Nawigacja

 • MIĘDZYKLASOWY TURNIEJ WARCABOWY

    W lutym 2015 roku w stołówce szkolnej został przeprowadzony międzyklasowy  konkurs gry w warcaby. Jego organizacją i przebiegiem zajęli się  – pani Katarzyna Krajewska, pani Beata Starosta i pan Bogusław Bukowski . Konkurs miał na celu przede wszystkim popularyzować  zabawną  formę spędzania czasu wolnego, rozwijać umiejętności przestrzegania zasad, wyłonić najlepszych  graczy w warcaby.

    Konkurs, skierowany do wszystkich chętnych uczniów z klas I-VI, został przeprowadzony w dwóch grupach wiekowych: młodszej (uczniowie klas I-III) oraz starszej (uczniowie klas IV-VI). Ze względu na dużą liczbę uczestników (22 uczestników w grupie młodszej i 70 uczestników w grupie starszej) rozgrywki trwały 2dni. Przed przystąpieniem do gry zawodnicy zostali zapoznani z regułami konkursu. Zostało przeprowadzone  losowanie, które miało na celu wyłonienie par walczących ze sobą w poszczególnych drużynach. Dwóch zawodników, którzy uzyskali największą liczbę punktów  przechodziło do kolejnego etapu, natomiast przegrany odpadał z turnieju.

  Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

   Grupa klas I-III

  I miejsce- Frananek Sobierajski  –kl. IC

  II miejsce – Szymon Matysiak kl. IC

  III miejsce –  Marcelina Gralewska kl. IIIB

   Wyróżnienia :

  Tomek Widomek kl. IIa , Kamil Jatczak kl.IIa

  Grupa klas IV-VI

  I miejsce – Jakub Gniadek kl. VIA 

  II miejsce – Jakub Danielewicz kl. IVB 

  III miejsce –Mateusz Dziąg kl.VA

   Wyróżnienia:

  Aleksandra Bajerska kl. VIC

  Dawid Pietrzak kl VIC

  Krystian Martirosyan kl.VIA

  Zwycięzcy otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe i reprezentować będą naszą szkołę w X Miejsko –Gminnym Turnieju Warcabowym. GRATULUJEMY!!!

   

 • IV turniej i Finał VIII Edycji ligi Mistrzów BRD 2015

  W dniach 26, 27.02.2015 gościliśmy w Szkole Podstawowej w Stroniu /woj. małopolskie, powiat Stryszów/, która była gospodarzem IV finalowego turnieju Ligi Mistrzów BRD 2015. Po trzech wcześniejszych turniejach, tutaj miało nastąpić rozstrzygnięcie całej ligi. Nasza drużyna to: Dagmara Starosta, Wiktor Stępniewski i Jakub Długosz pod opieką Marka Kamińskiego.

  W opierwszym dniu odbył się oficjalny trening i wieczorny konkurs w slalomie równoległym o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu w Wadowicach Pana Jana Gębali. Tutaj bezkonkurencyjny okazał się Kuba Długosz.
    Dzień następny rozpoczęliśmy od testów, by następnie rywalizować w konkurencji pomocy medycznej i na torze przeszkód. W końcowej klasyfikacji IV turnieju zajęliśmy II miejsce, ustępując jedynie gospodarzom turnieju, drużynie SP Stronie.

  Następnie nadszedl czas finałowych podsumowań całej VIII edycji Ligi. Pod uwagę wzięto osiągnięcia ze wszystkich 4 konkursów. Nasza drużyna w klasyfikacji końcowej Ligi 2015 zajęła III miejsce. Wiktor został indywidualnym Wicemistrzem Ligi, zdobył również puchar dla zawodnika najlepiej piszącego testy. Cała trójka znalazła się w "dziesiątce" najlepszych zawodnikow ligi. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary i nagrody.

  Wielkie brawa dla naszych zawodników drużyny BRD: Dagmary Starosta, Jakuba Długosza, Wiktora Stępniewskiegi i Bartosza Jatczaka /brał udział w 3 wcześniejszych turniejach/. Teraz przed nami przygotowania do XXXVIII Finału Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2015

  foto

 • Konkurs plastyczny klas drugich "Pani Zima"

  W lutym 2015 roku uczniowie klas drugich uczestniczyli w Międzyklasowym Konkursie Plastycznym "Pani Zima". Uczniowie wykonywali prace parami, dowolną techniką, na kartonach formatu A 4. Wykonane prace zostały umieszczone na tablicy demonstracyjnej. Następnie wszyscy uczniowie głosowali. W wyniku głosowania wyłoniono laureatów konkursu.

  I miejsce: Agata Cieślak i Klaudia Jeske

  II miejsce: Karina Olejniczak i Natalia Wyka

        Dawid Łapka i Alan Maciejewski

  III miejsce: Zofia Szkupińska i Weronika Witczak.

  Wszystkie prace były bardzo ciekawe i wykonane różnorodnymi technikami. Laureatom gratulujemy uznania w oczach rówieśników.

        Organizatorki: A.Januszewska i B.Salińska

 • „My winter holidays” – postcard

    20 lutego rozstrzygnięty został szkolny konkurs języka angielskiego na najpiękniejszą pocztówkę z ferii zimowych. Konkurs polegał na wykonaniu pocztówki, jedna strona praca plastyczna, druga – tekst pisany w języku angielskim; adresat, znaczek. Uczniowie licznie wzięli udział  w zmaganiach konkursowych. Komisja, w skład której weszli nauczyciele języka angielskiego spośród wielu wspaniałych prac wyłoniła sześć finałowych, których autorzy wykazali się umiejętnościami plastycznymi i językowymi.

  I miejsce: Krzysztof Marczyk VIb

  II miejsce: Adrian Borkowski Va

  III miejsce Małgosia Golenia IVb

  Wyróżnienia: Anna Wyka VIb, Adrianna Adamczyk Vb, Stanisław Reszka IVc

  Prace uczniów naszej szkoły wezmą również udział w konkursie na szczeblu wojewódzkim. Trzymamy kciuki!

  foto

 • OSTATKOWE SZALEŃSTWO W JEDYNCE

    Ostatki, czyli zapusty to tradycyjnie dzień kończący karnawał, ostatnie chwile szaleństwa i hucznych zabaw przed rozpoczynającym się w Środę Popielcową wielkim postem. W Jedynce, zarówno w szkole podstawowej jak i w gimnazjum, wszyscy bawili się tego dnia naprawdę doskonale. Już od samego rana szkolne korytarze wypełniły się niespotykanymi na co dzień barwami i nabrały naprawdę bajecznego wyglądu, a to za sprawą uczniów i nauczycieli, którzy, jak nakazuje tradycja, tego dnia przeobrazili się w korowód barwnych postaci . Trzeba przyznać, że ani młodszym,  ani starszym nie zabrakło pomysłów na ciekawe, a często nawet zaskakujące i nietuzinkowe przebrania. Nie sposób ich wszystkich wyliczyć.  Ważne, że uczestnikom ostatkowego szaleństwa dopisywały świetne humory, a na parkiecie podczas dyskoteki ramię w ramię bawili się m.in.: groźni piraci i delikatne księżniczki, łagodne czarodziejki i złe czarownice, malutkie myszki i drapieżne koty, fantastyczne stwory i postacie historyczne.

  Dyskoteka ostatkowa stała się też pretekstem do zorganizowania szkolnej akcji charytatywnej, w której przygotowanie zaangażował się Samorząd Szkolny oraz Rodzice, Uczniowie i wychowawca klasy VIc, Magdalena Bartosiewicz. Szczególne podziękowania należą się Rodzicom. To właśnie dzięki ich ofiarności  i pomocy na świętujących czekały dodatkowe atrakcje: loteria fantowa , gorące przysmaki i słodkie przekąski.

  Cały dochód z przeprowadzonej akcji przekazany Szkolnej Radzie Rodziców z pewnością pomoże realizować potrzeby uczniów Jedynki. Tego dnia po raz kolejny Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele pokazali, że potrafią doskonale bawić się i współpracować dla dobra całej naszej społeczności, kultywując jednocześnie zanikające już obyczaje.

  foto

 • WALENTYNKOWE SZALEŃSTWO JEDYNKI

  Przesyłam buziaki

  jak słońce gorące…

  W nich uczucia szczere,

  bo z serca płynące.

  Takie i inne życzenia można było otrzymać w Dniu Św. Walentego w naszej szkole.

  14 luty to dzień, który od kilku lat zagościł w naszej społeczności uczniowskiej. Z tego powodu co roku organizowana jest przez Samorząd Uczniowski  poczta walentynkowa.

  Od 19 stycznia (z powodu ferii zimowych) krążyło po naszej szkole specjalne pudełko, do którego można było wkładać ,,Walentynkę” dla swojej sympatii, kolegi, koleżanki, ulubionego nauczyciela czy dla przyjaciół z gimnazjum.

   Jak co roku akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród młodzieży, ale również pracowników naszej szkoły. Obdarowywano się kartkami walentynkowymi o różnych wielkościach. Niektóre były kupione, a niektóre własnoręcznie wykonane, napisane i zdobione. Można było również otrzymać pluszowego misia, walentynkowe kubki czy słodkie upominki.

  Zaraz po feriach – 18 lutego,  Samorząd Uczniowski zadbał, aby każdy, do kogo zaadresowane były Walentynki, otrzymał je. W tym dniu wszyscy byli zadowoleni i uśmiechnięci. Czyż to nie jest dobra okazja do wyrażenia własnych uczuć względem drugiej osoby?!

  Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami p. Beatą Starostą i p. Katarzyną Krajewską dziękuje wszystkim uczniom oraz pracownikom szkoły za wspólną zabawę w tak wyjątkowym dniu.

   Bądźmy wrażliwi i otwarci na drugą osobę, nie tylko w walentynki!!!

   

 • PANCAKE DAY W NASZEJ SZKOLE

    My w Tłusty Czwartek objadamy się pączkami, natomiast Anglicy stanowczo wolą naleśniki i to w dodatku nie w czwartek, a we wtorek. 17 lutego przypadł w tym roku Pancake Day czyli Dzień Naleśnika.

   W ramach lekcji kulturowych, mających na celu przybliżenie dzieciom kultury Wielkiej Brytanii uczniowie dowiedzieli się, dlaczego wtorek przed Wielkim Postem jest takim szczególnym dniem w Anglii, dlaczego na koniec karnawału trzeba się najeść przed Wielkim Postem. Wspaniałe prace prezentujące obrazy naleśników i ciekawe informacje można było podziwiać przy wejściu do budynku szkoły oraz w stołówce szkolnej.

  W czasie lekcji języka angielskiego uczniowie  grali w gry uczące nazw wszystkich składników potrzebnych do przygotowania naleśników. Po poznaniu potrzebnego słownictwa i obejrzeniu jak to robią w Anglii, przystąpiliśmy do dzieła - zjedzenia pysznych naleśników przygotowanych przez stołówkę szkolną!

  Dziękujemy!   foto

   

 • BE MY VALENTINE

  Konkurs  na najciekawszą kartkę walentynkową w języku angielskim dla uczniów klas I-III

  Tuż po feriach został rozstrzygnięty konkurs na najciekawszą kartkę walentynkową  w języku angielskim. Założeniem konkursu było, aby uczniowie wykonali dowolną techniką kartkę walentynkową z wierszykiem-rymowanką w języku angielskim związanym z Valentine’s Day. Wszyscy uczniowie po raz kolejny wykazali się twórczością, pomysłowością i oryginalnością zarówno na polu artystycznym, jak         i językowym. Z wielu jakże pięknych prac, które można podziwiać przy wejściu do budynku naszej szkoły jury wyłoniło  zwycięzców:

  I miejsce: Maja Bajer IIIa

  II miejsce: Karolina Wierzbowska IIIa

  III miejsce: Oliwia Kowalczyk Ic

   

  GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSU!

 • Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w okresie ferii

  W okresie ferii od 02.02.2015 r. do 13.02.2015 r. w Szkole Podstawowej nr 1 zorganizowane będą zajęcia opiekuńczo-wychowawcze /od poniedziałku do piątku w godzinach od  8.00 do 14.00/. W tym czasie nie będzie dowozu do szkoły oraz nie będą wydawane posiłki. Uczniowie mogą skorzystać z bezpłatnego napoju –herbaty w stołówce szkolnej. Ponadto  w poniedziałki /02.02. i 09.02./ w godz. 10.00-11.00 w auli szkolnej odbędą się bezpłatne warsztaty motoryzacyjno-modelarskie dla uczniów.

  Harmonogram zajęć w załączeniu.

 • II i III turniej Ligi Mistrzów BRD 2015

  Czwartek /05.02.2015/ i piątek /06.02.2015/ były wyjątkowo pracowite dla uczestników VIII edycji Ligi Mistrzów BRD 2015. Pierwszego dnia spotkaliśmy się w miejscowości Czarna /powiat Dębica, woj. podkarpackie/ na II turnieju Ligi 2015. Drugi dzień to kolejny, III turniej Ligi w miejscowości Huta Krzeszowska /powiat Nisko, woj. podkarpackie/. W obu drużyna naszej szkoły wystąpiła w składzie: Jakub  Długosz, Bartosz Jatczak i Wiktor Stępniewski. Opiekun Marek Kamiński.

  W Czarnej drużyna zajęła IV miejsce, a indywidualnie Wiktor uplasował się na miejscu V. Drugi turniej przyniósł lepsze wyniki: drużyna zajęła IV miejsce, ale w klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Wiktor, Kuba był IX, a Bartosz XI. Również konkurencja "przeszkoda dnia" padła łupem Wiktora. Po trzech turniejach zajmujemy 3 lokatę w klasyfikacji drużynowej Ligi, Wiktor zaś prowadzi w punktacji indywidualnej.
     Teraz mamy chwilę przerwy na treningi i odpoczynek, by 26 lutego zmierzyć się z najlepszymi w IV decydującym i zamykającym VIII edycję Ligi turnieju w Stroniu /woj. małopolskie/.

  foto
   

 • VIII edycja Ligi Mistrzów Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

     W dniu 30 stycznia 2015 roku odbyła się inauguracja VIII Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2015. Zimowe zmagania drużyn BRD rozpoczęły się w Kędzierzynie – Koźlu, turniejem o Puchar Prezydenta Miasta, w sali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5. Na turniej przybyło 16 drużyn z siedmiu województw: małopolskiego, mazowieckiego, łódzkiego świętokrzyskiego, śląskiego, opolskiego i podkarpackiego. Reprezentacja Zespołu Szkół nr 1 również tam była.

  W drużynie naszej szkoły startowali: Dagmara Starosta, Jakub Długosz, Wiktor Stępniewski i Bartosz Jatczak. Opiekunem był Marek Kamiński. Po bardzo wyrównanej rywalizacji zajęliśmy II miejsce, ulegając tylko drużynie SP Czarna /wicemistrzowie Polski/. Wiktor zdobył tytuł najlepszego zawodnika turnieju, Dagmara zajęła IV, Kuba VI,a Bartosz  X miejsce. Wiktor wygrał również prestiżowy konkurs  - "Przeszkoda Dnia".

  Nasi starsi koledzy z Gimnazjum nr 1 zdobyli Puchar Prezydenta Miasta, zwyciężając w turnieju.

  Wkrótce /4,5,6 luty/ wyruszamy na Podkarpacie, gdzie odbędą się dwa kolejne turnieje ligi. Zakończenie całej edycji odbędzie się w dniach 26-27 luty w Stroniu//woj. małopolskie/.

  foto

 • Uczestnik finału "Top Model" Michał Baryza gościem "Jedynki"

  Dnia 27 stycznia 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 1 gościliśmy niezwykłego młodego człowieka – Michała Baryzę – uczestnika i finalistę popularnego programu TOP MODEL. Spotkanie poprzedzało pełne napięcia oczekiwanie, emocje sięgały zenitu. W auli szkolnej zgromadzili się uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Pojawienie się Michała wywołało ogromną radość, krzykom i piskom nie było końca! Nasz gość został przywitany niezwykle entuzjastycznie i z wielką sympatią. Po powitaniu przez dyrekcję naszej szkoły, Michał zaczął opowiadać o sobie. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych faktów z życia TOP MODELA. Ale najważniejsze, że nasz gość okazał się niezwykle miłym, sympatycznym i skromnym człowiekiem – chłopakiem z sąsiedztwa. Przekonywał, że należy walczyć o swoje marzenia, wierzyć w siebie i konsekwentnie dążyć do celu. Cierpliwie odpowiadał na zadawane pytania, które dotyczyły m.in. jego wykształcenia, zainteresowań, kariery, udziału w programie telewizyjnym i planów na przyszłość. Następnie przyszedł czas na rozdawanie autografów i robienie zdjęć. I tu kolejne zaskoczenie – Michał stwierdził, że nie wyjdzie z sali, dopóki wszyscy chętni nie otrzymają autografu. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i przyjacielskiej atmosferze i na długo pozostanie w naszej pamięci.

  foto

 • Uczymy się od strażaków

    Uczniowie klas IA i ID gościli pracowników Komendy Powiatowej PSP powiatu łódzkiego w Koluszkach, strażaków Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej, którzy zapoznali uczniów z zasadami bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Tematyka spotkania dotyczyła „Bezpiecznych ferii” oraz sposobów udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie poznali elementy stroju strażackiego oraz wyposażenie strażaka. Dowiedzieli się o skutkach niebezpiecznych i nieprzemyślanych zachowań w czasie zabaw zimowych, poznali schematy działań podczas różnego rodzaju zagrożeń. Uczniowie bawiąc się przyswajali wiedzę i umiejętności. Wiele emocji wywołała przygotowana przez strażaków gra multimedialna oraz tor przeszkód. Dzieci miały też okazję praktycznie wypróbować sprzęt strażacki. Ćwiczyły zasady udzielania pierwszej pomocy wykorzystując fantoma. Przekonały się, jak działa czujka dymu oraz detektor – czujnik bezruchu.

  foto

 • KONURS NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ PT „ ZDROWE ŚNIADANIE”

    Konkurs na najlepszą prezentację multimedialną  pt „ Zdrowe śniadanie”, zorganizowano w klasach V-VI  naszej szkoły. Prezentacja multimedialna, rozmowy i ciekawostki o zdrowym żywieniu były zaprezentowane  w stołówce szkolnej. Celem konkursu było przybliżenie wiedzy z zakresu żywienia człowieka, propagowanie zdrowego śniadania, zapobieganie chorobom związanym z niewłaściwym odżywianiem, a także rozwój sprawności posługiwania się narzędziami multimedialnymi.

  Spośród wszystkich prezentacji komisja wybrała te, których przygotowanie merytoryczne, informatyczne  było najlepsze.

  Pierwsze miejsce otrzymała:

   Karolina Feja Va

  Drugie miejsce otrzymali:

  Alicja Mucha VIb

  Michał Antkowicz Vb

  Ania Wyka VIb

  Trzecie miejsce:

  Olga Fibich VIb

  Angelika MichniewskaVb

      Nagrodzone prezentacje były prezentowane jeszcze przez tydzień  na parterze przy wejściu głównym.

 • "Jedynka" Mistrzem siatkówki

  W dniu 21.01.2015 na hali OSiR Koluszki odbył się turniej piłki siatkowej chłopców. Na parkiecie pojawiły się cztery drużyny, w tym nasza reprezentacja. Rozegraliśmy trzy mecze, zwyciężając w każdym z nich. Wywalczyliśmy tytuł Mistrza Gminy Koluszki i prawo udziału w turnieju powiatowym, który czeka nas już jutro /22.01.2015/.

  Niestety finał Mistrzostw Powiatu Łódź - Wschód zakończyliśmy na drugim stopniu podium, ulegając drużynie Szkoły Podstawowej nr 1 z Tuszyna

  W drużynie wystąpili: Miłosz Olejniczak, Hubetr Stachecki, Krystian Wichrowski, Bartosz Jatczak, Kacper Zalewski, Jakub Gniadek, Adrian Borkowski, Hubert Lenart i Bartosz Rzesiewski. Opiekun - Marek Kamiński

  foto

 • MISTRZOSTWA GMINY W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

    W  dniu 19 stycznia 2015 roku odbył się miejsko – gminny turniej piłki siatkowej dziewcząt o tytuł Mistrza Gminy Koluszki. Gospodarzem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 2.

  Reprezentacja dziewcząt Szkoły Podstawowej nr 1 zdobyła  tytuł Wicemistrza Gminy.

  O wyniku końcowym decydował zacięty i emocjonujący pojedynek finałowy drużyn ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2. Turniej przebiegał w miłej atmosferze z zachowaniem zasad fair play.

  Drużyna dziewcząt wystąpiła w składzie: Dagmara Starosta, Karolina Stępniak, Wiktoria Kobus, Anna Łapka, Martyna Jeżyna, Julia Folant, Martyna Kozik, Katarzyna Grobelna.

  Opiekunem naszej drużyny była p. Beata Starosta.          foto

  Gratulacje dla naszych dziewcząt.

 • II Regionalny Przegląd Kolęd

          W dniu 15.01.2015 roku w Urzędzie Miasta w Brzezinach odbył się II Regionalny Konkurs Kolęd, zorganizowany przez Państwową Szkołę Muzyczną I st. w  Brzezinach.  Naszą szkołę reprezentowały uczennice Martyna Michalak, Oliwia Balcerak i Julia Banaszkiewicz. Dziewczynki zostały laureatkami konkursu.  W dniu 18 stycznia w Kościele Matki Boskiej Częstochowskiej   w Brzezinach z rąk starosty powiatu brzezińskiego otrzymały dyplomy  i nagrody.

  Martyna Michalak- II miejsce w kategorii klas IV-VI

  Oliwia Balcerak, Julia Banaszkiewicz- III miejsce w kategorii zespoły klas IV-VI

  Gratulujemy!!!     

 • Zawody rowerowe klas I V

  Od trzech miesiecy uczniowie klas czwartych mają możliwość ćwiczenia umiejętności jazdy na rowerze, poznawania budowy roweru oraz przepisów ruchu drogowego regulujące zasady poruszania się pieszych i rowerzystów. Odbywa się to w ramach zajęć kółka rowerowego, zorganizowanego specjalnie dla uczniów klas IV. Prowadzi je opiekun drużyny BRD naszej szkoły Marek Kamiński.

  W dniu 17.01.2015 odbyły się pierwsze zawody. Jazda rowerem po torze przeszkód oraz test z zasad ruchu drogowego, to elementy z którymi spotkał się każdy uczestnik zawodów.

  wyniki końcowe turnieju

  I miejsce :  Damian Suligorski  kl. IV a    2 pkt karne

  II miejsce :   Marcel Mela  klasa IV a       4 pkt karne

            Szymon Gniewisz  klasa IV a

            Wiktor Orłowski   klasa IVa

  III miejsce :   Kinga Kodłubańska klasa IV a    5 pkt karnych

              Wiktoria Garbarska klasa IV a

  gratulacje dla wszystkich uczestników i życzenia wytrwałości w Nowym Roku        foto

 • WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY ZAGRAŁA w ,,JEDYNCE”

    Po raz 23 ruszyła ogólnopolska akcja charytatywna, której pomysłodawcą jest Jurek Owsiak. Zebrane fundusze posłużą m. in. do podniesienia jakości leczenia dzieci na oddziałach onkologicznych, oraz godnej opieki ludzi w podeszłym wieku.

  Każdego roku w styczniu społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach aktywnie włącza się w  ogólnopolską akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie, rodzice i nauczyciele aktywnie i z entuzjazmem zbierają fundusze na rzecz fundacji Jerzego Owsiaka.

      W czwartek, 08  stycznia, odbyła się dyskoteka na  rzecz WOŚP, a przez cały dzień członkowie Samorządu Uczniowskiego  sprzedawali ciasta, upieczone przez rodziców. Ilość i jakość przepysznych ciast zaskoczyła organizatorów. Chętnych do zakupu nie brakowało i apetyczne przysmaki, którym nie sposób było się oprzeć, szybko znalazły nabywców. Dobrą zabawę podczas dyskoteki gwarantowali uczniowie Gimnazjum nr 1: Krzysztof Filipiak i Kacper Pabjańczyk, którzy zajęli się oprawą muzyczną. 
     Następnego dnia w sali gimnastycznej odbył się Turniej Sportowy WOŚP, niezmiennie cieszący się dużym zainteresowaniem uczestników. Przygotowano wiele ciekawych konkurencji, w których można było rywalizować z innymi uczniami i z własną słabością.  Koszt udziału w jednej konkurencji wynosił 1 zł. Można było sprawdzić swoje możliwości w różnorodnych konkurencjach sportowych przygotowanych przez p. Beatę Starostę i p. Katarzynę Krajewską. Uczniowie rywalizowali ze sobą w atmosferze dobrej zabawy, ale najważniejszy był cel – zebranie środków na Podniesienie Jakości Leczenia Dzieci na Oddziałach Onkologicznych, oraz Godną Opiekę Ludzi w Podeszłym Wieku. Startujący mogli liczyć na gorący doping, doceniano nie tylko najlepsze rezultaty, ważne było podjęcie wyzwania, odwaga i wytrwałość.

  Długie kolejki ustawiały się przed stoiskiem, w którym można było za dwa złote wylosować pluszowe zabawki, wcześniej ofiarowane na ten cel  przez uczniów. Losowaniu towarzyszyło sporo emocji, uczniowie z uśmiechem prezentowali  nowo nabyte pluszaki, misie, smoki i kolorowe zwierzątka. W organizacji całej akcji charytatywnej,  oprócz członków SU, wzięła udział liczna grupa uczniów klas szóstych i piątych pod przewodnictwem koordynatorów: Beaty Starosty i Katarzyny Krajewskiej.

  Szkolna akcja ponownie pokazała, że „duch w narodzie nie ginie” oraz że nadal chcemy i potrafimy współczuć, rozumieć i aktywnie pomagać.

     Wyrazy uznania należą się wszystkim uczniom, którzy aktywnie włączyli się w organizację akcji, ofiarowali wiele pięknych maskotek, dzielnie startowali w turnieju i zasilali konto WOŚP, często z własnych oszczędności oraz rodzicom, którzy jak zwykle wsparli akcję, przygotowując wspaniałe wypieki.

  foto

 • „Niech magia Świąt Bożego Narodzenia
  wypełnia ciepłem wszystkie dni,

  a blask gwiazdy przypomina,
  że czasem wystarczy tylko
  wypowiedzieć życzenie…”

  W oczekiwaniu na zbliżające się
  Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok
  życzymy zdrowia, pogody ducha,
  spełnienia wszystkich marzeń,
  zawodowej satysfakcji i wielu sukcesów
  .

      Dyrekcja, Nauczyciele i Społeczność Uczniowska
     Zespołu Szkół nr 1 w Koluszkach

  foto

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół nr 1 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Koluszkach
  ul. Zagajnikowa 12
  95-040 Koluszki
 • (0-44) 7145837

Galeria zdjęć