którego spotkali w swoim życiu. Uczniowie przedstawili postać Świętego Mikołaja w formie wypowiedzi pisemnej wykazując się znajomością odpowiedniego słownictwa. Ponadto zadaniem dzieci było zilustrowanie opisanej postaci. Z licznych prac konkursowych nagrodzono następujące osoby: I miejsce Krzysztof Marczyk z klasy VIb, II miejsce - Klaudia Adamczyk z klasy Vb, III miejsce – Dominika Kucharska z klasy IVa. Wyróżnienia otrzymali Adrian Borkowski i Karolina Feja z klasy Va. 

  foto   

   

 • Konkurs języka angielskiego dla klas I-III na najpiękniejszą kartkę świąteczną

   Jednym z elementów tradycji bożonarodzeniowych jest zwyczaj pisania kartek świątecznych. Tą przydatną umiejętnością mieli okazje wykazać się nasi uczniowie klas I-III biorąc udział w konkursie języka angielskiego na najpiękniejszą kartkę świąteczną „Christmas Card”. Zadaniem dzieci było zaprojektowanie i wykonanie kart oraz wypisanie ich życzeniami w języku angielskim. Komisja konkursowa, w skład której wchodziły nauczycielki języka angielskiego, borykała się z trudnym zadaniem wyłonienia laureatów. Oto wyniki konkursu:

  I miejsce: Paulina Krakowiak (klasa Ia)

  II miejsce: Patrycja Jaśkiewicz (klasa Ia)  

  III miejsce: Hubert Brewiński (klasa Id) i Mateusz Solarek (klasa Ib ).

  Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!!!     foto

 • ŚWIĄTECZNY KONKURS

   Kartka świąteczna – okolicznościowa kartka pocztowa, często w formie karnetu, z grafiką lub ilustracją tematycznie nawiązującą do świąt, ich symboli i tradycji.

  Widnieją na nich choinki, Mikołaj, sterty prezentów, śnieżne krajobrazy. Inne mają  religijny charakter. Na każdej tradycyjny napis: Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku. Wzajemne przesyłanie sobie kartek świątecznych to wyraz pamięci, ciepłych myśli i pragnienia jedności z bliskimi.

  Nawet najfajniejszy mail, mms, czy e-kartka nie zastąpią tradycyjnej, papierowej świątecznej kartki.

  17 grudnia został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą bożonarodzeniowa kartkę.

  Organizatorem konkursu była p. Jolanta Rozmarynowska oraz Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami p. Beatą Starostą i Katarzyną Krajewską.

  Kartki świąteczne z rysunkami i wycinankami zostały przygotowane na zajęciach plastycznych przez uczniów klas IV i V.

  I miejsce – Maksymilian Owczarek klasa V b

  II miejsce - Wiktoria Kaczmarek klasa IV c

  III miejsce - Klaudia Adamczyk klasa V b

  Wyróżnienie – Kacper Dyrała klasa V b

      Monika Byczkowska klasa V a

      Aleksandra Świderek klasa IV a

  foto

 • Podaję Ci rękę

   Kolejny raz nasza szkoła włącza się w akcję „Podaję Ci rękę”. Pragniemy, aby potrzebujące rodziny z naszej społeczności zostały na święta Bożego Narodzenia obdarowane najpotrzebniejszymi dla nich rzeczami.

  Zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o włączenie się do tej szlachetnej akcji. Poniżej znajduje się lista potrzeb.

  - żywność (kasza manna, mleko, herbata, kawa, kakao, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżemy, słodycze, kisiel, budyń, konserwy, płatki śniadaniowe, koncentrat pomidorowy, owoce  i warzywa w puszce, wędlina pakowana próżniowo

  - środki czystości – proszek do prania, płyn do czyszczenia i mycia naczyń, pasta i szczoteczki do zębów, szampon, pampersy od 7 kg

  - pomoce szkolne – zeszyty, bloki, kredki, farby, plastelina, papier kolorowy, piórniki, plecaki, przybory do pisania, nożyczki, przybory geometryczne

  - inne – krzesła, biurko, kołdry, koce, poduszki, ręczniki, pościel, poduszki, drzwi balkonowe, pralka

  Liczy się najdrobniejszy gest, każdy może pomóc!

  Dajmy im szansę na szczęśliwe Święta!

  Dary należy przynosić do wychowawców klas do dnia 12 grudnia 2014r.

 • CHOINKOWE SZALEŃSTWO

     Wielkie i całkiem malutkie, jodły, świerki, i sosny -  nikt chyba nie wyobraża sobie świąt Bożego Narodzenia bez choinki. Nawet jeśli nie występuje ona w tradycyjnej formie żywego drzewka bożonarodzeniowego obwieszonego bombkami i światełkami. Ubierając choinkę, wkraczamy jakby w lepszy, prawie czarodziejski świat świąt Bożego Narodzenia, który pamiętamy z dzieciństwa. W okresie przedświątecznym iglaste drzewka otaczają nas na każdym kroku.

  W tym roku Samorząd Uczniowski z opiekunkami p. Beatą Starostą i Katarzyną Krajewską oraz świetlicą szkolną – p. Bogusławem Bukowskim 16 grudnia 2014 roku przeprowadził konkurs na najbardziej oryginalną choinkę. Praca miała mieć formę przestrzenną, wykonaną z dowolnych materiałów o maksymalnej wysokości 30 cm.

  W wyniku głosowania całej społeczności uczniowskiej naszej szkoły

  I miejsce zajęła choinka wykonana przez

  MARCELA WARDĘ klasa I a

  II miejsce – Maja Kowalska klasa VI a

  III miejsce – Patrycja Jaśkiewicz klasa I a

  Wyróżnienie – Klaudia Adamczyk klasa V b/ Violetta Orłowska klasa V a

  Wszystkie  prace były tak różne, piękne i zaskakujące, że organizatorzy konkursu po wyłonieniu zwycięzców, postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników drobnym słodkim upominkiem.

  foto

 • ‘’MY FAVOURITE TOY’’- moja ulubiona zabawka, wymarzony prezent

  ‘’MY FAVOURITE TOY’’- moja ulubiona zabawka, wymarzony prezent - konkurs języka angielskiego dla uczniów klas I

  11 grudnia rozstrzygnięty został szkolny konkurs języka angielskiego dla uczniów klas I. Zadaniem pierwszoklasistów było zaprezentowanie ulubionej zabawki lub wymarzonego prezentu i podpisanie go w języku angielskim. Pojawiły się różnorodne ciekawe formy, techniki i formaty prac. Do ich wykonania użyto różnorodnych materiałów, począwszy od papieru kolorowego, plasteliny, bibuły, szmatek, włóczek, futerek, waty, guzików, patyczków, aż po materiał przyrodniczy tj.: rozmaite ziarna. Treścią prac są lalki, maskotki, roboty, zabawki-pojazdy, piłki. Celem konkursu jest  rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej dzieci oraz utrwalenie i poszerzenie zasobu słownictwa w języku angielskim związanego z tematem  ‘’toys’’- zabawki.  Komisja konkursowa w składzie nauczyciele języka angielskiego p. A. Wróbel, p. M. Świerczyńska, p. E. Płachta oraz p. K. Krajewska wyłoniła zwycięzców:

      I miejsce - Joanna Pasek Id 

    II miejsce -  Igor Szyk Ib 

    III miejsce - Natalia Kamińska Ic

  Dziękujemy uczestnikom konkursu i gratulujemy zwycięzcom!

  Wszystkim dzieciom z okazji zbliżających się świąt życzymy pięknych, wymarzonych prezentów pod choinką!!!

  foto

 • ’’A description of Santa Claus”- ,,Opis Świętego Mikołaja”

  W konkursie z języka angielskiego  pt. ’’A description of Santa Claus”- ,,Opis Świętego Mikołaja” uczniowie z klas IV-VI mogli opisać Mikołaja, którego spotkali w swoim życiu. Uczniowie przedstawili postać Świętego Mikołaja w formie wypowiedzi pisemnej wykazując się znajomością odpowiedniego słownictwa. Ponadto zadaniem dzieci było zilustrowanie opisanej postaci.

   

  Z licznych prac konkursowych jury składające się z nauczycielek angielskiego nagrodziło następujące osoby:

  I miejsce –Krzysztof Marczyk z klasy VIb

  II miejsce - Klaudia Adamczyk z klasy Vb

  III miejsce – Dominika Kucharska z klasy IVa

  Wyróżnienia otrzymują:

  Adrian Borkowski z klasy Va

  oraz Karolina Feja z klasy Va

 • KOSMICZNY ŚWIĘTY MIKOŁAJ

  Zbliża się czas, na który czekają wszystkie dzieci. Święta Bożego Narodzenia to nie tylko czas pojednania, miłości. To czas prezentów, na które czekają przede wszystkim dzieci.

  Święty Mikołaj to starszy pan, który rozdaje prezenty i wprowadza rodzinną atmosferę - ma siwą, długą brodę. Jest ubrany na czerwono. Ze sobą zawsze nosi duży worek prezentów. Ma pogodną twarz - zawsze się śmieje. Dzieci go uwielbiają. Niezauważenie przychodzi do naszych domów co roku.Jest postacią magiczną i tajemniczą. Zarówno dzieci jak i dorośli oczekują jego wizyty z ogromną radością.

  W tym roku Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs plastyczny ,, KOSMICZNY ŚWIĘTY MIKOŁAJ”. Uczniowie  z klas I – VI mieli do wykonania pracę plastyczną dowolną techniką na kartonie A4. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem – wpłynęło ponad 50 prac. Konkurs rozstrzygnięty został 11 grudnia 2014 roku.

  I miejsce – Igor Szyk klasa I b

  II miejsce – Martyna Smajda klasa III a

  III miejsce – Karolina Wierzbowska klasa III a

  Wszystkie prace były tak różne, piękne i zaskakujące, że komisja konkursowa po wyłonieniu zwycięzców, postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników drobnym słodkim upominkiem.

  Organizatorzy konkursu p. Beata Starosta i Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

  foto

           

 • NAJMŁODSI NA START

  10 grudnia 2014 roku p. Beata Starosta i p. Agnieszka Sławińska zorganizowały turniej sportowy dla uczniów klas młodszych. Rywalizację sportową rozpoczęły klasy pierwsze i trzecie.

  Zawody sportowe przebiegały pod hasłem ,,Znamy i stosujemy zasady kulturalnego kibicowania i przestrzegamy zasadę fair play’’ w ramach projektu sportowo -profilaktycznego.

  Osobami wspomagającymi działania pań  byli: Samorząd Uczniowski, świetlica szkolna oraz wychowawcy poszczególnych klas. Celem turnieju było: wdrażanie ucznia do podejmowania aktywności  w formie zabawy, rozwijanie zdolności do właściwych, szybkich reakcji na określone bodźce i sytuacje, kształtowanie pozytywnych nastawień do innych poprzez zabawową formę  rywalizacji, integracja poprzez wspólną rywalizację i zabawę, propagowanie sportowej rywalizacji w duchu ,,fair play’’, propagowanie zasad jawnej, czystej i uczciwej rywalizacji w życiu codziennym. Turniej rozgrywany był na sali gimnastycznej. W komisji konkursowej zasiedli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, wicedyrektor szkoły p. Małgorzata Hejchman oraz opiekun świetlicy. Uczniowie nie tylko rywalizowali w konkurencjach sportowych, ale również w propagowaniu poprzez hasła i okrzyki zasady jawnej, czystej i uczciwej rywalizacji  w duchu „fair play” w życiu codziennym.

   Zwycięzcami turnieju sportowego zostali:

  KLASY I

  I miejsce – klasa I c

  II miejsce – klasa I a

  III miejsce – klasa I b i I d

  W kategorii hasła zwyciężyła klasaI     
        

  KLASY III

  I miejsce – klasa III b

  II miejsce – klasa III a

  W kategorii hasła zwyciężyła klasa – III b i III a

  Na koniec turnieju w obu kategoriach  Dyrektor Zespołu Szkół p. Jolanta Dąbrowska wręczyła dyplomy i słodkie upominki.   

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, a wychowawcom za przygotowanie drużyn.

  Turniej przygotowały  panie: Beata Starosta i Agnieszka Sławińska.

  foto

 • Poszukiwanie Mikołaja

  Uczniowie klas pierwszych wybrali się do Łodzi w poszukiwaniu Mikołaja. Dzieci z klasy I b i I c poszukiwały Mikołaja już 5 grudnia, natomiast ich koledzy z klasy I a i I d pojechali do Łodzi 8 grudnia. Dzieci najpierw odwiedziły salę zabaw  "Kajtek ", gdzie przez 2 godziny wspaniale się bawiły. Po intensywnym wysiłku posiliły się w restauracji sieci Mc Donald s.

  Mikołaja wprawdzie nie spotkały, ale z wycieczki wróciły zadowolone i z drobnymi upominkami.

  foto

 • English is my passport

    W grudniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym konkursie języka angielskiego „English is my passport”. Zmagania dotyczyły  zagadnień przyrodniczych, geograficznych i ekologicznych. Nasza reprezentacja w składzie: Magdalena Ćmiel, Krzysztof Marczyk (uczniowie klasy VIb) i pani Marta Świerczyńska, odwiedziła zaprzyjaźnioną Szkołę Podstawową nr 189 w Łodzi. Rywalizacja była zaciekła, gdyż toczyła się między czternastoma szkołami. Nasi uczniowie zdobyli w niej drugie miejsce potwierdzając tym samym swoją szeroką wiedzę przyrodniczą i umiejętności językowe.

  Serdecznie gratulujemy!!!           foto

 • MIKOŁAJKOWE MISTRZOSTWA DZIEWCZĄT

  Siatkówka zrobiła ogromną karierę od typowej gry rekreacyjnej do sportu olimpijskiego, jest również jedną z dyscyplin sportowych wpływających korzystnie na prawidłowy i harmonijny rozwój fizyczny i psychiczny młodego człowieka.

  08 grudnia 2014 r. w ramach Szkolnych Igrzysk Sportowych rozegrane zostały Mistrzostwa Szkoły Trójek Siatkarskich Dziewcząt.

  Celem turnieju było propagowanie piłki siatkowej, jako świetnej gry rekreacyjnej.  Stawką był tytuł Mistrza Szkoły.

  Komplet zwycięstw i tytuł mistrzowski zdobyła -  Anna Wyka, Liwia Olejniczak

  II miejsce – Oliwia Balcerak, Julia Tomczak i Julia Banaszkiewicz

  III miejsce – Oliwia Klimkiewicz, Karolina Feja, Aleksandra Miksa oraz

  Martyna Rządkowska, Marta Urbanek, Adrianna Adamczyk.

  Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

  Turniej zorganizowała i sędziowała p. Beata Starosta.

  foto

   

 • "Mikołajkowy turniej Ringo Klas Czwartych"

  W dniu 05 /przeddzień Mikołajek/, zawitały do nas drużyny ze szkół gminy Koluszki. Przybyły do nas na tradycyjny "Mikołajkowy turniej Ringo Klas Czwartych". Podobnie jak co roku wystartowały w nim zespoły składające się z dziewcząt i chłopców klas czwartych i młodszych szkół z terenu Miasta i Gminy Koluszki.
  W szranki stanęły reprezentacje wszystkich sześciu szkół podstawowych naszej gminy.

  W trakcie turnieju rozegrano 11 spotkań, więc każda drużyn miała możliwość zaprezentowania swych umiejętności. Końcowe wyniki turnieju są następujące:

  I miejsce drużyna Szkoły Podstawowej nr 1
  II miejsce drużyna Szkoły Podstawowej nr 2
  III  miejsce drużyna Szkoły Podstawowej w Różycy
  IV miejsce drużyna Szkoły Podstawowej w Gałkowie Dużym

  V miejsce drużyna Szkoły Podstawowej w Będzelinie
  VI miejsce drużyna Szkoły Podstawowej w Długiem

  Rywalizacja, choć zacięta przebiegała w atmosferze fair-play i "mikołajowej" przyjaźni. Dyplomy wszystkim drużynom wręczyła Dyrektor Zespołu Szkół p. Jolanta Dąbrowska.
  Na ceremonii zakończenia turnieju niespodziewanie pojawił się Mikołaj, który obdarował zawodników i opiekunów słodkim upominkiem oraz życzeniami Radosnych Świąt.

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, a opiekunom za przygotowanie drużyn i pomoc w przeprowadzeniu turnieju.

  Turniej przygotowali: Beata Starosta, Agnieszka Sławińska i Marek Kamiński

  foto

   

 • „Mamy takie same marzenia”

  3 grudnia obchodzony jest  Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z okazji tego święta Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Koluszkach ogłosił konkurs plastyczny pt: „Mamy takie same marzenia”. Uczniowie klas IV – VI naszej szkoły licznie wzięli udział w konkursie. Krzysztof Marczyk z klasy VI b zajął II miejsce, zaś Paulina Cuchra z klasy IVb zdobyła wyróżnienie.

  Wręczenie nagród odbyło się  podczas uroczystości w Miejskim Ośrodku Kultury, zaś nagrodzone prace zaprezentowano na wystawie. Serdecznie gratulujemy!!!

 • W CIEKAWY SPOSÓB O SZKOCJI I JEJ PATRONIE

    3 grudnia uczniowie klasy VIb zaprosili młodsze koleżanki i kolegów  z klasy IIIa, której wychowawcą jest pani Barbara Aleksandrowicz na niecodzienną lekcję języka angielskiego. Temat lekcji dotyczył Szkocji i jej patrona Świętego Andrzeja.  Na początku spotkania szóstoklasiści zaprosili do obejrzenia wspaniałej prezentacji, autorstwa Anny Wyki. Trzecioklasiści mogli dowiedzieć się o położeniu, klimacie, symbolach i miejscach wartych zobaczenia w Szkocji. Następnie przybliżono im  postać św. Andrzeja, który na dobre wpisał się w historię i tradycję szkockiej nacji.  30 listopada – dzień Św. Andrzeja, święto narodowe, obchodzony jest śpiewem, tańcami i ucztowaniem nie tylko w Edynburgu i Glasgow, ale na całym świecie w miejscach, gdzie przebywają szkockie społeczności. W drugiej części spotkania szóstoklasiści zaangażowali wszystkich do wspólnych gier i zabaw językowych, w których trzecioklasiści  otrzymywali flagi Szkocji. Na koniec mogli zobaczyć i usłyszeć tradycyjną szkocką muzykę odgrywaną na bębnach i dudach.

  Cała lekcja wypadła bardzo dobrze i była zarówno niekonwencjonalnym uzupełnieniem treści programowych, jak również ciekawym doświadczeniem, nie tylko dla uczniów klasy IIIa, ale i prowadzących szóstoklasistów, którzy świetnie odnaleźli się w roli nauczycieli. Do niecodziennej lekcji przygotowała uczniów klasy VIb nauczycielka języka angielskiego pani Agnieszka Wróbel.

  foto

   

 • ,, Mam Talent – andrzejkowy zawrót głowy”

    Od kilku lat Samorząd Uczniowski proponuje naszym uczniom  możliwości pokazania swoich talentów  poprzez organizację konkursu ,, MAM TALENY – ANDRZEJKOWY ZAWRÓT GŁOWY ”.

  Pomysłodawcą konkursu i organizatorem jest p. Beata Starosta przy współpracy Samorządu Uczniowskiego, rodziców i wychowawców klas.

  Od 2008 roku konkurs na trwałe wpisał się do szkolnej  tradycji i co roku cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży szkolnej.

  Dlatego konkurs został podzielony na dwie kategorie klas I – III oraz klas IV - VI.

  W dniu 25 listopada 2014 roku odbył się konkurs dla uczniów klas I – III. Wzięło w nim udział 20 uczestników, którzy prezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne, gry na instrumentach – gitara, akordeon, sportowe, pisarskie, a nawet akrobatyczne.

  Konkurs prowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – Martyna Jeżyna i Bartek Chejchman. Uczestnicy oceniani byli przez komisję w składzie : p. wicedyrektor Małgorzata Hejchman, p. Agnieszka Sławińska, p. Bogusław Bukowski oraz przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego – przewodnicząca szkoły Dagmara Starosta.

  Po zaciętej rywalizacji uczestników i ocenach jury wyłoniono zwycięzców.

  I miejsce – Julia Jaworska  klasa I b - śpiew

          Zuzanna Marczyk  klasa I d – taniec

           Maja Bajer klasa III a – czytanie własnego autorstwa książki

  II miejsce – Oliwia Kowalczyk  klasa I c -  taniec

    Mateusz Solarek  klasa I b – gra na akordeonie

  III miejsce – Maja Janowska/ Julia Malinowska klasa III a – śpiew

  Zosia Szkupińska klasa II a/ Julia Tomczak klasa II b – taniec                                    foto

  W czwartek 27 listopada 2014 roku odbył się konkurs dla uczniów klas IV – VI.

  Do konkursu zgłosiło się 33 uczestników.Ze względu na dużą liczbę uczestników prezentujących swoje wspaniałe talenty, musiały zostać przeprowadzone wstępne eliminacje. Do ścisłego finału  weszło 12 uczestników. Uczniowie śpiewali, tańczyli, recytowali, układali kostkę Rubika, grali na różnych instrumentach klawiszowych itp.

  Tym razem konkurs poprowadziła przewodnicząca szkoły - Dagmara Starosta z Martyną Jeżyną.

  W komisji konkursowej zasiedli: p. wicedyrektor Małgorzata Hejchman, p. Małgorzata Małachowska – przedstawiciel Rady Rodziców, p. Katarzyna Krajewska – opiekun samorządu, p. Bogusław Bukowski oraz przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego – Bartek Chejchman. Po długich obradach komisja konkursowa przedstawiła werdykt:

   I miejsce –     Wiktoria Jaworska  V b – śpiew

   II miejsce – Krzysztof Marczyk VI b/ Kuba Danielewicz IV b – układanie kostki Rubika

  Oliwia Woźny/ Agata Kobus/ Angelika Rządkowska V b – śpiew

  III miejsce – Magdalena Ćmiel VI b – śpiew

    Julia Spała/ Wiktoria Kaczmarek/ Damian Sobieszek IV c

  Wyróżnienie – Olga Fibich VI b           foto

  Podczas finałowego występu uczniów klas IV – VI zaprezentowali się zwycięzcy konkursu ,,Mam Talent” klas I – III. Zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

  Konkurs przebiegał w przyjaznej atmosferze, publiczność i występujący świetnie się bawili. Czekamy na powtórkę  i ujawnienie nowych, ciekawych talentów w przyszłym roku.

  Nad oprawą muzyczną obu konkursów czuwał uczeń  Gimnazjum nr 1 – Krzysztof Filipiak oraz p. Jolanta Rozmarynowska.. Przepiękną dekorację wykonał nauczyciel plastyki p. Piotr Łyszkowicz.

  Organizator konkursu  dziękuje wszystkim uczestnikom za liczny i aktywny udział.

  Zapraszamy wszystkich za rok do wspólnej zabawy!!!

 • Razem Możemy Więcej

  Akcje charytatywne przeprowadzone w szkole odgrywają dużą rolę – uczą dzieci wrażliwości na potrzeby innych , rozwijają uczucia empatii, kształtują również pozytywną postawę wobec cierpiących i potrzebujących.

  Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie uczestniczą w takich działaniach. W listopadzie akcje charytatywne zrealizowane były w dwóch odsłonach.

  Od 17  do 21 listopada 2014 roku  po raz kolejny w naszej szkole w ramach akcji charytatywnej odbył się ,,SŁODKI TYDZIEŃ”. Na przerwach przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego sprzedawali ciasta, galaretki, babeczki itp. przygotowane przez nauczycieli.

  Akcja cieszyła  się dużym powodzeniem wśród młodzieży szkolnej i nie tylko!

  Pomysłodawcą akcji była p. Beata Starosta.

  Po raz kolejny okazało się, że uczniowie chętni są do niesienia pomocy innym.

  Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami p. Beatą Starostą i p. Katarzyną Krajewską dziękuje p. Gabrieli Czułno za pomoc w przeprowadzeniu akcji, nauczycielom za przygotowanie wspaniałych i przepysznych słodkości oraz uczniom za szlachetną postawę.

  W czwartek  27 listopada 2014 roku Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami zorganizował dyskotekę andrzejkową dla klas I – VI połączoną z akcją charytatywną ,,I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM’’.
  W tym roku za organizację akcji wraz z SU była odpowiedzialna  klasa VIb z wychowawcą panią Gabrielą Czułno. Uczniowie upiekli ciasta, zrobili galaretki, przygotowali wiele niespodzianek andrzejkowych – wróżenie z kości i kart, wróżby przepowiadające przyszłość, malowanie twarzy, paznokci, lanie wosku, przekuwanie serc z imionami, ciastka z wróżbą i wiele innych atrakcji. Przygotowane wróżby andrzejkowe cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko ze strony uczniów ale nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Nad dobrą zabawą czuwali koledzy z Gimnazjum nr 1.

   Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami p. Beatą Starostą i p. Katarzyną Krajewską składa serdeczne podziękowania pani Gabrieli Czułno, klasie VIb oraz rodzicom za wkład i zaangażowanie w przygotowanie  akcji.

  Za zebraną kwotę zostaną zakupione świąteczne paczki dla naszych uczniów.

  Jak zwykle okazało się, że wielkie zaangażowanie i współpraca uczniów, rodziców i nauczycieli jest wartością wyjątkową. DZIĘKUJEMY!!!           foto

                   

 • 25 listopada 2014 roku – ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  TO TWÓJ PRZYJACIEL TEN MIŚ PLUSZOWY

  CZY BARDZO STARY, CZY CAŁKIEM NOWY.

   ON CI POMOŻE GDY  PRZYJDĄ  SMUTKI

  MIŚ BARDZO DUŻY  LUB CAŁKIEM MALUTKI.

  MIŚ – mała, niepozorna, a czasami zapomniana maskotka , znaleziona po latach , dla nas wszystkich  jest cudownym wspomnieniem nie tylko z dzieciństwa, ale również jest symbolem ciepła, bezpieczeństwa, troski i spokoju.

  Do misia można się przytulić, można go pogłaskać, a nawet można z nim porozmawiać – chociaż możliwe, że nie odpowie.

  Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.

  Na pewno każdy z nas  ma swojego ulubionego Pluszowego Misia. Może to być zupełnie mały bury Miś, odrobinę zapomniany, mieszkający w pudle na strychu, albo piękny i kolorowy zamieszkujący w dziecinnym pokoju. Może to być zupełnie malutki Misio, którego nosimy „na szczęście”. Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. 

  Aby te uczucia, które wywołuje w nas pluszowy miś, częściej towarzyszyły nam w życiu i w szkole, żebyśmy potrafili żywić ja do siebie wzajemnie.

   Samorząd Uczniowski z opiekunkami p. Beatą Starostą i p. Katarzyną Krajewską zorganizował w  naszej szkole DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.

  W tym dniu wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy przyszli do szkoły, pracy ze swoim pluszowym przyjacielem. Ulubiona maskotka w tym dniu w szczególny sposób chroniła wszystkich przed niechcianymi zdarzeniami, jak również powodowała dużo uśmiechu, zabawy i radości wśród całej społeczności uczniowskiej.

  foto

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół nr 1 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Koluszkach
  ul. Zagajnikowa 12
  95-040 Koluszki
 • (0-44) 7145837

Galeria zdjęć