• Ósmoklasiści w Zespole Szkół nr 1 w Koluszkach

Uczniowie klas ósmych zostali zaproszeni na zajęcia otwarte w klasach technikum o specjalności technik elektryk i technik informatyk. Po obejrzeniu prezentacji z programowania mikrokontrolerów przystąpili do realizacji zadania. Dzięki pomocy starszych koleżanek i kolegów, uczniów technikum, poradzili sobie bezbłędnie z tym niełatwym ćwiczeniem. Dla najszybszych przewidziano słodkie upominki. Po zajęciach ósmoklasiści mieli możliwość obejrzenia i zobaczenia ciekawych pracowni zawodowych.

• "Święty Mikołaj worek prezentów niesie”

Pod takim hasłem odbyły się zajęcia w świetlicy szkolnej w dniu 6 grudnia. Uczniowie poznali legendę o Mikołaju, który ubolewał nad biedą małego miasteczka, w którym mieszkał. Kiedy szedł z rodzicami do kościoła, zawsze niósł z sobą jedzenie, którym obdarowywał żebraków. Kiedy dorósł i odziedziczył spadek po zamożnych rodzicach, zaczął rozdawać także pieniądze. Wówczas był już biskupem. Ludzie zauważyli, że rozdaje dary 6 grudnia. Na pamiątkę tego wydarzenia, dzień ten uznano za magiczny, dzień spełniania marzeń, obdarowywania upominkami.

• Mikołajkowe warsztaty IV b

6 grudzień stał się doskonałą okazją do zorganizowania w klasie IV b warsztatów pieczenia świątecznych pierników, w nowo powstałej sali kulinarnej. Zabawa była doskonała, a za sprawą ciasta piernikowego autorstwa mamy Weroniki, wypieki nie miały sobie równych. Czwartoklasiści dekorowali ciastka lukrem i różnymi posypkami. Kiedy dzieło dobiegło końca, nastąpiła degustacja i rozkoszowanie się ich niezwykłym smakiem. Mama Wojtka przygotowała gorące kakao do pierniczkowych wypieków. W całej szkole unosił się korzenny zapach przywołujący najmilsze wspomnienia świąteczne.

• Mikołajki w 8b

Uczniowie klasy 8b ostatnie wspólne mikołajki spędzili na sportowo! Jazda na łyżwach w Arenie Lodowej była prawdziwą przyjemnością! Po sportowych zabawach odpoczywali w kinie, gdzie w świąteczną atmosferę wprowadziły ich "Listy do M. 5". Spacerując po Tomaszowie Mazowieckim pokonali dystans 9 kilometrów! Oni po prostu kochają sport!

• Mikołajki w Ic

Uczniowie z klasy 1c, uczcili Mikołajki wspólnym dekorowaniem swojej sali lekcyjnej. W pięknych czerwonych strojach niczym elfy Świętego Mikołaja w pocie czoła przystrajali choinkę, zawieszali kolorowe lampki i tworzyli zimowe pejzaże w sztucznym śniegu. W nagrodę za włożony trud i wysiłek otrzymali słodkie niespodzianki, a następnie odpoczywali wspólnie oglądając film animowany ,,Grinch".

Wtorek 19.03.2024