Nawigacja

 • Klasy pierwsze w roku szkolnym 2015/2016

  WYKAZ DZIECI PRZYJĘTYCH DO KLASY PIERWSZEJ

  SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 w KOLUSZKACH

  W ROKU SZKONYM 2015/2016

  LISTA

 • KONKURS POLONISTYCZNY „Z GRAMATYKĄ ZA PAN BRAT” 2015

      W kwietniu 2015 roku został ogłoszony międzyszkolny konkurs polonistyczny dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół nr 1 – Szkoła Podstawowa nr 1 w Koluszkach. Do udziału w konkursie zgłosiły się dwie szkoły – Szkoła Podstawowa nr 2 w Koluszkach i Zespół Szkół w Gałkowie Dużym.

   

  Celem konkursu było:

  • rozbudzanie zainteresowania uczniów językiem ojczystym,
  • popularyzowanie poprawnej polszczyzny,
  • doskonalenie praktycznych umiejętności językowych,
  • rozwijanie językowych uzdolnień dzieci.

  Pierwszy etap konkursu przeprowadziła Szkolna Komisja Konkursowa na terenie swojej szkoły. Do następnego etapu przeszło troje uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki.

    W poniedziałek 18 maja 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Koluszkach został przeprowadzony finał gminnego konkursu polonistycznego dla uczniów klas szóstych. Do konkursu przystąpiło 9 uczniów z dwóch szkół podstawowych.

  Uczestnicy finału w czasie 45 minut rozwiązywali test wyboru zawierający 20 zadań, określali części mowy i dokonywali rozbioru logicznego zdania. Tego samego dnia komisja konkursowa przystąpiła do sprawdzania prac dzieci.

  Wyniki przedstawiają się następująco:

  I miejsce – Katarzyna Mela (SP 2 w Koluszkach)

  II miejsce – Weronika Wach (SP 2 w Koluszkach)

  III miejsce  - Magdalena Ćmiel (SP 1 w Koluszkach)

  Zwycięzcy oraz pozostali uczestnicy otrzymali wspaniałe nagrody i dyplomy ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy w Koluszkach.

  Organizatorami konkursy byli : B. Bartosiewicz, B. Bukowski, G. Czułno i K. Krajewska

   

 • Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w "Jedynce"

  Dnia 15 maja 2015 roku uczniowie klasy I b uczestniczyli w ciekawym spotkaniu. Pierwszaków odwiedzili dwaj starsi koledzy – członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Koluszkach. Goście w ciekawy sposób przedstawili zakres działań straży pożarnej. Następnie na podstawie filmu edukacyjnego omówili zasady skoordynowanego postępowania wszystkich służb ratowniczych. Potem zaprezentowali sposoby udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach
  /np. zadławienie, skaleczenie, złamanie/.

   Na zakończenie spotkania wręczyli nagrodę / czujkę dymu / młodszemu koledze - Igorowi Szykowi,który według nich najaktywniej uczestniczył w zajęciach. Celem spotkania było uwrażliwienie dzieci na grożące im niebezpieczeństwa i nauka właściwego zachowania w trudnych sytuacjach. Cel został zrealizowany dzięki zaangażowaniu strażaków, rozbudzeniu zainteresowania pierwszaków, nawiązaniu wspólnego dialogu oraz możliwości uczestniczenia dzieci w ćwiczeniach praktycznych.

  foto

 • „Najpiękniejsze polskie przeboje”- szkolny konkurs piosenki

  W dniu 14 maja 2015 roku w naszej szkole odbył się szkolny konkurs piosenki dla uczniów klas IV-VI. Uczniowie  pod opieką wychowawców przygotowali utwory, choreografię i stroje do występów. Każda klasa zaprezentowała  przebój:

  • IV a  „Ciągle pada”- Czerwone gitary
  • IV b „Małgośka”- Maryla Rodowicz
  • IV c  „Autostop” Karin Stanek
  • IV d „Tyle słońca w całym mieście” Anna Jantar
  • V a „Płonąca stodoła”- Czesław Niemen
  • V b „Konik na biegunach”- Urszula
  • VI a „Nic do stracenia”- Mrozu
  • VI b „Najwięcej witaminy maja polskie dziewczyny” Andrzej Rosiewicz
  • VI c „Chłopcy radarowcy”- Andrzej Rosiewicz.

  W komisji konkursowej zasiadły  Panie Dyrektor  Jolanta Dąbrowska i Małgorzata Hejchman oraz panie Beata Starosta i Katarzyna Krajewska. Jury miało bardzo trudne zadanie  ponieważ uczniowie wszystkich klas bardzo dobrze śpiewali, znali tekst na pamięć i w ciekawy sposób prezentowali utwory na scenie.

   Po burzliwych obradach ustalono, że I miejsce zajęły klasy IVc,Vb,VIb. Natomiast II miejsce przyznano pozostałym klasom: IVa, IVb, IVd, Va, VIA, VIC.

  Gratulujemy i dziękujemy wychowawcom za przygotowanie uczniów do konkursu!

  foto

 • TURNIEJ PIŁKARZY RĘCZNYCH

   W piątek 15 maja odbyły się eliminacje do ogólnopolskiego turnieju ,,Szczypiorniak na Orlikach 2015” rozgrywanego w ramach projektu: ,,Festiwal Piłki Ręcznej PGNiG Dzieciom”.

  Na turnieju naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły. Rywalizację sportową stoczyło między sobą 8 zespołów. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach. Jeden z naszych zespołów wyszedł zwycięsko ze swojej grupy i stoczył walkę w finale ze Szkołą Podstawową nr 2.

  Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Adrian Borkowski, Huber Lenart, Jakub Lipiński, Dawid Pietrzyk, Kacper Zalewski, Kamil Jałoszyński, Wojtek Frączkowski, Franek Kowalski, Krzysztof Drożdżyk, Seweryn Tomczak, Bartek Rzesiewski  wywalczyła tytuł Mistrza Powiatu i tym samym prawo startu w Finale Mistrzostw Województwa, które odbędą się w czerwcu.

  Opiekunami obu drużyn byli: p. Beata Starosta i p. Dariusz Borkowski.

  Celem turnieju jest popularyzacja piłki ręcznej wśród nauczycieli i dzieci, promowanie gry w piłkę ręczną na boiskach sportowych ORLIK oraz na innych boiskach otwartych oraz zwiększenie ilości dzieci uprawiających tą dyscyplinę sportu od najmłodszych lat.

  Oprócz emocji związanych z rywalizacją sportową i walorów poznawczych niesionych przez piłkę ręczną wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe koszulki z logo turnieju a zespoły pamiątkowe dyplomy.

  Powodzenia w finale wojewódzkim.        foto

   

 • „Liczyć każdy może ...” 2015

    We wtorek 12 maja 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 1  w Koluszkach najlepsi matematycy klas piątych spotkali się na międzyszkolnym konkursie. Konkurs już od kilkunastu lat cieszy się popularnością i na stałe zagościł w naszej gminie. W tej edycji rywalizowało 16 uczniów z czterech szkół podstawowych - SP Będzelin, SP Bogdanka, SP 2 i SP 1 Koluszki. Po uroczystym otwarciu konkursu przez panią dyrektor Jolantę Dąbrowską uczestnicy z przejęciem przystąpili do pierwszej części - testu składającego się z dziesięciu zadań zamkniętych. Następnie, w celu dostarczenia dodatkowej dawki energii przed kolejnym etapem, piątoklasiści zostali zaproszeni na poczęstunek. Przez następną godzinę uczestnicy rozwiązywali zadania otwarte, które  wymagały nie tylko sprawności rachunkowej, ale logicznego myślenia, kojarzenia faktów i oczywiście czytania ze zrozumieniem.
  Wygrał najlepszy - Jakub Długosz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach, drugie miejsce zajął jego kolega ze szkoły Ernest Nowak, a trzecie Malwina Wawrzonek ze  Szkoły Podstawowej nr 2 w Koluszkach. Czwarte miejsce przypadło dziewczynkom ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach - Julii Banaszkiewicz i Monice Byczkowskiej, a piąte Rafałowi Szkopikowi ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Koluszkach. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy, a najlepsi nagrody rzeczowe. Konkurs współfinansowany był ze środków budżetu Gminy Koluszki. Organizatorzy dziękują wszystkim tym, dzięki którym ten konkurs mógł się odbyć.

  nauczycielki matematyki z SP1 Koluszki: Honorata Knap i Małgorzata Bartczak-Szklarek

  foto

 • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”

  19 marca 2015 roku odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”. Wzięło w nim udział 15987 uczniów w sześciu kategoriach. W naszej szkole udział wzięło 103 uczniów. Konkurs był trudny, ale warto jest próbować swoich sił i zdobywać nowe doświadczenia. Wyróżnienie w konkursie otrzymali następujący uczniowie naszej szkoły: Olejniczak Karina z klasy IIa, Julia Spała i Damian Sobieszek z klasy IVc oraz Bartosz Chejchman, Szymon Dziuda i Krzysztof Marczyk uczniowie z klasy VIb. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS IV

  13 maja został rozstrzygnięty konkurs plastyczny ,, Dyscyplina sportowa, która mnie interesuje”. 

  W konkursie udział wzięli uczniowie klas IV. Prace były wykonane dowolną techniką na kartonie A4.

  Na konkurs wpłynęło bardzo dużo prac, które zostały zaprezentowane na tablicy Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu brali udział uczniowie naszej szkoły oraz Samorząd Uczniowski. Komisja konkursowa  wyłoniła zwycięzców. Ocenie podlegała technika, jakość i estetyka wykonania prac.

  I miejsce – Julia Piotrowska klasa IV a

  II miejsce – Aleksandra Świderek klasa IV a

  III miejsce – Martyna Antczak klasa IV d

  Wyróżnienie – Julia Mękarska klas IV c/ Jakub Płuciennik klasa IV d

  Organizatorem  konkursu była pani Beata Starosta .

   

 • TURNIEJ PIŁKAREK RĘCZNYCH

   We wtorek 12 maja odbyły się ogólnopolskie eliminacje do turnieju ,,Szczypiorniak na Orlikach 2015” rozgrywanego w ramach projektu: ,,Festiwal Piłki Ręcznej PGNiG Dzieciom”.

  Celem turnieju jest popularyzacja piłki ręcznej wśród nauczycieli i dzieci, promowanie gry w piłkę ręczną na boiskach sportowych ORLIK oraz na innych boiskach otwartych oraz zwiększenie ilości dzieci uprawiających tą dyscyplinę sportu od najmłodszych lat.

  Na turnieju naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły.
  Srebrny medal zdobyła drużyna klas VI w składzie: Dagmara Starosta, Klaudia Ziółczyk, Karolina Stępniak, Wiktoria Kobus, Katarzyna Grobelna, Martyna Kozik, Magdalena Ćmiel, Weronika Gutowska, Martyna Jeżyna, Aleksandra Małachowska, Liwia Olejniczak, Anna Łapka, Alicja Mucha.

  Reprezentacja klas V zajęła  IV miejsce.

  Dziewczęta wystąpiły w składzie: Oliwia Balcerak, Aleksandra Miksa, Oliwia Klimkiewicz, Malwina Piątkowska, Julia Tomczak, Violetta Orłowska, Adrianna Adamczyk, Julita Skorzycka. Brawa za walkę do końca.

  Opiekunem  obu drużyn była p. Beata Starosta.

  Oprócz emocji związanych z rywalizacją sportową i walorów poznawczych niesionych przez piłkę ręczną wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe koszulki z logo turnieju a zespoły pamiątkowe dyplomy.

  foto

 • Brąz dla piłkarzy naszej szkoły w Mistrzostwach Powiatu

    Piłkarska drużyna chłopców naszej szkoły, jako Mistrz Gminy Koluszki wystartowała w Mistrzostwach Powiatu Łódź-Wschód. Turniej odbył się w Tuszynie, na obiektach Orlik. O tytuł Mistrza Powiatu i prawo startu na zawodach rejonowych walczyły mistrzowskie drużyny gmin: Koluszki, Andrespol i Tuszyn. Niestety w obu meczach, mimo ambitnej postawy nie udało się wywalczyć punktów i tym samym nasi chłopcy zajęli III miejsce, plasując sie na najniższym miejscu podium Mistrzostw Powiatu. 

  W "brązowej" drużynie pod opieką Marka Kamińskiego wystąpili: Jakub Lipiński, Bartosz Rzesiewski, Franciszek Kowalski, Wiktor Orłowski, Hubert Stachecki, Krystian Wichrowski, Kacper Zalewski, Krzysztof Drożdżyk, Kamil Jałoszyński i Jakub Szymański. Z ważnych powodów nieobecny na tym turnieju był kapitan naszej drużyny Hubert Lenart

  foto

 • "WIOSNA WSZĘDZIE"

    Uczniowie klasy II a wzięli udział w konkursie plastycznym „WIOSNA WSZĘDZIE”. Prace wykonywali w czasie zajęć, pracując w parach i stosując różnorodne techniki plastyczne. Komisję sędziowską stanowili uczniowie klasy III b, którzy w tajnym głosowaniu wybrali najlepsze prace.
  Wyniki przedstawiają się następująco:

  I miejsce: Karolina Krasińska i Oliwia Rzycka

  Karina Olejniczak i Natalia Wyka

  II miejsce: Karolina Koluszkowska i Julianna Kujawa

  III miejsce: Zuzanna Kujawa i Małgorzata Konińska

  Julia Wiosna i Julia Tomczyk

  Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!

 • Drużyna BRD mistrzem województwa łódzkiego

   08.05.2015 na obiektach WORD Piotrków Trybunalski odbyły się eliminacje wojewódzkie XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wystartowały najlepsze drużyny z 21 powiatów naszego województwa w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów. My też tam byliśmy i bardzo przyjemnie zaznaczyliśmy swoją obecność. Zespół w składzie: Dagmara Starosta, Jakub Długosz i Wiktor Stępniewski pod opieką Marka Kamińskiego zdecydowanie wywalczył tytuł Mistrza Województwa Łódzkiego i tym samym prawo do startu na Mistrzostwach Polski, które odbędą się w dniach 8-10.06.2015  we Włoszczowie.
  Wiktor został najlepszym zawodnikiem turnieju , Dagmara była 3, Kuba zaś uplasował się na miejscu 4.  Wielkie brawa dla całej drużyny.  
  Cieszymy się również z powodu awansu na Mistrzostwa Polski drużyny BRD naszego gimnazjum.
                                   foto

  relacja PZM -  http://www.pzm.pl/zo/lodz/xxxviii-ogolnopolski-turniej-bezpieczenstwa-w-ruchu-drogowym-final-wojewodzki-8-maja-2015

 • Zwycięstwo w II Gminnym Przeglądzie Teatrów Profilaktycznych

    W piątek, 8 maja w Szkole Podstawowej nr 1 w Różycy odbył się II Gminny Przegląd Teatrów Profilaktycznych pod hasłem „Inny nie znaczy gorszy”, w którym uczestniczyła grupa uczniów naszej szkoły w składzie: Liwia Olejniczak i Olga Fibich z kl. VI b, Oliwia Balcerak z kl. V a, Malwina Maciejewska z kl. IV a oraz Kamil Jałoszyński, Krzysztof Drożdżyk, Dawid Pietrzak i Marcin Stelmasiak z kl. VI c. W zmaganiach  brało udział siedem zespołów teatralnych. Decyzją jury konkursowego nasz zespół, który zaprezentował autorską scenkę pod tytułem „Obojętność”, zajął I miejsce, a Liwia Olejniczak została uznana najlepszą aktorką przeglądu. To wielki sukces młodych aktorów, których do występu przegotowały: Małgorzata Hejchman i Katarzyna Krajewska.

  Przeglądowi towarzyszyły niezwykłe emocje, wszystkie zespoły teatralne poruszały tematy poważne i dotyczące życia młodych ludzi.

  Nasi uczniowie zaprezentowali się wspaniale, a ich spontaniczna radość po ogłoszeniu wyników, wywołała uśmiech wszystkich obecnych. Były piski, podskoki, śmiechy, uściski – ogromna wesołość i wrzawa. Gratulujemy!!!

 • Spotkanie drugoklasistów z lekarzem

  W ramach działań dotyczących aktywności sportowej uczniów oraz propagowania zdrowego stylu życia odbyło się w naszej szkole spotkanie z lekarzem. Pan Robert Matysiak, lekarz kardiolog, a prywatnie tata Piotra z klasy 2 a, przyjmując zaproszenie wychowawczyni tej klasy, spotkał się z drugoklasistami 7 maja 2015 roku. Pan doktor przeprowadził pogadankę o tym, co robić, jak się odżywiać i czego się wystrzegać, aby być zdrowym. W dużym skrócie wytłumaczył też dzieciom, jak funkcjonuje organizm każdego człowieka i wszystkie jego narządy. Omówił częste choroby wieku dziecięcego, ich objawy i leczenie. Podkreślił znaczenie profilaktyki i szczepień ochronnych. Zachęcał do dbania o swoje zdrowie, prowadzenie zdrowego stylu życia poprzez spożywanie właściwych pokarmów oraz korzystanie z ruchu na świeżym powietrzu. Opowiedział jak wygląda codzienna praca lekarza.

  Po pogadance, dzieci mogły zadawać panu doktorowi pytania i zajrzeć do torby lekarskiej. Wielkie zainteresowanie wzbudził stetoskop i termometry tym bardziej, że każdy mógł sprawdzić, jak wszystko działa. Pan doktor wspólnie z goszczącą na zajęciach wicedyrektor szkoły p. M. Hejchman wręczyli dyplomy i nagrody uczniom, którzy zwyciężyli w Klasowym Konkursie „Znam anatomię człowieka”. Oto laureaci konkursu:
  Karolina Koluszkowska
  Julianna Kujawa
  Zuzanna Kujawa
  Karina Olejniczak
  Oliwia Rzycka
  Julia Wiosna
  Julia Tomczyk
  Natalia Wyka
  Piotr Matysiak
  Jakub Mroczek
  Wojciech Rzesiewski
  Oskar Olczyk

  Na koniec dzieci serdecznie podziękowały Gościowi. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze.

 • BRĄZ DLA PIŁKAREK Z JEDYNKI

    W czwartek 7 maja 2015 roku na obiekcie Orlika odbyły się Mistrzostwa Gminy Koluszki w piłce nożnej dziewcząt. Swoje reprezentacje wystawiło sześć szkół podstawowych naszej gminy. Tym samym każda drużyna rozegrała po cztery mecze.

  Mecze eliminacyjne rozgrywane były w dwóch grupach. Po wyjściu z grupy w półfinale zagrałyśmy wyrównany mecz ze Szkołą Podstawową nr 2 . Niestety w ostatniej minucie po rzucie karnym straciłyśmy możliwość walki o pierwsze miejsce. W finale zagrałyśmy emocjonujący mecz o trzecie miejsce ze Szkołą z Będzelina. Mecz ten zakończył się  naszą wygraną (po dogrywce) dopiero po rzutach karnych.

  Gratulacje dla naszych dziewcząt za niesamowitą i ogromną walkę do końca przez cały turniej.

  Nasza drużyna pod opieką pani Beaty Starosty wystąpiła w składzie: Dagmara Starosta, Karolina Stępniak, Wiktoria  Kobus, Martyna Jeżyna, Weronika Gutowska, Liwia Olejniczak, Anna Wyka, Katarzyna Grobelna, Martyna Kozik.

  foto

 • Podsumowanie projektu ,,Znamy i stosujemy zasady kulturalnego kibicowania i przestrzegamy zasadę fair play’’

    Fair Play to czysta, uczciwa gra, prowadzona nie tylko w sposób zgodny z przepisami, ale także piękny i szlachetny. Nie należy jednak traktować jej jak przymusu, którego należy przestrzegać, lecz jako coś więcej –postawę moralną, wynikającą z naszych wewnętrznych przekonań.

  Dzisiaj w szczególności to my, nauczyciele wychowania fizycznego, zobowiązani jesteśmy do przekazywania naszym podopiecznym wartości związanych z pojęciem Fair Play, choć nie dotyczy ono tylko i wyłącznie sportu.

  Powinno funkcjonować i być respektowane we wszystkich dziedzinach życia na co dzień.

  Dzięki przekazywanej wiedzy uczniowie poznają istotę Fair Play w rywalizacji sportowej. Uczą się uczciwości, poszanowania przeciwnika, sędziego, przepisów, a także reguł walki sportowej, nienagannego zachowania podczas zawodów, widowisk sportowych i zajęć sportowych, także lekcji wychowania fizycznego.

  Fair Play to nie tylko WF i zawody sportowe – pamiętajmy o innych obszarach życia szkoły. Zasady te dotyczą codziennego funkcjonowania: zachowania kulturalnego widza sportowego, jak również ucznia podczas uroczystości ogólnoszkolnych czy innych działań w grupie.

  W roku szkolnym 2014/2015 p. Beata Starosta i p. Agnieszka Sławińska zorganizowały turniej sportowy dla uczniów klas młodszych. Rywalizację sportową rozpoczęły klasy pierwsze, trzecie, a zakończyły drugie.

  Zawody sportowe przebiegały pod hasłem ,,Znamy i stosujemy zasady kulturalnego kibicowania i przestrzegamy zasadę fair play’’ w ramach projektu sportowo -profilaktycznego.

  Zwycięzcami turnieju sportowego zostali:

  KLASY I

  I miejsce – klasa I c

  II miejsce – klasa I a

  III miejsce – klasa I b i I d

  W kategorii hasła zwyciężyła klasaI   

    
   KLASY II

  I miejsce – klasa II b

  II miejsce – klasa II a

   

  W kategorii hasła zwyciężyła klasa – II b i II a

      KLASY III

  I miejsce – klasa III b

  II miejsce – klasa III a

  W kategorii hasła zwyciężyła klasa – III b i III a

  Na koniec turnieju w obu kategoriach  Dyrektor Zespołu Szkół p. Jolanta Dąbrowska wręczyła dyplomy i słodkie upominki.   

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, a wychowawcom za przygotowanie drużyn.

 • NAJMŁODSI NA START

    6 maja 2015 roku p. Beata Starosta i p. Agnieszka Sławińska zorganizowały w ramach lekcji otwartej turniej sportowy dla uczniów klas II.

  Zawody sportowe przebiegały pod hasłem ,,Znamy i stosujemy zasady kulturalnego kibicowania i przestrzegamy zasadę fair play’’ w ramach projektu sportowo -profilaktycznego.

  Osobami wspomagającymi działania pań  byli: Samorząd Uczniowski oraz wychowawcy poszczególnych klas. Celem turnieju było: wdrażanie ucznia do podejmowania aktywności  w formie zabawy, rozwijanie zdolności do właściwych, szybkich reakcji na określone bodźce i sytuacje, kształtowanie pozytywnych nastawień do innych poprzez zabawową formę  rywalizacji, integracja poprzez wspólną rywalizację i zabawę, propagowanie sportowej rywalizacji w duchu ,,fair play’’, propagowanie zasad jawnej, czystej i uczciwej rywalizacji w życiu codziennym. Turniej rozgrywany był na sali gimnastycznej. W komisji konkursowej zasiedli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, dyrektor szkoły p. Jolanta Dąbrowska, wicedyrektor szkoły p. Małgorzata Hejchman oraz pedagog szkolny p. Katarzyna Krajewska.. Uczniowie nie tylko rywalizowali w konkurencjach sportowych, ale również w propagowaniu poprzez hasła i okrzyki zasady jawnej, czystej i uczciwej rywalizacji  w duchu „fair play” w życiu codziennym.

  Zwycięzcami turnieju sportowego zostali:

  I miejsce – klasa II b

  II miejsce – klasa II a

  W kategorii hasła zwyciężyła klasa – II b i II a

  Na koniec turnieju w obu kategoriach  Dyrektor Zespołu Szkół p. Jolanta Dąbrowska wręczyła dyplomy i słodkie upominki.  

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, a wychowawcom za przygotowanie drużyn.

  Turniej przygotowały  panie: Beata Starosta i Agnieszka Sławińska.

  foto

 • "Jedynka" piłkarskim mistrzem Gminy Koluszki.

    W dniu 06.05.2015 roku rozegrany został turniej piłkarski chłopców o tytuł mistrza Gminy Koluszki  i prawo startu w mistrzostwach powiatu Łódź-Wschód.
  Piłka nożna to dyscyplina sportowa do której żadnego chłopca zachęcać nie trzeba. Podobnie było również w tym wypadku. Do walki stanęły drużyny reprezentujące wszystkie sześć szkół podstawowych naszej gminy. System rozgrywania turnieju wzorowany na mistrzostwach reprezentacji seniorów, tzn. eliminacje w grupach, następnie półfinały i mecze finałowe. Tym samym każda drużyna rozegrała po cztery mecze.

  Nasz zespół w składzie: Hubert Lenart /kapitan/, Jakub Lipiński, Bartosz Rzesiewski, Franciszek Kowalski, Wiktor Orłowski, Hubert Stachecki, Krystian Wichrowski, Kacper Zalewski, Krzysztof Drożdżyk, Kamil Jałoszyński pod opieką Marka Kamińskiego wywalczył tytuł Mistrza Gminy Koluszki, pokonując w finale reprezentację SP Długie.
  Brawa dla naszych młodych piłkarzy i życzymy sukcesu na mistrzostwach powiatu.  

 • SZKOLNE IGRZYSKA SPORTOWE W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

    Wśród dzieci i młodzieży sportowe gry zespołowe cieszą się największym zainteresowaniem. Niezliczone rzesze chłopców i dziewczynek marzą o sportowej karierze na wzór swoich idoli uprawiających piłkę nożną , która jest jednym z najpopularniejszych sportów w naszym kraju. Wyszkolenie techniczne i taktyczne uzależnione jest przede wszystkim od właściwych podstaw. W tym celu 04 maja 2015 roku w ramach Szkolnych Igrzysk Sportowych odbył się turniej piłki nożnej dziewcząt.

  Komplet zwycięstw i tytuł Mistrza Szkoły klas V – VI w roku szkolnym 2014/2015 zdobyła drużyna dziewcząt w składzie: Liwia Olejniczak, Anna Wyka i Aleksandra Miksa. Gratulacje.

  Turniej zorganizowała i sędziowała pani Beata Starosta.

 • Podsumowanie projektu ,,SPORTOWE PRZERWY’’

     30 kwietnia zakończyła się realizacja projektu ,,SPORTOWE PRZERWY” adresowanego do uczniów klas V- VI. Celem głównym projektu było wspieranie wszechstronnego rozwoju ucznia poprzez doskonalenie własnych umiejętności oraz kształtowanie nawyku aktywnego wypoczynku.

  Podczas realizacji projektu realizowane były zagadnienia z gier zespołowych jako te, które dostarczają uczniom najwięcej radości i satysfakcji. Zajęcia miały charakter rekreacyjno – sportowy i odbywały się podczas piętnastominutowych przerw. Wprowadzenie projektu miało na celu uaktywnić ucznia, promować aktywne spędzanie czasu wolnego, wdrażanie ucznia do współpracy i podejmowania inicjatywy na rzecz promowania aktywności fizycznej, angażowanie młodzieży do różnych form aktywności ruchowych, gier i zabaw dostosowanych do wieku, stopnia sprawności i zainteresowań sportowych, rozwój sprawność kondycyjnej i koordynacyjnej, edukację poprzez sport i integrację

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół nr 1 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Koluszkach
  ul. Zagajnikowa 12
  95-040 Koluszki
 • (0-44) 7145837

Galeria zdjęć