Nawigacja

skład samorządu

Samorząd Szkolny

skład samorządu

SAMORZĄD UCZNIOWSKI  NA ROK SZKOLNY 2016/2017                                                                                 

                           

 1. Karolina Kubat – przewodnicząca
 2. Kinga Kodłubańska  - z-ca przewodniczącej

   

                   RADA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

 1. Julia Spała
 2. Natalia Zimnicka
 3. Wiktoria Kaczmarek     

                                                                                                                               

                  Poczet Sztandarowy

 1. Natalia Stokwisz / Dominika Kucharska
 2. Małgorzata Golenia / Marta Modrzewska
 3. Damian Suligorski / Jakub Płuciennik

                                                                                                                                                                      

 

 

                                                                                         Opiekun samorządu:  Grażyna Sobieszek


Konkursy szkolne


Podsumowanie projektu ,,W MAŁYM CIELE, WIELKI DUCH”

W miesiącu czerwcu zakończyła się realizacja projektu edukacyjno – wychowawczego dla klas IV ,, W MAŁYM CIELE, WIELKI DUCH ’’. Mottem przewodnim rywalizacji sportowej było hasło

,, NIE JEST WAŻNE CZY WYGRAŁEŚ, WAŻNE CZY SIĘ STARAŁEŚ’’.

Projekt miał na celu kształtowanie właściwego wizerunku dobrego sportowca, radzenia sobie z porażką, kształtowanie postawy wspierającej słabszych - mniej sprawnych uczniów, uczenia dobrej współpracy w drużynie, kształtowanie pozytywnych nastawień do innych poprzez zabawową formę rywalizacji oraz propagowanie zasad jawnej, czystej i uczciwej rywalizacji oraz kulturalnego kibicowania.

Na realizację projektu składał się cykl zawodów sportowych w gry zespołowe takie jak ringo, dwa ognie, unihokej; wykonanie prac plastycznych na temat ,,Mój Idol Sportowy -  Fair Play’’ i ,,Kodeks Dobrego Sportowca”.

Organizatorem projektu była pani Beata Starosta – nauczyciel wychowania fizycznego. Osobami wspierającymi byli wychowawcy poszczególnych klas oraz Samorząd Uczniowski.

Wyniki końcowe

W rywalizacji sportowej obie klasy we wszystkich grach zespołowych współpracowały i walczyły fair play o najlepsze lokaty.

Konkurs plastyczny ,,Mój Idol Sportowy -  Fair Play”

I miejsce – Bartosz Skorzycki klasa IV b

II miejsce – Maja Bajer klasa IV a

III miejsce – Karolina Wierzbowska klasa IV a

Wyróżnienie – Marcelina Gralewska IV b / Maja Janowska klasa IV a

,, Kodeks Dobrego Sportowca”

I miejsce – Julia Malinowska klasa IV a /  Maja Janowska klasa IV a

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 


KONKURS SU „DLA MOJEJ MAMY”

Droga Mamo powiem krótko, jak mnie Babcia nauczyła. Chcę byś sto lat Mamo żyła i bym z Tobą zawsze była.

Dałaś mi ciepło i serce, ocierałaś moje łzy. Jesteś dla mnie całym światem, nikt nie ma Mamy takiej  jak Ty.

Aby uczcić święto Twoje, biegnę dziś po kwiaty moje. Chcę za wszystko podziękować i Cię Mamo wycałować.

Jedno z najbardziej znanych międzynarodowych świąt na świecie – 26 maja obchodzone jest jednak tylko w Polsce, w innych krajach jest to najczęściej pierwsza lub druga niedziela maja.

To święto ma na celu okazanie matkom szacunku, miłości, podziękowania za trud włożony w wychowanie. Oprócz serdecznych życzeń najpopularniejszymi prezentami dla mam są kwiaty, laurki i słodycze. Cel obchodów jest oczywisty – wyrażenie wdzięczności za trud włożony w wychowanie oraz okazanie im niezmierzonych pokładów miłości i serdeczności.

26 maja został rozstrzygnięty konkurs plastyczny ,,DLA MOJEJ MAMY”.

W konkursie udział wzięli uczniowie klas I – VI naszej szkoły. Wszystkie prace były zaprezentowane na tablicy Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu udział wzięli uczniowie naszej szkoły.

I miejsce – Karolina Koluszkowska klasa III a

II miejsce – Joanna Senderecka klasa I b

III miejsce – Igor Szyk klasa II  b

Wyróżnienie – Michalina Kowalczyk klasa I c/ Paulina Krakowiak klasa II a/ Sebastian                                           

                                                                                                                  Olczyk klasa III b

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni słodkim upominkiem. Organizatorem konkursu był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami p. Beatą Starostą i p. Katarzyną Krajewską.


Kolorowa szkola, kolorowy świat

Pod koniec kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Koluszkach odbyło się podsumowanie szkolnego projektu pod hasłem: „Kolorowa szkoła, kolorowy świat”. Projekt, którego celem było integrowanie społeczności szkolnej i promowanie właściwych postaw wobec siebie i innych,  realizowany był od listopada w ramach  ogólnopolskich  projektów „Trzymaj formę” i  „Szkoły promującej zdrowie”. Planowaniem i koordynacją działań, które angażowały całą społeczność szkolną, zajął się zespół ds. promocji zdrowia.  

      W czwartek, 28 kwietnia w stołówce szkolnej odbył się kiermasz zdrowych potraw z dodatkiem ziół pod hasłem Przyprawy ziołowe – smak i zdrowie prosto z natury”, którego celem było zwrócenie szczególnej uwagi na znaczenie ziół dla naszego organizmu. Uczniowie z klas IV-VI przygotowali klasowe stoiska ze zdrową żywnością. Przedstawiciele każdej z klas losowali wcześniej przyprawę ziołową, która miała być głównym składnikiem przygotowanych potraw. Uczniowie przy pomocy rodziców i nauczycieli przygotowali różnorodne potrawy z dodatkiem ziół, które wyeksponowane były na stoiskach, a ich wygląd i smak wywołał zachwyt, zarówno komisji oceniającej, jak i uczestników kiermaszu. Ciasteczka czekoladowe z pieprzem, muffinki imbirowo- gruszkowe, pesto z bazylii i orzechów, sałatka z kapusty pekińskiej z bazylią i miętą, sałatka warzywno-ryżowa z tymiankiem, jajeczne myszki z pieprzem, barszcz z czosnkiem i rozmarynem, żurek z majerankiem, zupa marchewkowa z imbirem dostarczyły niezwykłych wrażeń smakowych i estetycznych. Dużym powodzeniem cieszyły się lody rozmarynowe i bazyliowe, nugetsy z pieprzem oraz świeże soki z miętą i imbirem. Przed straganami ustawiały się kolejki amatorów, którzy ze smakiem konsumowali zdrowe i smaczne potrawy. W ramach projektu uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne i wykonali plakaty na temat wylosowanej przyprawy ziołowej, opisali  jej znaczenie dla organizmu, a także przygotowali  przepis na potrawę z dodatkiem ziół. Z przepisów powstała niezwykła książka kucharska, z której będzie można skorzystać w bibliotece szkolnej.

Po kiermaszu i degustacji potraw z dodatkiem przypraw ziołowych uczniowie klas starszych –najedzeni i  w wyśmienitych  humorach- zebrali się w auli szkolnej. Każda klasa przygotowała prezentację piosenki, pochodzącej z filmu lub bajki pod hasłem „Kolorowa szkoła, rozśpiewany czas – Filmowa piosenka dziś połączy nas.” Występy były nagradzane gromkimi brawami, po raz kolejny można było się przekonać, że pomysłowość uczniów i nauczycieli jest nieograniczona oraz, że można wspólnie świetnie się bawić i wesoło spędzać czas. Przygotowujący występy sięgnęli po różne formy przekazu: znane i lubiane melodie, tańce, barwne stroje i rekwizyty. Publiczność reagowała żywiołowo i spontanicznie i wszyscy razem bawili się wspaniale.

 Decyzją jurorów, wśród których oprócz dyrekcji znaleźli się zaproszeni goście: Pani Krystyna Lewandowska, zastępca burmistrza Koluszek, Pani Mirosława Kobus, Kierownik Referatu Edukacji i Informacji UM oraz Pani Ewa Wierzbowska, Przewodnicząca Szkolnej Rady Rodziców, pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach zdobyły klasy: VIa z piosenką z bajki „Król Lew”, Vb -„Witajcie w naszej bajce”, Vc – „Muppet show”, IVa – „Pszczółka Maja” i IVb - „Smurfy”.

Klasy młodsze również z zapałem uczestniczyły w działaniach: „pierwszaki” wykonały rysunek konturowy z wybranymi przyprawami ziołowymi i uczyły się  je rozpoznawać.
Na zakończenie został  przeprowadzony konkurs, który wyłonił mistrza w rozpoznawaniu przypraw ziołowych. Uczniowie klas II i III wykonali w grupach plakaty reklamowe, zachęcające do używania przypraw ziołowych i wspólnie przygotowali sałatki  owocowe lub warzywne z dodatkiem  wybranej przyprawy ziołowej. Następnie odbyła się degustacja przygotowanych przysmaków oraz wystawa plakatów.         

Projekt „Kolorowa szkoła – kolorowy świat” okazał się niezwykle udanym przedsięwzięciem. Dostarczył  wszystkim uczestnikom wielu cennych informacji, ale przede wszystkim wspólnych emocji i niezapomnianych przeżyć. Jak zwykle pokazał wielkie zaangażowanie uczniów, rodziców i nauczycieli oraz to , że współpraca jest wartością wyjątkową. Prezentacje, w których brały udział całe zespoły klasowe i zgodna praca grupowa w klasach młodszych to cenne i niezapomniane doświadczenia, które z pewnością mają wielką wartość wychowawczą. Członkowie szkolnego zespołu ds. promocji zdrowia podkreślają: „Mimo, że nastąpiło już podsumowanie projektu, nie zamierzamy poprzestać na tych działaniach. Dalej będziemy realizować obecne projekty, a w planach mamy już następne. Wiemy bowiem, że zdrowie jest wartością nadrzędną i należy o nie dbać już od najmłodszych lat. Mamy nadzieję, że poprzez wspólne działania przyczyniliśmy się do zwiększenia świadomości naszych uczniów, jak ważna jest inwestycja we własne zdrowie oraz integracja zespołów klasowych.”12 maja został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny ,,Mój Pupil” dla klas I - VI. Organizatorem konkursu była p. Beata Starosta, p. Katarzyna Krajewska wraz z Samorządem Uczniowskim.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród młodzieży szkolnej, ale również wśród nauczycieli. Zgromadzone zdjęcia kochanych pupili można było podziwiać na tablicy Samorządu Uczniowskiego. Pupile naszych uczniów prezentowały się dumnie. Wśród nich znalazły się ,,... i łaciate i skrzydlate, te co skaczą i latają …” do oglądania i  podziwiania zapraszały.

W głosowaniu udział brały klasy II – VI.

I miejsce –  Amelia Kazimierczak z klasy IV a

II miejsce – Marysia Skrobek z klasy V a

          Zosia Kuźniak z klasy II a

III miejsce – Mateusz Malinowski z klasy II d

   Dominika Kucharska z klasy V a

Wyróżnienie  - Zuzia Kruś z klasy II c

     Julka Spała z klasy V c

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

foto


Świetlicowy Turniej Warcabowy         

Wzorem lat ubiegłych odbył się w naszej szkole Świetlicowy Turniej Warcabowy  dla klas I-VI. Celem Turnieju  była integracja uczniów, a także kształtowanie postawy sportowej rywalizacji oraz kulturalnego  zachowania wobec przeciwnika, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, radzenia sobie w sytuacjach problemowych i dostosowania się do reguł gry, kształtowanie umiejętności przeżywania sukcesów i porażek.
Turniej zorganizowali: pani Katarzyna Krajewska  i pan Bogusław Bukowski. Impreza cieszyła się dużą popularnością. Rywalizowało ze sobą aż 67 zawodników.
Zwycięzcami Turnieju zostali:
w kategorii klas 1-3:
- I miejsce Piotr Adamski z klasy 2 d,
- II miejsce Igor Rzesiewski z klasy 2 c. Kamil Jatczak z klasy 3a                                                                                                                                                                
w kategorii klas 4-6:
- I miejsce Jakub Długosz z klasy 6a,
- II miejsce Damian Sobieszek z klasy 5c.  
- III miejsce Marcel Niżnikowski z klasy 5c

Wyróżnienie : Wiktoria Rokicka z klasy5 c

Tradycją naszej szkoły stała się coroczna rywalizacja uczniów w grze w warcaby. Pomimo wszechobecnej elektroniki i Internetu turniej warcabowy zgromadził wielu zwolenników. Zawody odbyły się w dniach 25 – 26. 04. 2016 r. Serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu turnieju członkom Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem - panią Beatą Starostą.


Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Autyzm jest poważnym zaburzeniem rozwoju dziecka. Jego objawy pojawiają się przed ukończeniem przez dziecko trzeciego roku życia. W niektórych przypadkach pierwsze objawy mogą pojawić się jeszcze przed ukończeniem przez dziecko pierwszego roku życia. Jest to zaburzenie neurorozwojowe, związane z nieprawidłową pracą mózgu. Autyzm może się objawiać w różny sposób u poszczególnych osób. Ale bez względu na indywidualną manifestację objawów, wszystkie osoby z autyzmem mają trudności w zakresie relacji społecznych, porozumiewania się, wyobraźni, sztywności zachowań. 

Dnia 4 kwietnia w związku z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu uczniowie klas IV – VI wraz z nauczycielami przyszli do szkoły ubrani w niebieskie koszulki. Punktualnie o godzinie 12.00 wspólnie z uczniami Gimnazjum nr 1 zebrali się na boisku szkolnym, aby dać wyraz wsparcia osobom chorym na autyzm oraz ich rodzinom.

foto


           ,Mój Idol Sportowy – Fair Play’’

Fair play (z ang. czysta gra) – norma wartości w sporcie. Jest wyrazem postawy reprezentowanej na boisku, gdzie zwycięstwo nie jest celem, który należy osiągnąć za wszelką cenę. Sportowca przestrzegającego zasad fair play można poznać po godnym zachowaniu zarówno w wypadku zwycięstwa jak i porażki.

18 marca został rozstrzygnięty konkurs plastyczny ,, Mój Idol Sportowy - Fair Play’’ w ramach projektu edukacyjno – wychowawczego ,, W Małym Ciele, Wielki Duch”.

Organizatorem konkursu była pani Beata Starosta.
W konkursie udział wzięli uczniowie klas IV. Prace były wykonane dowolną techniką na kartonie A4. Wszystkie prace zgłoszone do konkursu zostały zaprezentowane na tablicy Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu brali udział przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Komisja konkursowa  wyłoniły zwycięzców. Ocenie podlegała technika, jakość i estetyka wykonania prac.

I miejsce – Bartosz Skorzycki klasa IV b

II miejsce – Maja Bajer klasa IV a

III miejsce – Karolina Wierzbowska klasa IV a

Wyróżnienie – Marcelina Gralewska IV b

                        Maja Janowska klasa IV a

Organizator  konkursu dziękuje wszystkim uczestnikom za liczny i aktywny udział.


  ZIMOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY   SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

                        Zima to pora roku, która charakteryzuje się opadami śniegu, mrozem i innymi zjawiskami pogodowymi. Jest ona porą lepienia bałwana, jazdy na sankach, nartach, łyżwach czy snowboardzie. To czas pięknych krajobrazów. Wnikliwie przyglądając się uśpionej przyrodzie zauważymy niemalże bajkowy krajobraz. Powinniśmy zwrócić uwagę na niesamowite, subtelne piękno, którego możemy doświadczać o każdej porze krótkiego, zimowego dnia.

W marcu Samorząd Uczniowski z opiekunami p. Beatą Starostą i p. K. Krajewską zorganizował konkurs fotograficzny ,,Zimowy Krajobraz”.

Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży zainteresowania fotografią oraz wiary we własne możliwości.  Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Wpłynęło dużo ciekawych zdjęć, przedstawiających zimowe krajobrazy.

11 marca przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego postanowili nagrodzić wszystkich uczestników konkursu drobnymi upominkami.

Wszystkie zgłoszone zdjęcia były zaprezentowane na tablicy informacyjnej Samorządu Uczniowskiego. Organizator konkursu p. B. Starosta, p. K. Krajewska i Samorząd Uczniowski dziękuje i gratuluje wszystkim uczestnikom.


WALENTYNKOWE SZALEŃSTWO

 

Przesyłam buziaki

jak słońce gorące…

W nich uczucia szczere,

bo z serca płynące.

Takie i inne życzenia można było otrzymać w Dniu Świetego Walentego w naszej szkole.

14 luty to dzień, który od kilku lat zagościł w naszej społeczności uczniowskiej. Z tego powodu co roku organizowana jest przez Samorząd Uczniowski poczta walentynkowa. Od początku lutego krążyło po naszej szkole specjalne pudełko, do którego można było wkładać ,,Walentynkę” dla swojej sympatii, kolegi, koleżanki, ulubionego nauczyciela czy dla przyjaciół z gimnazjum.

 Jak co roku akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród młodzieży, ale również pracowników naszej szkoły. Obdarowywano się kartkami walentynkowymi o różnych wielkościach. Niektóre były kupione, a niektóre własnoręcznie wykonane, napisane i zdobione. Można było również otrzymać pluszowego misia, walentynkowe kubki czy słodkie upominki.

W piątek 12 lutego ( z powodu ferii zimowych), Samorząd Uczniowski zadbał, aby każdy, do kogo zaadresowane były Walentynki, otrzymał je. W tym dniu wszyscy byli zadowoleni i uśmiechnięci.

Czyż to nie jest dobra okazja do wyrażenia własnych uczuć względem drugiej osoby?!

 Bądźmy wrażliwi i otwarci na drugą osobę, nie tylko w walentynki!!!

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami p. Beatą Starostą i p. Katarzyną Krajewską dziękuje wszystkim uczniom oraz pracownikom szkoły za wspólną zabawę w tak wyjątkowym dniu.


OSTATKI

Ostatki, czyli zapusty, to tradycyjnie dzień kończący karnawał, ostatnie chwile szaleństwa i hucznych zabaw przed rozpoczynającym się w Środę Popielcową wielkim postem. Dnia 9 lutego 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 1  wszyscy bawili się  naprawdę doskonale. Szkolne korytarze wypełniły się niespotykanymi na co dzień barwami i nabrały naprawdę bajecznego wyglądu, a to za sprawą uczniów i nauczycieli, którzy, jak nakazuje tradycja, tego dnia przeobrazili się w korowód barwnych postaci . Trzeba przyznać, że nikomu nie zabrakło pomysłów na ciekawe i zaskakujące przebrania. Nie sposób ich wszystkich wyliczyć.  Ważne, że uczestnikom ostatkowego szaleństwa dopisywały świetne humory, a na parkiecie podczas dyskoteki ostatkowo – karnawałowej wszyscy wspólnie się bawili.

Tego dnia po raz kolejny uczniowie i nauczyciele pokazali, że potrafią doskonale bawić się kultywując jednocześnie zanikające już obyczaje.

foto


24 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Po raz 24 ruszyła ogólnopolska akcja charytatywna, której pomysłodawcą jest Jurek Owsiak. Zebrane fundusze posłużą m. in. na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych i na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorów.
  Każdego roku w styczniu społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach pod przewodnictwem koordynatorów: Beaty Starosty i Katarzyny Krajewskiej aktywnie włącza się w  ogólnopolską akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie naszej szkoły aktywnie i z entuzjazmem zbierają fundusze na rzecz fundacji Jerzego Owsiaka.

 W czwartek, 07  stycznia, odbyła się dyskoteka na  rzecz WOŚP . Dobrą zabawę podczas dyskoteki gwarantowali uczniowie Gimnazjum nr 1, którzy zajęli się oprawą muzyczną. Następnego dnia w sali gimnastycznej odbył się Turniej Sportowy WOŚP, niezmiennie cieszący się dużym zainteresowaniem uczestników. Przygotowano wiele ciekawych konkurencji, w których można było rywalizować z innymi uczniami i z własną słabością.  Koszt udziału w jednej konkurencji wynosił 1 zł. Można było sprawdzić swoje możliwości w różnorodnych konkurencjach sportowych przygotowanych przez p. Beatę Starostę, p. Katarzynę Krajewską, p. Marka Kamińskiego. Uczniowie rywalizowali ze sobą w atmosferze dobrej zabawy, ale najważniejszy był cel – zebranie środków na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych i na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorów. Startujący mogli liczyć na gorący doping, doceniano nie tylko najlepsze rezultaty, ważne było podjęcie wyzwania, odwaga i wytrwałość.

Długie kolejki ustawiały się przed stoiskiem, w którym można było za dwa złote wylosować pluszowe zabawki, wcześniej ofiarowane na ten cel  przez uczniów. Losowaniu towarzyszyło sporo emocji, uczniowie z uśmiechem prezentowali  nowo nabyte pluszaki, misie, smoki i kolorowe zwierzątka. W organizacji całej akcji charytatywnej,  oprócz członków SU, wzięła udział liczna grupa uczniów klas szóstych i piątych pod przewodnictwem koordynatorów: Beaty Starosty i Katarzyny Krajewskiej.

Szkolna akcja ponownie pokazała, że nadal chcemy i potrafimy współczuć, rozumieć i aktywnie pomagać.
   Wyrazy uznania należą się wszystkim uczniom, którzy aktywnie włączyli się w organizację akcji, ofiarowali wiele pięknych maskotek, dzielnie startowali w turnieju i zasilali konto WOŚP, często z własnych oszczędności. DZIĘKUJEMY!!!

galeria zdjęć


"Różnimy się, lubimy się"

W  naszej szkole w ramach projektu Kolorowa szkoła – kolorowy świat odbywają się działania mające na celu przeciwdziałanie wszelkim przejawom dyskryminacji w szkole. Listopad poświęcony był tematyce tolerancji. Uczniowie wspólnie z wychowawcami przygotowywali krótkie filmy i prezentacje multimedialne zgodne z zaplanowaną tematyką. W działaniach tych brały udział całe zespoły klasowe. 17 grudnia odbył się apel, na którym zaprezentowano efekty pracy uczniów i wychowawców. Wszyscy zasłużyli na uznanie, gdyż poruszono różne aspekty tolerancji i ukazano je w niezwykle interesujący sposób.


     Choinkowe szaleństwo

Wielkie i całkiem malutkie, jodły, świerki, i sosny -  nikt chyba nie wyobraża sobie świąt Bożego Narodzenia bez choinki. Nawet jeśli nie występuje ona w tradycyjnej formie żywego drzewka bożonarodzeniowego obwieszonego bombkami i światełkami. Ubierając choinkę, wkraczamy jakby w lepszy, prawie czarodziejski świat świąt Bożego Narodzenia, który pamiętamy z dzieciństwa. W okresie przedświątecznym iglaste drzewka otaczają nas na każdym kroku.

W tym roku Samorząd Uczniowski z opiekunkami p. Beatą Starostą i Katarzyną Krajewską oraz świetlicą szkolną – p. Bogusławem Bukowskim 18 grudnia 2015 roku przeprowadził konkurs na najbardziej oryginalną choinkę. Praca miała mieć formę przestrzenną, wykonaną z dowolnych materiałów o maksymalnej wysokości 30 cm.

W wyniku głosowania całej społeczności uczniowskiej naszej szkoły
I miejsce zajęła choinka wykonana przez Emilię Fibich IIc, Julię Arendt IIb,  Julię  Tomczak IIIa                                                                                                                                                                                                                       
II miejsce
- Alicja Bankowska Ic, Kuba Grzegorczyk Ic, Katarzyna Jeżyna Vd, Martyna Modrzewska Vd, Kobierzycka Amelka IIa
III miejsce - Dawid Kuśmirek Vd, Sebastian Kościelecki Vd, Kobierzycka Karina IIa, Igor Szyk IIb
Wyróżnienia - Karolina Wierzbowska IVa ,Norbert Kałużyński Vd,Jakub Płuciennik Vd, Filip Garbarski IVa, Karolina Kubat Vc, Martyna Antczak Vd, Michał Wawrzyn IId, Adam Wawrzyn Vb, Paulina Kubat IIc, Natalka Zimnicka Vd, Weronika Nowak Vd, Justyna Witczak Ia, Karolina Koluszkowska IIIa, Asia Senderecka Ib, Ola Janik VIa, Natalia Wyka IIIa, Damian Suligorski Va,

Wszystkie  prace były tak różne, piękne i zaskakujące, że organizatorzy konkursu po wyłonieniu zwycięzców, postanowili nagrodzić wszystkich uczestników drobnym słodkim upominkiem.

galeria prac


   Kartka świąteczna

   Kartka świąteczna - okolicznościowa kartka pocztowa, często w formie karnetu, z grafiką lub ilustracją tematycznie nawiązującą do świąt, ich symboli i tradycji. Widnieją na nich choinki, Mikołaj, sterty prezentów, śnieżne krajobrazy. Inne mają  religijny charakter. Na każdej tradycyjny napis: Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku. Wzajemne przesyłanie sobie kartek świątecznych to wyraz pamięci, ciepłych myśli i pragnienia jedności z bliskimi.
  Nawet najfajniejszy mail, mms, czy e-kartka nie zastąpią tradycyjnej, papierowej świątecznej kartki.

17 grudnia został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą bożonarodzeniowa kartkę.

Organizatorem konkursu była p. Jolanta Rozmarynowska oraz Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami p. Beatą Starostą i Katarzyną Krajewską.

Kartki świąteczne z rysunkami i wycinankami zostały przygotowane na zajęciach plastycznych przez uczniów klas IV  - VI.

I miejsce – Małgorzata Golenia klasa V b  /  Klaudia Adamczyk VI b

II miejsce – Julita Skorzycka klasa VI b  /  Bartosz Skorzycki klasa IV b

III miejsce – Wiktoria Kaczmarek klasa V c / Stanisław Reszka klasa V c

Wyróżnienie – Jakub Danielewicz V b / Malwina Maciejewska V a / Karolina Kotynia V b /                                          

                        Agata Kobus VI b / Kamil Chromiński VI b

galeria prac


,, POJAZD ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”

 Zbliża się czas, na który czekają wszystkie dzieci. Święta Bożego Narodzenia to nie tylko czas pojednania, miłości. To czas prezentów, na które czekają przede wszystkim dzieci. Święty Mikołaj to starszy pan, który rozdaje prezenty i wprowadza rodzinną atmosferę - ma siwą, długą brodę. Jest ubrany na czerwono. Ze sobą zawsze nosi duży worek prezentów. Ma pogodną twarz - zawsze się śmieje. Dzieci go uwielbiają. Niezauważenie przychodzi do naszych domów, co roku. Jest postacią magiczną i tajemniczą. Zarówno dzieci jak i dorośli oczekują jego wizyty z ogromną radością.

Kiedyś podróżował saniami w zaprzęgu reniferów. Teraz sprawy wyglądają zupełnie inaczej.

W tym roku Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs plastyczny ,, POJAZD ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”. Uczniowie  z klas I – VI mieli do wykonania pracę plastyczną dowolną techniką na kartonie A4. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem – wpłynęło bardzo dużo prac. Konkurs rozstrzygnięty został 11 grudnia 2015 roku.

I miejsce – Julia Tomczyk klasa III a / Małgorzata Konińska III a

II miejsce – Dawid Łapka klasa III b

III miejsce – Kacper Pietrzak klasa I b

Wyróżnienie – Martyna Mrozińska klasa I b, Kacper Perski klasa I b, Paulina Pokora klasa I b, Jakub Hus-Kałużyński klasa I b     

Wszystkie  prace były tak różne, piękne i zaskakujące, że komisja konkursowa po wyłonieniu zwycięzców, postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników drobnym słodkim upominkiem.

Organizatorzy konkursu p. Beata Starosta, p. Katarzyna Krajewska i Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.


Międzynarodowy Dzień Tolerancji (16 listopada)

Dzień Tolerancji powinien być okazją do refleksji nad naszymi postawami wobec "innych". Szczególnie ważne wydają się wszystkie działania podejmowane przez młodzież i kierowane do młodzieży. Wiele krajów w coraz większym stopniu charakteryzuje się różnorodnością kulturową, rasową i etniczną. Jest to sytuacja, która sprzyjać może zjawiskom związanym z nietolerancją. Wpływanie na kształtowanie właściwych postaw, sprzyjających harmonijnemu rozwojowi społeczeństwa, jest zadaniem, które powinny stawiać przed sobą władze, szkoły i media.

W grudniu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na plakat TOLERANCJA W OCZACH DZIECKA zorganizowany przez p. Beatę Starostę, p. Katarzyna Krajewską, p. Piotra Łyszkowicza oraz Samorząd Uczniowski w ramach projektu KOLOROWA SZKOŁA, KOLOROWY ŚWIAT. Uczniowie mieli do wykonania pracę plastyczną w formie plakatu na kartonie A4 dowolną techniką. Wpłynęło bardzo dużo prac, które były zaprezentowane na tablicy Samorządu Uczniowskiego.

 Wyniki końcowe konkursu:

I miejsce – Małgorzata Golenia klasa V b

II miejsce – Stanisław Hoła klasa VI b

III miejsce – Agata Kobus klasa VI b

Wyróżnienie: Konrad Suwalski klasa VI b / Malwina Maciejewska klasa V a

Organizatorzy konkursu dziękują wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

galeria prac


   Mikołajki

Jak co roku 6-go grudnia obchodzimy święto zwane Mikołajkami. W tym roku wypadło ono w niedzielę, ale nie zapomnieliśmy uczcić tego dnia w poniedziałek - 7 grudnia.
   Z okazji imienin Mikołaja większość uczniów przyszło do szkoły w czerwonych czapeczkach – symbolach znanego świętego. Członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunkami –
p. B. Starostą i p. Katarzyną Krajewską rozdawali cukierki wszystkim uśmiechniętym dzieciom, które śpiewały piosenki i recytowały wierszyki.  To był bardzo przyjemny dzień, pełen uśmiechu i radości.

foto


"SŁODKI TYDZIEŃ” 

Akcje charytatywne przeprowadzone w szkole odgrywają dużą rolę – uczą dzieci wrażliwości na potrzeby innych, rozwijają uczucia empatii, kształtują również pozytywną postawę wobec cierpiących i potrzebujących. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie uczestniczą w takich działaniach.

Od 23 do 27 listopada 2015roku  po raz kolejny w naszej szkole w ramach akcji charytatywnej odbył się ,,SŁODKI TYDZIEŃ”. Na przerwach przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego sprzedawali ciasta, galaretki, babeczki itp. przygotowane przez nauczycieli.

Akcja cieszyła się dużym powodzeniem wśród młodzieży szkolnej i nie tylko!

Po raz kolejny okazało się, że uczniowie chętni są do niesienia pomocy innym.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami p. Beatą Starostą i p. Katarzyną Krajewską dziękuje

 nauczycielom za przygotowanie wspaniałych i przepysznych słodkości,  rodzicom klas III a, III b, V d którzy spontanicznie dołączyli się do nauczycieli  oraz  uczniom za szlachetną postawę.

foto


W czwartek 26 listopada 2015 roku Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami zorganizował dyskotekę andrzejkową dla klas I – VI połączoną z akcją charytatywną. 

,,I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM’’.

W tym roku za organizację akcji wraz z SU była odpowiedzialna  klasa VI a z wychowawcą panem Krzysztofem Witkowskim . Uczniowie upiekli ciasta, zrobili galaretki, przygotowali wiele niespodzianek .

 Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Tradycyjnie odprawiana jest z 29 na 30 listopada w wigilię świętego Andrzeja. Zwyczaj wróżenia wywodzi się prawdopodobnie ze starożytnej Grecji. W dawnych czasach przywiązywano dużą wagę do wróżb andrzejkowych. Andrzejki są dla nas bardzo ważnym wydarzeniem i dostarczają nam wiele radości. Ponadto nieodłącznym elementem andrzejek są wróżby, które mogą nam ukazać najbliższą przyszłość. Uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczyli w konkursach i wróżbach. Każdy pragnął poznać swoją przyszłość poprzez ulubiony kolor, cyfrę czy szczęśliwy los; oczywiście - wszystko z przymrużeniem oka.

 Przygotowane wróżby andrzejkowe cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko ze strony uczniów ale i nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Nad dobrą zabawą czuwali koledzy z Gimnazjum nr 1. To była wspaniała zabawa! 

 Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami p. Beatą Starostą i p. Katarzyną Krajewską składa serdeczne podziękowania panu Krzysztofowi Witkowskiemu, klasie VI a oraz rodzicom za wkład i zaangażowanie w przygotowanie  akcji.

Za zebraną kwotę zostaną zakupione świąteczne paczki dla naszych uczniów. Jak zwykle okazało się, że wielkie zaangażowanie i współpraca uczniów, rodziców i nauczycieli jest wartością wyjątkową. DZIĘKUJEMY!!!

foto                                                                                                            


Bal klas I

Dnia  26 listopada 2015 roku w naszej szkole odbył się bal integracyjny dla uczniów klas pierwszych zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Opiekunki SU – panie Beata Starosta i Katarzyna Krajewska, a także starsi koledzy zadbali o to, aby zapewnić najmłodszym udaną zabawę. Uczniowie brali udział w licznych konkursach zdobywając słodkie nagrody i tańczyli przy najnowszych przebojach muzycznych. Wybrano króla i królową balu.

  Dziękujemy panu Piotrowi Łyszkowiczowi za przygotowanie kolorowej dekoracji, a uczniom gimnazjum za zorganizowanie oprawy muzycznej.

foto


TO TWÓJ PRZYJACIEL TEN MIŚ PLUSZOWY

CZY BARDZO STARY, CZY CAŁKIEM NOWY.

 ON CI POMOŻE GDY  PRZYJDĄ  SMUTKI

MIŚ BARDZO DUŻY  LUB CAŁKIEM MALUTKI.

MIŚ – mała, niepozorna, a czasami zapomniana maskotka, znaleziona po latach, dla nas wszystkich jest cudownym wspomnieniem nie tylko z dzieciństwa, ale również jest symbolem ciepła, bezpieczeństwa, troski i spokoju. Pluszowy miś to chyba jedna z najbardziej kochanych zabawek na świecie. Doczekała się nawet swojego święta. Zgodnie z wieloletnią tradycją w tym dniu wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy przyszli do szkoły, pracy ze swoim pluszowym przyjacielem.

Ulubiona maskotka w tym dniu w szczególny sposób chroniła wszystkich przed niechcianymi zdarzeniami, jak również powodowała dużo uśmiechu, zabawy i radości wśród całej społeczności uczniowskiej.

Najważniejszym wydarzeniem tego dnia było rozstrzygnięcie konkursu pt. ,,Mój Przyjaciel Miś”. Uczniowie naszej szkoły zawsze bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem biorą udział w konkursach organizowanych przez Samorząd Uczniowski . Tak też było w tym roku. Uczniowie  z klas I – VI mieli do wykonania pracę plastyczną dowolną techniką na kartonie A4. Wpłynęło ponad 80 prac. Wszystkie prace były tak różne, piękne i zaskakujące, że komisja konkursowa nie mogła wyłonić zwycięzców, postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników drobnym  upominkiem.

Dyrekcja szkoły,Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami p. Beatą Starostą i p. Katarzyną Krajewską składa gorące podziękowania p. Monice i Michałowi Suwalskim za okazane wsparcie przy zakupie upominków. Bardzo dziękujemy !!!

foto


   W piątek 20 listopada 2015 r. uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr1  w Koluszkach  wzięli udział w Szkolnym Dniu Zdrowego Śniadania w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Śniadanie Daje Moc". Przygotowania rozpoczęły się już kilka dni wcześniej. Uczniowie  na  zajęciach świetlicowych wyszukiwali informacje  dotyczące zdrowego odżywiania oraz roli śniadania w diecie dziecka. Na ten dzień został przygotowany plakat i prezentacja multimedialna .Uczniowie klas I- VI  spotkali się na wspólnym śniadaniu w stołówce szkolnej i w klasach  na początku odbyła się pogadanka pt   „Dlaczego warto jeść zdrowe śniadanie”? Dzieci przyniosły do szkoły produkty, by wykonać kolorowe i zdrowe kanapki. Na stołach pojawiły się: świeże warzywa, jajka, sery i masło. Samodzielne przygotowanie kanapek dało wszystkim wiele radości. Wspólne jedzenie i rozmowy o ulubionych produktach uświadomiły dzieciom jak ważne jest śniadanie w codziennym życiu. Najważniejszy posiłek dnia dostarczył uczestnikom sił do nauki i zabawy.

 Dziękujemy wychowawcom i rodzicom za wielkie zaangażowanie w akcję.

foto


,,KOLORY JESIENI” 

Jesień jest najwspanialszą i najbogatszą w różnorodne barwy porą roku, która kojarzy się przede wszystkim z kolorami – ciepłymi, pastelowymi, odcieniami żółci, brązów i czerwieni. Spadające liście upiększają świat, który płonie barwami jesieni. Jest  to piękna pora roku. Chcąc zatrzymać ją na dłużej Samorząd Uczniowski wraz z p. Beatą Starostą i p. Katarzyną Krajewską zorganizował konkurs fotograficzny ,,KOLORY JESIENI”.

Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży zainteresowania fotografią, otaczającą nas przyrodą, obserwacją zachodzących w niej zmian oraz wiary we własne możliwości.  Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Wpłynęło dużo ciekawych zdjęć, przedstawiających piękno i urok jesieni.

13 listopada 2015 roku komisja składająca się z przedstawicieli klas czwartych, piątych i szóstych wyłoniła zwycięzców konkursu.

I miejsce – Zuzanna Walczewska I a

II miejsce –  Violetta Orłowska  VI a

III miejsce – Kamil Grzelak VI a

Wszystkie zgłoszone zdjęcia były zaprezentowane na tablicy informacyjnej Samorządu Uczniowskiego. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom.

foto


Dzień Chleba 

Chleb to jeden z podstawowych produktów żywieniowych człowieka. Jest najczęściej spożywany przez konsumentów. Odgrywa ważną rolę w wielu kulturach. Od jakości i sposobu jego wypiekania w dużym stopniu zależy nasze zdrowie.
 Dzięki jego wspaniałemu zapachowi  i smakowi, dostrzegamy, że  chleb miał i nadal ma ogromne znaczenie  w ludzkim życiu.

Przekonali się o tym również uczniowie naszej szkoły, w której podjęto działania pod hasłem „Dzień chleba”.

Jest to akcja Fundacji Dobre Życie pt „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2015”. Kampania promująca zdrowe odżywianie odbywała się  w całej Polsce w dniach 16 – 23 października.

Celem kampanii była przede wszystkim promocja zdrowego stylu życia. Wszyscy uczestnicy mogli uświadomić sobie, dlaczego chleb na zakwasie  jest  najbardziej odpowiedni dla człowieka.

21 października w ramach szkolnego Dnia Chleba  wszyscy uczniowie mogli obejrzeć prezentację multimedialną pt. „Jak ziarno staje się chlebem”, w której przedstawiono m.in. proces wypieku chleba, dawne metody wypieku bochenków oraz różne rodzaje chleba. Zaproszono również uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły do degustacji zdrowego pieczywa pieczonego na zakwasie.  Cieszyła się  ona wielkim zainteresowaniem wśród uczniów, którzy ze smakiem próbowali różne rodzaje chleba. Dużą atrakcją były dżemy przyniesione przez dzieci z domowych spiżarni. Dla urozmaiceni można było skorzystać z masła, pietruszki i szczypiorku.

Za pomoc w przygotowaniu ww. akcji dziękujemy właścicielom piekarni państwu Elżbiecie i Piotrowi Olszyńskim, którzy nieodpłatnie przekazali różne gatunki pysznego chleba.

Szkolną akcję „Tydzień chleba” zorganizował i przeprowadził Zespół ds. Promocji Zdrowia.


 

„Kolorowa szkoła – kolorowy świat”

Dnia 16 października w naszej szkole odbył się apel rozpoczynający realizację szkolnego projektu przeciwko wszelkim przejawom dyskryminacji w szkole pt. „Kolorowa szkoła – kolorowy świat”.

Na wstępie, Katarzyna Krajewska – pedagog szkolny oraz Beata Starosta – opiekun Samorządu Uczniowskiego, przedstawiły założenia i cele zaplanowanego projektu oraz omówiły tematykę przewidzianą na kolejne miesiące.

Październik – miesiąc, w którym omawiane będzie zjawisko hejtu. Wszelkie działania przewidziane na ten okres związane są z hasłem „Ugaśmy palące słowa!”. Społeczność uczniowska wspólnie wyszukiwać będzie słowa/hasła gaśnice, które mają za zadanie gasić hejterów.

 • Listopad – miesiąc poświęcony tolerancji
 • Grudzień – styczeń – tematyka związana z pomocą innym ludziom
 • Luty – miesiąc, w którym mówić będziemy o pozytywnych uczuciach
 • Marzec – finał projektu szkolnego.

Po przedstawieniu tematyki związanej z projektem, pani Katarzyna Krajewska omówiła zjawisko hejtu. Uczniowie zapoznani zostali z pochodzeniem tego słowa oraz ze sposobami przedziwdziałania temu negatywnemu zjawisku. Na zakończenie spotkania uczniowie obejrzeli teledysk pt. „Przytul hejtera”.

 


 


,, ZGADNIJ KTO TO ?”

Dzień 14 października to święto Edukacji Narodowej, święto wszystkich pracowników oświaty i osób, którym bliskie jest dobro polskiej szkoły i naszych dzieci.

W   tym dniu   Samorząd   Uczniowski  wyłonił zwycięzców   konkursu ,,ZGADNIJ KTO TO?’’.

Organizatorem konkursu był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami p. Beatą Starostą i p. Katarzyną Krajewską .

W konkursie udział wzięli wszyscy chętni uczniowie. Wystarczyła kartka papieru i długopis. Na tablicy samorządu znajdowały się ponumerowane zdjęcia nauczycieli.  Zadaniem uczniów było odgadnąć, kto jest na danym zdjęciu.

Konkurs wzbudził duże zainteresowanie nie tylko wśród uczniów, ale również wśród pracowników szkoły i rodziców.

Komisja konkursowa  wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Julia Tomczak  klasa VI a

II miejsce – Martyna Kazimierczak / Wiktoria Banaszkiewicz klasa VI a

III miejsce – Aleksandra Miksa / Violetta Orłowska klasa VI a

                                                                                               GRATULACJE                                                                  foto


WAKACYJNA  PODRÓŻ konkurs fotograficzny

09 października 2015 roku Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami p. Beatą Starostą i p. Katarzyną Krajewską był organizatorem konkursu fotograficznego ,, WAKACYJNA PODRÓŻ”. Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży zainteresowania fotografią oraz wiary we własne możliwości.  Konkurs skierowany był do uczniów klas I – VI i cieszył się dużym zainteresowaniem. Wpłynęło dużo ciekawych zdjęć, przedstawiających piękno i urok miejsc wypoczynkowych. Wszystkie zgłoszone zdjęcia były zaprezentowane na tablicy informacyjnej Samorządu Uczniowskiego. Dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Zwycięzcami konkursu zostały :

Dominika Kucharska klasa V a / Wiktoria Rokicka klasa V c

                                                                                                       GRATULACJE


Konkurs fotograficzny ,,Mój pupil”

W czerwcu został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny ,,Mój Pupil”. Organizatorem konkursu była p. Beata Starosta i p. Katarzyna Krajewska wraz z Samorządem Uczniowskim.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród młodzieży szkolnej, ale również wśród nauczycieli. Zgromadzone zdjęcia kochanych pupili można było podziwiać na tablicy Samorządu Uczniowskiego. Pupile naszych uczniów prezentowały się dumnie. Wśród nich znalazły się ,,... i łaciate i skrzydlate, te co skaczą i latają …” do podziwiania zapraszały.

W głosowaniu udział brały klasy I – VI.

 

I miejsce – mruczek Patrycji Zawadzkiej z klasy VI a

II miejsce – towarzyski szczeniak Anny Wyki z klasy VI b

                     pupil Dagmary Starosty z klasy VI a

III miejsce –uroczy piesek - kierowca Aleksandry Kaźmierczak z klasy IV c

Wyróżnienie zdobyła kochająca sałatę urocza świnka morska Julki Spały z klasy IV c


SZKOLNY KABARETON

Z okazji Dnia Dziecka  p. Beata Starosta wraz z Samorządem Uczniowskim 01 czerwca zorganizowała konkurs w ramach szkolnego kabaretonu pod hasłem ,,I ŚMIECH NIEKIEDY MOŻE BYĆ NAUKĄ”.

Zanim przystąpiliśmy do występów, pedagog szkolny p. Katarzyna Krajewska przeczytała odezwę społeczności PaT (Profilaktyka a Ty). Wszyscy uczniowie wykonali wspólny, symboliczny gest ,,serduszek” i w skupieniu wysłuchali skierowanych do nich słów.

Po wysłuchaniu apelu rozpoczęliśmy KABARETY.

Do konkursu przystąpiły klasy IV – VI. Uczniowie   przedstawiali scenki kabaretowe własnego pomysłu lub zaczerpnięte ze znanych kabaretów. Po raz kolejny można było się przekonać, że pomysłowość uczniów i nauczycieli jest nieograniczona oraz, że można o różnych sytuacjach i zdarzeniach mówić w sposób pogodny i z humorem. Przygotowujący występy wykorzystali  różne formy przekazu - piosenka, taniec, bajki, wiersze oraz scenki z wykorzystaniem strojów i rekwizytów. Każda z grup prezentowała wysoki poziom zdolności aktorskich i kabaretowych.

Występy klasowe były nagradzane gromkimi brawami. 

Konkurs poprowadził przewodnicząca szkoły  - Dagmara Starosta.

Nad oprawą muzyczną konkursu czuwała p. Jolanta Rozmarynowska. Przepiękną dekorację wykonał nauczyciel plastyki p. Piotr Łyszkowicz.

Uczestnicy oceniani byli przez komisję w składzie : p. dyrektor Jolanta Dąbrowska, p. wicedyrektor Małgorzata Hejchman, p. Katarzyna Krajewska oraz p. Bogusław Bukowski.

Po zaciętej rywalizacji uczestników i ocenach jury wyłoniono zwycięzców.

Decyzją jurorów zwyciężyła klasa V a

II miejsce – klasa VI b

III miejsce przypadło klasie IV a.

Pozostałe klasy otrzymały wyróżnienie.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.


  Droga Mamo powiem krótko, jak mnie Babcia nauczyła. Chcę byś sto lat Mamo żyła i bym z Tobą zawsze była.

Dałaś mi ciepło i serce, ocierałaś moje łzy. Jesteś dla mnie całym światem, nikt nie ma Mamy takiej  jak Ty.

Aby uczcić święto Twoje, biegnę dziś po kwiaty moje. Chcę za wszystko podziękować i Cię Mamo wycałować.

Jedno z najbardziej znanych międzynarodowych świąt na świecie – 26 maja obchodzone jest jednak tylko w Polsce, w innych krajach jest to najczęściej pierwsza lub druga niedziela maja.

To święto ma na celu okazanie matkom szacunku, miłości, podziękowania za trud włożony w wychowanie. Oprócz serdecznych życzeń najpopularniejszymi prezentami dla mam są kwiaty, laurki i słodycze. Cel obchodów jest oczywisty – wyrażenie wdzięczności za trud włożony w wychowanie oraz okazanie im niezmierzonych pokładów miłości i serdeczności.

26 maja został rozstrzygnięty konkurs plastyczny ,,DLA MOJEJ MAMY”.

W konkursie udział wzięli uczniowie klas I – VI naszej szkoły. Wszystkie prace były zaprezentowane na tablicy Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu udział wzięli uczniowie naszej szkoły.

I miejsce – Karolina Koluszkowska klasa II a

II miejsce – Paulina Krakowiak klasa I a

III miejsce – Julia Żyłka klasa I b

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni słodkim upominkiem. Organizatorem konkursu był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami p. Beatą Starostą i p. Katarzyną Krajewską.


,,Znamy i stosujemy zasady kulturalnego kibicowania i przestrzegamy zasadę fair play’’

Fair Play to czysta, uczciwa gra, prowadzona nie tylko w sposób zgodny z przepisami, ale także piękny i szlachetny. Nie należy jednak traktować jej jak przymusu, którego należy przestrzegać, lecz jako coś więcej –postawę moralną, wynikającą z naszych wewnętrznych przekonań.

Dzisiaj w szczególności to my, nauczyciele wychowania fizycznego, zobowiązani jesteśmy do przekazywania naszym podopiecznym wartości związanych z pojęciem Fair Play, choć nie dotyczy ono tylko i wyłącznie sportu.

Powinno funkcjonować i być respektowane we wszystkich dziedzinach życia na co dzień.

Dzięki przekazywanej wiedzy uczniowie poznają istotę Fair Play w rywalizacji sportowej. Uczą się uczciwości, poszanowania przeciwnika, sędziego, przepisów, a także reguł walki sportowej, nienagannego zachowania podczas zawodów, widowisk sportowych i zajęć sportowych, także lekcji wychowania fizycznego.

Fair Play to nie tylko WF i zawody sportowe – pamiętajmy o innych obszarach życia szkoły. Zasady te dotyczą codziennego funkcjonowania: zachowania kulturalnego widza sportowego, jak również ucznia podczas uroczystości ogólnoszkolnych czy innych działań w grupie.

W roku szkolnym 2014/2015 p. Beata Starosta i p. Agnieszka Sławińska zorganizowały turniej sportowy dla uczniów klas młodszych. Rywalizację sportową rozpoczęły klasy pierwsze, trzecie, a zakończyły drugie.

Zawody sportowe przebiegały pod hasłem ,,Znamy i stosujemy zasady kulturalnego kibicowania i przestrzegamy zasadę fair play’’ w ramach projektu sportowo -profilaktycznego.

Zwycięzcami turnieju sportowego zostali:

KLASY I

I miejsce – klasa I c

II miejsce – klasa I a

III miejsce – klasa I b i I d

W kategorii hasła zwyciężyła klasaI   

  
 KLASY II

I miejsce – klasa II b

II miejsce – klasa II a

 

W kategorii hasła zwyciężyła klasa – II b i II a

    KLASY III

I miejsce – klasa III b

II miejsce – klasa III a

W kategorii hasła zwyciężyła klasa – III b i III a

Na koniec turnieju w obu kategoriach  Dyrektor Zespołu Szkół p. Jolanta Dąbrowska wręczyła dyplomy i słodkie upominki.   

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, a wychowawcom za przygotowanie drużyn.


  ,,Sportowiec Fair Play’’

Fair play (z ang. czysta gra) – norma wartości w sporcie. Jest wyrazem postawy reprezentowanej na boisku, gdzie zwycięstwo nie jest celem, który należy osiągnąć za wszelką cenę. Sportowca przestrzegającego zasad fair play można poznać po godnym zachowaniu zarówno w wypadku zwycięstwa jak i porażki.

22  kwietnia został rozstrzygnięty konkurs plastyczny ,,Sportowiec Fair Play’’ w ramach projektu edukacyjno – wychowawczego ,, SPORT z KLASĄ”.

Organizatorem konkursu była pani Beata Starosta.
W konkursie udział wzięli uczniowie klas IV. Prace były wykonane dowolną techniką na kartonie A4. Wszystkie prace zgłoszone do konkursu zostały zaprezentowane na tablicy Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu brali udział przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Komisja konkursowa  wyłoniły zwycięzców. Ocenie podlegała technika, jakość i estetyka wykonania prac.

I miejsce – Bartłomiej Janowski klasa IV a

II miejsce – Julia Mękarska klasa IV c

III miejsce – Karol Dziedziński klasa IV d

Wyróżnienie – Jakub Płuciennik klasa IV d

                        Martyna Antczak klasa IV d

                    Organizator  konkursu dziękuje wszystkim uczestnikom za liczny i aktywny udział.


  „Dobre i zdrowe życie w szkole”

 W Szkole Podstawowej nr 1 w Koluszkach, w ramach ogólnopolskich programów „Trzymaj formę” i „Szkoła promująca zdrowie” realizowany był  szkolny projekt „Dobre i zdrowe życie w szkole”.  Obejmował dwa bloki tematyczne: I. „Zdrowe przekąski w plecaku szkolnym” oraz II. „Piosenką pokonamy bestię, podstępną przemoc i agresję”. Główne cele projektu to m. in.  promowanie zdrowego stylu życia, podkreślanie roli owoców
i warzyw jako elementów zdrowej diety, przeciwdziałanie przemocy i agresji  oraz kształtowanie umiejętności współpracy zespołowej, motywowanie do aktywności twórczej
i integrowanie społeczności klasowej i szkolnej. W ramach projektu odbywały się zajęcia edukacyjne, prezentacje i zawody sportowe.

  W poniedziałek 13 kwietnia odbyło się podsumowanie projektu. W tym dniu szkołę odwiedzili wyjątkowi goście: Pani Krystyna Lewandowska, zastępca Burmistrza Koluszek, Pani Joanna Grzesiak,  Regionalny Koordynator Szkół Promujących Zdrowie                             oraz Pani Małgorzata Małachowska, Przewodnicząca Rady Rodziców. Od rana w szkole trwała gorączkowa krzątanina. W stołówce szkolnej odbywał się kiermasz potraw, którego celem było wykazanie się przez uczniów znajomością wartości odżywczych owoców
i warzyw. Uczniowie klas IV – VI przy pomocy nauczycieli, ale przede wszystkim dzięki ogromnemu zaangażowaniu i pracy rodziców, przygotowali klasowe stoiska ze zdrową żywnością.  Wystrój stoisk oraz różnorodne potrawy, które były wyeksponowane, wywołały zachwyt i uznanie zarówno komisji oceniającej, jak i uczestników kiermaszu. Oprócz wspaniałych sałatek, kolorowych, witaminowych kanapek, babeczek z groszkiem i kukurydzą uczniowie przygotowali także świeże soki owocowe i warzywne. Komisja oceniająca, po długich obradach, przyznała I miejsce klasom: IVA i IVB, II – klasom: IVC i VA, a pozostałym klasom – miejsce III.

Kolejnym działaniem w ramach tego projektu było wykonanie przez klasy I – III pracy plastycznej, do której przystąpiono po wspólnym spożyciu zdrowym śniadaniu. Uczniowie promowali zdrowe przekąski, jakie mogą się znaleźć w szkolnym plecaku. Powstały piękne prace plastyczne: rysunki i plakaty, które zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym.

  Po kiermaszu produktów owocowo - warzywnych uczniowie klas starszych –najedzeni i  w wyśmienitych  humorach- zebrali się w auli szkolnej. Każdy zespół przygotował piosenkę -  prezentację na zadany temat: klasy czwarte prezentowały apel  o czystość języka, mówiąc wulgaryzmom „Stop!”, a klasy V-VI apelowały o  dobre życie w szkole, przeciwstawiając się agresji i przemocy. Na wstępie prowadzący zaprosili do obejrzenia prezentacji multimedialnej na temat agresji i przemocy oraz filmów, jak radzą sobie z takimi zachowaniami inni młodzi ludzie. Potem przyszła pora na prezentacje klasowe. Występy poszczególnych zespołów były nagradzane gromkimi brawami, po raz kolejny można było się przekonać, że pomysłowość uczniów i nauczycieli jest nieograniczona oraz, że można o ważnych sprawach mówić
w sposób pogodny i z humorem. Przygotowujący występy sięgnęli po różne formy przekazu: znane i lubiane piosenki z nowym tekstem niosącym pozytywne przesłanie, tańce, oraz scenki z wykorzystaniem strojów i rekwizytów.  Decyzją jurorów w kategorii klas czwartych zwyciężyła klasa IV D z  prezentacją do podkładu muzycznego piosenki zespołu Piersi pt. „Bałkanica”, zaś w kategorii klas V – VI  zwyciężyła klasa VI c,  która  w zabawnej scence przedstawiła nowa wersję piosenki pt. „Pieski małe dwa”. Jednak jury podkreśliło, że na nagrody zasłużyli wszyscy, ponieważ wszystkie klasy przygotowały wspaniałe, mądre
i pogodne prezentacje.

Projekt „Dobre i zdrowe życie w szkole” okazał się niezwykle udanym przedsięwzięciem. Dostarczył  wszystkim uczestnikom wielu cennych informacji, ale przede wszystkim wspólnych emocji i niezapomnianych przeżyć. Jak zwykle pokazał wielkie zaangażowanie uczniów, rodziców i nauczycieli oraz to , że współpraca jest wartością wyjątkową. Prezentacje, w których brały udział całe zespoły klasowe i zgodna praca grupowa w klasach młodszych to cenne i niezapomniane doświadczenia, które z pewnością mają wielką wartość wychowawczą.

foto


WIELKANOC  PIĘKNIE MALOWANA
 

WIELKANOC, najważniejsze i najstarsze święto chrześcijaństwa, obchodzone na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa.

To czas zwycięstwa nad śmiercią i mocami piekielnymi. Ze Świętami Wielkanocnymi związanych jest  wiele zwyczajów i tradycji. Są to: malowanie pisanek, święcenie pokarmów i oblewanie wodą. Wielka Sobota jest dniem radosnego oczekiwania. Koniecznie należy tego dnia poświęcić koszyczek z jedzeniem. Nie może w nim zabraknąć baranka, mięsa, wędlin oraz jaj i pisanek.

Kolorowe pisanki wielkanocne to elementy, bez których nie wyobrażamy sobie Wielkanocy. Malowane, skrobane, oklejane, barwne lub monochromatyczne – pomysłów na ozdobienie wielkanocnych pisanek jest mnóstwo.

 25 marca został rozstrzygnięty szkolny konkurs na najpiękniejszą pisankę.

Komisja konkursowa, w skład której wchodzili: wicedyrektor szkoły p. M. Hejchman, nauczyciele plastyki – p. J. Rozmarynowska, p. P. Łyszkowicz oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego p. B. Starosta, borykała się z trudnym zadaniem wyłonienia zwycięzców.

Komisja postanowiła wyróżnić 44 prace wśród których znalazło się 12 pisanek, które wezmą udział w  Gminnym Konkursie Pisanki Wielkanocnej. Gratulujemy i życzymy Powodzenia!!!

Organizatorem konkursu była p. Jolanta Rozmarynowska oraz Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami p. Beatą Starostą i Katarzyną Krajewską.


ZIMOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO             

                        Zima to pora roku, która charakteryzuje się opadami śniegu, mrozem i innymi zjawiskami pogodowymi. Jest ona porą lepienia bałwana, jazdy na sankach, nartach, łyżwach czy snowboardzie. To czas pięknych krajobrazów. Wnikliwie przyglądając się uśpionej przyrodzie zauważymy niemalże bajkowy krajobraz. Powinniśmy zwrócić uwagę na niesamowite, subtelne piękno, którego możemy doświadczać o każdej porze krótkiego, zimowego dnia.

W marcu Samorząd Uczniowski z opiekunami p. Beatą Starostą i p. K. Krajewską zorganizował konkurs fotograficzny ,,Zimowy Krajobraz”.

Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży zainteresowania fotografią oraz wiary we własne możliwości.  Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Wpłynęło dużo ciekawych zdjęć, przedstawiających piękno i uroki zimy.

12 marca przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wyłonili zwycięzców konkursu.

I miejsce – Dominika Kucharska IV a

II miejsce – Dagmara Starosta VI a

III miejsce – Stanisław Reszka IV c

Wszystkie zgłoszone zdjęcia były zaprezentowane na tablicy informacyjnej Samorządu Uczniowskiego. Organizator konkursu p. B. Starosta, p. K. Krajewska i Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim uczestnikom i gratuluje zwycięzcom.

 


OSTATKOWE SZALEŃSTWO W JEDYNCE

Ostatki, czyli zapusty to tradycyjnie dzień kończący karnawał, ostatnie chwile szaleństwa i hucznych zabaw przed rozpoczynającym się w Środę Popielcową wielkim postem. W Jedynce, zarówno w szkole podstawowej jak i w gimnazjum, wszyscy bawili się tego dnia naprawdę doskonale. Już od samego rana szkolne korytarze wypełniły się niespotykanymi na co dzień barwami i nabrały naprawdę bajecznego wyglądu, a to za sprawą uczniów i nauczycieli, którzy, jak nakazuje tradycja, tego dnia przeobrazili się w korowód barwnych postaci . Trzeba przyznać, że ani młodszym,  ani starszym nie zabrakło pomysłów na ciekawe, a często nawet zaskakujące i nietuzinkowe przebrania. Nie sposób ich wszystkich wyliczyć.  Ważne, że uczestnikom ostatkowego szaleństwa dopisywały świetne humory, a na parkiecie podczas dyskoteki ramię w ramię bawili się m.in.: groźni piraci i delikatne księżniczki, łagodne czarodziejki i złe czarownice, malutkie myszki i drapieżne koty, fantastyczne stwory i postacie historyczne.

Dyskoteka ostatkowa stała się też pretekstem do zorganizowania szkolnej akcji charytatywnej, w której przygotowanie zaangażował się Samorząd Szkolny oraz Rodzice, Uczniowie i wychowawca klasy VIc, Magdalena Bartosiewicz. Szczególne podziękowania należą się Rodzicom. To właśnie dzięki ich ofiarności i pomocy na świętujących czekały dodatkowe atrakcje: loteria fantowa , gorące przysmaki i słodkie przekąski.

Cały dochód z przeprowadzonej akcji przekazany Szkolnej Radzie Rodziców z pewnością pomoże realizować potrzeby uczniów Jedynki. Tego dnia po raz kolejny Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele pokazali, że potrafią doskonale bawić się
i współpracować dla dobra całej naszej społeczności, kultywując jednocześnie zanikające już obyczaje.


 

WALENTYNKOWE SZALEŃSTWO JEDYNKI

 

Przesyłam buziaki

jak słońce gorące…

W nich uczucia szczere,

bo z serca płynące.

Takie i inne życzenia można było otrzymać w Dniu Św. Walentego w naszej szkole.

14 luty to dzień, który od kilku lat zagościł w naszej społeczności uczniowskiej. Z tego powodu co roku organizowana jest przez Samorząd Uczniowski  poczta walentynkowa.

Od 19 stycznia (z powodu ferii zimowych) krążyło po naszej szkole specjalne pudełko, do którego można było wkładać ,,Walentynkę” dla swojej sympatii, kolegi, koleżanki, ulubionego nauczyciela czy dla przyjaciół z gimnazjum.

 Jak co roku akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród młodzieży, ale również pracowników naszej szkoły. Obdarowywano się kartkami walentynkowymi o różnych wielkościach. Niektóre były kupione, a niektóre własnoręcznie wykonane, napisane i zdobione. Można było również otrzymać pluszowego misia, walentynkowe kubki czy słodkie upominki.

Zaraz po feriach – 18 lutego,  Samorząd Uczniowski zadbał, aby każdy, do kogo zaadresowane były Walentynki, otrzymał je. W tym dniu wszyscy byli zadowoleni i uśmiechnięci. Czyż to nie jest dobra okazja do wyrażenia własnych uczuć względem drugiej osoby?!

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami p. Beatą Starostą i p. Katarzyną Krajewską dziękuje wszystkim uczniom oraz pracownikom szkoły za wspólną zabawę w tak wyjątkowym dniu.

 Bądźmy wrażliwi i otwarci na drugą osobę, nie tylko w walentynki!!!

 


WOŚP w "JEDYNCE"

Po raz 23 ruszyła ogólnopolska akcja charytatywna, której pomysłodawcą jest Jurek Owsiak. Zebrane fundusze posłużą m. in. do podniesienia jakości leczenia dzieci na oddziałach onkologicznych, oraz godnej opieki ludzi w podeszłym wieku.

Każdego roku w styczniu społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach aktywnie włącza się w  ogólnopolską akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie, rodzice i nauczyciele aktywnie i z entuzjazmem zbierają fundusze na rzecz fundacji Jerzego Owsiaka.

    W czwartek, 08  stycznia, odbyła się dyskoteka na  rzecz WOŚP, a przez cały dzień członkowie Samorządu Uczniowskiego  sprzedawali ciasta, upieczone przez rodziców. Ilość i jakość przepysznych ciast zaskoczyła organizatorów. Chętnych do zakupu nie brakowało i apetyczne przysmaki, którym nie sposób było się oprzeć, szybko znalazły nabywców. Dobrą zabawę podczas dyskoteki gwarantowali uczniowie Gimnazjum nr 1: Krzysztof Filipiak i Kacper Pabjańczyk, którzy zajęli się oprawą muzyczną. 
   Następnego dnia w sali gimnastycznej odbył się Turniej Sportowy WOŚP, niezmiennie cieszący się dużym zainteresowaniem uczestników. Przygotowano wiele ciekawych konkurencji, w których można było rywalizować z innymi uczniami i z własną słabością.  Koszt udziału w jednej konkurencji wynosił 1 zł. Można było sprawdzić swoje możliwości w różnorodnych konkurencjach sportowych przygotowanych przez p. Beatę Starostę i p. Katarzynę Krajewską. Uczniowie rywalizowali ze sobą w atmosferze dobrej zabawy, ale najważniejszy był cel – zebranie środków na Podniesienie Jakości Leczenia Dzieci na Oddziałach Onkologicznych, oraz Godną Opiekę Ludzi w Podeszłym Wieku. Startujący mogli liczyć na gorący doping, doceniano nie tylko najlepsze rezultaty, ważne było podjęcie wyzwania, odwaga i wytrwałość.

Długie kolejki ustawiały się przed stoiskiem, w którym można było za dwa złote wylosować pluszowe zabawki, wcześniej ofiarowane na ten cel  przez uczniów. Losowaniu towarzyszyło sporo emocji, uczniowie z uśmiechem prezentowali  nowo nabyte pluszaki, misie, smoki i kolorowe zwierzątka. W organizacji całej akcji charytatywnej,  oprócz członków SU, wzięła udział liczna grupa uczniów klas szóstych i piątych pod przewodnictwem koordynatorów: Beaty Starosty i Katarzyny Krajewskiej.

Szkolna akcja ponownie pokazała, że „duch w narodzie nie ginie” oraz że nadal chcemy i potrafimy współczuć, rozumieć i aktywnie pomagać.

   Wyrazy uznania należą się wszystkim uczniom, którzy aktywnie włączyli się w organizację akcji, ofiarowali wiele pięknych maskotek, dzielnie startowali w turnieju i zasilali konto WOŚP, często z własnych oszczędności oraz rodzicom, którzy jak zwykle wsparli akcję, przygotowując wspaniałe wypieki.

foto


ŚWIĄTECZNY KONKURS

Kartka świąteczna – okolicznościowa kartka pocztowa, często w formie karnetu, z grafiką lub ilustracją tematycznie nawiązującą do świąt, ich symboli i tradycji.

Widnieją na nich choinki, Mikołaj, sterty prezentów, śnieżne krajobrazy. Inne mają  religijny charakter. Na każdej tradycyjny napis: Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku. Wzajemne przesyłanie sobie kartek świątecznych to wyraz pamięci, ciepłych myśli i pragnienia jedności z bliskimi.

Nawet najfajniejszy mail, mms, czy e-kartka nie zastąpią tradycyjnej, papierowej świątecznej kartki.

17 grudnia został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą bożonarodzeniowa kartkę.

Organizatorem konkursu była p. Jolanta Rozmarynowska oraz Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami p. Beatą Starostą i Katarzyną Krajewską.

Kartki świąteczne z rysunkami i wycinankami zostały przygotowane na zajęciach plastycznych przez uczniów klas IV i V.

I miejsce – Maksymilian Owczarek klasa V b

II miejsce - Wiktoria Kaczmarek klasa IV c

III miejsce - Klaudia Adamczyk klasa V b

Wyróżnienie – Kacper Dyrała klasa V b

                        Monika Byczkowska klasa V a

                        Aleksandra Świderek klasa IV a


CHOINKOWE SZALEŃSTWO

Wielkie i całkiem malutkie, jodły, świerki, i sosny -  nikt chyba nie wyobraża sobie świąt Bożego Narodzenia bez choinki. Nawet jeśli nie występuje ona w tradycyjnej formie żywego drzewka bożonarodzeniowego obwieszonego bombkami i światełkami.

 Ubierając choinkę, wkraczamy jakby w lepszy, prawie czarodziejski świat świąt Bożego Narodzenia, który pamiętamy z dzieciństwa.

W okresie przedświątecznym iglaste drzewka otaczają nas na każdym kroku.

W tym roku Samorząd Uczniowski z opiekunkami p. Beatą Starostą i Katarzyną Krajewską oraz świetlicą szkolną – p. Bogusławem Bukowskim 16 grudnia 2014 roku przeprowadził konkurs na najbardziej oryginalną choinkę. Praca miała mieć formę przestrzenną, wykonaną z dowolnych materiałów o maksymalnej wysokości 30 cm.

W wyniku głosowania całej społeczności uczniowskiej naszej szkoły -

I miejsce zajęła choinka wykonana przez MARCELA WARDĘ klasa I a

II miejsce – Maja Kowalska klasa VI a

III miejsce – Patrycja Jaśkiewicz klasa I a

Wyróżnienie – Klaudia Adamczyk klasa V b/ Violetta Orłowska klasa V a

Wszystkie  prace były tak różne, piękne i zaskakujące, że organizatorzy konkursu po wyłonieniu zwycięzców, postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników drobnym słodkim upominkiem.


,,KOSMICZNY ŚWIĘTY MIKOŁAJ”

Zbliża się czas, na który czekają wszystkie dzieci. Święta Bożego Narodzenia to nie tylko czas pojednania, miłości. To czas prezentów, na które czekają przede wszystkim dzieci.

Święty Mikołaj to starszy pan, który rozdaje prezenty i wprowadza rodzinną atmosferę -  ma siwą, długą brodę. Jest ubrany na czerwono. Ze sobą zawsze nosi duży worek prezentów.

 Ma pogodną twarz - zawsze się śmieje. Dzieci go uwielbiają. Niezauważenie przychodzi do naszych domów co roku.Jest postacią magiczną i tajemniczą. Zarówno dzieci jak i dorośli oczekują jego wizyty z ogromną radością.

W tym roku Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs plastyczny ,, KOSMICZNY ŚWIĘTY MIKOŁAJ”. Uczniowie  z klas I – VI mieli do wykonania pracę plastyczną dowolną techniką na kartonie A4. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem – wpłynęło ponad 50 prac. Konkurs rozstrzygnięty został 11 grudnia 2014 roku.

I miejsce – Igor Szyk klasa I b

II miejsce – Martyna Smajda klasa III a

III miejsce – Karolina Wierzbowska klasa III a

Wszystkie  prace były tak różne, piękne i zaskakujące, że komisja konkursowa po wyłonieniu zwycięzców, postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników drobnym słodkim upominkiem.

Organizatorzy konkursu p. Beata Starosta i Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

foto                                                      

                                                      


Najmłodsi na start

10 grudnia 2014 roku p. Beata Starosta i p. Agnieszka Sławińska zorganizowały turniej sportowy dla uczniów klas młodszych. Rywalizację sportową rozpoczęły klasy pierwsze i trzecie.

Zawody sportowe przebiegały pod hasłem ,,Znamy i stosujemy zasady kulturalnego kibicowania i przestrzegamy zasadę fair play’’ w ramach projektu sportowo -profilaktycznego.

Osobami wspomagającymi działania pań  byli: Samorząd Uczniowski, świetlica szkolna oraz wychowawcy poszczególnych klas. Celem turnieju było: wdrażanie ucznia do podejmowania aktywności  w formie zabawy, rozwijanie zdolności do właściwych, szybkich reakcji na określone bodźce i sytuacje, kształtowanie pozytywnych nastawień do innych poprzez zabawową formę  rywalizacji, integracja poprzez wspólną rywalizację i zabawę, propagowanie sportowej rywalizacji w duchu ,,fair play’’, propagowanie zasad jawnej, czystej i uczciwej rywalizacji w życiu codziennym. Turniej rozgrywany był na sali gimnastycznej. W komisji konkursowej zasiedli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, wicedyrektor szkoły p. Małgorzata Hejchman oraz opiekun świetlicy. Uczniowie nie tylko rywalizowali w konkurencjach sportowych, ale również w propagowaniu poprzez hasła i okrzyki zasady jawnej, czystej i uczciwej rywalizacji  w duchu „fair play” w życiu codziennym.

 Zwycięzcami turnieju sportowego zostali:

KLASY I

I miejsce – klasa I c

II miejsce – klasa I a

III miejsce – klasa I b i I d

W kategorii hasła zwyciężyła klasaI     
      

KLASY III

I miejsce – klasa III b

II miejsce – klasa III a

W kategorii hasła zwyciężyła klasa – III b i III a

Na koniec turnieju w obu kategoriach  Dyrektor Zespołu Szkół p. Jolanta Dąbrowska wręczyła dyplomy i słodkie upominki.   

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, a wychowawcom za przygotowanie drużyn.

Turniej przygotowały  panie: Beata Starosta i Agnieszka Sławińska.


 

,, Mam Talent – andrzejkowy zawrót głowy”

 Od kilku lat Samorząd Uczniowski proponuje naszym uczniom  możliwości pokazania swoich talentów  poprzez organizację konkursu ,, MAM TALENY – ANDRZEJKOWY ZAWRÓT GŁOWY ”.

Pomysłodawcą konkursu i organizatorem jest p. Beata Starosta przy współpracy Samorządu Uczniowskiego, rodziców i wychowawców klas.

Od 2008 roku konkurs na trwałe wpisał się do szkolnej  tradycji i co roku cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży szkolnej. Dlatego konkurs został podzielony na dwie kategorie klas I – III oraz klas IV - VI.

W dniu 25 listopada 2014 roku odbył się konkurs dla uczniów klas I – III. Wzięło w nim udział 20 uczestników, którzy prezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne, gry na instrumentach – gitara, akordeon, sportowe, pisarskie, a nawet akrobatyczne.

Konkurs prowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – Martyna Jeżyna i Bartek Chejchman Uczestnicy oceniani byli przez komisję w składzie : p. wicedyrektor Małgorzata Hejchman, p. Agnieszka Sławińska, p. Bogusław Bukowski oraz przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego – przewodnicząca szkoły Dagmara Starosta.

Po zaciętej rywalizacji uczestników i ocenach jury wyłoniono zwycięzców.

I miejsce – Julia Jaworska  klasa I b - śpiew

                  Zuzanna Marczyk  klasa I d – taniec

                   Maja Bajer klasa III a – czytanie własnego autorstwa książki

II miejsce – Oliwia Kowalczyk  klasa I c -  taniec

                      Mateusz Solarek  klasa I b – gra na akordeonie

III miejsce – Maja Janowska/ Julia Malinowska klasa III a – śpiew

                     Zosia Szkupińska klasa II a/ Julia Tomczak klasa II b – taniec

W czwartek 27 listopada 2014 roku odbył się konkurs dla uczniów klas IV – VI.

Do konkursu zgłosiło się 33 uczestników. Ze względu na dużą liczbę uczestników prezentujących swoje wspaniałe talenty, musiały zostać przeprowadzone wstępne eliminacje. Do ścisłego finału  weszło 12 uczestników.

Uczniowie śpiewali, tańczyli, recytowali, układali kostkę Rubika, grali na różnych instrumentach klawiszowych itp.

Tym razem konkurs poprowadziła przewodnicząca szkoły - Dagmara Starosta z Martyną Jeżyną.

W komisji konkursowej zasiedli: p. wicedyrektor Małgorzata Hejchman, p. Małgorzata Małachowska – przedstawiciel Rady Rodziców, p. Katarzyna Krajewska – opiekun samorządu, p. Bogusław Bukowski oraz przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego – Bartek Chejchman. Po długich obradach komisja konkursowa przedstawiła werdykt:

 I miejsce –     Wiktoria Jaworska  V b – śpiew

 II miejsce – Krzysztof Marczyk VI b/ Kuba Danielewicz IV b – układanie kostki Rubika

                     Oliwia Woźny/ Agata Kobus/ Angelika Rządkowska V b – śpiew

III miejsce – Magdalena Ćmiel VI b – śpiew

                      Julia Spała/ Wiktoria Kaczmarek/ Damian Sobieszek IV c

Wyróżnienie – Olga Fibich VI b

Podczas finałowego występu uczniów klas IV – VI zaprezentowali się zwycięzcy konkursu ,,Mam Talent” klas I – III. Zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Konkurs przebiegał w przyjaznej atmosferze, publiczność i występujący świetnie się bawili.

Czekamy na powtórkę  i ujawnienie nowych, ciekawych talentów w przyszłym roku.

Nad oprawą muzyczną obu konkursów czuwał uczeń  Gimnazjum nr 1 – Krzysztof Filipiak oraz p. Jolanta Rozmarynowska.. Przepiękną dekorację wykonał nauczyciel plastyki p. Piotr Łyszkowicz.

Organizator konkursu  dziękuje wszystkim uczestnikom za liczny i aktywny udział.

Zapraszamy wszystkich za rok do wspólnej zabawy!!!


Razem Możemy Więcej

Akcje charytatywne przeprowadzone w szkole odgrywają dużą rolę – uczą dzieci wrażliwości na potrzeby innych , rozwijają uczucia empatii, kształtują również pozytywną postawę wobec cierpiących i potrzebujących.

Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie uczestniczą w takich działaniach.

W listopadzie akcje charytatywne zrealizowane były w dwóch odsłonach.

Od 17  do 21 listopada 2014 roku  po raz kolejny w naszej szkole w ramach akcji charytatywnej odbył się ,,SŁODKI TYDZIEŃ”. Na przerwach przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego sprzedawali ciasta, galaretki, babeczki itp. przygotowane przez nauczycieli.

Akcja cieszyła  się dużym powodzeniem wśród młodzieży szkolnej i nie tylko!

Pomysłodawcą akcji była p. Beata Starosta.

Po raz kolejny okazało się, że uczniowie chętni są do niesienia pomocy innym.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami p. Beatą Starostą i p. Katarzyną Krajewską dziękuje p. Gabrieli Czułno za pomoc w przeprowadzeniu akcji, nauczycielom za przygotowanie wspaniałych i przepysznych słodkości oraz uczniom za szlachetną postawę.

W czwartek  27 listopada 2014 roku Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami zorganizował dyskotekę andrzejkową dla klas I – VI połączoną z akcją charytatywną ,,I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM’’.
W tym roku za organizację akcji wraz z SU była odpowiedzialna  klasa VIb z wychowawcą panią Gabrielą Czułno. Uczniowie upiekli ciasta, zrobili galaretki, przygotowali wiele niespodzianek andrzejkowych – wróżenie z kości i kart, wróżby przepowiadające przyszłość, malowanie twarzy, paznokci, lanie wosku, przekuwanie serc z imionami, ciastka z wróżbą i wiele innych atrakcji. Przygotowane wróżby andrzejkowe cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko ze strony uczniów ale nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Nad dobrą zabawą czuwali koledzy z Gimnazjum nr 1.

 Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami p. Beatą Starostą i p. Katarzyną Krajewską składa serdeczne podziękowania pani Gabrieli Czułno, klasie VIb oraz rodzicom za wkład i zaangażowanie w przygotowanie  akcji.

Za zebraną kwotę zostaną zakupione świąteczne paczki dla naszych uczniów.

Jak zwykle okazało się, że wielkie zaangażowanie i współpraca uczniów, rodziców i nauczycieli jest wartością wyjątkową. DZIĘKUJEMY!!!

                                                                                                                                 


25 listopada 2014 roku – ŚWIATOWY   DZIEŃ   PLUSZOWEGO MISIA.

TO TWÓJ PRZYJACIEL TEN MIŚ PLUSZOWY

CZY BARDZO STARY, CZY CAŁKIEM NOWY.

 ON CI POMOŻE GDY  PRZYJDĄ  SMUTKI

MIŚ BARDZO DUŻY  LUB CAŁKIEM MALUTKI.

MIŚ – mała, niepozorna, a czasami zapomniana maskotka, znaleziona po latach , dla nas wszystkich  jest cudownym wspomnieniem nie tylko z dzieciństwa, ale również jest symbolem ciepła, bezpieczeństwa, troski i spokoju.

Do misia można się przytulić, można go pogłaskać, a nawet można z nim porozmawiać – chociaż możliwe, że nie odpowie.

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.

Na pewno każdy z nas  ma swojego ulubionego Pluszowego Misia. Może to być zupełnie mały bury Miś, odrobinę zapomniany, mieszkający w pudle na strychu, albo piękny i kolorowy zamieszkujący w dziecinnym pokoju. Może to być zupełnie malutki Misio, którego nosimy „na szczęście”.
Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką.  

Aby te uczucia, które wywołuje w nas pluszowy miś, częściej towarzyszyły nam w życiu i w szkole, żebyśmy potrafili żywić ja do siebie wzajemnie.

 Samorząd Uczniowski z opiekunkami p. Beatą Starostą i p. Katarzyną Krajewską zorganizował w  naszej szkole DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.

W tym dniu wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy przyszli do szkoły, pracy ze swoim pluszowym przyjacielem. Ulubiona maskotka w tym dniu w szczególny sposób chroniła wszystkich przed niechcianymi zdarzeniami, jak również powodowała dużo uśmiechu, zabawy i radości wśród całej społeczności uczniowskiej.

                                                                                                                       


,,JESIEŃ – GRA BARW I KOLORÓW”

Jesień jest najwspanialszą i najbogatszą w różnorodne barwy porą roku, która kojarzy się przede wszystkim z kolorami – ciepłymi, pastelowymi, odcieniami żółci, brązów i czerwieni. Spadające liście upiększają świat, który płonie barwami jesieni. Jest  to piękna pora roku.

Chcąc zatrzymać ją na dłużej Samorząd Uczniowski wraz z p. Beatą Starostą i p. Katarzyną Krajewską zorganizował konkurs fotograficzny ,,JESIEŃ – GRA BARW I KOLORÓW”.

Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży zainteresowania fotografią, otaczającą nas przyrodą, obserwacją zachodzących w niej zmian oraz wiary we własne możliwości.  Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Wpłynęło dużo ciekawych zdjęć, przedstawiających piękno i urok jesieni.

Komisja składająca się z uczniów klas czwartych, piątych i szóstych wyłoniła zwycięzców konkursu.

I miejsce – Karolina Feja  V a

II miejsce –  Dagmara Starosta VI a

III miejsce – Julia Spała  IV c

Wszystkie zgłoszone zdjęcia były zaprezentowane na tablicy informacyjnej Samorządu Uczniowskiego. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom.                                 

 


            Dnia  6 listopada 2014 roku w naszej szkole odbył się bal integracyjny dla uczniów klas pierwszych zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Opiekunki SU – panie Beata Starosta i Katarzyna Krajewska, a także starsi koledzy zadbali o to, aby zapewnić najmłodszym udaną zabawę. Uczniowie brali udział w licznych konkursach zdobywając słodkie nagrody i tańczyli przy najnowszych przebojach muzycznych. Wybrano króla i królową balu.

            Dziękujemy panu Piotrowi Łyszkowiczowi za przygotowanie kolorowej dekoracji, a uczniom gimnazjum za zorganizowanie oprawy muzycznej.


,, Nauczyciel na Wesoło’’ 

Dzień 14 października to święto Edukacji Narodowej, święto wszystkich pracowników oświaty i osób, którym bliskie jest dobro polskiej szkoły i naszych dzieci.

 W   tym dniu   Samorząd   Uczniowski  wyłonił zwycięzców   konkursu   plastycznego  ,, Nauczyciel na Wesoło’’. W konkursie udział wzięli uczniowie klas IV-VI. Prace były wykonane dowolną techniką na kartonie A4. Organizatorem konkursu był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami p. Beatą Starostą i p. Katarzyną Krajewską przy współpracy nauczycieli plastyki p. Piotra Łyszkowicza i p. Jolanty Rozmarynowskiej. Najciekawsze prace zostały zaprezentowane na tablicy Samorządu Uczniowskiego wraz z życzeniami dla nauczycieli z okazji ich święta. W głosowaniu brali udział uczniowie klas III wraz z wychowawcami oraz nauczyciele. Komisja konkursowa  wyłoniła zwycięzców konkursu. Ocenie podlegała technika, jakość i estetyka wykonania prac.

I miejsce – Stanisław Reszka klasa IVc

II miejsce – Julita Skorzycka klasa Vb

III miejsce – Dagmara Starosta klasa VIa / Karolina Feja klasa Va


,, Pocztówka z wakacji” 

We wrześniu 2014 rokuSamorząd Uczniowski wraz z opiekunami p. Beatą Starostą i p. Katarzyną Krajewską był organizatorem konkursu fotograficznego ,, Pocztówka z wakacji”. Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży zainteresowania fotografią oraz wiary we własne możliwości.  Konkurs skierowany był do uczniów klas I – VI i cieszył się dużym zainteresowaniem. Wpłynęło dużo ciekawych zdjęć, przedstawiających piękno i urok miejsc wypoczynkowych. Wszystkie zgłoszone zdjęcia były zaprezentowane na tablicy informacyjnej Samorządu Uczniowskiego. Dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Zwycięzcą konkursu została uczennica klasy IV c  - KAROLINA KUBAT


O RETY, KABARETY

Z okazji Dnia Dziecka  p. Beata Starosta wraz z Samorządem Uczniowskim 03 czerwca zorganizowała konkurs w ramach szkolnego kabaretonu. Do konkursu przystąpiły klasy IV – VI. Uczniowie   przedstawiali scenki kabaretowe własnego pomysłu lub zaczerpnięte ze znanych kabaretów. Po raz kolejny można było się przekonać, że pomysłowość uczniów i nauczycieli jest nieograniczona oraz, że można o różnych sytuacjach i zdarzeniach mówić w sposób pogodny i z humorem. Przygotowujący występy wykorzystali  różne formy przekazu - piosenka, taniec, bajki, wiersze oraz scenki z wykorzystaniem strojów i rekwizytów. Każda z grup prezentowała wysoki poziom zdolności aktorskich i kabaretowych.

Występy klasowe były nagradzane gromkimi brawami. 

Konkurs poprowadziły znakomite prezenterki - Aleksandra Drabik oraz Maja Misio (Samorząd Uczniowski).

Nad oprawą muzyczną konkursu czuwali uczniowie z Gimnazjum nr 1 – Krzysztof Filipiak i Kacper Pabjańczyk. Przepiękną dekorację wykonał nauczyciel plastyki p. Piotr Łyszkowicz.

Uczestnicy oceniani byli przez komisję w składzie : p. Agnieszka Sławińska, p.Flora Laszczyk oraz p. Małgorzata Hejchman.

Po zaciętej rywalizacji uczestników i ocenach jury wyłoniono zwycięzców.

Decyzją jurorów zwyciężyła klasa VI c – wychowawca p. Honorata Knap

II miejsce – zdobyły klasy – VI b i V b

III miejsce przypadło klasie VI a.

Pozostałe klasy otrzymały wyróżnienie.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.


SPORT Z KLASĄ

  W miesiącu czerwcu zakończyła się realizacja projektu edukacyjno – wychowawczego dla klas IV,, SPORT z KLASĄ’’. Mottem przewodnim rywalizacji sportowej było hasło:  ,, NIE WAŻNE CZY WYGRAŁEŚ, WAŻNE CZY SIĘ STARAŁEŚ’’.

Projekt miał na celu kształtowanie właściwego wizerunku dobrego sportowca, radzenia sobie z porażką, kształtowanie postawy wspierającej słabszych - mniej sprawnych uczniów, uczenia dobrej współpracy w drużynie, kształtowanie pozytywnych nastawień do innych poprzez zabawową formę rywalizacji oraz propagowanie zasad jawnej, czystej i uczciwej rywalizacji oraz kulturalnego kibicowania.

Na realizację projektu składał się cykl zawodów sportowych w gry zespołowe takie jak ringo, dwa ognie, unihokej; opracowanie Kodeksu Dobrego Sportowca oraz wykonanie pracy plastycznej na temat ,, Sportowiec Fair Play’’.

Organizatorem projektu była pani Beata Starosta – nauczyciel wychowania fizycznego Osobami wspierającymi byli wychowawcy poszczególnych klas, pani Małgorzata Hejchman – pedagog szkolny, nauczyciele wychowania fizycznego oraz Samorząd Uczniowski.

Wyniki końcowe:
W rywalizacji sportowej we wszystkich grach zespołowych najlepiej współpracowała i zdobyła I miejsce klas IV a – wychowawca pani Grażyna Sobieszek.

Konkurs plastyczny ,,SPORTOWIEC FAIR PLAY”

I miejsce – Michał Antkowicz IV b

II miejsce – Karolina Feja IV a

III miejsce – Julia Tomczak klasa IV a

,,KODEKS DOBREGO SPORTOWCA”

I miejsce – Julita Skorzycka /Marta Urbanek IV b

II miejsce – Karolina Feja / Oliwia Balcerak IV a

III miejsce – Julia Banaszkiewicz/ Julia Tomczak IV a

       Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 


,,Mój Pupil”

30 maja został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny ,,Mój Pupil” dla klas I - VI. Organizatorem konkursu była p. Beata Starosta wraz z Samorządem Uczniowskim.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród młodzieży szkolnej, ale również wśród nauczycieli. Zgromadzone zdjęcia kochanych pupili można było podziwiać na tablicy Samorządu Uczniowskiego. Pupile naszych uczniów prezentowały się dumnie. Wśród nich znalazły się ,,... i łaciate i skrzydlate, te co skaczą i latają …” do oglądania i  podziwiania zapraszały.

W głosowaniu udział brały klasy I – VI.
I miejsce – ,,dostojny” mruczek Michała Bukowskiego z klasy VI b

II miejsce – towarzyski szczeniak Jakuba Spały z klasy VI b

III miejsce – pupil Wiktorii Dawlud z klasy VI c

Wyróżnienie zdobył kochający przyrodę wilczur Zosi Szkupińskiej z klasy I b

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.


  W maju rozstrzygnięty został konkurs   plastyczny ,, Kodeks Sportowca Fair Play’’. W konkursie udział wzięli uczniowie klas IV. Prace były wykonane dowolną techniką na kartonie A4.Celem konkursu było szerzenie zasad fair play w życiu codziennym. Na konkurs wpłynęło bardzo dużo prac, które zostały zaprezentowane na tablicy Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu brali udział uczniowie naszej szkoły oraz Samorząd Uczniowski. Komisja konkursowa  wyłoniła zwycięzców. Ocenie podlegała technika, jakość i estetyka wykonania prac.

I miejsce – Julita Skorzycka/Marta Urbanek klasa IV b

II miejsce – Karolina Feja/Oliwia Balcerak klasa IV a

III miejsce – Julia Tomczak/Julia Banaszkiewicz klasa IV a

Organizator  konkursu pani Beata Starosta dziękuje wszystkim uczestnikom za liczny i aktywny udział.

 


     Konkurs plastyczny klas I- VI ,,WYMYŚLONE POSTACIE’’

  W   kwietniu  rozstrzygnięty został konkurs   plastyczny ,, WYMYSLONE POSTACIE’’.

W konkursie udział wzięli uczniowie klas I - VI. Prace były wykonane dowolną techniką na kartonie A4. Organizatorem konkursu była pani Beata Starosta. Wszystkie prace zgłoszone do konkursu zostały zaprezentowane na tablicy Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu brali udział uczniowie klas: V a, V b, V c, VI a, VI b, VI c oraz Samorząd Uczniowski. Komisja konkursowa  wyłoniły zwycięzców. Ocenie podlegała technika, jakość i estetyka wykonania prac.

I miejsce – Agata Kobus klasa IV b

II miejsce – Wiktoria Kobus V a

III miejsce – Karolina Wierzbowska II a

Wyróżnienie:  Kubat Karolina IIIc, Magdalena Jóźwik IIIc, Julka Mękarska IIIc.

Organizator  konkursu dziękuje wszystkim uczestnikom za liczny i aktywny udział.


Konkurs Samorządu Uczniowskiego ,,MOJA PIOSENKA O SZKOLE” klas IV - VI

  W   kwietniu  rozstrzygnięty został konkurs  ,,MOJA PIOSENKA O SZKOLE”.

W konkursie udział wzięli uczniowie klas IV - VI. Organizatorem konkursu była pani Beata Starosta. Wszystkie teksty zgłoszone do konkursu zostały zaprezentowane na tablicy Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu brali udział uczniowie klas: IVa, IVb, V a, V b, V c, VI a, VI b, VI c oraz Samorząd Uczniowski. Komisja konkursowa  wyłoniła zwycięzców.

I miejsce – Gabrysia Grzybczyńska. Julka Markiewicz V c

II miejsce – Weronika Jóźwik, Maja Markiewicz  V c

III miejsce – Aleksandra Bajerska  Vc

Organizator  konkursu dziękuje wszystkim uczestnikom za liczny i aktywny udział.


    Szkolny Projekt „Wybieram zdrowie”  realizowany był w lutym i marcu.  Obejmował on dwa bloki tematyczne: I. „Jemy mleczne przetwory i mamy dobre humory” oraz II. „Papierosy –dziękuję, nie palę”. Główne cele projektu to m. in.  promowanie zdrowego stylu życia, przeciwdziałanie uzależnieniom, a w szczególności nikotynizmowi, promowanie mleka i jego przetworów jako elementów zdrowej diety oraz kształtowanie umiejętności współpracy zespołowej, motywowanie do aktywności twórczej i integrowanie społeczności klasowej i szkolnej.

  We wtorek 18 marca po kiermaszu produktów mlecznych uczniowie klas starszych –najedzeni i  w wyśmienitych  humorach- zebrali się w auli szkolnej. Każdy zespół przygotował prezentację na zadany temat: klasy czwarte reklamowały dowolny produkt mleczny, a klasy V-VI odpowiadały na pytanie: „Palenie papierosów- dowód na dorosłość czy głupotę?”. Na wstępie prowadzący zaprosili do obejrzenia filmu, w którym wystąpili uczniowie klas szóstych ,  a także wierszy i zabawnej scenki z papierosem w roli głównej. Potem przyszła pora na prezentacje klas. Występy klasowe były nagradzane gromkimi brawami,
 po raz kolejny można było się przekonać, że pomysłowość uczniów i nauczycieli jest nieograniczona oraz, że można o ważnych sprawach mówić w sposób pogodny i z humorem. Przygotowujący występy sięgnęli po różne formy przekazu: prezentacje multimedialne, piosenki, tańce, bajki, wiersze oraz scenki z wykorzystaniem strojów i rekwizytów. Każda z grup prezentowała również klasowe hasło przeciw nikotynizmowi jak np.„Zamiast kupować papierosów paczki, lepiej zbieraj kolorowe znaczki” czy „Zamiast palić papierosy, idź do sklepu, kup mentosy.” Decyzją jurorów zwyciężyła klasa V c,  która  w zabawnej scence z udziałem anioła, diabła i całego zestawu ludzkich organów, ukazała wszelkie ryzyka, związane ze zgubną decyzję o sięgnięciu po papierosa. Publiczności  i jurorom bardzo podobał się występ klasy VI c, która skutki palenia przedstawiła przebojowo w rytm piosenki „Będzie zabawa” zespołu „Piersi”. Widzowie zobaczyli zniszczenie groźnego papierosa , który, jako wyjątkowy łobuz, został za ucho wyprowadzony na środek sceny. Wśród nagrodzonych znalazła się też reklama mleka i serków topionych, przedstawiona przez klasę IV a, która z pewnością podbiłaby telewizję oraz sąd nad papierosem, przygotowany przez klasę V b.

Projekt „Wybieram zdrowie” okazał się niezwykle udanym przedsięwzięciem. Dostarczył  wszystkim uczestnikom wielu cennych informacji, ale przede wszystkim wspólnych emocji i niezapomnianych przeżyć. Jak zwykle pokazał wielkie zaangażowanie uczniów, rodziców i nauczycieli, pokazał, że współpraca jest wartością wyjątkową. Prezentacje, w których brały udział całe zespoły klasowe i zgodna praca zespołowa w klasach młodszych to cenne i niezapomniane doświadczenia, które z pewnością mają wielką wartość wychowawczą.


Konkurs plastyczny klas IV ,,Sportowiec Fair Play’’

  W   marcu  rozstrzygnięty został konkurs   plastyczny ,, Sportowiec Fair Play’’.
W konkursie udział wzięli uczniowie klas IV. Prace były wykonane dowolną techniką na kartonie A4. Organizatorem konkursu była pani Beata Starosta. Wszystkie prace zgłoszone do konkursu zostały zaprezentowane na tablicy Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu brali udział uczniowie klasy V a, V b, V c, VI a, VI b, VI c oraz Samorząd Uczniowski. Komisja konkursowa  wyłoniły zwycięzców. Ocenie podlegała technika, jakość i estetyka wykonania prac.

I miejsce – Michał Antkowicz klasa IV b

II miejsce – Karolina Feja klasa IV a

III miejsce – Julia Tomczak klasa IV a

Organizator  konkursu dziękuje wszystkim uczestnikom za liczny i aktywny udział.


 

WALENTYNKOWY ZAWRÓT GŁOWY

 

14 luty to dzień, który od kilku lat zagościł w naszej społeczności uczniowskiej. Z tego powodu co roku organizowana jest przez Samorząd Uczniowski  poczta walentynkowa.

Od 07 lutego krążyło po naszej szkole specjalne pudełko, do którego można było wkładać ,,Walentynkę” dla swojej sympatii, kolegi, koleżanki, ulubionego nauczyciela czy dla przyjaciół z gimnazjum. Jak co roku akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród młodzieży, ale również pracowników naszej szkoły. Obdarowywano się kartkami walentynkowymi o różnych wielkościach. Niektóre były kupione, a niektóre własnoręcznie wykonane, napisane i zdobione. Można było również otrzymać pluszowego misia, walentynkowe kubki czy słodkie upominki.

W dniu Świętego Walentego Samorząd Uczniowski zadbał, aby każdy, do kogo zaadresowane były Walentynki, otrzymał je. W tym dniu wszyscy byli zadowoleni i uśmiechnięci. Czyż to nie jest dobra okazja do wyrażenia własnych uczuć względem drugiej osoby?!

 Bądźmy wrażliwi i otwarci na drugą osobę, nie tylko w walentynki!!!


  W lutym został rozstrzygnięty kolejny konkurs fotograficzny ,, Zima w obiektywie”. Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży zainteresowania fotografią oraz wiary we własne możliwości.  Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Wpłynęło dużo ciekawych zdjęć, przedstawiających piękno i uroki zimy. Komisja konkursowa w składzie: p. Beata Starosta, p. Marta Świerczyńska oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wyłonili zwycięzców konkursu.

I miejsce – Klasa III a

II miejsce – Dominika Kucharska III a

III miejsce – Dagmara Starosta V a

Wszystkie zgłoszone zdjęcia były zaprezentowane na tablicy informacyjnej Samorządu Uczniowskiego. Organizator konkursu p. B. Starosta i Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim uczestnikom i gratuluje zwycięzcom.


WOŚP w "Jedynce"

W piątek 10 stycznia 2014 roku w sali gimnastycznej odbył się turniej sportowy WOŚP, niezmiennie cieszący się dużym zainteresowaniem uczestników. Uczniowie tradycyjnie mogli wziąć udział w wielu konkurencjach sportowych, rywalizować z kolegami i koleżankami. Koszt udziału w jednej konkurencji wynosił 1 zł. Można było sprawdzić swoje możliwości w strzelaniu do bramki unihokeja, kozłowaniu piłki slalomem na czas, żonglerce piłką nożną, a także w różnego rodzaju rzutach i strzałach do celu. Na jednym ze stoisk za dwa złote można było wylosować piękne pluszowe maskotki, wcześniej podarowane na rzecz WOŚP przez uczniów. Zbiórkę zasilił również dochód z dyskoteki szkolnej, która odbyła się w czwartek wieczorem.

  Przez dwa dni zbierano również pieniądze do puszki WOŚP. W organizacji całej akcji charytatywnej z wielkim zaangażowaniem wzięła udział liczna grupa uczniów klas szóstych i piątych(obok przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego) pod przewodnictwem koordynatorów: Małgorzaty Hejchman, Bogusława Bukowskiego oraz Beaty Starosty – opiekuna SU. Zebrana kwota pieniędzy została przekazana na rzecz WOŚP.


Święta, Święta…..

Boże Narodzenie to jedno z najpiękniejszych świąt.

To magiczny czas, pełen miłości, radości, oczekiwania i wyjątkowej atmosfery.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie na najładniej udekorowaną klasę.

Wspólnie z wychowawcami i rodzicami dzieci przystroiły swoje sale lekcyjne. Ocenie podlegały: udekorowana choinka, ozdoby, dodatki, przystrojone okna, estetyka, wrażenie ogólne.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: klas I – III oraz klas IV – VI.

17 grudnia komisja konkursowa w składzie: p. wicedyrektor Anna Wieczorkiewicz, p. pedagog Małgorzata Hejchman i p. Beata Starosta opiekun SU doceniła wysiłki i wkład pracy wszystkich klas i wyłoniła zwycięzców.

Kategoria klas I – III

 I miejsce – klasa II b

II miejsce – klasa II a i III b

III miejsce – klasa II d

 

Kategoria klas IV – VI

I miejsce –  klasa IV a

II miejsce – klasa V b

III miejsce – klasa VI c

Organizator konkursu p. Beata Starosta i Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim za udział i gratuluje zwycięzcom.

 


Święty Mikołaj w naszej szkole

Święty Mikołaj niezauważenie przychodzi do naszych domów co roku.

Jest postacią magiczną i tajemniczą. Zarówno dzieci jak i dorośli oczekują jego wizyty  

z ogromną radością.

Dzieci prześcigają się w pomysłach jak wygląda, którędy wchodzi do naszych domów, czy jest współczesny czy może starodawny, czy w tym roku ma brodę czy też nie, czy przyjedzie samochodem czy tradycyjnie  saniami, czy był na wakacjach, czy pracował cały rok. Aby urzeczywistnić wszystkie pomysły naszych pociech Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najśmieszniejszego Św. Mikołaja. Uczniowie  z klas I – VI mieli do wykonania pracę plastyczną dowolną techniką na kartonie A4. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem – wpłynęło ponad 50 prac. Konkurs rozstrzygnięty został 06 grudnia 2013 roku.

Wszystkie  prace były tak różne, piękne i zaskakujące, że komisja konkursowa postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników drobnym słodkim upominkiem.

Organizatorzy konkursu p. Beata Starosta i Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim uczestnikom oraz Radzie Rodziców za okazane wsparcie


                                                Konkursu na stroik świąteczny.
Boże Narodzenie jest najstarszym i najważniejszym świętem  /obok Wielkanocy/. To z nim łączy się wiele tradycji i zwyczajów. Okres poprzedzający Boże Narodzenie wiązał się z wykonywaniem ozdób choinkowych w domach, czym niejednokrotnie zajmowały się całe rodziny.
Nasz konkurs wpisał się w tradycje świetlicy i cyklicznie odbywa się od wielu lat. Uczniowie  z klas I-VI i nauczyciele mogli oddać jeden głos na wybrany stroik. Jury wzięło pod uwagę inwencję plastyczną,  indywidualny charakter i wyraz artystyczny poszczególnych stroików. Przedstawiciele SU po zliczeniu głosów przyznali nagrody i wyróżnienia.


I miejsce: Wojciech Garbarz VIa

II miejsce: Maciej Jagiełło IIIb

III miejsce: Karolina Feja IVa
           Kacper Biniek IVa      
           Julia Tomczak IVa
           Julia Banaszkiewicz IVa
           Natalia Wyka Ia

Wyróżnienia: Michał Bukowski VIb
    Agata Kobus IVa
    Michał Chmielarski VIb
    Kacper Kruś VIc
    Anna Wyka Vb
    Bartłomiej Janowski IIIa
    Karolina Kubat IIIc
    Jakub Olczyk IVb
    Wiktoria Rokicka IIIc
    Oliwia Klimkiewicz i Ola Miksa IVa
              

Gratulujemy wszystkim uczestnikom nagród i wyróżnień.


Samorząd Uczniowski wraz z p. Beatą Starostą i p. Małgorzatą Hejchman zorganizował 28 listopada dyskotekę andrzejkową dla klas I – VI połączoną z akcją charytatywną ,,I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM’’.
   W tym roku za organizację akcji była odpowiedzialna  klasa Vb z wychowawcą panią Gabrielą Czułno.

Uczniowie klasy V  upiekli ciasta, zrobili galaretki, przygotowali wiele niespodzianek andrzejkowych – wróżenie z kości, wróżby przepowiadające przyszłość, malowanie twarzy, paznokci, przekuwanie serc z imionami, ciastka z wróżbą i wiele innych atrakcji. Przygotowane wróżby andrzejkowe cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko ze strony uczniów ale i nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Nad dobrą zabawą czuwali koledzy z Gimnazjum nr 1 – Michał Osiński, Kacper Pabjańczyk oraz Sebastian Klemba.

Zebrany dochód  został przekazany na ręce pani pedagog Małgorzaty Hejchman. Za zebraną kwotę zostaną zakupione świąteczne paczki dla naszych uczniów.

Samorząd Uczniowski składa serdeczne podziękowania pani Gabrieli Czułno, klasie Vb oraz rodzicom za wkład i zaangażowanie w przygotowanie całej akcji.

       


,,MAM TALENT – ANDRZEJKOWY ZAWRÓT GŁOWY”

W listopadzie w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się konkurs ,,MAM TALENT – ANDRZEJKOWY ZAWRÓT GŁOWY”.
   Do konkursu zgłosiło się 43 uczestników z klas I – VI. Ze względu na dużą liczbę uczestników prezentujących swoje wspaniałe talenty konkurs został podzielony na dwie kategorie klas I – III oraz klas IV - VI. Po wstępnych eliminacjach do ścisłego finału w obu kategoriach weszło 10 uczestników. Uczniowie śpiewali, tańczyli, recytowali, układali kostkę Rubika, grali na gitarze,  przedstawiali scenki kabaretowe oraz umiejętności w gimnastyce artystycznej  itp.

Konkurs poprowadziły znakomite prezenterki Aleksandra Drabik oraz Julia Krajewska (Samorząd Uczniowski). Nad oprawą muzyczną konkursu czuwali uczniowie z Gimnazjum nr 1 – Michał Osiński i Kacper Pabjańczyk. Przepiękną dekorację wykonał nauczyciel plastyki p. Piotr Łyszkowicz.
Uczestnicy oceniani byli przez komisję w składzie : p. wicedyrektor Anna Wieczorkiewicz, p. Bogusław Bukowski oraz p. Małgorzata Hejchman Po zaciętej rywalizacji uczestników i ocenach jury wyłoniono zwycięzców.

W kategorii klas I – III :

I miejsce – ZOSIA SZKUPIŃSKA klasa I b - taniec

                 MATEUSZ MARKOWSKI klasa II a – śpiew i gra na gitarze

  II miejsce – MICHAŁ GROBELNY i MATEUSZ MACHCIŃSKI klasa III b - śpiew

W kategorii klas IV – VI :

I miejsce – ZESPÓŁ ,,8” – ALEKSANDRA DRABIK, DAGMARA  STAROSTA, JULIA  TOMCZAK, JULIA BANASZKIEWICZ, MALWINA  PIĄTKOWSKA, OLIWIA BALCERAK, SEWERYN TOMCZAK, JAKUB LIPIŃSKI - taniec,  KINGA KOCIŃSKA klasa VI a – śpiew

  II miejsce – JAKUB OLCZYK klasa IV b

Wyróżnienie – WERONIKA GUTOWSKA  V b – układ gimnastyki artystycznej

Konkurs przebiegał w przyjaznej atmosferze, publiczność i występujący świetnie się bawili. Czekamy na powtórkę  i ujawnienie nowych, ciekawych talentów w przyszłym roku.

Organizator konkursu  p. Beata Starosta i Samorząd Uczniowski  dziękuje wszystkim uczestnikom za liczny i aktywny udział oraz uczniom z Gimnazjum za pomoc i wsparcie.


Konkurs na wiersz o Pluszowym Misiu

      Chyba każdy z nas miał lub nadal ma ulubionego misia. To wyjątkowa zabawka wszystkich dzieci na świecie, symbol ciepła, bezpieczeństwa, troski i spokoju. Do misia można się przytulić, można go pogłaskać, a nawet można z nim porozmawiać – chociaż możliwe, że nie odpowie.
    Aby te uczucia, które wywołuje w nas pluszowy miś, częściej towarzyszyły nam w życiu i w szkole, żebyśmy potrafili żywić je do siebie wzajemnie Samorząd Uczniowski wraz z panią Beatą Starostą  zorganizował konkurs na najciekawszy i najpiękniejszy wierszyk o misiu. Konkurs był indywidualny. Ilość wierszyków konkursowych nie była ograniczona. Wszystkie zostały zaprezentowane na tablicy Samorządu Uczniowskiego.

Komisja konkursowa wybrała zwycięski wierszyk.
Laureatką  konkursu została  ANNA WYKA uczennica klasy V b

"Przyjaciel Miś

Oczy okrągłe, szklane.

Zerkają na nas czule.

Ty od razu sobie myślisz…

Zaraz Cię przytulę!

Mięciutkie futerko przyciskasz do buzi.

Dobre wspomnienia powracają

I dużo uśmiechu nam dają.

Bo wszystkie misie są do kochania,

Poprawy humoru, złych snów odpędzania.

Dają każdemu radości wiele.

Są dla nas jak najlepsi przyjaciele".

Organizatorzy konkursu dziękują wszystkim uczestnikom za liczny i twórczy udział .


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Proszę państwa, oto miś.

Miś jest bardzo grzeczny dziś,

Chętnie państwu łapę poda.

Nie chce podać? A to szkoda.

         Kto z nas nie zna tego wierszyka? Kto z nas nie ma w domu małego pluszowego misia , który spełniał wszystkie nasze oczekiwania?

MIŚ – mała, niepozorna, a czasami zapomniana maskotka , znaleziona po latach , dla nas wszystkich  jest cudownym wspomnieniem nie tylko z dzieciństwa, ale również jest symbolem ciepła, bezpieczeństwa, troski i spokoju.

 Pani Beata Starosta wraz z Samorządem Uczniowskim zorganizowała w  naszej szkole DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. W tym dniu wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy przyszli do szkoły, pracy ze swoim pluszowym misiem. Ulubiona maskotka w tym dniu w szczególny sposób chroniła wszystkich przed niechcianymi zdarzeniami, jak również powodowała dużo uśmiechu, zabawy i radości wśród całej społeczności uczniowskiej.


Konkurs fotograficzny ,,Jesień – gra barw i kolorów”.

W listopadzie został przeprowadzony przez p. Beatę Starostę i Samorząd Uczniowski kolejny  konkurs fotograficzny ,,Jesień – gra barw i kolorów”. Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży zainteresowania fotografią, otaczającą nas przyrodą, obserwacją zachodzących w niej zmian oraz wiary we własne możliwości.  Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Wpłynęło dużo ciekawych zdjęć, przedstawiających piękno i urok jesieni.

Komisja składająca się z uczniów klas czwartych i piątych wyłoniła zwycięzców konkursu.

I miejsce – Jakub Spała kl. VI b

II miejsce – Karolina Kopacz kl. VI a

III miejsce – Martyna Kopacz kl. VI a

Wyróżnienie – Dagmara Starosta kl. V a

Wszystkie zgłoszone zdjęcia były zaprezentowane na tablicy informacyjnej Samorządu Uczniowskiego. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom.


Konkurs plastyczny ,,Nauczyciel na wesoło’’

   W   październiku   Samorząd   Uczniowski   przeprowadził   konkurs   plastyczny ,, Nauczyciel na Wesoło’’. W konkursie udział wzięli uczniowie klas IV-VI. Prace były wykonane dowolną techniką na kartonieA4. Organizatorami konkursu był Samorząd Uczniowski przy współpracy nauczyciela plastyki p. Piotra Łyszkowicza. Najciekawsze prace zostały zaprezentowane na tablicy Samorządu Uczniowskiego wraz z życzeniami dla nauczycieli z okazji ich święta. W głosowaniu brali udział uczniowie klasy IIIa, IIIb, IIIc, IIId wraz z wychowawcami oraz nauczyciele. Komisja konkursowa  wyłoniły zwycięzców konkursu. Ocenie podlegała technika, jakość i estetyka wykonania prac.

 

I miejsce – Julia Krajewska klasa VI b

II miejsce – Dagmara Koluszkowska klasa Va

III miejsce – Paulina Kucharska klasa VI b

Wyróżnienie – Julia Folant klasa Vc


"Tydzień chleba"

Chleb to jeden z podstawowych produktów żywieniowych człowieka. Jest najczęściej spożywany przez konsumentów. Odgrywa ważną rolę w wielu kulturach. Od jakości i sposobu jego wypiekania w dużym stopniu zależy nasze zdrowie.
 Dzięki jego wspaniałemu zapachowi  i smakowi, dostrzegamy, że  chleb miał i nadal ma ogromne znaczenie  w ludzkim życiu.

Przekonali się o tym również uczniowie naszej szkoły, w której podjęto działania pod hasłem „Tydzień chleba”.

Jest to akcja Fundacji Dobre Życie pt „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2013”. Kampania promująca zdrowe odżywianie odbywała się  w całej Polsce w dniach 16 – 23 października.

Celem kampanii była przede wszystkim promocja zdrowego stylu życia. Wszyscy uczestnicy mogli uświadomić sobie, dlaczego chleb na zakwasie  jest  najbardziej odpowiedni dla człowieka.

„Tydzień chleba ”  zorganizowany był we współpracy  z Fundacją Dobre Życie i Agencją Rynku Rolnego , która ufundowała nagrody  dla uczniów. Okres ten  był okazją, aby zastanowić się nad swoim odżywianiem, uważniej wybierać produkty w sklepie, zacząć troszczyć się  o swoje zdrowie. Odbyły się również pogadanki na lekcjach  przyrody  i  zajęciach świetlicowych oraz  konkursy, które umożliwiły uczniom zdobycie wiedzy na temat  wartości odżywczych chleba i jego właściwości zdrowotnych,  a także podniosły ich świadomości na temat zdrowotnych walorów  chleba na zakwasie, wypiekanego tradycyjnymi metodami. W tym roku szczególny nacisk położono na zmotywowanie dzieci i młodzieży do spożywania większej ilości chleba, w tym głównie pełnoziarnistego, żytniego, na zakwasie.

W naszej szkole w ramach „Tygodnia chleba ” uczniowie klas IV – VI wykonali gazetki tematyczne w których zaprezentowali walory odżywcze chleba. Uczniowie klas I – III wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Ulubiony chleb na moim stole”. 17 października w ramach szkolnego Dnia Chleba  wszyscy uczniowie mogli obejrzeć prezentację multimedialną pt. „Jak ziarno staje się chlebem”, w której przedstawiono m.in. proces wypieku chleba, dawne metody wypieku bochenków oraz różne rodzaje chleba. Zaproszono również uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły do degustacji zdrowego pieczywa pieczonego na zakwasie.  Cieszyła się  ona wielkim zainteresowaniem wśród uczniów, którzy ze smakiem próbowali różne rodzaje chleba. Dużą atrakcją były dżemy przyniesione przez dzieci z domowych spiżarni. Dla urozmaiceni można było skorzystać z masła, pietruszki i szczypiorku.

Za pomoc w przygotowaniu ww. akcji dziękujemy właścicielom piekarni państwu Elżbiecie i Piotrowi Olszyńskim, którzy nieodpłatnie przekazali różne gatunki pysznego chleba.

Szkolną akcję „Tydzień chleba” zorganizował i przeprowadził Zespół ds. Promocji Zdrowia, Świetlica szkolna i Samorząd Uczniowski.

Wyniki konkursu plastycznego dla uczniów klas I – III pt. „Ulubiony chleb na moim stole”:

I miejsce – Natalia Wyka Ia

II miejsce – Małgorzata Golenia IIIb

III miejsce – Małgorzata Konińska Ia

Wyróżnienia:

Damian Sobieszek IIIc

Aleksandra Pyrz IIIb

Paulina Cuchra IIIb

Zofia Szkupińska Ib

Julia Wiosna Ia

Oliwia Rzycka Ia

Julian Kobus IIIb


MOJE WAKACJE – konkurs fotograficzny

We wrześniu Samorząd Uczniowski był organizatorem konkursu fotograficznego ,, MOJE WAKACJE”. Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży zainteresowania fotografią oraz wiary we własne możliwości.  Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Wpłynęło dużo ciekawych zdjęć, przedstawiających piękno i urok miejsc wypoczynkowych. Wszystkie zgłoszone zdjęcia były zaprezentowane na tablicy informacyjnej Samorządu Uczniowskiego. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom.

Laureatami konkursu zostali uczniowie:

I miejsce – Dagmara Starosta klasa V a

II miejsce –Wiktor Rapacki klasa IIIa

III miejsce – Wiktor Szefer klasa Ib


  17 grudnia 2012r. w Zespole Szkół nr 1 w Koluszkach  odbył się konkurs na najładniejszy stroik świąteczny, którego organizatorami byli: Świetlica Szkolna i Samorząd Uczniowski.   W tym dniu zostały ocenione prace plastyczne pt.: „ Stroik świąteczny” wykonane przez uczniów klas I- VI . Na konkurs dostarczono 38 stroików, które  przedstawiały autorskie interpretacje związane z okresem Świąt Bożego Narodzenia. Najwięcej prac wykonała klasa III a. Komisja oceniała prace pod względem oryginalności, ich własnoręcznego wykonania, wykorzystania naturalnych materiałów, a także  estetyki wykonania.

Komisja Konkursowa w składzie:

Dyrekcja , nauczyciele i uczniowie klas I-VI.

Wyłoniła zwycięzców  w dwóch kategoriach wiekowych:

Kategoria I - uczniowie klas I-III

I miejsce – Kamil Grzelak III a, Mateusz Smażek IIIa, Franek Kowalski IIIa, Kuba Bieńczak IIIa

II miejsce – Bartłomiej  Janowski II a

III miejsce – Stanisław Reszka II c

Kategoria II- uczniowie klas IV -VI

I miejsce –Anna Wyka IV b

II miejsce – Wojtek Garbarz V a

III miejsce –Patrycja Orłowska V a

   Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali  słodki upominek , a  zwycięzcy nagrody rzeczowe. Pomimo dużej rozpiętości wiekowej wśród uczestników, poziom prac był niezwykle wyrównany, a dobór technik bardzo zróżnicowany.

   Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim biorącym udział w konkursie za wkład
i zaangażowanie. Dziękujemy również wychowawcom , którzy dopilnowali swych podopiecznych i dostarczali nam prace konkursowe. Zachęcamy również  do brania udziału w kolejnych konkursach.


GÓRA GROSZA

Jak co roku Szkoła Podstawowa nr 1 uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, założone przez Janusz Korczaka i Marynę Falską w 1921 roku. Dotychczasowe coroczne zbiórki pieniędzy w naszej szkoły pod hasłem „Góra Grosza” organizowane przez Samorząd Uczniowski cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród społeczności uczniowskiej.

Celem akcji „Góra Grosza” jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowywanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

W tym roku szkolnym z dużym zaangażowaniem akcję w naszej szkole przeprowadziła klasa Va pod opieką wychowawcy klasy pani Marty Świerczyńskiej oraz Samorządu Uczniowskiego.


,, Mam Talent – andrzejkowy zawrót głowy”

 29 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się konkurs ,,MAM TALENT – ANDRZEJKOWY ZAWRÓT GŁOWY”.

Do konkursu zgłosiło się 27 uczestników prezentujących swoje wspaniałe talenty.  Po wstępnych eliminacjach do ścisłego finału weszło 10 uczestników. Uczniowie śpiewali, tańczyli, recytowali, układali kostkę Rubika, stepowali, grali na saksofonie,  przedstawiali scenki kabaretowe oraz umiejętności gimnastyki artystycznej  itp.

Konkurs poprowadziły znakomite prezenterki Katarzyna Marczyk (Samorząd Uczniowski) oraz Katarzyna Kalinowska (Koło Miłośników Muzyki). Nad oprawą muzyczną konkursu czuwała p. Jolanta Rozmarynowska. Przepiękną dekorację wykonał nauczyciel plastyki  p. Piotr Łyszkowicz.

Uczestnicy oceniani byli przez komisję w składzie : p. wicedyrektor Anna Wieczorkiewicz, p. Bogusław Bukowski oraz przedstawiciele samorządu – Aleksandra Drabik i Maja Misio.

Po zaciętej rywalizacji uczestników i ocenach jury wyłoniono zwycięzców.

I miejsce – Weronika Gutowska klasa IV b – układ gimnastyki artystycznej

  II miejsce – Liwia Olejniczak klasa IV b - stepowanie

III miejsce – Emil Pawlak i Mikołaj Kamiński klasa VIa – przedstawienie kabaretowe

Nagrodę publiczności otrzymała WERONIKA GUTOWSKA KLASA IVB.

Konkurs przebiegał w przyjaznej atmosferze, publiczność i występujący świetnie się bawili.

Czekamy na powtórkę  i ujawnienie nowych, ciekawych talentów w przyszłym roku.

Organizator konkursu  p. Beata Starosta i Samorząd Uczniowski  dziękuje wszystkim uczestnikom za liczny i aktywny udział.


KONKURS NA HASŁO Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA PLUSZOWEGO MISIA

  Chyba każdy z nas miał lub nadal ma ulubionego misia. To wyjątkowa zabawka wszystkich dzieci na świecie, symbol ciepła, bezpieczeństwa, troski i spokoju.

Do misia można się przytulić, można go pogłaskać, a nawet można z nim porozmawiać – chociaż możliwe, że nie odpowie.

Aby te uczucia, które wywołuje w nas pluszowy miś, częściej towarzyszyły nam w życiu i w szkole, żebyśmy potrafili żywić ja do siebie wzajemnie -  pani Małgorzata Hejchman wraz z panią Beatą Starostą  zorganizowały konkurs na najciekawsze hasło- wierszyk nawiązujące do misia i promujące miłe i dobre uczucia i stosunki między ludźmi.

Konkurs był indywidualny, ale z każdej klasy miały  wpłynąć przynajmniej 2 propozycje. Ilość haseł konkursowych nie była ograniczona. Wszystkie hasła i wierszyki zostały zaprezentowane na tablicy Samorządu Uczniowskiego.

Komisja konkursowa w składzie pani Beata Starosta, pani Małgorzata Hejchman, pan Bogusław Bukowski  oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wybrali zwycięskie hasło - wierszyk.

TO TWÓJ PRZYJACIEL TEN MIŚ PLUSZOWY

CZY BARDZO STARY, CZY CAŁKIEM NOWY.

 ON CI POMOŻE GDY  PRZYJDĄ  SMUTKI

MIŚ BARDZO DUŻY  LUB CAŁKIEM MALUTKI.

LAUREATKĄ  KONKURSU ZOSTAŁA  JULIA  KRAJEWSKA uczennica klasy V B.

Organizatorzy konkursu dziękują wszystkim uczestnikom za liczny i twórczy udział .


26 listopada 2012 roku – ŚWIATOWY DZIEŃ   PLUSZOWEGO MISIA.

PROSZĘ PAŃSTWA, OTO MIŚ.

MIŚ JEST BARDZO GRZECZNY DZIŚ,

CHĘTNIE PAŃSTWU ŁAPĘ PODA.

NIE CHCE PODAĆ? A TO SZKODA.

Kto z nas nie zna tego wierszyka?

Kto z nas nie ma w domu małego pluszowego misia , który spełniał wszystkie nasze oczekiwania?

MIŚ – mała, niepozorna, a czasami zapomniana maskotka , znaleziona po latach , dla nas wszystkich  jest cudownym wspomnieniem nie tylko z dzieciństwa, ale również jest symbolem ciepła, bezpieczeństwa, troski i spokoju.

 Pani Beata Starosta i pani Małgorzata Hejchman wraz z Samorządem Uczniowskim zorganizowały w  naszej szkole DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. W tym dniu wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy przyszli do szkoły, pracy ze swoim pluszowym misiem. Ulubiona maskotka w tym dniu w szczególny sposób chroniła wszystkich przed niechcianymi zdarzeniami, jak również powodowała dużo uśmiechu, zabawy i radości wśród całej społeczności uczniowskiej.


Konkurs fotograficzny,, Jesień – gra barw i kolorów”

W listopadzie został przeprowadzony przez p. Beatę Starostę i Samorząd Uczniowski kolejny  konkurs fotograficzny ,, Jesień – gra barw i kolorów”. Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży zainteresowania fotografią, otaczającą nas przyrodą, obserwacją zachodzących w niej zmian oraz wiary we własne możliwości.  Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Wpłynęło dużo ciekawych zdjęć, przedstawiających piękno i urok jesieni.

Komisja konkursowa w składzie: p. Beata Starosta oraz przedstawiciele klas IV- Martyna Jeżyna kl. IV b, Dagmara Starosta kl. IV a oraz Łukasz Witczak kl. IV c wyłoniła zwycięzców konkursu.

I miejsce – Natalia Hermaniuk kl. VI b

II miejsce – Klara Tosiak kl. VI a

III miejsce – Małgorzata Rutkiewicz kl. VI a

Wyróżnienie – Katarzyna Marczyk kl. VI b oraz Jakub Lipiński kl. III a

Wszystkie zgłoszone zdjęcia były zaprezentowane na tablicy informacyjnej Samorządu Uczniowskiego. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom.

foto

 


Konkurs fotograficzny

W miesiącu wrześniu 2012 odbył się konkurs fotograficzny Samorządu Uczniowskiego -"Moje wakacje". W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VI . Wszystkie zdjęcia prezentowane były na tablicy SU.
Komisja konkursowa w składzie: p.Beata Starosta, p.Marta Świerczyńska oraz przedstawiciele samorządu zdecydowali o wyróżnieniu następujących prac:

 •  I miejsce – Klara Tosiak klasa V Ia
 • II miejsce – Dominika Urbańska klasa VI b
 • III miejsce – Dagmara Starosta klasa IV a     

 

W październiku 2012 rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Nauczyciel na wesoło”.
W konkursie udział wzięli uczniowie klas IV-VI . Prace mogły być wykonane dowolną techniką w formacie A-4. Organizatorem konkursu był Samorząd Uczniowski przy współpracy z nauczycielem plastyki p. Piotrem Łyszkowiczem. Po obejrzeniu wszystkich prac komisja konkursowa w składzie: p. Aleksandra Januszewska, p. Małgorzata Waleska, oraz p. Beata Starosta podjęła decyzję o wyróżnieniu następujących prac konkursowych ze względu na technikę, jakość i estetykę wykonania.    foto

Zwycięzcami konkursu zostali

I miejsce – Natalia Hermaniuk kl. VIb

II miejsce – Beata Adamska kl. Vc

III miejsce – Krzysztof Marczyk kl. IVb

Wyróżnienie – Julia Łagońska kl. IVa

 


 

1. Konkurs Literacko-Plastyczny pod hasłem „Kocham Moją Ojczyznę”

I MIEJSCE

1.     Kacper Biniek – kl. II a

2.     Wiktoria Świniarska – kl. II b

II MIEJSCE

1.     Wiola Orłowska – kl. II a

2.     Kamil Chromiński-kl. II b

III MIEJSCE

1.     Wiktoria Banaszkiewicz – kl. II a

2.     Michał Antkowicz kl. II b

Wyróżnienia:

1.     Oliwia Balcerak – kl. II a

2.     Adrianna Adamczyk – kl. II b


Konkurs Plastyczny:

I MIEJSCE:

1.     Karolina Feja  kl. II a

2.     Kuba Olczyk kl. II b

3.     Kacper Biniek kl. II a

4.     Adrianna Adamczyk kl. II b

II MIEJSCE

1.     Oliwia Balcerak – kl. II a

2.     Julita Skorzycka – kl. II b

3.     Kamil Chromiński - kl. II b


Konkurs "Zgadnij Kim jestem?"

I miejsce Adrian Strzelecki klasa III b

II miejsce  Dagmara Starosta klasa III a

III miejsce  Ada Grzejszczak

wyróżnienie Julia Kurpios klasa VI b


Konkurs "Wspomnienie z ferii"

I m-ce Wiktor Starosta kl.Vb

II m-ce Anna Łapka kl. IIIb

III m-ce Dagmara Starosta kl. IIIa

Wyróżnienie  Mateusz Świderek kl. III b

 


DZIEŃ EUROPEJSKI - turniej sportowy

28 maja p. Beata Starosta, p. Marta Świerczyńska i p. Małgorzata Hejchman zorganizowały turniej sportowy dla uczniów klas IV-VI w ramach obchodów "DNIA EUROPEJSKIEGO".
   Młodzież sportową rywalizację rozpoczęła pod barwami wcześniej wylosowanych państw. Sportowe zmagania rozpoczęły klasy IV (Francja, Niemcy, Ukraina), a następnie klasy V (Portugalia, Polska) i VI (Holandia, Anglia). Drużyny składały się z trzech dziewczynek i trzech chłopców ubranych w barwy reprezentowanego kraju. Rywalizacja sportowa przebiegała pod hasłem  kulturalnego kibicowania i przestrzegania zasad fair play w życiu sportowym i codziennym. Osobami wspomagającymi działania p. Beaty Starosty i p. M. Hejchman byli: Samorząd Uczniowski, świetlica szkolna oraz wychowawcy poszczególnych klas. Celem turnieju było: wdrażanie ucznia do podejmowania aktywności  w formie zabawy, rozwijanie zdolności do właściwych, szybkich reakcji na określone bodźce i sytuacje, kształtowanie pozytywnych nastawień do innych poprzez zabawową formę  rywalizacji, integracja poprzez wspólną zabawę, propagowanie sportowej walki w duchu ,,fair play’’, propagowanie zasad jawnej, czystej i uczciwej rywalizacji w życiu codziennym. Turniej rozgrywany był na sali gimnastycznej. W komisji konkursowej zasiedli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, wicedyrektor szkoły p. Anna Wieczorkiewicz, pedagog szkolny p. Małgorzata Hejchman oraz opiekun świetlicy. Uczniowie nie tylko rywalizowali w konkurencjach sportowych tj. wyścig z kozłowaniem piłki, wyścig stópek, wyścig na czworakach, wyścig z piłkami , wyścig z przekładaniem hula – hop, wyścig z woreczkiem na głowie, bieg z przekładaniem piłki między nogami, konkurs skoczków, bieg z koszulką, w którym udział brali również wychowawcy poszczególnych klas, ale również w propagowaniu poprzez hasła kibica zasad jawnej, czystej i uczciwej rywalizacji  oraz zasad kulturalnego kibicowania w duch "fair play".

 Zwycięzcami turnieju sportowego zostali:

KLASY IV

I miejsce – kl. IV b - Niemcy

II miejsce – kl. IV c - Ukraina

III miejsce – kl. IV a - Francja

KLASY V

I miejsce – kl. V b - Polska

II miejsce – kl. V a - Portugalia

KLASY VI

I miejsce – VI b - Anglia

II miejsce – VI a - Holandia            


    Każdego roku w styczniu społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach aktywnie włącza się w  ogólnopolską akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie, rodzice i nauczyciele aktywnie i z entuzjazmem zbierają fundusze na rzecz fundacji Jerzego Owsiaka. W tym roku wszyscy docenili fakt, że organizatorzy akcji dostrzegli również potrzeby osób w podeszłym wieku, cierpiących na choroby przewlekłe.
    W czwartek, 10 stycznia, odbyła się dyskoteka na  rzecz WOŚP, a przez cały dzień członkowie Samorządu Uczniowskiego  sprzedawali ciasta, upieczone przez rodziców. Ilość i jakość przepysznych ciast zaskoczyła organizatorów. Chętnych do zakupu nie brakowało  i apetyczne przysmaki, którym nie sposób było się oprzeć, szybko znalazły nabywców. Dobrą zabawę podczas dyskoteki gwarantowali uczniowie Gimnazjum nr 1: Michał Osiński, Marcin Lipiński i Kacper Pabjańczyk, którzy zajęli się oprawą muzyczną. 
   Następnego dnia w sali gimnastycznej odbył się Turniej Sportowy WOŚP, niezmiennie cieszący się dużym zainteresowaniem uczestników. Przygotowano wiele ciekawych konkurencji, w których można było rywalizować z innymi uczniami i z własną słabością.  Koszt udziału w jednej konkurencji wynosił 1 zł. Można było sprawdzić swoje możliwości w strzelaniu do bramki unihokeja, kozłowaniu piłki slalomem na czas, układaniu puzzli, skakaniu na skakance z piłką, a także w różnego rodzaju rzutach do celu.  Wiele uśmiechu wywołały nowe konkurencje: zakładanie koszulek i stroju św. Mikołaja na czas. Uczniowie rywalizowali ze sobą w atmosferze dobrej zabawy, ale najważniejszy był cel – zebranie środków na wsparcie terapii noworodków i niemowlaków, ale także na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych dla osób w podeszłym wieku. Startujący mogli liczyć na gorący doping, doceniano nie tylko najlepsze rezultaty, ważne było podjęcie wyzwania, odwaga i wytrwałość.

Najcelniej piłką ręczną rzucali  Michał Grobelny z kl. II b i Martyna Szymczak z kl. VI b, a umiejętność skakania na skakance z piłką najlepiej opanowali Marcel Mela kl. II a i Kacper Nowak z kl. V a.  Mistrzami w układaniu puzzli okazali się  Natalia Wójcik z kl. II a i Julia Krajewska z kl. V b, a w kozłowaniu piłki slalomem  na czas nie mieli sobie równych Kuba Szymański z kl. II a i Martyna Szymczak z kl. VI b. W rzutach na pachołki zwyciężyły Ada Kaczuba z kl. II a, Justyna Grzegorczyk z kl. VI a, Katarzyna Kalinowska i Gabriela Kotynia z kl. V b, najlepsze wyniki w rzutach do tarczy uzyskali Maciej z kl. I b i Małgorzata Rutkiewicz z kl. VI a,  a do kosza najlepiej celował Przemysław Ratajski z kl. V a. W strzelaniu do bramki unihokeja  przodowali Amelia Doryń z kl. II b oraz uczniowie kl. V c Aleksandra Drabik i Karol Majchrzak. Najszybciej w strój św. Mikołaja przebrały się Wioletta Orłowska z kl. III a i Klara Tosiak z kl. VI a, a 10 koszulek najszybciej założyły Julia Spała z kl. II c i Wiktoria Dawlud kl. V a.

Zawody sportowe miały jeszcze wielu bohaterów, którzy ambitnie, walecznie i z humorem rywalizowali ze sobą. Długie kolejki ustawiały się przed stoiskiem, w którym można było za dwa złote wylosować pluszowe zabawki, wcześniej ofiarowane na ten cel  przez uczniów. Losowaniu towarzyszyło sporo emocji, uczniowie z uśmiechem prezentowali  nowo nabyte pluszaki, misie, smoki i kolorowe zwierzątka. Przez dwa dni zbierano również pieniądze do puszki WOŚP. W organizacji całej akcji charytatywnej,  oprócz członków SU, wzięła udział liczna grupa uczniów klas szóstych i piątych pod przewodnictwem koordynatorów: Beaty Starosty i Małgorzaty.Hejchman

 Zebrano 1396,91 złotych, które przekazano na fundusz WOŚP. Szkolna akcja ponownie pokazała, że „duch w narodzie nie ginie” oraz że nadal chcemy i potrafimy współczuć, rozumieć i aktywnie pomagać.

   Wyrazy uznania należą się wszystkim uczniom, którzy aktywnie włączyli się organizację akcji, ofiarowali wiele pięknych maskotek, dzielnie startowali w turnieju i zasilali konto WOŚP, często z własnych oszczędności oraz rodzicom, którzy jak zwykle wsparli akcję, przygotowując wspaniałe wypieki.


      W ramach szkolnego projektu  „Zdrowo i dobrze żyj! realizowano dwa bloki tematyczne:Witaminowe szaleństwo, skupione na zdrowym i racjonalnym odżywianiu i Słowa nie do powiedzenia”, kształtujące postawy wolne od agresji, ze szczególnym naciskiem na eliminowanie agresji słownej. Cele projektu to: budowanie dobrej atmosfery w społeczności szkolnej i zespołach klasowych, pobudzanie kreatywności i aktywności, kształtowanie właściwych postaw prozdrowotnych oraz dostarczanie wiedzy, dotyczącej  zdrowego trybu życia. Tradycją szkolną stało się organizowanie na początku wiosny wydarzenia, będącego podsumowaniem rocznych działań, które angażują  i integrują całą społeczność szkolną oraz  łączą  promocję zdrowia ze wspólną zabawą. Na podsumowanie projektu zapraszani są wyjątkowi goście i w tym roku szkołę odwiedzili: Pani Krystyna Lewandowska, zastępca Burmistrza Koluszek, Pani Mirosława Kobus, kierownik Wydziału Oświaty, Pani Iwona Michalska, Przewodnicząca Rady Rodziców oraz delegacja uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Koluszkach wraz z opiekunami.    Po zakończeniu „Kiermaszu zdrowia” w  auli szkolnej zgromadzili się uczniowie klas IV-VI wraz z nauczycielami. Uczniowie każdej z klas wyróżniali się kolorowymi odznakami, które miały promować pozytywne wartości w relacjach międzyludzkich. Na początku na scenie pojawili się „Pogromcy Złości”, którzy usiłowali wyeliminować złość za pomocą specjalnych urządzeń. Gdy to się, ku uciesze widowni, nie udało, pojawił się przedstawiciel „medycyny eksperymentalnej” z kolejną dziwaczną propozycją - serwowania wszystkim złośnikom lewatywy- co oczywiście zostało zdecydowanie odrzucone. W tematykę bloku pięknie wpisał się wzruszający występ uczniów SOSW w Koluszkach. W pantomimie pt. „Ręce”, pokazano, ile dobrego, ale ile też złego mogą zrobić ludzie rękami, które dał nam Bóg. Klasy czwarte przedstawiły scenki na temat agresji, a następnie do akcji wkroczyły klasy starsze, których zadaniem było przygotowanie występu wokalnego w wybranej przez siebie konwencji. Autorskie teksty wszystkich klas zawierały słowa „....po mej głowie, czasem się ich boję, chodzą słowa nie do powiedzenia... Nie-do-powiedzenia” i wyrażały przekonanie, że warto powstrzymać się przed wypowiadaniem słów, które mogą sprawić ból, a zamiast tego powiedzieć coś dobrego i pozytywnego innym. Na scenie zobaczyliśmy chór anielski z jednym diabełkiem, hip-hopowców, przedszkolaków, zespół rockowy i artystów ze „spalonego teatru”. Widzowie mieli również okazję wysłuchać piosenek o wiośnie i o przyjaźni, wykonanych przez uczniów z klas V-VI i obejrzeć prezentacje multimedialne, ukazujące przyjaźń w świecie zwierząt i ludzi.
     Mimo, że wszystkie występy klasowe bardzo się podobały, jury, pod przewodnictwem Pani dyrektor Anny Wieczorkiewicz, musiało wydać werdykt.  I miejsce za  najlepsze wykonanie wszystkich zadań w projekcie otrzymała klasa V „a”,  a spośród klas czwartych najlepiej wypadła klasa IV c. Wyróżniono również pozostałe klasy, uznając, że wszystkie występy warte były uznania. Klasom wręczono dyplomy i upominki, a na zakończenie wszyscy razem odśpiewali piosenkę o wiośnie, licząc, że nareszcie do nas zawita.
   Podsumowanie szkolnego projektu było bardzo udaną imprezą, która wykazała,że można uczyć się i dowiadywać ważnych rzeczy, jednocześnie doskonale się bawiąc                                                      

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Koluszkach
  ul. Zagajnikowa 12
  95-040 Koluszki
 • (0-44) 7145837

Galeria zdjęć