Nawigacja

 • ,,I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM’’.

  W czwartek 26 listopada 2015 roku Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami zorganizował dyskotekę andrzejkową dla klas I – VI połączoną z akcją charytatywną.

  ,,I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM’’.

  W tym roku za organizację akcji wraz z SU była odpowiedzialna  klasa VI a z wychowawcą panem Krzysztofem Witkowskim . Uczniowie upiekli ciasta, zrobili galaretki, przygotowali wiele niespodzianek .

   Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Tradycyjnie odprawiana jest z 29 na 30 listopada w wigilię świętego Andrzeja. Zwyczaj wróżenia wywodzi się prawdopodobnie ze starożytnej Grecji. W dawnych czasach przywiązywano dużą wagę do wróżb andrzejkowych. Andrzejki są dla nas bardzo ważnym wydarzeniem i dostarczają nam wiele radości. Ponadto nieodłącznym elementem andrzejek są wróżby, które mogą nam ukazać najbliższą przyszłość. Uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczyli w konkursach i wróżbach. Każdy pragnął poznać swoją przyszłość poprzez ulubiony kolor, cyfrę czy szczęśliwy los; oczywiście - wszystko z przymrużeniem oka.

   Przygotowane wróżby andrzejkowe cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko ze strony uczniów ale i nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Nad dobrą zabawą czuwali koledzy z Gimnazjum nr 1. To była wspaniała zabawa! 

   Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami p. Beatą Starostą i p. Katarzyną Krajewską składa serdeczne podziękowania panu Krzysztofowi Witkowskiemu, klasie VI a oraz rodzicom za wkład i zaangażowanie w przygotowanie  akcji.

  Za zebraną kwotę zostaną zakupione świąteczne paczki dla naszych uczniów. Jak zwykle okazało się, że wielkie zaangażowanie i współpraca uczniów, rodziców i nauczycieli jest wartością wyjątkową. DZIĘKUJEMY!!!

              

 • Bal Klas Pierwszych

    Dnia  26 listopada 2015 roku w naszej szkole odbył się bal integracyjny dla uczniów klas pierwszych zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Opiekunki SU – panie Beata Starosta i Katarzyna Krajewska, a także starsi koledzy zadbali o to, aby zapewnić najmłodszym udaną zabawę. Uczniowie brali udział w licznych konkursach zdobywając słodkie nagrody i tańczyli przy najnowszych przebojach muzycznych. Wybrano króla i królową balu.

    Dziękujemy panu Piotrowi Łyszkowiczowi za przygotowanie kolorowej dekoracji, a uczniom gimnazjum za zorganizowanie oprawy muzycznej.

 • 25 listopada 2015 roku – ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.

  TO TWÓJ PRZYJACIEL TEN MIŚ PLUSZOWY

  CZY BARDZO STARY, CZY CAŁKIEM NOWY.

   ON CI POMOŻE GDY  PRZYJDĄ  SMUTKI

  MIŚ BARDZO DUŻY  LUB CAŁKIEM MALUTKI.

  MIŚ – mała, niepozorna, a czasami zapomniana maskotka, znaleziona po latach, dla nas wszystkich jest cudownym wspomnieniem nie tylko z dzieciństwa, ale również jest symbolem ciepła, bezpieczeństwa, troski i spokoju. Pluszowy miś to chyba jedna z najbardziej kochanych zabawek na świecie. Doczekała się nawet swojego święta. Zgodnie z wieloletnią tradycją w tym dniu wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy przyszli do szkoły, pracy ze swoim pluszowym przyjacielem.

  Ulubiona maskotka w tym dniu w szczególny sposób chroniła wszystkich przed niechcianymi zdarzeniami, jak również powodowała dużo uśmiechu, zabawy i radości wśród całej społeczności uczniowskiej.

  Najważniejszym wydarzeniem tego dnia było rozstrzygnięcie konkursu pt. ,,Mój Przyjaciel Miś”. Uczniowie naszej szkoły zawsze bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem biorą udział w konkursach organizowanych przez Samorząd Uczniowski . Tak też było w tym roku. Uczniowie  z klas I – VI mieli do wykonania pracę plastyczną dowolną techniką na kartonie A4. Wpłynęło ponad 80 prac. Wszystkie prace były tak różne, piękne i zaskakujące, że komisja konkursowa nie mogła wyłonić zwycięzców, postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników drobnym  upominkiem.

  Dyrekcja szkoły,Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami p. Beatą Starostą i p. Katarzyną Krajewską składa gorące podziękowania p. Monice i Michałowi Suwalskim za okazane wsparcie przy zakupie upominków. Bardzo dziękujemy !!!

  foto

 • MISTRZOSTWA SZKOŁY klas IV w RINGO

    Gra w ringo, podobnie jak wiele innych dyscyplin sportowych przebyła dość długą drogę ewolucyjną. Przekształciła się w zabawę i sport rekreacyjny możliwy do uprawiania przez niemal każdego i w każdych warunkach bez względu na porę roku. Obecnie ringo jest grą sportową o bogatej technice i taktyce.

  W dniu 25.11.2015 roku w ramach lekcji otwartej rozegrany został Turniej Ringo Klas IV. Celem zawodów było zaktywizowanie dzieci poprzez rywalizację sportową oraz podniesienie sprawności fizycznej młodzieży szkolnej. Celem dodatkowym było propagowanie ringo, jako świetnej gry rekreacyjnej. W turnieju wystąpiły dwie drużyny z klas czwartych naszej szkoły. Każda drużyna liczyła po dziesięciu zawodników – 5 chłopców  i 5 dziewczynki. 

  Komplet zwycięstw i tytuł MISTRZA SZKOŁY w roku szkolnym 2015/2016 zdobyła drużyna  z   klasy IVa w składzie:  Martyna Smejda, Marta Rolczyńskaq, Karolina Wierzbowska, Weronika Węgrzycka, Natalia Kubryn, Hubert Bańkowski, Wiktor Jakubowski, Paweł Jakubowski, Alek Purkiewicz, Antek Doryń. Opiekun – Beata Starosta.

  Organizatorem turnieju była p. Beata Starosta.

  Osobą wspierającą działania był p. Gabriel Kilian.

  Rozdanie dyplomów i słodkich upominków zakończyło zawody.

  foto

 • SZKOLNY DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

     W piątek 20 listopada 2015 r. uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr1  w Koluszkach  wzięli udział w Szkolnym Dniu Zdrowego Śniadania w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Śniadanie Daje Moc". Przygotowania rozpoczęły się już kilka dni wcześniej. Uczniowie  na  zajęciach świetlicowych wyszukiwali informacje  dotyczące zdrowego odżywiania oraz roli śniadania w diecie dziecka. Na ten dzień został przygotowany plakat i prezentacja multimedialna .Uczniowie klas I- VI  spotkali się na wspólnym śniadaniu w stołówce szkolnej i w klasach  na początku odbyła się pogadanka pt   „Dlaczego warto jeść zdrowe śniadanie”? Dzieci przyniosły do szkoły produkty, by wykonać kolorowe i zdrowe kanapki. Na stołach pojawiły się: świeże warzywa, jajka, sery i masło. Samodzielne przygotowanie kanapek dało wszystkim wiele radości. Wspólne jedzenie i rozmowy o ulubionych produktach uświadomiły dzieciom jak ważne jest śniadanie w codziennym życiu. Najważniejszy posiłek dnia dostarczył uczestnikom sił do nauki i zabawy.

   Dziękujemy wychowawcom i rodzicom za wielkie zaangażowanie w akcję.

  foto

 • "Jedynka" Mistrzem Rejonu Tomaszów Mazowiecki.

    20 listopada drużyna chłopców naszej szkoły jako reprezentant powiatu Łódź-Wschód , wzięła  udział w zawodach  Szkolnego Związku Sportowego o mistrzostwo rejonu  Tomaszów Mazowiecki i prawo startu na mistrzostwach województwa łódzkiego. W stawce czterech drużyn, mistrzów swoich powiatów /tomaszowski, opoczyński,  łódzki-wschodni i piotrkowski/ okazaliśmy się drużyną najlepszą. Wygraliśmy dwa z trzech meczy, a w jednym uzyskaliśmy wynik remisowy.

  Nasi chłopcy: Adrian Borkowski, Franciszek Kowalski, Hubert Lenart, Jakub Lipiński, Bartosz Rzesiewski, Seweryn Tomczak, Wojtek Frączkowski, Jakub Ziętara, Igor Mela, Michał Grobelny, Dawid Kuśmirek i Wiktor Orłowski, pod opieką Marka Kamińskiego i Dariusza Borkowskiego  zostali Mistrzami rejonu Tomaszów Mazowiecki /półfinał wojewódzki/ i awansowali do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w przyszłym tygodniu w Piotrkowie Trybunalskim

  foto

 • „Respect znaczy szacunek ”

  Nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w Miejsko-Gminnym Projekcie Respect znaczy szacunek 2015”.

  Główne cele projektu to:
  -Promowanie wzorców zachowań godnych naśladowania;
  -Docenienie i wyróżnienie tych uczniów, którzy prezentują postawę szacunku dla innych,
  dla otaczającego nas świata oraz najważniejszych wartości;
  -Wskazywanie wartości ważnych w życiu każdego człowieka;
  -Kształtowanie właściwych relacji międzyludzkich opartych na wzajemnym szacunku
  i zrozumieniu;
  -Kształtowanie postawy odpowiedzialności za własne wybory;

  W ramach projektu każdy zespół klasowy wybierał jedną osobę, która w najwyższym stopniu –spośród wszystkich uczniów w danej klasie –spełnia przyjęte w projekcie kryteria czyli:

  1. Szanuje wartości, takie jak dobro, prawda, przyjaźń, godność, uczciwość itp.
  2. Szanuje zdrowie i życie własne i cudze
  3. Szanuje innych ludzi; koleżanki, kolegów, dorosłych, starszych i młodszych
   bez względu na ich status i pozycję społeczną
  4. Szanuje inne wyznania, kultury, poglądy i przekonania, nawet jeśli się z nimi nie zgadza
  5. Szanuje zasady, które obowiązują w klasie, szkole, życiu społecznym
  6. Szanuje wartość pracy własnej i cudzej
  7. Szanuje mienie, bez względu na to do kogo ono należy
  8. Szanuje uczucia i przeżycia innych, nawet jeśli ich nie podziela

  Klasy wraz z wychowawcami po dyskusjach i rozmowach odpowiedzialnie wybrały osoby, które są wyjątkowe. Są to uczniowie darzeni szacunkiem, ponieważ właśnie oni potrafią okazać szacunek innym. Taki wybór dokonany przez zespoły klasowe to powód do prawdziwej dumy. Oto lista nominowanych osób.

  Uczniowie nominowani ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Koluszkach

  Lp.

  Klasa

  Imię i nazwisko

  1.

  1a

  Justyna Witczak

  2.

  1b

  Antoni Stompór

  3.

  1c

  Maja Kaczmarek

  4.

  2a

  Marcel Kaźmierczak

  5.

  2b

  Julia Jaworska

  6.

  2c

  Paulina Kubat

  7.

  2d

  Oliwia Olejnik

  8.

  3a

  Natalia Wyka

  9.

  3b

  Julita Ratajska

  10.

  4a

  Martyna Smejda

  11.

  4b

  Hubert Kobus

  12.

  5a

  Jakub Szymański

  13.

  5b

  Małgorzata Golenia

  14.

  5c

  Karolina Kubat

  15.

  5d

  Marta Modrzewska

  16.

  6a

  Olga Woźniak

  17.

  6b

  Angelika Michniewska

   

  Podczas uroczystego apelu wybranym uczniom, jako osobom wyjątkowym, wręczone zostały dyplomy i piękne książki. Pani dyrektor Jolanta Dąbrowska, pani wicedyrektor Małgorzata Hejchman i pani Katarzyna Krajewska –pedagog szkolny złożyły gratulacje i wyrazy uznania wybranym uczniom, a sala zgotowała im gorącą owację.
  Wszystkim nominowanym, a także ich rodzicom serdecznie gratulujemy.

  foto

   

 • Wyjątkowa lekcja języka angielskiego

     Nauka języka angielskiego to nie tylko opanowywanie reguł gramatycznych oraz zapamiętywanie słówek, to również zapoznawanie się z informacjami dotyczącymi krajów anglojęzycznych. W poniedziałek 16 listopada klasa IV a miała okazję dowiedzieć się wielu interesujących informacji na temat Wielkiej Brytanii. Naszym gościem był tata Mateusza Markowskiego- ucznia tej klasy. Pan Markowski wzbudził ogromne zainteresowanie uczniów opowiadając o życiu i pracy w Zjednoczonym Królestwie. Swoją prezentację pan Markowski rozpoczął od opowiedzenia nam o brytyjskich szkołach; dowiedzieliśmy się np. że angielscy uczniowie zaczynają chodzić do szkoły podstawowej  w wieku 5 lat, którą kończą w wieku lat 11. W szkole podstawowej nauczyciele nie stawiają „normalnych” ocen tylko opisują dokonania uczniów, ich mocne i słabe strony, to co już potrafią, a czego jeszcze nie. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali o szkolnych strojach swych angielskich rówieśników, roku szkolnym, dniach wolnych od nauki i wakacjach. Pan Markowski, który jest kucharzem opowiadał nam też o swojej pracy w różnych miejscach  w Anglii, między innymi na stadionie Wembley. Wzbudził nasz podziw, gdy okazało się,
   że gotował dla księcia Filipa – męża królowej Elżbiety i miał okazję poznać bardzo znanego brytyjskiego szefa kuchni – Marco Pierre White. Uczniowie mogli obejrzeć angielskie monety, bilety do podróżowania metrem, foldery o piłkarzach i sporcie. Przy okazji poznaliśmy ciekawostkę- na awersie każdej monety brytyjskiej znajduje się popiersie obecnie panującej władczyni, portret jest aktualizowany, tzn. na najnowszych monetach królowa Elżbieta jest „starsza”niż na wcześniejszych. Tata Mateusza zachęcał uczniów do nauki języka angielskiego opowiadając jak ważna jest jego znajomość w dzisiejszych czasach np. w znalezieniu pracy nie tylko za granicą czy podczas podróży. Na koniec miał dla wszystkich słodki upominek J

  Bardzo dziękujemy panu Markowskiemu za wizytę i niezmiernie interesującą lekcję.

  Uczniowie klasy IVa wraz z nauczycielkami języka angielskiego p. Ewą Kierską i p. Ewą Sitkowską.

        

 • Mistrzostwa szkoły w piłce ręcznej dziewcząt

    Piłka ręczna (potocznie pol. szczypiorniak, ang. handball) — zespołowa dyscyplina sportu(gra drużynowa), uprawiana na całym świecie – zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Piłka ręczna jest bardzo popularną dyscypliną sportu, uprawiana jest w 199 krajach na świecie. Najwyższy poziom reprezentuje Europa. Piłka ręczna jest jedną z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych wśród młodzieży.

  16 listopada 2015 roku w ramach Szkolnych Igrzysk Sportowych rozegrany został turniej piłki ręcznej dziewcząt klas V. Celem turnieju było propagowanie piłki ręcznej, jako świetnej gry rekreacyjnej.  Stawką był tytuł Mistrza Szkoły.  Do turnieju przystąpiły zawodniczki z klas V. Turniej rozgrywany był systemem ,,każdy z każdym” zgodnie z obowiązującymi zasadami i przepisami piłki ręcznej.

  Po zaciętej walce w duchu fair play komplet zwycięstw i  tytuł mistrzowski zdobyła drużyna  V c ,, SPORTOWE DZIEWCZYNY” w składzie Julia Mękarska, Wiktoria Kaczmarek, Natalia Stokwisz, Wiktoria Rokicka.

  II miejsce - ,,Waleczna Czwórka” V b – Natalia Grzelak, Ola Pyrz, Wiktoria Szczepańska,  Joanna Kiełkiewicz

  III miejsce - ,,Supermenki” V d – Zuzanna Lubiszewska, Weronika Nowak, Kasia Jeżyna,  Natalia Zimnicka.

  Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

  Turniej zorganizowała i sędziowała p. Beata Starosta.       foto

 • ,,KOLORY JESIENI”- konkurs fotograficzny Samorządu Uczniowskiego

   Jesień jest najwspanialszą i najbogatszą w różnorodne barwy porą roku, która kojarzy się przede wszystkim z kolorami – ciepłymi, pastelowymi, odcieniami żółci, brązów i czerwieni. Spadające liście upiększają świat, który płonie barwami jesieni. Jest  to piękna pora roku.

  Chcąc zatrzymać ją na dłużej Samorząd Uczniowski wraz z p. Beatą Starostą i p. Katarzyną Krajewską zorganizował konkurs fotograficzny ,,KOLORY JESIENI”.

  Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży zainteresowania fotografią, otaczającą nas przyrodą, obserwacją zachodzących w niej zmian oraz wiary we własne możliwości.  Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Wpłynęło dużo ciekawych zdjęć, przedstawiających piękno i urok jesieni.

  13 listopada 2015 roku komisja składająca się z przedstawicieli klas czwartych, piątych i szóstych wyłoniła zwycięzców konkursu.

  I miejsce – Zuzanna Walczewska I a

  II miejsce –  Violetta Orłowska  VI a

  III miejsce – Kamil Grzelak VI a

  Wszystkie zgłoszone zdjęcia były zaprezentowane na tablicy informacyjnej Samorządu Uczniowskiego. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom.

  foto

 • Drużyna chłopców Mistrzem piłki ręcznej

  W dniu 12.11.2015 hala OSiR w Koluszkach stała się areną zmagań piłkarzy ręcznych szkół podstawowych naszej gminy. Do walki o tytuł Mistrza i prawo udziału w dalszej edycji rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego stanęły drużyny wszystkich sześciu szkół. Świadczy to o dużej popularności tej dyscypliny sportu wśród młodzieży, co przekłada się na poziom turnieju, który rośnie z każdym rokiem.

  Cały turniej rozgrywany był zgodnie z zasadami organizacji turniejów mistrzowskich. Eliminacje grupowe, mecze półfinałowe i mecze finałowe dały chłopcom możliwość zaprezentowania swych umiejętności i pozwoliły wyłonić najlepszy zespół. Miło stwierdzić, że jest to zespół naszej szkoły w składzie: Biniek Kacper, Adrian Borkowski, Mateusz Dziąg, Franciszek Kowalski, Hubert Lenart, Jakub Lipiński, Bartosz Rzesiewski, Seweryn Tomczak, Jakub Ziętara, Igor Mela, Michał Grobelny i Wiktor Orłowski.  Wygrali wszystkie mecze, w każdym z nich prezentując bardzo wysoki poziom. Do walki zagrzewali ich: Marek Kamiński i Dariusz Borkowski.
  Już w przyszłym tygodniu chłopcy będą reprezentowali powiat na turnieju rejonowym w Tomaszowie Mazowieckim.

  foto

   

 • MISTRZOSTWA PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

    10 listopada 2015 roku odbyły się Mistrzostwa szkół podstawowych w piłce ręcznej dziewcząt. Turniej rozegrany został w hali sportowej OSiR w Koluszkach zgodnie z przepisami piłki ręcznej oraz z zachowaniem zasad fair play.

  Po zaciętej i wyrównanej walce drużyna dziewcząt Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach w składzie: Oliwia Balcerak, Julia Banaszkiewicz, Julia Tomczak, Martyna Kazimierczak, Oliwia Klimkiewicz, Ola Miksa, Malwina Piątkowska, Adrianna Adamczyk, Julita Skorzycka, Agata Kobus pod opieką pani Beaty Starosty odniosła sukces.

  Nasza drużyna odebrała dyplom i szczere gratulacje z rąk pana dyrektora SP nr 2.

  Wielki brawa dla naszych szczypiornistek.        foto

 • Mistrzostwa szkoły w piłce ręcznej dziewcząt

     W dniu 9 listopada 2015 roku odbył się turniej piłki ręcznej dziewcząt. Celem zawodów było zaktywizowanie dzieci poprzez rywalizację sportową oraz podniesienie sprawności fizycznej młodzieży szkolnej. Celem dodatkowym było propagowanie piłki ręcznej, jako świetnej gry rekreacyjnej.  Stawką był tytuł Mistrza Szkoły oraz awans do reprezentacji na mistrzostwa gminny piłki ręcznej dziewcząt.  Do turnieju przystąpiły zawodniczki z klasVI. Podzielone w wyniku losowania na grupę A i B, walczyły "każdy z każdym". Po wstępnych eliminacjach do ścisłego finału zakwalifikowały się cztery zespoły.

  Komplet zwycięstw i  tytuł mistrzowski zdobyła drużyna ,,SMERFY VI a”- Julia Tomczak, Julia Banaszkiewicz, Aleksandra Miksa, Malwina Piątkowska.

  Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

  Turniej zorganizowała i sędziowała p. Beata Starosta.        foto

 • "Nie bądź łoś odblask noś"

  ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO  
  "Nie bądź łoś odblask noś"

         W dniu 30 października  2015 r. w Zespole Szkół nr 1 w Koluszkach w Szkole Podstawowej nr 1  odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pt. "Nie bądź łoś odblask noś", który był zorganizowany w ramach  ogólnopolskiej akcji „Bądź widoczny na drodze”. Celem konkursu było popularyzowanie wśród dzieci  bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Konkurs skierowany był do dzieci z klas I- VI. Uczniowie szkoły podstawowej w barwny sposób przedstawili propozycje noszenia odblasków przez uczestników ruchu drogowego. Z pośród prac konkursowych komisja nagrodziła autorów
  4 prac i wyróżniła 4 prac.

  Dnia 30 października br. Komisja Konkursowa w składzie:
  Jolanta Rozmarynowska 
  Marek Kamiński
  Bogusław Bukowski
  po analizie poziomu artystycznego oraz merytorycznego  prac przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

  I miejsce- Karolina Kaluszkowska  klasa IIIa
  II miejsce -Małgorzata Konińska klasa IIIa
  III miejsce -Igor Szyk klasa IIb
  III miejsce -Alan Maciejewski klasa IIIb

  Wyróżnienia :  

  Klaudia Gozdek klasa IIIa
  Kamil Jatczak klasa IIIa
  Wiktoria Reszka klasa Vd
  Malwina Maciejewska klasa Va

  Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie oraz za trud włożony w przygotowanie pracy.

 • Ślubowanie pierwszaków w „Jedynce”

    We wtorek, 27 października, w Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Dzieci z klas I a, I b i I c ślubowały dbać o dobre imię swej klasy i szkoły, uczyć się, jak kochać Ojczyznę oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Przysięga została złożona w obecności zaproszonych gości, rodziców i nauczycieli.

  Po ślubowaniu Pani dyrektor Jolanta Dąbrowska pasowała pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Koluszkach, a wychowawczynie wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy oraz legitymacje szkolne. Pierwszaków w gronie szkolnych kolegów powitali też czwartoklasiści.

  Dumni, pełnoprawni już najmłodsi uczniowie „Jedynki” swoim występem udowodnili, że zasługują na nadane im miano. Podczas części artystycznej popisali się umiejętnościami recytatorskimi i muzycznymi. Zaprezentowane przez nich wiersze i piosenki wzruszyły, a zarazem rozbawiły zgromadzonych widzów. Nagrodzili oni występ małych artystów gromkimi brawami.

  Słowa uznania pod adresem dzieci, upominki oraz serdeczne życzenia wielu szkolnych sukcesów przekazali pierwszakom przedstawiciele władz miasta oraz rodzice. Ci ostatni ufundowali swoim pociechom wyjazd do sali zabaw w Łodzi. Stał się on doskonałą okazją do integracji najmłodszej części społeczności uczniowskiej SP nr 1.

 • Znicze pod pomnikiem

  Uczniowie klasy II b, III b oraz III a pamiętali o tych, którzy walczyli o wolność w czasie II wojny  światowej. Zapalili znicze pod pomnikiem poległych mieszkańców miasta i gminy Koluszki

  foto

 • „Bezpiecznie przechodzę przez jezdnię”

   We wrześniu i październiku 2015 roku uczniowie klas pierwszych pod kierunkiem wychowawczyń: Barbary Aleksandrowicz, Flory Laszczyk i Agnieszki Sławińskiej poznawali zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię i ćwiczyli je praktycznie w terenie. Trzecioklasiści opracowali i przygotowali dla swoich młodszych kolegów zajęcia ułatwiające opanowanie zasad ruchu drogowego.  29 października 2015 roku uczniowie z III a pod kierunkiem Aleksandry Januszewskiej przypomnieli wierszem, piosenką i inscenizacją podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się w mieście i na drogach poza miastem. Podsumowaniem zajęć był wspólnie wykonany rysunek pod hasłem „Bezpiecznie przechodzę przez jezdnię”. W trakcie kolorowania obrazka pierwszaki na bieżąco mogły sprawdzać swą wiedzę, odpowiadając na pytania związane z treścią zajęć.

  foto

 • XX Koluszkowski Przegląd Piosenki

    W dniu 27 października 2015 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Koluszkach  odbył się XX Koluszkowski Przegląd Piosenki. Jak co roku przedstawiciele naszej szkoły brali w nim udział. Uczniowie śpiewali w dwóch grupach wiekowych. Swoje umiejętności wokalne prezentowali: Karolina Wierzbowska, Mateusz Markowski. Wiktoria Reszka, Martyna Michalak, Wiktoria Jaworska. Mateusz Markowski zdobył wyróżnienie  za wykonanie piosenki zespołu Enej pt:” Kamień z napisem love.” Wszystkim śpiewającym gratulujemy występu.!!!

 • III Wojewódzki Slalom Matematyczny

  W dniach 24 i 25 października 2015 roku nasi uczniowie brali udział w III Wojewódzkim Slalomie Matematycznym w Brzezinach „Raz, dwa, trzy, … Matematykiem zostaniesz Ty”. Po szkolnych eliminacjach naszą szkołę reprezentowali uczniowie – Seweryn Pacholczyk kl. IVa, Jakub Danielewicz kl. Vb i Julia Banaszkiewicz kl. VIa.  Pierwszego dnia uczestnicy zdobywali punkty rozwiązując zadania w ośmiu krainach. Suma punktów dawała przepustkę do finału konkursu. Do zmagań matematycznych przystąpiło około 90 uczestników z klas IV-VI, a tylko pięciu w każdej kategorii wiekowej mogło zakwalifikować się do finału. Ta sztuka udała się naszemu najmłodszemu uczestnikowi. Seweryn w niedzielne przedpołudnie stanął do walki umysłowej ze swoimi rówieśnikami. Formuła finału była wzorowana na programie "Eureko, ja to wiem".  Walczył bardzo dzielnie. Jako finalista konkursu otrzymał nagrody. Gratulujemy całej trójce naszych matematyków, a Sewerynowi należą się największe brawa. Życzymy samych matematycznych sukcesów.

  Honorata Knap         foto

 • "Dzień chleba"

     Chleb to jeden z podstawowych produktów żywieniowych człowieka. Jest najczęściej spożywany przez konsumentów. Odgrywa ważną rolę w wielu kulturach. Od jakości i sposobu jego wypiekania w dużym stopniu zależy nasze zdrowie.
   Dzięki jego wspaniałemu zapachowi  i smakowi, dostrzegamy, że  chleb miał i nadal ma ogromne znaczenie  w ludzkim życiu.

  Przekonali się o tym również uczniowie naszej szkoły, w której podjęto działania pod hasłem „Dzień chleba”.

  Jest to akcja Fundacji Dobre Życie pt „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2015”. Kampania promująca zdrowe odżywianie odbywała się  w całej Polsce w dniach 16 – 23 października.

  Celem kampanii była przede wszystkim promocja zdrowego stylu życia. Wszyscy uczestnicy mogli uświadomić sobie, dlaczego chleb na zakwasie  jest  najbardziej odpowiedni dla człowieka.

  21 października w ramach szkolnego Dnia Chleba  wszyscy uczniowie mogli obejrzeć prezentację multimedialną pt. „Jak ziarno staje się chlebem”, w której przedstawiono m.in. proces wypieku chleba, dawne metody wypieku bochenków oraz różne rodzaje chleba. Zaproszono również uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły do degustacji zdrowego pieczywa pieczonego na zakwasie.  Cieszyła się  ona wielkim zainteresowaniem wśród uczniów, którzy ze smakiem próbowali różne rodzaje chleba. Dużą atrakcją były dżemy przyniesione przez dzieci z domowych spiżarni. Dla urozmaiceni można było skorzystać z masła, pietruszki i szczypiorku.

  Za pomoc w przygotowaniu ww. akcji dziękujemy właścicielom piekarni państwu Elżbiecie i Piotrowi Olszyńskim, którzy nieodpłatnie przekazali różne gatunki pysznego chleba.

  Szkolną akcję „Tydzień chleba” zorganizował i przeprowadził Zespół ds. Promocji Zdrowia,

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół nr 1 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Koluszkach
  ul. Zagajnikowa 12
  95-040 Koluszki
 • (0-44) 7145837

Galeria zdjęć