Nawigacja

 • PROJEKT ,,SPORTOWE PRZERWY”

  PROJEKT ,,SPORTOWE PRZERWY”

  PROJEKT ,,SPORTOWE PRZERWY”

  Projekt opracowała i realizuje pani Beata Starosta – nauczyciel wychowania fizycznego.

  Aktywność fizyczna odgrywa bardzo istotną rolę w życiu człowieka. Szczególnie ważną i nieocenioną funkcję spełnia w odniesieniu do dzieci i młodzieży. Uprawiając systematycznie aktywność fizyczną, młody człowiek odnosi wiele korzyści owocujących bardziej harmonijnym rozwojem, tężyzną fizyczną i lepszym zdrowiem.

  Naszą wspólną misją jest dbanie o właściwy rozwój dzieci i młodzieży. Mając na uwadze ten cel, podejmuję szereg zadań aktywizujących młode pokolenie.

  Dlatego, już po raz kolejny realizuję projekt  ,, SPORTOWE PRZERWY” ” adresowany do uczniów klas VI- VIII. Celem ogólnym jest dbanie o wszechstronny rozwój ucznia, jego pasji sportowych, sposobu spędzania wolnego czasu.

  Cele szczegółowe to wspieranie harmonijnego rozwoju psychomotorycznego uczniów.

  Proponowaną formą zajęć są zajęcia o  charakterze  rekreacyjno – sportowym, które odbywać się będą podczas piętnastominutowych przerw w roku szkolnym 2018/2019.

  CELE PROJEKTU

            Kształtowanie u dzieci umiejętności ruchowych ułatwiających uczestnictwo w rozmaitych formach aktywności fizycznej.

            Kształtowanie ważnych cech osobowości nastawionych na współpracę, sumienność i wytrwałość.

            Zapoznanie z regułami zabaw i gier.

            Zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania wolnego czasu.

            Rozwijanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie własne i innych.

            Kształtowanie umiejętności współpracy w grupie.

  Aktywny udział uczniów w tych zajęciach kształtuje całą gamę cech motorycznych. Poza rozwojem siły, szybkości, koordynacji ruchowej i gibkości uczy myślenia, rozwija poczucie obowiązku i systematyczności, a przede wszystkim świadomą pracę nad rozwijaniem własnych zdolności.

 • KONKURS PLASTYCZNY PT. „PORTRET BABCI I DZIADKA”

  KONKURS PLASTYCZNY PT. „PORTRET BABCI I DZIADKA”

   10 stycznia 20019roku w  Szkole Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w Koluszkach w świetlicy szklonej zorganizowany został  konkurs plastyczny pt. „Portret Babci i Dziadka” . Celem konkursu było pobudzanie dzieci do tworzenia samodzielnych i oryginalnych prac. Uczniowie za pomocą dowolnej techniki  mieli pokolorować rysunek konturowy z wizerunkiem babci lub dziadka. Wykonane przez dzieci prace były bardzo ciekawe . Jury dokonało oceny prac i wyłoniło następujących laureatów: 

  I   miejsce – Krystyna Lewandowska  kl. IIIa

  II  miejsce – Katarzyna Golenia  kl. IIa

  III miejsce – Mateusz Janowski kl. IVb

  Wyróżnienia: Weronika Rzesiewska kl.IIIa, Arkadiusz Adamowski kl. IIIb

  Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Wszystkim dzieciom składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za udział w konkursie plastycznym i życzymy dalszych sukcesów!KONKURS PLASTYCZNY PT. „PORTRET BABCI I DZIADKA” - Obrazek 1

 • WOŚP W JEDYNCE - POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE !

  WOŚP W JEDYNCE - POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE !

  Każdego roku w styczniu społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach aktywnie włącza się w  ogólnopolską akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie naszej szkoły z entuzjazmem i ogromnym zaangażowaniem  zbierają fundusze na rzecz fundacji Jerzego Owsiaka. Koordynatorami akcji na terenie naszej szkoły są: pani dyrektor Jolanta Dąbrowska, panie wicedyrektor Małgorzata Hejchman i Danuta Pecyna, pani Beata Starosta – nauczyciel wychowania fizycznego i pani Katarzyna Krajewska – pedagog szkolny.

  Od 7 stycznia graliśmy dla dzieci małych i bez focha!, na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

  W dniach 07.01 – 11. 01. 2019 r. w naszej szkole trwał „Słodki Tydzień” w trakcie którego sprzedawano ciasta, desery i inne smakołyki przygotowane przez uczniów i rodziców. Na parterze szkolnym znajdowało się także stoisko z atrakcyjnymi fantami, które można było zakupić, aby wspomóc WOŚP.

  We wtorek, 8 stycznia, w sali gimnastycznej odbył się ‘Turniej Sportowy”, niezmiennie cieszący się dużym zainteresowaniem uczestników. Przygotowano wiele ciekawych konkurencji (np. bieg na czas, strzały na bramkę, rzuty do celu), w których można było rywalizować z innymi uczniami i z własną słabością. Koszt udziału w jednej konkurencji wynosił 1 zł. Można było sprawdzić swoje możliwości w różnorodnych konkurencjach sportowych przygotowanych przez panią Beatę Starostę, panią Katarzynę Krajewską. Uczniowie rywalizowali ze sobą w atmosferze dobrej zabawy, ale najważniejszy był cel – zebranie środków na doposażenie szpitali dziecięcych w specjalistyczny sprzęt medyczny. Startujący mogli liczyć na gorący doping, doceniano nie tylko najlepsze rezultaty, ważne było podjęcie wyzwania, odwaga i wytrwałość.

  Długie kolejki ustawiały się przed stoiskiem, w którym można było wylosować pluszowe zabawki, wcześniej ofiarowane na ten cel przez uczniów. Losowaniu towarzyszyło sporo emocji, uczniowie z uśmiechem prezentowali nowo nabyte pluszaki.

  W organizacji całej akcji charytatywnej, oprócz członków Samorządu Uczniowskiego, wzięła udział liczna grupa uczniów uczęszczających na zajęcia rekreacyjno – sportowe oraz uczennice klasy VIII b pod przewodnictwem koordynatorów: pani Beaty Starosty i pani Katarzyny Krajewskiej.

  Zebrana suma z całej akcji charytatywnej  wyniosła - 6 000 złoty i 47groszy.

  Szkolna akcja ponownie pokazała, że nadal chcemy i potrafimy współczuć, rozumieć i aktywnie pomagać. Wyrazy uznania należą się wszystkim uczniom, którzy aktywnie włączyli się w organizację akcji, ofiarowali wiele pięknych maskotek, dzielnie startowali w turnieju i zasilali konto WOŚP, często z własnych oszczędności.

  Serdeczne podziękowania kierujemy także do rodziców naszych uczniów, którzy wsparli naszą akcję. Pieczone przez nich przepyszne ciasta oraz podarowane fanty na loterię cieszyły się wielkim powodzeniem i „rozchodziły się” w mgnieniu oka.

  DZIĘKUJEMY !!!

  fotorelacja

 • Piątoklasiści w Poznaniu

  Piątoklasiści w Poznaniu

    W dniu 4 stycznia 50- osobowa grupa uczniów z klas piątych  wraz z wychowawcami: panią Grażyną Sobieszek, Agnieszką Wróbel, Katarzyną Wójcik oraz nauczycielem języka angielskiego panią  Ewa Kierską udali się na wycieczkę do Fundacji Kultury Irlandzkiej mieszczącej się w Poznaniu. Był to trzeci wyjazd uczniów z naszej szkoły  zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego w ramach projektu „Irlandia w szkole”,  realizowanego we współpracy z fundacją.

  Tak jak w  poprzednich latach, po dotarciu do Poznania, pierwszym punktem planu były zajęcia w FKI przeprowadzone przez panią Justynę Mazurek – Schramm, która opowiadała naszym uczniom o Irlandii, unikalnych cechach geograficznych tego kraju, jego tradycjach i bogatej kulturze. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali o najstarszych irlandzkich legendach, dawnych wierzeniach oraz tajemniczych miejscach Zielonej Wyspy.

  Kolejnym punktem programu była wizyta w muzeum archeologicznym.  Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy, które uczestniczyły w lekcjach muzealnych: „Pierwsi ludzie i ich czasy” oraz „ Siedem cudów świata”. Lekcje miały charakter popularnonaukowy i zostały przygotowane specjalnie z myślą o uczniach w tym wieku. Podczas lekcji wiedza przekazywana była uczniom przede wszystkim poprzez różnego rodzaju pokazy praktyczne, uczestnictwo w eksperymentach, prace z zabytkiem oraz wykorzystanie różnorodnych multimediów.

  Ostatnim punktem programu był spacer po Starym Rynku. Mimo, iż pogoda nie rozpieszczała uczniowie mieli okazję przejść się po poznańskiej Starówce, zrobić mnóstwo pamiątkowych zdjęć oraz nabyć pamiątki.  Uczniom mieli też okazję posmakować tradycyjnych rogali świętomarcińskich wypiekane z nadzieniem z białego maku, które są przyrządzane w Wielkopolsce z okazji Dnia Świętego Marcina. Mimo iż, święto św. Marcina przypada na 11 listopada, rogale te są poznańskim przysmakiem i są dostępne cały rok.

  Trochę zmęczeni, ale za to w dobrych humorach uczestnicy wycieczki do Poznania wrócili do domów. Wizytę w Poznaniu z całą pewnością można uznać za udaną.

  foto

 • Akcja „Świąteczna Paczka 2018 r.”

  Akcja „Świąteczna Paczka 2018 r.”

  Co roku w grudniu w Szkole Podstawowej nr 1 w Koluszkach  organizowane są akcje charytatywne, których celem jest pomoc świąteczna dla uczniów i rodzin. Również w tym roku społeczność szkolna podjęła działania  w ramach Akcji „Świąteczna Paczka 2018”. W szkole zbierano dary w postaci artkułów spożywczych oraz chemii gospodarczej oraz we współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Edukacyjnych „Wektor” zorganizowano zbiórkę darów w koluszkowskich sklepach. I jak co roku nasi uczniowie, rodzice i nauczyciele wykazali się wielkim sercem i chęcią pomocy innym. Zebrano mnóstwo darów, które przekazano razem ze świątecznymi życzeniami od społeczności szkolnej. Szkolną akcję wsparli również uczniowie LO w Koluszkach, którzy prowadzili zbiórkę darów wspólnie z Caritasem. Przygotowano 15 paczek żywnościowych dla rodzin oraz 50 paczek dla uczniów. W akcji brało udział 35 wolontariuszy, uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjalnych.

  Podjęte działania są bardzo ważne i przynoszą wymierne efekty, zarówno dla obdarowanych jak i ofiarodawców oraz organizatorów. Sprawiają radość i umacniają wiarę w drugiego człowieka. Uwrażliwiają na potrzeby i problemy innych, uczą empatii,integrują środowisko, kształtują postawy solidarności społecznej, a przede wszystkim pokazują, że wspólnie możemy zdziałać więcej.

  Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy włączyli się w akcję, także kierownictwu i personelowi sklepów, które umożliwiły przeprowadzenie zbiórki. Były to:

  - „Biedronka” ul. Słowackiego 22

  -„SPAR” ul .Brzezińska 63

  -Firma "Jastrzębowski" ul. Brzezińska 20 

  -„DINO” ul. Brzezińska 42

  -„HERMES” ul. 11 Listopada 29.

  foto

 • Uczniowie „Jedynki” w Dreźnie

  Uczniowie „Jedynki” w Dreźnie

  Grudzień to jeden z najpiękniejszych miesięcy w Niemczech. Jarmarki bożonarodzeniowe zachwycają turystów z całej Europy, którzy chcą poczuć tę niezwykłą magię. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach w grudniu 2017 roku odwiedzili Berlin, natomiast w 2018 postanowili zobaczyć najstarszy z jarmarków, który znajduje się w Dreźnie. Striezelmarkt , bo taką nazwę nosi, odbył się pierwszy raz w 1434 roku i trwał zaledwie jeden dzień, obecnie można go odwiedzać przez cały czas Adwentu.

  Dwudniowy wyjazd młodzieży z „Jedynki” miał miejsce 17 i 18 grudnia 2018. 47 uczestników z klas szóstych, siódmych, ósmych i trzecich gimnazjalnych pod opieką p. Dyrektor Jolanty Dąbrowskiej, nauczycielek języka niemieckiego p. Urszuli Chachulskiej-Tomaszczak i p. Małgorzaty Drabik oraz nauczycielki geografii p. Grażyny Sobieszek mogło nie tylko zobaczyć atrakcje turystyczne Drezna, ale również wykorzystać w praktyce znajomość języka niemieckiego. Obowiązkowym punktem programu był oczywiście Striezelmarkt, na którym można zobaczyć wpisaną na listę rekordów Guinnessa ponad 14 metrowej wysokości piękną, drewnianą piramidę powoli kręcącą się dookoła własnej osi. To oczywiście nie jedyny jarmark w mieście. Ciekawą atrakcją jest średniowieczny jarmark w drezdeńskiej masztarni (Stallhof), będącej częścią Zamku Rezydencyjnego. W czasach Wettynów, z której to dynastii wywodzili się również dwaj polscy królowie, August II Mocny i jego syn August III, było to miejsce wielkich turniejów rycerskich, jednych z najsławniejszych w świecie. Nie mogło tutaj zabraknąć młodych koluszkowian z „Jedynki”! Drezno to nie tylko jarmarki. Podczas spaceru po mieście uczniowie zobaczyli Zwinger i Kościół Marii Panny, które są uznawane za najważniejsze symbole Drezna, Rezydencję Wettynów, Katedrę Dworską, a także przeszli się słynnymi Tarasami Brühla, nazywanymi również "Balkonem Europy". Podziw młodzieży wzbudził „Orszak książęcy”, czyli obraz ścienny liczący 101 m długości i składający się z 25 000 płytek wykonanych z porcelany miśnieńskiej. Przedstawia on 35 władców dynastii Wettynów i około 50 innych osób. Drugie dzień wycieczki był niezwykle atrakcyjny. Opiekunowie zaplanowali wizytę w Zwingerze-miejscu skarbów rangi światowej. Uczniowie odwiedzili Galerię Starych Mistrzów, Salon Matematyczno-Fizyczny i Zbiory Porcelany. Zobaczyli jeden z najbardziej znanych obrazów wszechczasów: „Madonna Sykstyńska“  Rafaela, ale również dzieła Rubensa, Tycjana, Rembrandta, Botticelliego, Dürrera i  Cranacha. Popołudnie uczestnicy wycieczki spędzili w Centrum Mobilności Jutra (Center of Future Mobility)  Szklanej Manufakturze koncernu Volkswagen, która  pozwala zobaczyć najnowsze technologie z zakresu mobilności przyszłości. Uczniowie obserwowali z bliska proces produkcji samochodów, mogli wsiąść do wybranych modeli e-Golfa lub w interaktywnych okularach prowadzić samochód. Dwa dni w Dreźnie minęły bardzo szybko, a młodzież z „Jedynki” stwierdziła, że to jest właśnie jedno z najpiękniejszych miast w Niemczech.    

  foto

 • Pierwszaki na spektaklu i warsztatach teatralnych

  Pierwszaki na spektaklu i warsztatach teatralnych

  W grudniu klasy I a, I b i I c wraz z wychowawczyniami p. A. Sławińską, p. B. Aleksandrowicz i p. F. Laszczyk odbyły wycieczkę do Teatru Lalek Arlekin w Łodzi. Celem wycieczki było obejrzenie przedstawienia pt. „Pastorałka dla woła i osła” oraz zajęcia dydaktyczne w Pracowni Twórczego Widza, która działa przy teatrze.

  Spektakl bardzo podobał się małym widzom. Zachwyciła ich różnorodność prezentacji bohaterów - lalek, pomysłowość scenografii, efekty specjalne, muzyka i piosenki. Tematyka przedstawienia wprowadziła dzieci w świąteczny, bożonarodzeniowy nastrój.

  Po zakończeniu pięknego przedstawienia pierwszoklasiści wzięli udział w warsztatach kreatywnych „Porusz sobą, porusz lalką”. Zajęcia poprowadziła aktorka Teatru Lalek Arlekin. Na początku dzieci brały udział w zabawach ruchowych, w czasie których pobudziły swoją pomysłowość i kreatywność. Następnie prowadząca zaprezentowała wszystkie rodzaje lalek, które można obejrzeć na scenie teatru – kukiełki, pacynki, jawajki, marionetki, lalki stolikowe. Aktorka pokazała, jak nimi poruszać, aby wyglądały jak żywe. Pierwszoklasiści z zainteresowaniem słuchali i obserwowali. Na koniec mieli okazję wcielić się w aktorów lalkowych, wypróbować swoje umiejętności aktorskie i lalkarskie i samodzielnie poruszać prezentowanymi lalkami.

  foto

 • Pierwszoklasiści z I a poznali pracę pszczelarza

  Pierwszoklasiści z I a poznali pracę pszczelarza

  18 grudnia klasę I a odwiedził bardzo miły gość – pan Sławomir Sokołowski – pszczelarz z Koluszek, dziadziuś uczennicy Michalinki Kowalczyk. Przybył na zaproszenie wychowawczyni klasy, p. Agnieszki Sławińskiej.

  Gość poprowadził zajęcia, w czasie których w ciekawy sposób opowiedział o rodzajach, warunkach życia i zajęciach pszczół w ulu i poza nim. Uświadomił dzieciom, jak ważne są te owady dla życia roślin, zwierząt i ludzi.  Opowiedział też o swojej pracy w pasiekach.

  Pan Sokołowski bardzo starannie przygotował się do lekcji z pierwszoklasistami. Cenne okazały się nie tylko jego opowieści, ale też atrakcyjne rekwizyty, narzędzia i stroje pszczelarskie. W ich prezentacji aktywnie pomagała wnuczka Michalinka, która czasami pracuje przy ulach razem z dziadkiem i zdobyła już wiele wiadomości i umiejętności z dziedziny pszczelarstwa. Dzieci mogły dotknąć ramki z ula, wziąć w rękę podkurzacz, którym pszczelarz uspokaja pszczoły w czasie swojej pracy przy ulu. Ogromną atrakcją okazał się strój pszczelarza w rozmiarze pierwszoklasistów. Spotkanie zakończyła degustacja miodu z pasieki pana Sokołowskiego podanego na wafelkach. Uczniowie dowiedzieli się, że miód ma wiele walorów zdrowotnych.

   Pierwszoklasiści byli bardzo zaciekawieni tematem i na pewno zapamiętają, że pszczoły to bardzo pożyteczne owady i trzeba je chronić. Pan Sokołowski wyraził nadzieję, że może któreś z dzieci, zainspirowane jego prezentacją,  w przyszłości zajmie się hodowlą pszczół i produkcją miodu.

  foto

   

 • Wesołych Świąt

  Wesołych Świąt

  Świąt Bożego Narodzenia

  opromienionych blaskiem betlejemskiej gwiazdy,

  która przynosi pokój i nadzieję,

  wielu radosnych chwil spędzonych w gronie rodzinnym

  oraz powodzenia i optymizmu
  w Nowym Roku

  Jasełka foto

 • ŚWIĄTECZNY KONKURS SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  ŚWIĄTECZNY KONKURS SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  W grudniu został rozstrzygnięty  konkurs bożonarodzeniowy ,,Sala jak ta lala” dla klas III oddziałów gimnazjalnych. Celem konkursu było propagowanie tradycji związanej ze świętami Bożego Narodzenia,  rozwijanie aktywności artystycznej  młodzieży, poszerzanie wrażliwości estetycznej, rozwijanie wyobraźni, propagowanie twórczych inicjatyw i umiejętności pracy w grupie, inspirowanie do samodzielnego wykonywania ozdób świątecznych.

  W tym czasie sale lekcyjne zamieniły się w świąteczne arcydzieła sztuki. Pomysłów na ciekawy wystrój sal naszym gimnazjalistom nie brakowało. Każda sala była wyjątkowa i pomagała wczuć się w świąteczny klimat. Były przepięknie ubrane choinki, przystrojone okna, własnoręcznie wykonane bombki i ozdoby świąteczne, a nawet kominek z mikołajkowymi skarpetami na prezenty. W całej szkole roznosił się świąteczny aromat cynamonu, pomarańczy i piernika. Uczniowie z wychowawcami zadbali również o magiczny nastrój. Przystrajając sale lekcyjne wkroczyliśmy jakby w lepszy, prawie czarodziejski świat Bożego Narodzenia.

  Jury w składzie: pani dyrektor Jolanta Dąbrowska, pan Piotr Łyszkowicz – nauczyciel plastyki oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego - Karolina Kubat i Kinga Kodłubańska oceniając dekoracje brało pod uwagę następujące kryteria: ogólne wrażenie artystyczne, wkład pracy własnej, estetykę dekoracji oraz jej oryginalność.

  Największe wrażenie na komisji konkursowej zrobiła dekoracja sali, w której uczy się klasa III b gimnazjum - wychowawca pani Małgorzata Drabik.

  II miejsce – III c (wych. Mariusz Małachowski)

  III miejsce – III d ( wych. Aneta Olejniczak)

  IV miejsce – III a ( wych. Piotr Zendeł)

  Zwycięzcom gratulujemy kreatywności, smaku i umiejętności plastycznych.

  Organizatorem szkolnego konkursu był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem panią Beatą Starostą.

 • Moja Kartka Świąteczna- grafika komputerowa

  Moja Kartka Świąteczna- grafika komputerowa

  W dniu 19.12.2018 rozstrzygnięty został konkurs grafiki komputerowej "Moja Kartka Świąteczna". Prace o tematyce nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oceniane były w kategoriach: klas  I-III, oraz klas IV-VIII. Kolejna już edycja tego konkursu owocowała szeregiem wspaniałych prac. Autorzy najlepszych z nich zostaną uhonorowani dyplomami i słodkimi upominkami na ogólnoszkolnej uroczystości. 

  Wyniki konkursu
  klasy I-III
  miejsce I – Jagoda Sadowska klasa I c
  miejsce II – Maja Tomczyk klasa II a
  miejsce III – Wioletta Szymczyk klasa II c
  miejsce III – Bartłomiej Wiosna klasa II a
  miejsce III – Wojciech Feja klasa II a

  klasy IV-VIII
  miejsce I – Karol Smyczek klasa VI a
  miejsce II – Julia Ratajska klasa VI b
  miejsce III – Amelia Ołubek klasa V a
  miejsce III – Wiktor Szefer klasa VI b
  wyróżnienie - Paulina Kubat klasa V c

  Gratulujemy autorom najlepszych prac i dziękujemy wszystkim za udział.

  Komisja konkursowa w składzie: pani Honorata Knap, pan Marek Kamiński, pan Jerzy Pecyna i pan Piotr Łyszkowicz

  galeria.prac

   

 • ŚWIĄTECZNY CZAS Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

  ŚWIĄTECZNY CZAS Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

  CHRISTMAS TIME!

  ŚWIĄTECZNY CZAS Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

  Świąteczny nastrój na dobre zapanował w naszej szkole. Choinka witająca nas w holu głównym, dekoracje klas, kolędy- to wszystko sprawia, że Boże Narodzenie jest tuż, tuż! Uczniowie naszej szkoły zawsze bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem biorą udział w konkursach języka angielskiego związanych z tematyką bożonarodzeniową. Tak też było w tym roku. W grudniu zorganizowane zostały dwa konkursy języka angielskiego. ,,A Symbol of Christmas’’- Symbol Świąt Bożego Narodzenia, konkurs dla klas I-III i ,,Advent Calendar’’- Kalendarz Adwentowy, konkurs adresowany dla uczniów IV-VII.

  Zadaniem uczniów klas młodszych było zaprezentowanie jednego symbolu, który najbardziej kojarzy im się ze Świętami Bożego Narodzenia i podpisanie go w języku angielskim. Pojawiły się ciekawe formy i niezwykłe techniki prac. Do ich wykonania użyto różnorodnych materiałów począwszy od papieru kolorowego, plasteliny, bibuły, szmatek, włóczek, futerek, waty, brokatów.  Treścią prac są choinki, bombki, dzwoneczki, mikołaje, renifery, gwiazdy.

  Laureaci konkursu  klas I-III:

  I miejsce: Maja Tomczyk klasa 2a

  II miejsce: Dominik Hejchman 3b

  III miejsce: Ania Radwanańska 2c

  Wyróżnienie Kacper Stasiak 3a

  Natomiast klasy starsze miały przedstawić w dowolny sposób kalendarz adwentowy umieszczając słownictwo lub zwroty w języku angielskim, również związaną z tematyką bożonarodzeniową. Dzięki konkursowi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności językowe, plastyczne oraz wprowadzili w magiczny nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

  Laureaci konkursu  klas IV-VII:

  I miejsce Joanna Senderecka IVb

  II miejsce Jakub Grzegorczyk IVc i Karina Królikowska

  III miejsce Piotr Kubiak Vc i Agata Jendrzejewska IVc

  Wyróżnienie: Alan Maciejewski VIb i Karolina Krasińska VIa

   Komisja konkursowa, w skład której wchodzili nauczyciele języka angielskiego: p. Ewa Kierska, p. Agnieszka Wróbel i p. Tomasz Piechota borykali się z trudnym zadaniem wyłonienia laureatów. Wszystkie zgłoszone do konkursu prace były wspaniałe, urzekały swoją oryginalnością, pomysłowością i misternym wykonaniem. Wspaniałe prace zostały wyeksponowane na I piętrze.

  Merry Christmas and a Happy New Year!                                                                                                     foto

 • KOMPOZYCJA BOŻONARODZENIOWA

  KOMPOZYCJA BOŻONARODZENIOWA

  Boże Narodzenie  – najważniejsze i najuroczyściej obchodzone, obok Wielkanocy, święto religijne w Polsce. Jego tradycje ukształtowały się na przestrzeni wieków. Obecnie Boże Narodzenie ma charakter święta rodzinnego i najczęściej jest obchodzone w gronie najbliższych.

  Jak co roku Samorząd Uczniowski z opiekunem panią Beatą Starostą  oraz pan Bogusław Bukowski i  Świetlica Szkolna zorganizowali konkurs plastyczny dla wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły. Wychowankowie w tym roku mięli za zadanie stworzyć kompozycję bożonarodzeniową wykonaną dowolną techniką, z wybranego przez siebie materiału. Prace miały mieć formę przestrzenną. Celem konkursu jest popularyzowanie magii Świąt Bożego Narodzenia. W konkursie oceniano oryginalność i pomysłowość wykonanej pracy, estetykę wykonania oraz wkład, jaki włożyli uczniowie w przygotowanie najpiękniejszej kompozycji. Przedsięwzięcie to cieszy się dużym  powodzeniem, czego potwierdzeniem jest dostarczenie do organizatorów aż 36 pięknych prac - kompozycji. Komisją konkursową była społeczność uczniowska naszej szkoły, nauczyciele i rodzice. Każdy mógł oddać tylko jeden głos na wybraną ozdobę.

  Dnia 18  grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu.

  Wyniki konkursu ukształtowały się następująco:

  I miejsce – Tymoteusz Feliga 2 c

  II  miejsce – Marcel Janeczek 2 c

  III miejsce – Alan Maciejewski 6 b

  Organizatorzy konkursu dziękują wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

  galeria prac

   

 • Vb in a restaurant

  Vb in a restaurant

  7 grudnia klasa Vb  wraz z wychowawczynią p. Agnieszką Wróbel  wybrała się do koluszkowskiej Pizzerii Pewex by tam złożyć zamówienie w języku angielskim. Było to kolejne miejsce do którego udali się piątoklasiści w ramach realizacji innowacji języka angielskiego ,,Everyday English’’.  Uczniowie musieli wykazać się znajomością słownictwa tematycznego z zakresu food- żywność oraz znać zwroty i wyrażenia niezbędne w restauracji.

  W role kelnerek wcieliły się Julia Arndt i Julia Żyłka, natomiast Rozalia Wojciechowska i Julia Reszka były gośćmi restauracji, zamawiającymi obiad. Dziewczęta doskonale poradziły sobie z zadaniem.  Słownictwo, które w ostatnim czasie doskonaliły na lekcjach języka angielskiego wykorzystały w komunikacji. Klasa w wielkim skupieniu wysłuchała ich dialogów. Gabriel Wójcik zadbał o oprawę techniczną i nagrał  scenki.

  Po niecodziennej lekcji języka angielskiego  przyszedł czas na wspólny posiłek. Mamy z klasowej Rady Rodziców zadbały o wcześniejszą rezerwację stolika. Wszyscy miło spędzili czas. Tym bardziej, że wycieczka klasy Vb była połączeniem innowacyjnej nauki języka angielskiego i spotkania w ramach ,,Mikołajek klasowych’’.

  foto

 • „Pomóż czworonogom”

  „Pomóż czworonogom”

  Dnia 5 grudnia w Światowy Dzień Wolontariusza nasza klasa 4a pomogła Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Skierniewicach. Z okazji nadchodzących Mikołajek staliśmy się pomocnikami Świętego Mikołaja, kupując breloczki, wykonane przez Panie z Fundacji Pomocy Zwierzętom ,,ROKA” na co dzień pracujące z pieskami. Każda z filcowych łapek kosztowała 5 zł. Pieniądze zebrane ze sprzedaży zostały przekazane na pomoc zwierzętom.

  Dnia 5 grudnia wszyscy mieliśmy czerwone czapki i inne akcenty świąteczne. Zrobiliśmy dobry uczynek. Poza tym zamiast czekoladowego Mikołaja, którego zaraz byśmy zjedli, dostaliśmy coś więcej – cudowne breloczki i miłość czworonogów.

  Dodatkowo nasza koleżanka Madzia, która jest wolontariuszką w schronisku w Skierniewicach, przygotowała specjalnie dla nas prezentację. Dowiedzieliśmy się, w jakich warunkach żyją pieski, że są samotne i bardzo potrzebują pomocy ludzi. Podczas projekcji zdjęć chciało nam się płakać, ponieważ przedstawione zwierzęta miały bardzo smutne oczy.

  Zachęcamy do adopcji psiaków oraz kupna breloczków!

  ,, W każdej klatce mieszka ciężka dola,

  Między pręty smutek wciska nos

  I na pewno nie załatwią sprawy

  Wzruszenia ramion, no cóż, taki los”

  POMAGAJMY!!

  Opiekunem szkolnej akcji „Pomóż czworonogom” była Pani Małgorzata Owczarek, nauczyciel biologii. 

  foto

 • ,,WSPÓŁCZESNY ŚWIĘTY MIKOŁAJ ” –  konkurs Samorządu Uczniowskiego

  ,,WSPÓŁCZESNY ŚWIĘTY MIKOŁAJ ” –  konkurs Samorządu Uczniowskiego

  Mikołaju, Mikołaju…

  Dziadzio Mikołaj lasem wędruje w okna zagląda i nasłuchuje

  Gwiazdką w okna świeci – gdzie są grzeczne dzieci???

  O każdym grzecznym dziecku pamięta stary dziadunio, Mikołaj Święty.

  Co za radość będzie, gdy do nas przybędzie…

  Zbliża się czas, na który czekają wszystkie dzieci -  Święta Bożego Narodzenia. To czas prezentów rozdawanych  przez tajemniczego starszego pana, który  ma siwą, długą brodę. Jest ubrany na czerwono. Ze sobą zawsze nosi duży worek prezentów. Ma pogodną twarz - zawsze się śmieje. Dzieci go uwielbiają. Niezauważenie przychodzi do naszych domów co roku. Jest postacią magiczną i tajemniczą. Zarówno dzieci jak i dorośli oczekują jego wizyty  z ogromną radością.

  Dzieci prześcigają się w pomysłach jak wygląda, którędy wchodzi do naszych domów, czy jest współczesny czy może starodawny, czy w tym roku ma brodę czy też nie, czy przyjedzie samochodem czy tradycyjnie  saniami, czy był na wakacjach, czy pracował cały rok.

   Aby urzeczywistnić wszystkie pomysły naszych pociech Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs plastyczny Współczesny Święty Mikołaj. Celem konkursu było popularyzowanie postaci świętego Mikołaja. Uczniowie mieli do wykonania pracę plastyczną dowolną techniką na kartonie A4. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem – wpłynęło ponad 30 prac. Konkurs rozstrzygnięty został 7 grudnia 2018 roku.

  Wyniki konkursu:   

  Im – Joanna Senderecka 4 b/Oliwia Smejda 2c

  II m – Kacper Kunka 6 b/Bartosz Kunka 4 b

  III m – Hanna Grzelak 2 a/Gabriela Dymowicz 2c/Karolina Sobocińska 5 c

  Wszystkie  prace były tak różne, piękne i zaskakujące, że komisja konkursowa postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników drobnym słodkim upominkiem.

  Organizatorzy konkursu pani Beata Starost, pani Katarzyna Krajewska i Rada Samorządu Uczniowski dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

  galeria prac

 • Mikołajki - Dzień Czapki Świętego Mikołaja

  Mikołajki - Dzień Czapki Świętego Mikołaja

  6 grudnia – jak dobrze wiecie

  Święty Mikołaj chodzi po świecie.

  Dźwiga swój worek niezmordowanie.

  I każde dziecko prezent dostanie.  

  W czwartek w naszej szkole odbyły się Mikołajki zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. 6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Chociaż za oknem brak śniegu świąteczny nastrój gościł w naszej szkole już od pierwszej godziny lekcyjnej. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach dzieci  w pięknych mikołajkowych czapkach.

   

  Dzień Czapki Świętego Mikołaja cieszył się dużą popularnością. Do wspólnej zabawy, której towarzyszyło dużo uśmiechu, udało nam się zachęcić wielu uczniów i nauczycieli, którzy w tym dniu paradowali po szkole w czerwonych czapkach. Każdy uczeń , który wziął udział w naszej akcji, był w tym dniu zwolniony z odpowiadania na lekcji i pisania niezapowiedzianych kartkówek. 

  – To był fajny, ciekawy dzień… – Długo będę go pamiętać… – Lubię mikołajki… – to słowa dzieci, wspominających 6 grudnia. A co najważniejsze – Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku - Święta Bożego Narodzenia.

  Organizatorzy Mikołajek – Rada Samorządu Uczniowskiego z opiekunem panią Beatą Starostą dziękuje wszystkim za wspólną zabawę w miłej atmosferze.

  Do zobaczenia za rok MIKOŁAJU!!!

  foto

 • Andrzejki 2018

  Andrzejki 2018

  W piątek 30 listopada 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach bawili się na pierwszej w tym roku szkolnym, zorganizowanej dzięki staraniom przedstawicieli Rady Rodziców, imprezie tanecznej. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 16.00 dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. O godzinie 18.00 na parkiecie pojawili sie nieco starsi tancerze – uczniowie od klasy IV szkoły podstawowej po najstarszy rocznik gimnazjalistów.

  Dyskotekę andrzejkową prowadzili DJ Chromo i DJ Dawid Rosiak, zapewniając uczestnikom nie tylko muzyczną, fantastyczna przygodę, ale również profesjonalną oprawę oświetleniową i nastrojową. Podczas dyskoteki uczniowie mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji, jakimi były wróżby andrzejkowe, przygotowane specjalnie na ten dzień przez uczniów klas piątych. Zebrana podczas wieczoru kwota pieniężna przeznaczona zostanie na zakup nowych ławek na szkolne korytarze.

  Z pewnością można powiedzieć, że postawiony cel został zrealizowany, a na kolejne taneczne pląsy nie trzeba będzie długo czekać.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy.

 • Wystawa w ramach Projektu „GODNOŚĆ, WOLNOŚĆ, NIEPODLEGŁOŚĆ”

  Wystawa w ramach Projektu „GODNOŚĆ, WOLNOŚĆ, NIEPODLEGŁOŚĆ” - Obrazek 1

  W listopadzie w holu szkolnym zaprezentowano wystawę zdjęć, informacji, dokumentów i pamiątek, dotyczących historii niepodległego państwa polskiego w latach 1918-1939. Wystawa była elementem Projektu ,,Godność, Wolność, Niepodległość’’ w ramach Rządowego Programu Wieloletniego ,,Niepodległa’’. Do wystawy wykorzystano materiały przygotowane przez uczniów klas ósmych, realizujących szkolny projekt dna temat osiągnięć niepodległego państwa polskiego w latach 1918-1939 pod kierunkiem nauczycieli: Małgorzaty Hejchman, Piotra Łyszkowicza, Anny Malechy i Krzysztofa Witkowskiego.  Uczniowie realizujący projekt:  Filip Retelewski, Jakub Płóciennik, Karol Dziedziński, Łukasz Kowalik, Patryk Płocki, Katarzyna Jeżyna, Zuzanna Lubiszewska, Natalia Zimnicka –kl. VIII d, Małgorzata Golenia, Paulina Cuchra, Aleksandra Chromińska, Natalia Jatczak –kl. VIII b, Aleksandra Świderek, Damian Suligorski, Igor Mela –kl. VIII a, Julia Spała, Wiktoria Kaczmarek, Jagoda Środa, Martyna Michalak –kl. VIII. W przygotowaniu wystawy pomogli również członkowie Stowarzyszenia „Historia Koluszek”.

  Wystawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, szczególne wrażenie robiły zdjęcia Koluszek z okresu międzywojennego. Materiały do wystawy były prezentowane w Miejskim Ośrodku Kultury, a cała wystawa została następnie udostępniona społeczności w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

  foto

  Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

 • Zbiórka dla schroniska zwierząt w Łodzi

  Zbiórka dla schroniska zwierząt w Łodzi

  W grudniu uczniowie klasy III a oraz III b wspólnie z Samorządem Szkolnym zorganizowali zbiórkę karmy, puszek, przysmaków, kocy, zabawek, misek i legowisk dla podopiecznych Schroniska dla Zwierząt w Łodzi. Okres zimy to trudny czas dla zwierząt, więc każda pomoc jest bezcenna. Uczniowie naszej szkoły okazali wielkie serce i pokazali, że potrafią pomagać, a los "naszych mniejszych braci" nie jest im obojętny. Zgromadziliśmy wiele karmy i innych produktów dla zwierząt i 4 grudnia zawieźliśmy zgromadzone dary  do schroniska. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Uczniom i ich Rodzicom, którzy przyczynili się do zbiórki, za  przekazane dary.
  Organizatorki akcji: A.Januszewska, K.Krajewska, B.Salińska i B.Starosta.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Koluszkach
  ul. Zagajnikowa 12
  95-040 Koluszki
 • 44 7145837

Galeria zdjęć