Nawigacja

 • Rajd Kościuszkowski w Jedynce

  Rajd Kościuszkowski w Jedynce

  W piątek 8 czerwca odbył się VIII Rajd Kościuszkowski organizowany przez społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach.  Jak co roku w wydarzeniu brali udział uczniowie wszystkich klas IV-VI, którzy pod opieką swoich wychowawców wyruszyli na trasę.  W tegorocznym rajdzie, który odbywał się pod hasłem: „Kościuszko –Bohater Niepodległości”,  uczestniczyli również uczniowie ze szkół podstawowych w Różycy i Gałkowie  oraz przedstawiciele  Warsztatów Terapii Zajęciowej.  
  W czasie wędrówki, na poszczególnych punktach  czekały na uczestników zadania. Część  z nich dotyczyła patrona Jedynki Tadeusza Kościuszki, inne sprawdzały różne umiejętności i wiadomości lub skłaniały po prostu do wspólnej twórczości, kreatywności i zabawy.

   Na początku trasy wszystkie zespoły musiały zaprezentować okrzyk i taniec bojowy zagrzewający do walki i pokonywania zadań. Na pozostałych punktach uczestnicy musieli wykazać się znajomością  zasad udzielania pierwszej pomocy opatrując rannego powstańca, zaśpiewać pieśń lub piosenkę patriotyczną, stworzyć utwór wierszowany, nawiązujący do niepodległości, odszukać ukryty na terenie lasu symbol szkoły i odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego warto było walczyć o niepodległość naszej Ojczyzny i za co możemy podziękować tym, którzy tej walce poświęcili najwięcej. Wyjątkowe emocje wzbudziła rekonstrukcja obrazu Jana Matejki „Kościuszko pod Racławicami”.  Każda klasa musiała ustawić się tak, jak na ilustracji, wykorzystując przygotowane rekwizyty i własnymi siłami stworzyć „żywy obraz”. Przy powstawaniu obrazów śmiechu było co niemiara.

  Zmagania rajdowe zakończono na terenie Domu Pomocy Społecznej w Lisowicach. Tutaj wszyscy mogli się posilić i odpocząć. Pyszne przekąski przygotowywali rodzice i nauczyciele. Okazało się, że również tu czeka na wędrowców wiele atrakcji: zabawy sportowe, gra w piłkę, tańce i harce na trawie. Największe emocje wzbudziły zawody w przeciąganiu liny. Rywalizowały ze sobą poszczególne klasy, dziewczyny z  chłopcami, uczniowie kontra nauczyciele oraz organizowane spontanicznie drużyny mieszane. Zabawa była naprawdę świetna.

  Rajd to jedna z najbardziej lubianych przez uczniów imprez szkolnych, uczy tolerancji
  i zrozumienia, pozwala poznać lepiej postać patrona szkoły, budzi zainteresowania historyczne
  i kształtuje postawę szacunku dla naszej historii i tradycji oraz doskonale integruje zespoły klasowe, społeczność szkolną i lokalną. W zorganizowaniu Rajdu pomagali członkowie stowarzyszenia „Historia Koluszek”, uczniowie I LO Koluszki , strażacy z OSP Koluszki oraz harcerze z drużyny działającej przy SP nr 1 w Koluszkach. Serdecznie dziękujemy pracownikom i pensjonariuszom DPS w Lisowicach za pomoc i  niezmiennie serdeczną gościnę.

   

   

 • I b z wizytą w księgarni „Skład Główny”

  I b z wizytą w księgarni „Skład Główny”

    Dnia 30 maja klasa I b udała się wraz z wychowawcą Anettą Michalak  do Księgarni „Skład Główny”  w   Koluszkach. Bardzo miło przywitała uczniów pani Agnieszka  Kurc. Zaprosiła do przeniesienia się w krainę bajek zapoznając dzieci  z „Nowymi przygodami skarpetek  jeszcze bardziej niesamowitymi” autorstwa Agnieszki Frączek. Uczniowie mieli okazję obejrzeć ciekawe wydania książek. Mogli samodzielnie sięgać z półek pozycje,  które im się podobały i zainteresowały. W ramach warsztatów uczniowie wykonali pocztówkę dla znajomych, którą wysłali bajkową pocztą.  Dzieci pełne wrażeń, zachęcone do sięgania po ciekawe książki wracały do szkoły zadowolone, obdarowane przez panią Agnieszkę Kurc kolorowymi zakładkami i legitymacjami czytelnika.

  foto

 • Sukces uczennic Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach w Wojewódzkim Konkursie FILMOWE ŁÓDZKIE!

  Sukces uczennic Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach w Wojewódzkim Konkursie FILMOWE ŁÓDZKIE!

    W czerwcu miało miejsce uroczyste podsumowanie II edycji Wojewódzkiego Interdyscyplinarnego Konkursu Wiedzy o Filmie i Mediach "Filmowe Łódzkie", który był współorganizowany przez Łódzkiego Kuratora Oświaty. Konkurs składał się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego. Eliminacje pierwszego i drugiego stopnia przeprowadzane były w formie pisemnej. Ostatni etap miał formę prezentacji multimedialnej przybliżającej powstanie wybranego filmu kręconego w Łodzi/województwie łódzkim i ustnych odpowiedzi uczniów  na  pytania komisji . Zakres materiału, który musieli opanować uczestnicy, dotyczył nie tylko edukacji filmowej, ale  również filmowej tradycji Łodzi i regionu i warsztatu dziennikarskiego. Obowiązkowym zadaniem każdego etapu było obejrzenie wybranych przez komisję filmów, które wiążą się z regionem łódzkim. Uczniowie poznali m.in. takie dzieła jak: Powidoki, Ziemia obiecana, Edi, Bodo, Dekalog. Laureaci i finaliści konkursu otrzymali dodatkowe punkty tak ważne podczas rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych (5 punktów laureaci, natomiast finaliści 3 punkty). Uczniowie „Jedynki” przygotowywani przez panie: Urszulę Chachulską-Tomaszczak, Małgorzatę Drabik i Sylwię Daszkiewicz  stanowili liczną grupę uczestników i udowodnili, że są odpowiedzialnymi i świadomymi znawcami kultury obrazu.  Wśród 12 laureatów aż 5 uczennic reprezentuje oddziały gimnazjalne z koluszkowskiej "Jedynki". Są to: Weronika Jóźwik z 3d, Oliwia Balcerak z 2c, Liwia Olejniczak i Weronika Gutowska z 3c, Zuzanna Ruta z 3d. W grupie 8 finalistów znalazły się dwie uczennice naszej szkoły Dagmara Koluszkowska i Patrycja Lewińska, obie z 3b. Gratulujemy sukcesu i mamy nadzieję, że konkurs ten przyczynił się nie tylko do powiększenia wiedzy w zakresie edukacji filmowej, ale rozbudził pasję i miłość do sztuki filmowej. Dyrektor Szkoły Jolanta Dąbrowska dziękuje i gratuluje zaangażowania nauczycielom-opiekunom  oraz ich  uczniom.

  foto

 • Laureaci konkursów klas II

  Laureaci konkursów klas II

  W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas drugich uczestniczyli w wielu konkursach szkolnych, międzyszkolnych oraz klasowych.

   Oto laureaci klasowych konkursów:

    Klasowy konkurs czytania ze zrozumieniem

   I miejsce: Daria Dąbrowska II b;  Sylwia Malecha II a

   II miejsce: Aleksandra Cieślak II a; Karol Małachowski II b

  III miejsce: Julia Jaśkiewicz II b; Lena Supera II a

  Wyróżnienie: Antonina Bieńczak II a; Agnieszka Drabik II a; Jakub Krakowiak II b; Maja Włodarczyk II b; Antoniny Bieńczak II a

   Klasowy konkurs matematyczny

  I miejsce: Karol Małachowski II b; Weronika Rzesiewska II a;

  II miejsce: Aleksander Janowski II b; Łucja Kobus II b; Julia Suligorska II a

   III miejsce: Lena Supera II a; Julia Jaśkiewicz II b; Daria Dąbrowska II b

  wyróżnienie: Martyna Wojciechowska II a; Igor Maziarz II a

  Konkurs układania puzzli "Puzzlomania"

   I miejsce: Aleksandra Cieślak II a; Julia Suligorska II a; Daria Dąbrowska II b, 

  II miejsce: Anna Urbańska  II b; Lena Rutkiewicz II a; Liwia Sych II a

  III miejsce: Martyna Wojciechowska II a; Daria Woźniak II a; Tomasz Gołygowski II b

 • ŚWIETLICOWY KONKURS EKOLOGICZNY

  ŚWIETLICOWY KONKURS EKOLOGICZNY

  W świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr1 w Koluszkach odbył się konkurs ekologiczny. Głównym celem konkursu było kształtowanie postaw proekologicznych oraz poczucia odpowiedzialności za najbliższe otoczenie. Uczniowie klas I-IV rozwiązywali rebusy, krzyżówki i układali zdania  z rozsypanki wyrazowej. W zadaniach wykazali się wiedzą na temat selektywnego gospodarowania odpadami oraz podawali przykłady oszczędzania wody.

  Oto zwycięzcy:

  Miejsce I :Gabriela Dymowicz kl. IC

  Miejsce II :Wojtek Bojarski kl. IB

  Miejsce III :Daria Dąbrowska kl.IIB

  Wyróżnienie: Oliwia Smejda kl.IC

  Gratulujemy wszystkim, którzy brali udział w naszym konkursie.

  Paulina Bryszewska, Bogusław Bukowski, Klaudia Wójcik

 • "Dzień Rodziny" w I c

  "Dzień Rodziny" w I c

       Dnia 13 czerwca 2018 roku w klasie I c odbyła się impreza integracyjna pod hasłem " Dzień Rodziny". Dzieci słowami wierszy i piosenek / także w języku angielskim / wyraziły swoją miłość, wdzięczność i szacunek do rodziców. Mama dzieciom z klasy I c kojarzy się z " największym skarbem, aniołem, gwiazdą, dobrą wróżką, diamentowym sercem ", a nawet " wisienką na torcie". Tata w oczach pierwszoklasistów to między innymi " obrońca, słońce, szef, przystojniak, majstersztyk". Okazało się, że pierwszaki są doskonałymi obserwatorami i świetnie znają marzenia swoich najbliższych. Obiecali, że w miarę możliwości postarają się je spełnić. Następnie dzieci wręczyły rodzicom upominki - rodzinne portrety, serca z wyznaniem miłości / również w języku angielskim /, dyplomy " dla najlepszych rodziców " oraz własnoręcznie wykonane ozdoby z porcelany. Na zakończenie imprezy licznie przybyli goście, przy kawie i słodkim poczęstunku, mieli okazję do rozmowy, refleksji, wymiany spostrzeżeń i doświadczeń.

 • MÓJ PUPIL – konkurs fotograficzny Samorządu Uczniowskiego

  MÓJ PUPIL – konkurs fotograficzny Samorządu Uczniowskiego

  Człowiek byłby na pewno bardzo nieszczęśliwy, gdyby nie towarzyszyły mu zwierzęta! To nasi „bracia mniejsi”. Pomagają nam w pracy, zabawiają nas swoimi figlami. Gdy jesteśmy smutni, domowi pupile przychodzą się połasić i pocieszają nas. Wiele zwierząt jest przyjaciółmi człowieka.

  12 czerwca został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny ,,Mój Pupil” dla klas I - VII. Organizatorem konkursu była pani Beata Starosta, pani Katarzyna Krajewska wraz z Radą Samorządu Uczniowskiego.

  Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród młodzieży szkolnej, ale również wśród nauczycieli. Zgromadzone zdjęcia kochanych pupili można było podziwiać na tablicy Samorządu Uczniowskiego. Pupile naszych uczniów prezentowały się dumnie. Wśród nich znalazły się ,,... i łaciate i skrzydlate, te co skaczą i latają …” do oglądania i  podziwiania zapraszały.

  Wyniki końcowe

  I miejsce – Natalia Feldt 2 b / Aleksandra Chromińska 4 b

  II miejsce – Agnieszka Drabik 2 a / Lena Supera 2 a

  III miejsce – Tymoteusz Feliga 1 c / Fabian Kut 6 a

  Wyróżnienie – Milena Szymańska 1 a / Alicja Szymańska 5 b / Klaudia Jeske 5 b /    

                         Julia Suligorska 2 a / Maja Malinowska 2 a / Ziemowit Dygasiński 1 c/   

                        Wioletta Szymczyk 1 c.

   

  Wszystkie zgłoszone zdjęcia były zaprezentowane na tablicy informacyjnej Samorządu Uczniowskiego. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

                                                                                                       Gratulujemy !!!                                                          

  foto

 • Uczniowie "Jedynki" Koluszki Mistrzami Polski BRD

  Uczniowie "Jedynki" Koluszki Mistrzami Polski BRD

  Przelewice, mała miejscowość w powiecie pyrzyckim, województwo zachodniopomorskie stała się w dniach od piątego do siódmego czerwca 2018 areną zmagań najlepszych zawodników w konkursie bezpiecznego poruszaniu się po drogach. Mistrzowskie drużyny poszczególnych województw w kategorii szkół podstawowych /17/ i klas gimnazjalnych /17/ spotkały się na XLI finale Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
  Województwo łódzkie w obu kategoriach reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach.
  Drużyna szkoły podstawowej: Natalia Jatczak, Wiktoria Garbarska, Jakub Cieślak, Damian Suligorski oraz Szymon Gniewisz, pod opieką p. Marka Kamińskiego.
  Drużyna klas gimnazjalnych: Dagmara Starosta, Wiktor Stępniewski i Jakub Długosz pod opieką p. Jerzego Pecyny.
  Obu drużynom towarzyszył przedstawiciel WRD KW Policji w Łodzi – podkom. Kamil Wnukowski.

  wyniki osiagniete przez naszych uczniów

  Drużyna klas gimnazjalnych MISTRZEM POLSKI.
  Drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 CZWARTĄ drużyną w Polsce.

  Indywidualnie:
  Damian Suligorski MISTRZEM POLSKI
  Jakub D
  ługosz WICEMISTRZEM POLSKI
  Damian Suligorski jako jedyny wśród uczniów szkół podstawowych bezbłędnie rozwiązał testy, za co został uhonorowany specjalną nagrodą


  Wielkie brawa!!!!!

  foto

  Więcej na stronie www.przelewicebrd2018.pl

                               strona pzm łódź

 • ŚWIĘTO BAJEK

  ŚWIĘTO BAJEK

  W piątek 8 czerwca uczniowie klasy III b wraz z wychowawczynią gościli u siebie przedszkolaków z Przedszkola nr 2. Było to spotkanie pod hasłem „Święto bajek”. Trzecioklasiści przygotowali krótkie inscenizacje znanych bajek, a przedszkolaki zgadywały ich tytuły. Była również wspólna zabawa i zwiedzanie szkoły. Wszystkim miło i przyjemnie upływał czas.

  foto

 • Uczniowie „JEDYNKI” w Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi

  Uczniowie „JEDYNKI” w Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi

  Uczniowie biorący udział w realizacji innowacji filmowej „Spotkania z X Muzą” uczestniczyli w ostatnich już w tym roku szkolnym warsztatach edukacyjnych, tym razem realizowanych w WFO w Łodzi. Zostały one zorganizowane przez nauczycielki języka polskiego prowadzące zajęcia filmowe w Szkole Podstawowej nr 1- p. S. Daszkiewicz i p. U. Chachulską-Tomaszczak. Spotkanie prowadzone przez  studentów ostatniego roku Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej słynnej łódzkiej „Filmówki” było podzielone na dwie części. Na początku młodzi kinomani zostali zapoznani   z procesem tworzenia filmu oraz dowiedzieli się wielu informacji o osobach na planie filmowym i zadaniach przez nie wykonywanych. Kolejna część zajęć to realizacja krótkiego filmu fabularnego. Uczniowie podzieleni na dwie grupy przygotowywali scenariusz. Następnie wybrali spośród siebie reżysera, operatora kamery, ludzi odpowiedzialnych za dźwięk- tyczkarzy, aktorów, scenografów oraz klapserki. Z  pomocą prowadzących uczestnicy warsztatów podzielili scenariusz na ujęcia, ustalili ustawienia i sposób pracy kamery. Każda grupa miała zupełnie inny pomysł na realizację swojego dzieła.Dzięki temu powstały dwa filmy reprezentujące popularne gatunki horror „Opuszczony dom” i thriller„Fotograf”. Po zakończeniu nagrywania potrzebnych scen młodzi adepci sztuki filmowej  musielipopracować nad dodatkowymi  efektami dźwiękowymi. Po zakończonychwarsztatach  uczniowie „Jedynki” mieli dużo pytań do prowadzących.Zdziwienie wywołały informacje dotyczące rekrutacji na wydziały PWSFTviT oraz niewielka liczba przyjmowanych studentów. Koluszkowscy miłośnicy filmu z niecierpliwością czekają na kolejne warsztaty edukacyjne w nowym roku szkolnym.

  foto

 • Uczniowie klasy I c w pracowni ceramicznej UNIQUE

  Uczniowie klasy I c w pracowni ceramicznej UNIQUE

  Dnia 30 maja 2018 roku uczniowie klasy I c wybrali się do pracowni ceramicznej UNIQUE w Koluszkach. Na miejscu dzieci dowiedziały się, że podstawowym surowcem do wyrobu ceramiki jest glina. Następnie poznały rodzaje, barwy i właściwości plastyczne tego materiału. Potem uczniowie własnoręcznie formowali ozdoby dla rodziców. Po uzyskaniu pożądanego kształtu gotowe wyroby trafiły do pieca na minimum 24 godziny.  Podczas kolejnej wizyty, dnia 8 czerwca 2018 roku, dzieci specjalnymi farbami ozdabiały swoje prace. Pokolorowane i emaliowane dzieła po raz kolejny wróciły do pieca. Po powtórnym wypaleniu zostaną elegancko opakowane i wręczone rodzicom w czasie obchodów Święta Rodziny. 

      Zajęcia plastyczne, których celem jest rozwijanie kreatywności i sprawności manualnej, a także umiejętności współpracy podobały się dzieciom. Mamy nadzieję, że efekt finalny ich pracy zaskoczy pozytywnie również rodziców.

 • Cudownych rodziców mam!

  Cudownych rodziców mam!

  „Cudownych rodziców mam!

  Odkryli mi każdą z dróg

  Po, której szłam.

  Mam cudownych rodziców, bo

  Przyjaciółmi moimi są.

  W porę rzekli mi dalej - to

  Idź drogą swą.”

     Uroczystości z udziałem Rodziców są zawsze elementem urozmaicającym życie klasy. W harmonogram imprez, które organizujemy co roku w naszej  klasie na stałe wpisało się spotkanie rodziców i uczniów z okazji Dnia Mamy i Taty. Uroczystości te mają ważne walory wychowawcze i poznawcze. W ogromny sposób sprzyjają integracji uczniów, rodziców i nauczycieli. Poprzedzone są pracą na zajęciach, kiedy to dzieci przygotowują upominki, uczą się swoich ról, przygotowując występ. W ten sposób okazują Rodzicom swoją miłość i szacunek. Potem, gdy stoją już na scenie, czują się współodpowiedzialne za całość występu, same dbają o to, by wszystko poszło, jak najlepiej. W przedstawieniu biorą udział wszystkie dzieci i każde z nich najlepiej jak potrafi odgrywa powierzoną mu rolę. Takie spotkania służą lepszemu wzajemnemu poznaniu się Rodziców i dają im możliwość obserwowania swojego dziecka w grupie rówieśniczej. Powodują też, że Rodzice chętniej włączają się w działania na rzecz klasy.

    W tym roku również Rodzice chętnie przybyli, aby podziwiać swoje pociechy. Przedstawienie uświetniły występy uczniów naszej klasy , którzy śpiewem i tańcem okazali miłość swoim Rodzicom.

    Na koniec, gdy zabrzmiała melodia jednego z największych przebojów Urszuli Sipińskiej „Cudownych rodziców mam”, popłynęło wiele łez wzruszenia. Sądząc po uśmiechach na twarzach i gorących oklaskach, Rodzicom bardzo się podobało.

   Życzymy im wszystkiego najlepszego!

  foto

 • Dzień Matki

  Dzień Matki

  Szczególny dzień w roku to ten, w którym nasze Kochane Mamy mają swoje święto. Uczniowie klasy II a uczcili ten dzień w sposób bardzo uroczysty i wyjątkowy.

  29 maja 2018 roku dzieci w pięknych strojach, w odświętnie udekorowanej sali zrobiły na mamach wielkie wrażenie. Wszystko udało się znakomicie. Gościem była pani dyrektor Jolanta Dąbrowska. Mamy uczestniczyły w zajęciach otwartych, w czasie których uczniowie układali życzenia i wpisywali je na własnoręcznie wykonanych laurkach.

  Występ małych artystów, zadeklamowane wierszyki i wyśpiewane z serca piosenki wywołały u mam łzy autentycznego wzruszenia. Zrobione z miłością i ujmującą prostotą laurki z życzeniami, symboliczne kwiatki oraz szczere uściski ukochanej mamy były wyrazem głębokiej miłości i podziękowania za to, że są, że kochają, i że są najlepsze na całym świecie.

  foto

 • Uczniowie z „JEDYNKI” w niemieckim Ihringen

  Uczniowie z „JEDYNKI” w niemieckim Ihringen

  Międzynarodowe spotkania są kilkunastoletnią tradycją koluszkowskiej „Jedynki”. W tym roku grupa 20 uczniów z klas VII SP oraz klas II i III oddziałów gimnazjalnych pod opieką p. IlonyDziedziczak, Urszuli Chachulskiej-Tomaszczak i Ewy Kierskiej  uczestniczyła w międzynarodowej wymianie z  młodzieżą z niemieckiego Ihringen. Już pierwsze spotkanie na  lotnisku w Bazylei świadczyło o tym, że niemieccy koledzy z niecierpliwością czekali na koluszkowian. Przygotowali plakaty z napisem w języku polskim: Serdecznie witamy. W niektórych domach naszych niemieckich partnerów z okazji przyjazdu  gości wywieszono polskie flagi. Program wymiany był niezwykle atrakcyjny, a wykonywanie wspólnie różnych zadań sprzyjało międzynarodowej integracji. Polska i niemiecka młodzież spędziła trzy dni w hostelu we Freiburgu. Zajęcia taneczne hip-hopu w renomowanej szkole tańca Gutmann, gra w kręgle, ognisko, zabawy integracyjne, nauka tańca „Belgijka” i piosenki „Panie Janie/Bruder Jacob” w języku polskim i niemieckim pozwalały na nawiązanie międzynarodowych przyjaźni. Piątek był dniem pełnym wrażeń dla uczestników wymiany. Mieli oni możliwość obejrzenia jednego z najstarszych uniwersytetów w Niemczech, powstałego w 1457roku. Natomiast popołudnie było sportową rozrywką. Spływ  kajakiem po rzece AlteElz dostarczył niezapomnianych przeżyć. Wieczór uczniowie spędzili na dyskotece przy polskich i niemieckich przebojach.Niemcy wspaniale bawili się przy piosenkach Sławomira, a Polacy opanowali układ choreograficzny do przeboju JohnnyDäpp.

  Ihringen jest położone w okolicach masywu górskiego Kaiserstuhl i to właśnie ten rejon stał się celem sobotniej 12-kilometrowej wędrówki. Trasa prowadziła przez Liliental-dolinę storczyków. Wieczorem wszyscy uczestnicy spotkania brali udział w spotkaniu przy grillu przygotowanym przez niemieckich rodziców. Serwowane przez nich smakołyki m.in. deser Pavlova  udowodniły, że nie tylko Polacy słynną z gościnności. Niedziela była dniem, który nasi uczniowie spędzali w sposób zaproponowany przez rodziny swoich niemieckich kolegów. Dzięki temu zwiedzili Colmar, Breisach, Bazyleę, a niektórzy słynny park rozrywki Europa-Park. W poniedziałek polska młodzież uczestniczyła w zajęciach szkolnych. Dużym zaskoczeniem dla koluszkowian był fakt, że w szkole w Ihringen mogą używać telefonów komórkowych tylko podczas godzinnej przerwy obiadowej. W tym dniu uczestnicy wymiany mieli możliwość spotkania się z przedstawicielem władz miasta. Wtorkowe warsztaty kulinarne stanowiły ostatni punkt programu  przed wieczornym wyjazdem. Młodzi Polacy i Niemcy zostali podzieleni na dwie międzynarodowe grupy. Jedna  brała udział w zajęciach na temat zdrowego odżywiania, których efektem było samodzielne przygotowanie 7 potraw w centrum gastronomicznym w Breisach. Druga grupa odwiedziła słynną cukiernię Kaiser, gdzie miała możliwość zobaczenia, jak przygotowywany jest oryginalny tort szwarcwaldzki. Wieczorne pożegnanie było pełne łez, ale uczniowie „Jedynki” już cieszą na rewizytę swoich niemieckich przyjaciół w przyszłym roku szkolnym.

  Polscy uczestnicy międzynarodowej wymiany, ich rodzice, p. Dyrektor Jolanta Dąbrowska i nauczyciele Szkoły Podstawowej  nr1 w Koluszkach pragną podziękować za udzieloną pomoc i wsparcie finansowe: Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, panu Waldemarowi Chałatowi – burmistrzowi Koluszek i pracownikom Urzędu Miasta w Koluszkach, firmie POL-HUN. Bez Państwa pomocy zorganizowanie tak atrakcyjnych warsztatów nie byłoby możliwe. Dziękujemy!

  foto

 • ZAWODY SPORTOWE KLASY II A

  ZAWODY SPORTOWE KLASY II A

    22 maja 2018 roku na boisku Stadionu KKS w Koluszkach odbyły się zawody sportowe klasy II a. Organizatorami byli :wychowawczyni klasy A. Januszewska oraz p. Antoni Tomczyk, prywatnie dziadek ucznia tej klasy- Filipka Kłosińskiego.

   

    Celem zawodów było propagowanie sportu wśród dzieci, podnoszenie sprawności fizycznej, wdrażanie do współpracy i współzawodnictwa zespołowego, integracja zespołu klasowego, zachęcenie do biegania i aktywnego spędzania wolnego czasu. Dzieci startowały w biegu na 200 metrów.

              Wyniki : dziewczynki

  I miejsce-   Lena Supera

  II miejsce- Maja Kozłowska

  III miejsce-  Daria Woźniak

              Wyniki : chłopcy

  I miejsce-   Jakub Jakiel

  II miejsce-  Cezary Romanowski

  III miejsce- Filip Kłosiński

              Zmagania sportowe dostarczyły wielu pozytywnych emocji dzieciom. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale, a wszyscy  uczestnicy słodkie lizaki. Szczególne podziękowania dla p. Antoniego Tomczyka za wspaniałą organizację imprezy oraz ufundowanie nagród.

  foto

 • Szkolne Igrzyska Sportowe Dziewcząt w Piłce Nożnej

  Szkolne Igrzyska Sportowe Dziewcząt w Piłce Nożnej

   Wśród dzieci i młodzieży sportowe gry zespołowe cieszą się największym zainteresowaniem. Niezliczone rzesze chłopców i dziewczynek marzą o sportowej karierze na wzór swoich idoli uprawiających piłkę nożną , która jest jednym z najpopularniejszych sportów w naszym kraju. Wyszkolenie techniczne i taktyczne uzależnione jest przede wszystkim od właściwych podstaw. W tym celu 30 maja 2018 roku w ramach Szkolnych Igrzysk Sportowych odbyły się Mistrzostwa czwórek piłkarskich dziewcząt.

  Komplet zwycięstw i tytuł Mistrza Szkoły w roku szkolnym 2017/2018 zdobyła drużyna dziewcząt w składzie: Joanna Kruś, Natalia Wyka, Oliwia Rzycka, Martyna Smejda. Gratulacje.

  Turniej zorganizowała i sędziowała pani Beata Starosta.

 • „DLA MOJEJ MAMY” - KONKURS PLASTYCZNY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  „DLA MOJEJ MAMY” - KONKURS PLASTYCZNY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  Droga Mamo powiem krótko, jak mnie Babcia nauczyła. Chcę byś sto lat Mamo żyła i bym z Tobą zawsze była.
  Dałaś mi ciepło i serce, ocierałaś moje łzy. Jesteś dla mnie całym światem, nikt nie ma Mamy takiej  jak Ty.
  Aby uczcić święto Twoje, biegnę dziś po kwiaty moje. Chcę za wszystko podziękować i Cię Mamo wycałować
  .

  Jedno z najbardziej znanych międzynarodowych świąt na świecie – 26 maja obchodzone jest jednak tylko w Polsce, w innych krajach jest to najczęściej pierwsza lub druga niedziela maja.

  To święto ma na celu okazanie matkom szacunku, miłości. Cel obchodów jest oczywisty – wyrażenie wdzięczności za trud włożony w wychowanie oraz okazanie im niezmierzonych pokładów miłości i serdeczności.

  Oprócz serdecznych życzeń najpopularniejszymi prezentami dla mam są kwiaty, laurki i słodycze.

  30 maja został rozstrzygnięty konkurs plastyczny  ,,DLA MOJEJ MAMY”.

  W konkursie udział wzięli uczniowie klas I – VI naszej szkoły. Wszystkie prace były zaprezentowane na tablicy Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu udział wzięli uczniowie naszej szkoły.

  I miejsce – Tymoteusz Feliga 1 c

  II miejsce – Anna Sobocińska 3 a

  III miejsce – Wojciech Klimczak 1 c

  wyróżnienie – Anna Sochańska 5 b; Julia Wiosna 5 a; Kamil Jatczak 5 a;

                        Mateusz Solarek 4 b

  Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni słodkim upominkiem. Organizatorem konkursu była Rada Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunkami panią Beatą Starostą i panią Katarzyną Krajewską.

  galeria

 • „Nauka idzie w las”

  „Nauka idzie w las”

  Światowy Dzień Ziemi to czas na obcowanie z naturą. Dobrze wiedzą o tym uczniowie z Jedynki, którzy wzięli udział w przyrodniczej grze terenowej w lesie na Rochnie. Celem konkursu jest koordynacja sprawności umysłowej i fizycznej, rozwijanie orientacji w terenie, wykorzystywanie wiedzy matematyczno-przyrodniczej do rozwiązywania problemów ekologicznych, rozbudzanie emocjonalnej więzi z przyrodą poprzez bezpośredni kontakt, podejmowanie i wykonywanie działań we współpracy z innymi, promocja aktywnego i zdrowego stylu życia.

  „Nauka idzie w las” to hasło konkursu organizowanego przez Jedynkę w Koluszkach już po raz szósty. Każda z zaproszonych klas klas  wyznaczyła   trzyosobowe patrole, które reprezentowały ją w dniu 16 maja podczas gry terenowej . Celem każdej drużyny było pokonanie, z pomocą mapy i kompasu, w jak najszybszym czasie  trasy wyznaczonej przez nauczycieli   i potwierdzenie pobytu w punktach kontrolnych.  Uczestnicy zmierzyli się również z zadaniami, m.in. z matematyki, biologii, chemii , fizyki i geografii  przygotowanymi przez zespół nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Pierwsi zawodnicy pojawili się na mecie już po 40 minutach biegu. Starania drużyn oceniło nauczycielskie jury. Oprócz czasu trwania biegu ocenie podlegała także poprawność wykonanych zadań i ilość potwierdzonych obecności w punktach kontrolnych. Ostatecznie zwyciężył patrol klasy IIID, który tworzyli:  Julia Golińska, Bartosz Chejchman i Stanisław Frączkowski. Drugie miejsce przypadło klasie IIC, którą reprezentowali: Oliwia Balcerak, Aleksandra Grzegorczyk i  Mateusz Dziąg. Natomiast na trzecim miejscu znalazła się klasa IIIA  w składzie z Aleksandrą Małachowską, Martyną Gawienowską i Mikołajem Orzechowskim. Zwycięzcy,z rąk pani dyrektor Jolanty Dąbrowskiej, otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie "Wektor", a na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek.

  foto

 • Podsumowanie projektu ,, SPORTOWE PRZERWY’’

  Podsumowanie projektu ,, SPORTOWE PRZERWY’’

  25 maja zakończyła się realizacja projektu ,,SPORTOWE PRZERWY” adresowanego do uczniów klas V- VII. Celem głównym projektu było wspieranie wszechstronnego rozwoju ucznia poprzez doskonalenie własnych umiejętności oraz kształtowanie nawyku aktywnego wypoczynku.

  Podczas realizacji projektu realizowane były zagadnienia z gier zespołowych jako te, które dostarczają uczniom najwięcej radości i satysfakcji. Zajęcia miały charakter rekreacyjno – sportowy i odbywały się podczas piętnastominutowych przerw. Wprowadzenie projektu miało na celu uaktywnić ucznia, promować aktywne spędzanie czasu wolnego, wdrażanie ucznia do współpracy i podejmowania inicjatywy na rzecz promowania aktywności fizycznej, angażowanie młodzieży do różnych form aktywności ruchowych, gier i zabaw dostosowanych do wieku, stopnia sprawności i zainteresowań sportowych, rozwój sprawność kondycyjnej i koordynacyjnej, edukację poprzez sport i integrację.

  Dziękuję wszystkim uczniom za liczny i aktywny udział w zajęciach.

  Projekt przygotowany  i realizowany był przez panią Beatę Starostę – nauczyciela wychowania fizycznego.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Koluszkach
  ul. Zagajnikowa 12
  95-040 Koluszki
 • 44 7145837

Galeria zdjęć