Nawigacja

 • Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w okresie ferii

  W okresie ferii od 02.02.2015 r. do 13.02.2015 r. w Szkole Podstawowej nr 1 zorganizowane będą zajęcia opiekuńczo-wychowawcze /od poniedziałku do piątku w godzinach od  8.00 do 14.00/. W tym czasie nie będzie dowozu do szkoły oraz nie będą wydawane posiłki. Uczniowie mogą skorzystać z bezpłatnego napoju –herbaty w stołówce szkolnej. Ponadto  w poniedziałki /02.02. i 09.02./ w godz. 10.00-11.00 w auli szkolnej odbędą się bezpłatne warsztaty motoryzacyjno-modelarskie dla uczniów.

  Harmonogram zajęć w załączeniu.

 • Uczestnik finału "Top Model" Michał Baryza gościem "Jedynki"

  Dnia 27 stycznia 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 1 gościliśmy niezwykłego młodego człowieka – Michała Baryzę – uczestnika i finalistę popularnego programu TOP MODEL. Spotkanie poprzedzało pełne napięcia oczekiwanie, emocje sięgały zenitu. W auli szkolnej zgromadzili się uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Pojawienie się Michała wywołało ogromną radość, krzykom i piskom nie było końca! Nasz gość został przywitany niezwykle entuzjastycznie i z wielką sympatią. Po powitaniu przez dyrekcję naszej szkoły, Michał zaczął opowiadać o sobie. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych faktów z życia TOP MODELA. Ale najważniejsze, że nasz gość okazał się niezwykle miłym, sympatycznym i skromnym człowiekiem – chłopakiem z sąsiedztwa. Przekonywał, że należy walczyć o swoje marzenia, wierzyć w siebie i konsekwentnie dążyć do celu. Cierpliwie odpowiadał na zadawane pytania, które dotyczyły m.in. jego wykształcenia, zainteresowań, kariery, udziału w programie telewizyjnym i planów na przyszłość. Następnie przyszedł czas na rozdawanie autografów i robienie zdjęć. I tu kolejne zaskoczenie – Michał stwierdził, że nie wyjdzie z sali, dopóki wszyscy chętni nie otrzymają autografu. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i przyjacielskiej atmosferze i na długo pozostanie w naszej pamięci.

  foto

 • Uczymy się od strażaków

    Uczniowie klas IA i ID gościli pracowników Komendy Powiatowej PSP powiatu łódzkiego w Koluszkach, strażaków Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej, którzy zapoznali uczniów z zasadami bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Tematyka spotkania dotyczyła „Bezpiecznych ferii” oraz sposobów udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie poznali elementy stroju strażackiego oraz wyposażenie strażaka. Dowiedzieli się o skutkach niebezpiecznych i nieprzemyślanych zachowań w czasie zabaw zimowych, poznali schematy działań podczas różnego rodzaju zagrożeń. Uczniowie bawiąc się przyswajali wiedzę i umiejętności. Wiele emocji wywołała przygotowana przez strażaków gra multimedialna oraz tor przeszkód. Dzieci miały też okazję praktycznie wypróbować sprzęt strażacki. Ćwiczyły zasady udzielania pierwszej pomocy wykorzystując fantoma. Przekonały się, jak działa czujka dymu oraz detektor – czujnik bezruchu.

 • KONURS NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ PT „ ZDROWE ŚNIADANIE”

    Konkurs na najlepszą prezentację multimedialną  pt „ Zdrowe śniadanie”, zorganizowano w klasach V-VI  naszej szkoły. Prezentacja multimedialna, rozmowy i ciekawostki o zdrowym żywieniu były zaprezentowane  w stołówce szkolnej. Celem konkursu było przybliżenie wiedzy z zakresu żywienia człowieka, propagowanie zdrowego śniadania, zapobieganie chorobom związanym z niewłaściwym odżywianiem, a także rozwój sprawności posługiwania się narzędziami multimedialnymi.

  Spośród wszystkich prezentacji komisja wybrała te, których przygotowanie merytoryczne, informatyczne  było najlepsze.

  Pierwsze miejsce otrzymała:

   Karolina Feja Va

  Drugie miejsce otrzymali:

  Alicja Mucha VIb

  Michał Antkowicz Vb

  Ania Wyka VIb

  Trzecie miejsce:

  Olga Fibich VIb

  Angelika MichniewskaVb

      Nagrodzone prezentacje były prezentowane jeszcze przez tydzień  na parterze przy wejściu głównym.

 • "Jedynka" Mistrzem siatkówki

  W dniu 21.01.2015 na hali OSiR Koluszki odbył się turniej piłki siatkowej chłopców. Na parkiecie pojawiły się cztery drużyny, w tym nasza reprezentacja. Rozegraliśmy trzy mecze, zwyciężając w każdym z nich. Wywalczyliśmy tytuł Mistrza Gminy Koluszki i prawo udziału w turnieju powiatowym, który czeka nas już jutro /22.01.2015/.

  Niestety finał Mistrzostw Powiatu Łódź - Wschód zakończyliśmy na drugim stopniu podium, ulegając drużynie Szkoły Podstawowej nr 1 z Tuszyna

  W drużynie wystąpili: Miłosz Olejniczak, Hubetr Stachecki, Krystian Wichrowski, Bartosz Jatczak, Kacper Zalewski, Jakub Gniadek, Adrian Borkowski, Hubert Lenart i Bartosz Rzesiewski. Opiekun - Marek Kamiński

  foto

 • MISTRZOSTWA GMINY W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

    W  dniu 19 stycznia 2015 roku odbył się miejsko – gminny turniej piłki siatkowej dziewcząt o tytuł Mistrza Gminy Koluszki. Gospodarzem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 2.

  Reprezentacja dziewcząt Szkoły Podstawowej nr 1 zdobyła  tytuł Wicemistrza Gminy.

  O wyniku końcowym decydował zacięty i emocjonujący pojedynek finałowy drużyn ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2. Turniej przebiegał w miłej atmosferze z zachowaniem zasad fair play.

  Drużyna dziewcząt wystąpiła w składzie: Dagmara Starosta, Karolina Stępniak, Wiktoria Kobus, Anna Łapka, Martyna Jeżyna, Julia Folant, Martyna Kozik, Katarzyna Grobelna.

  Opiekunem naszej drużyny była p. Beata Starosta.          foto

  Gratulacje dla naszych dziewcząt.

 • II Regionalny Przegląd Kolęd

          W dniu 15.01.2015 roku w Urzędzie Miasta w Brzezinach odbył się II Regionalny Konkurs Kolęd, zorganizowany przez Państwową Szkołę Muzyczną I st. w  Brzezinach.  Naszą szkołę reprezentowały uczennice Martyna Michalak, Oliwia Balcerak i Julia Banaszkiewicz. Dziewczynki zostały laureatkami konkursu.  W dniu 18 stycznia w Kościele Matki Boskiej Częstochowskiej   w Brzezinach z rąk starosty powiatu brzezińskiego otrzymały dyplomy  i nagrody.

  Martyna Michalak- II miejsce w kategorii klas IV-VI

  Oliwia Balcerak, Julia Banaszkiewicz- III miejsce w kategorii zespoły klas IV-VI

  Gratulujemy!!!     

 • Zawody rowerowe klas I V

  Od trzech miesiecy uczniowie klas czwartych mają możliwość ćwiczenia umiejętności jazdy na rowerze, poznawania budowy roweru oraz przepisów ruchu drogowego regulujące zasady poruszania się pieszych i rowerzystów. Odbywa się to w ramach zajęć kółka rowerowego, zorganizowanego specjalnie dla uczniów klas IV. Prowadzi je opiekun drużyny BRD naszej szkoły Marek Kamiński.

  W dniu 17.01.2015 odbyły się pierwsze zawody. Jazda rowerem po torze przeszkód oraz test z zasad ruchu drogowego, to elementy z którymi spotkał się każdy uczestnik zawodów.

  wyniki końcowe turnieju

  I miejsce :  Damian Suligorski  kl. IV a    2 pkt karne

  II miejsce :   Marcel Mela  klasa IV a       4 pkt karne

            Szymon Gniewisz  klasa IV a

            Wiktor Orłowski   klasa IVa

  III miejsce :   Kinga Kodłubańska klasa IV a    5 pkt karnych

              Wiktoria Garbarska klasa IV a

  gratulacje dla wszystkich uczestników i życzenia wytrwałości w Nowym Roku        foto

 • WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY ZAGRAŁA w ,,JEDYNCE”

    Po raz 23 ruszyła ogólnopolska akcja charytatywna, której pomysłodawcą jest Jurek Owsiak. Zebrane fundusze posłużą m. in. do podniesienia jakości leczenia dzieci na oddziałach onkologicznych, oraz godnej opieki ludzi w podeszłym wieku.

  Każdego roku w styczniu społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach aktywnie włącza się w  ogólnopolską akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie, rodzice i nauczyciele aktywnie i z entuzjazmem zbierają fundusze na rzecz fundacji Jerzego Owsiaka.

      W czwartek, 08  stycznia, odbyła się dyskoteka na  rzecz WOŚP, a przez cały dzień członkowie Samorządu Uczniowskiego  sprzedawali ciasta, upieczone przez rodziców. Ilość i jakość przepysznych ciast zaskoczyła organizatorów. Chętnych do zakupu nie brakowało i apetyczne przysmaki, którym nie sposób było się oprzeć, szybko znalazły nabywców. Dobrą zabawę podczas dyskoteki gwarantowali uczniowie Gimnazjum nr 1: Krzysztof Filipiak i Kacper Pabjańczyk, którzy zajęli się oprawą muzyczną. 
     Następnego dnia w sali gimnastycznej odbył się Turniej Sportowy WOŚP, niezmiennie cieszący się dużym zainteresowaniem uczestników. Przygotowano wiele ciekawych konkurencji, w których można było rywalizować z innymi uczniami i z własną słabością.  Koszt udziału w jednej konkurencji wynosił 1 zł. Można było sprawdzić swoje możliwości w różnorodnych konkurencjach sportowych przygotowanych przez p. Beatę Starostę i p. Katarzynę Krajewską. Uczniowie rywalizowali ze sobą w atmosferze dobrej zabawy, ale najważniejszy był cel – zebranie środków na Podniesienie Jakości Leczenia Dzieci na Oddziałach Onkologicznych, oraz Godną Opiekę Ludzi w Podeszłym Wieku. Startujący mogli liczyć na gorący doping, doceniano nie tylko najlepsze rezultaty, ważne było podjęcie wyzwania, odwaga i wytrwałość.

  Długie kolejki ustawiały się przed stoiskiem, w którym można było za dwa złote wylosować pluszowe zabawki, wcześniej ofiarowane na ten cel  przez uczniów. Losowaniu towarzyszyło sporo emocji, uczniowie z uśmiechem prezentowali  nowo nabyte pluszaki, misie, smoki i kolorowe zwierzątka. W organizacji całej akcji charytatywnej,  oprócz członków SU, wzięła udział liczna grupa uczniów klas szóstych i piątych pod przewodnictwem koordynatorów: Beaty Starosty i Katarzyny Krajewskiej.

  Szkolna akcja ponownie pokazała, że „duch w narodzie nie ginie” oraz że nadal chcemy i potrafimy współczuć, rozumieć i aktywnie pomagać.

     Wyrazy uznania należą się wszystkim uczniom, którzy aktywnie włączyli się w organizację akcji, ofiarowali wiele pięknych maskotek, dzielnie startowali w turnieju i zasilali konto WOŚP, często z własnych oszczędności oraz rodzicom, którzy jak zwykle wsparli akcję, przygotowując wspaniałe wypieki.

  foto

 • „Niech magia Świąt Bożego Narodzenia
  wypełnia ciepłem wszystkie dni,

  a blask gwiazdy przypomina,
  że czasem wystarczy tylko
  wypowiedzieć życzenie…”

  W oczekiwaniu na zbliżające się
  Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok
  życzymy zdrowia, pogody ducha,
  spełnienia wszystkich marzeń,
  zawodowej satysfakcji i wielu sukcesów
  .

      Dyrekcja, Nauczyciele i Społeczność Uczniowska
     Zespołu Szkół nr 1 w Koluszkach

  foto

   

 • Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w okresie przerwy świątecznej

  Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 informuje rodziców, że w okresie przerwy świątecznej od 22 grudnia 2014 r. do 31 grudnia 2014 r. /poza dniami ustawowo wolnymi od zajęć/ oraz w dodatkowych  dniach wolnych od zajęć  dydaktycznych -2 i 5 stycznia 2015 r. szkoła zorganizuje zajęcia opiekuńczo-wychowawcze  dla uczniów zgodnie z rozpoznanymi potrzebami. Zajęcia będą odbywać w godzinach od 8.00 do 12.00.

  Rodzice uczniów, którzy chcieliby zgłosić swoje dzieci na zajęcia proszeni są o przekazanie informacji wychowawcy klasy do dnia 19 grudnia 2014 r.  W w/w okresie nie ma możliwości korzystania z obiadów oraz nie będzie organizowany dowóz dzieci do szkół.

 • Nie bądź łoś, odblask noś

  W dniu 19.12.2014 rozstrzygnięty został konkurs plastyczny, którego tematyka nawiązywała do problemu widoczności osób niechronionych w ruchu drogowym. Pojęciem "osoba niechroniona" określa się pieszego, rowerzystę, czy motorowerzystę. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym są oni narażeni na kolizję z innymi, większymi uczestnikami ruchu /samochody/.

  Stowarzyszenie "Droga i Bezpieczeństwo" od lat prowadzi akcje służące poprawie bezpieczeństwa na naszych drogach. W tym roku akcja przebiegała pod hasłem "Widoczność w ruchu drogowym" i znalazła uznanie w oczach pani Minister Edukacji Narodowej - Joanny Kluzik-Rostkowskiej, która  objęła ją honorowym patronatem.

  W naszej szkole oprócz pogadanek na lekcjach techniki, wychowania fizycznego i informatyki, ogłoszony został konkurs pod przewrotnym hasłem: "Nie bądź łoś, odblask noś". Te małe przedmioty przy tornistrze lub kurtce zdecydowanie poprawiają  widoczność w warunkach ograniczonej widoczności, a tym samym bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci. Konkurs zorganizowany został przy współpracy z Młodzieżowym Klubem Motoryzacyjnym, który działa przy Zespole Szkół nr 1

  Wyniki konkursu
  Pierwsze miejsce praca Jakuba Długosza
  Drugie miejsce praca Wiktora Stępniewskiego
  Trzecie miejsce praca Oli Bajerskiej

  Autorzy wyróżnionych prac z rąk pani Dyrektor Jolanty Dąbrowskiej otrzymali dyplomy i upominki.

  Konkurs zorganizował Marek Kamiński i Bogusław Bukowski

   

   

 • Kartka świąteczna w grafice komputerowej

  18.12.2014  rozstrzygnięty został Konkurs Grafiki Komputerowej  - "Moja Kartka Świąteczna".
  Jury w składzie: Honorata Knap, Marek Kamiński - nauczyciele informatyki,oraz pan Piotr Łyszkowicz wybrało najpiękniejsze kartki. 

  Wyniki konkursu

  I miejsce kartka Natalii Grzelak klasa IV b

  II miejsce kartka Wiktora Stępniewskiego klasa VI a

  III miejsce kartka Małgosi Golenia klasa IV b

  Konkurs przeprowadzili nauczyciele informatyki naszej szkoły     

  galeria prac                                  

 • ŚWIĄTECZNIE Z ANGIELSKIM W JEDYNCE

    Świąteczny nastrój na dobre zapanował w Szkole Podstawowej nr 1. Choinka witająca nas w holu głównym, dekoracje klas, kolędy- to wszystko sprawiało, że czuliśmy, że Boże Narodzenie jest tuż tuż! Uczniowie naszej szkoły zawsze bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem biorą udział w konkursach z języka angielskiego związanych z tematyką bożonarodzeniową. Tak też było w tym roku.

    W grudniu zorganizowany został konkurs z języka angielskiego dla uczniów klas I.  ‘’MY FAVOURITE  TOY’’- moja ulubiona zabawka, wymarzony prezent. Zadaniem pierwszoklasistów było zaprezentowanie ulubionej zabawki lub wymarzonego prezentu i podpisanie go w języku angielskim. Pojawiły się różnorodne ciekawe formy, techniki prac. Do ich wykonania użyto różnorodnych materiałów począwszy od papieru kolorowego, plasteliny, bibuły, szmatek, włóczek, futerek, waty, guzików, patyczków, aż po materiał przyrodniczy tj.: rozmaite ziarna. Treścią prac są lalki, maskotki, roboty, zabawki-pojazdy, piłki. Oto zwycięzcy: I miejsce - Joanna Pasek Id , II miejsce -  Igor Szyk Ib , III miejsce - Natalia Kamińska Ic

  Jednym z elementów tradycji bożonarodzeniowych jest zwyczaj pisania kartek świątecznych. Tą przydatną umiejętnością mieli okazję wykazać się uczniowie klas I-III biorąc udział w drugim konkursie z języka angielskiego na najpiękniejszą kartkę świąteczną „CHRISTMAS CARD”. Zadaniem dzieci było zaprojektowanie i wykonanie kart z życzeniami w języku angielskim. Komisja konkursowa, w skład której wchodziły nauczycielki języka angielskiego, borykała się z trudnym zadaniem wyłonienia laureatów. I miejsce: Paulina Krakowiak (klasa Ia), II miejsce: Patrycja Jaśkiewicz (klasa Ia), III miejsce: Hubert Brewiński (klasa Id) i Mateusz Solarek (klasa Ib).

  W konkursie z języka angielskiego ’’A DESCRIPTION OF SANTA CLAUS”- ,,Opis Świętego Mikołaja” uczniowie z klas IV-VI mogli opisać Mikołaja, którego spotkali w swoim życiu. Uczniowie przedstawili postać Świętego Mikołaja w formie wypowiedzi pisemnej wykazując się znajomością odpowiedniego słownictwa. Ponadto zadaniem dzieci było zilustrowanie opisanej postaci. Z licznych prac konkursowych nagrodzono następujące osoby: I miejsce Krzysztof Marczyk z klasy VIb, II miejsce - Klaudia Adamczyk z klasy Vb, III miejsce – Dominika Kucharska z klasy IVa. Wyróżnienia otrzymali Adrian Borkowski i Karolina Feja z klasy Va. 

  foto   

   

 • Konkurs języka angielskiego dla klas I-III na najpiękniejszą kartkę świąteczną

   Jednym z elementów tradycji bożonarodzeniowych jest zwyczaj pisania kartek świątecznych. Tą przydatną umiejętnością mieli okazje wykazać się nasi uczniowie klas I-III biorąc udział w konkursie języka angielskiego na najpiękniejszą kartkę świąteczną „Christmas Card”. Zadaniem dzieci było zaprojektowanie i wykonanie kart oraz wypisanie ich życzeniami w języku angielskim. Komisja konkursowa, w skład której wchodziły nauczycielki języka angielskiego, borykała się z trudnym zadaniem wyłonienia laureatów. Oto wyniki konkursu:

  I miejsce: Paulina Krakowiak (klasa Ia)

  II miejsce: Patrycja Jaśkiewicz (klasa Ia)  

  III miejsce: Hubert Brewiński (klasa Id) i Mateusz Solarek (klasa Ib ).

  Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!!!     foto

 • ŚWIĄTECZNY KONKURS

   Kartka świąteczna – okolicznościowa kartka pocztowa, często w formie karnetu, z grafiką lub ilustracją tematycznie nawiązującą do świąt, ich symboli i tradycji.

  Widnieją na nich choinki, Mikołaj, sterty prezentów, śnieżne krajobrazy. Inne mają  religijny charakter. Na każdej tradycyjny napis: Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku. Wzajemne przesyłanie sobie kartek świątecznych to wyraz pamięci, ciepłych myśli i pragnienia jedności z bliskimi.

  Nawet najfajniejszy mail, mms, czy e-kartka nie zastąpią tradycyjnej, papierowej świątecznej kartki.

  17 grudnia został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą bożonarodzeniowa kartkę.

  Organizatorem konkursu była p. Jolanta Rozmarynowska oraz Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami p. Beatą Starostą i Katarzyną Krajewską.

  Kartki świąteczne z rysunkami i wycinankami zostały przygotowane na zajęciach plastycznych przez uczniów klas IV i V.

  I miejsce – Maksymilian Owczarek klasa V b

  II miejsce - Wiktoria Kaczmarek klasa IV c

  III miejsce - Klaudia Adamczyk klasa V b

  Wyróżnienie – Kacper Dyrała klasa V b

      Monika Byczkowska klasa V a

      Aleksandra Świderek klasa IV a

  foto

 • PORTRET ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

     Dnia 02.12.2014r. w świetlicy szkolnej odbył się konkurs plastyczny dla uczniów klas I- II  Szkoły Podstawowej nr1 w Koluszkach pt. ,,Portret Świętego Mikołaja". Przedmiotem konkursu było pokolorowanie  św. Mikołaja dowolną techniką. Uczniowie wykorzystali na przykład: kredki, pastele, kolorowy papier, brokat. Powstały ciekawe prace, które ozdobiły świetlicę szkolną.

  OTO ZWYCIĘZCY KONKURSU:

  I miejsce : Aleksandra Grzelak IIb, Zofia Szkupińska IIb

  II miejsce :Krzysztof Cuchra IIb , Sebastian Olczyk IIb

  III miejsce :Ann Sochańska IIb, Ewa Wasilewska IIb

  WYRÓŻNIENIA

  Aleksandra Barańska IB, Wojciech Lewandowski IIb, Dawid Łapka IIb  

 • Podaję Ci rękę

   Kolejny raz nasza szkoła włącza się w akcję „Podaję Ci rękę”. Pragniemy, aby potrzebujące rodziny z naszej społeczności zostały na święta Bożego Narodzenia obdarowane najpotrzebniejszymi dla nich rzeczami.

  Zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o włączenie się do tej szlachetnej akcji. Poniżej znajduje się lista potrzeb.

  - żywność (kasza manna, mleko, herbata, kawa, kakao, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżemy, słodycze, kisiel, budyń, konserwy, płatki śniadaniowe, koncentrat pomidorowy, owoce  i warzywa w puszce, wędlina pakowana próżniowo

  - środki czystości – proszek do prania, płyn do czyszczenia i mycia naczyń, pasta i szczoteczki do zębów, szampon, pampersy od 7 kg

  - pomoce szkolne – zeszyty, bloki, kredki, farby, plastelina, papier kolorowy, piórniki, plecaki, przybory do pisania, nożyczki, przybory geometryczne

  - inne – krzesła, biurko, kołdry, koce, poduszki, ręczniki, pościel, poduszki, drzwi balkonowe, pralka

  Liczy się najdrobniejszy gest, każdy może pomóc!

  Dajmy im szansę na szczęśliwe Święta!

  Dary należy przynosić do wychowawców klas do dnia 12 grudnia 2014r.

 • CHOINKOWE SZALEŃSTWO

     Wielkie i całkiem malutkie, jodły, świerki, i sosny -  nikt chyba nie wyobraża sobie świąt Bożego Narodzenia bez choinki. Nawet jeśli nie występuje ona w tradycyjnej formie żywego drzewka bożonarodzeniowego obwieszonego bombkami i światełkami. Ubierając choinkę, wkraczamy jakby w lepszy, prawie czarodziejski świat świąt Bożego Narodzenia, który pamiętamy z dzieciństwa. W okresie przedświątecznym iglaste drzewka otaczają nas na każdym kroku.

  W tym roku Samorząd Uczniowski z opiekunkami p. Beatą Starostą i Katarzyną Krajewską oraz świetlicą szkolną – p. Bogusławem Bukowskim 16 grudnia 2014 roku przeprowadził konkurs na najbardziej oryginalną choinkę. Praca miała mieć formę przestrzenną, wykonaną z dowolnych materiałów o maksymalnej wysokości 30 cm.

  W wyniku głosowania całej społeczności uczniowskiej naszej szkoły

  I miejsce zajęła choinka wykonana przez

  MARCELA WARDĘ klasa I a

  II miejsce – Maja Kowalska klasa VI a

  III miejsce – Patrycja Jaśkiewicz klasa I a

  Wyróżnienie – Klaudia Adamczyk klasa V b/ Violetta Orłowska klasa V a

  Wszystkie  prace były tak różne, piękne i zaskakujące, że organizatorzy konkursu po wyłonieniu zwycięzców, postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników drobnym słodkim upominkiem.

  foto

 • ‘’MY FAVOURITE TOY’’- moja ulubiona zabawka, wymarzony prezent

  ‘’MY FAVOURITE TOY’’- moja ulubiona zabawka, wymarzony prezent - konkurs języka angielskiego dla uczniów klas I

  11 grudnia rozstrzygnięty został szkolny konkurs języka angielskiego dla uczniów klas I. Zadaniem pierwszoklasistów było zaprezentowanie ulubionej zabawki lub wymarzonego prezentu i podpisanie go w języku angielskim. Pojawiły się różnorodne ciekawe formy, techniki i formaty prac. Do ich wykonania użyto różnorodnych materiałów, począwszy od papieru kolorowego, plasteliny, bibuły, szmatek, włóczek, futerek, waty, guzików, patyczków, aż po materiał przyrodniczy tj.: rozmaite ziarna. Treścią prac są lalki, maskotki, roboty, zabawki-pojazdy, piłki. Celem konkursu jest  rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej dzieci oraz utrwalenie i poszerzenie zasobu słownictwa w języku angielskim związanego z tematem  ‘’toys’’- zabawki.  Komisja konkursowa w składzie nauczyciele języka angielskiego p. A. Wróbel, p. M. Świerczyńska, p. E. Płachta oraz p. K. Krajewska wyłoniła zwycięzców:

      I miejsce - Joanna Pasek Id 

    II miejsce -  Igor Szyk Ib 

    III miejsce - Natalia Kamińska Ic

  Dziękujemy uczestnikom konkursu i gratulujemy zwycięzcom!

  Wszystkim dzieciom z okazji zbliżających się świąt życzymy pięknych, wymarzonych prezentów pod choinką!!!

  foto

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół nr 1 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Koluszkach
  ul. Zagajnikowa 12
  95-040 Koluszki
 • (0-44) 7145837

Galeria zdjęć