Projekty/innowacje edukacyjne English corner

Działania edukacyjne

Projekty/innowacje edukacyjne

Projekty/innowacje w roku 2017/2018

1. Projekt edukacyjny Samorządu Uczniowskiego dla klas I ,,LUBIĘ CZYTAĆ, SŁUCHAĆ, OPOWIADAĆ”
Celem projektu jest r
ozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Koluszkach

Książka jest jednym z najważniejszych środków oddziaływania na osobowość dziecka. Rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych jest bardzo ważne, gdyż kontakt z lekturą ma ogromny wpływ na rozwój intelektualny i psychiczny człowieka. Dziś w dobie komputerów i telewizji, szczególnie ważne staje się kształtowanie w człowieku nawyku i potrzeby obcowania z książką. Obok rodziny, która jako pierwsza zaszczepia zainteresowania czytelnicze dziecku, bardzo ważną rolę w tym zakresie odgrywa szkoła. Dziecko sięgając po książkę, oczekuje, że spełni ona pokładane w niej nadzieje, zaspokoi potrzeby i oczekiwania.

Niniejszy projekt stwarza uczniowi szansę poznawania świata książki i rozwoju zainteresowań czytelniczych. Pozwala nam wspólnie pracować nad wychowaniem do czytania.

Założeniem projektu jest rozbudzenie motywacji do sięgania po książki;  rozwijanie aktywności i ciekawości związanej ze światem książki; rozwijanie i poszerzanie wiedzy o świecie; wspomaganie rozwoju emocjonalnego i moralnego dzieci.

Projekt przeznaczony jest dla uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach.  Jego głównym założeniem jest popularyzowanie czytelnictwa i integrowanie społeczności szkolnej. Podjęte przez nas działania mają na celu wdrożenie dzieci do częstych kontaktów z książką i przygotowanie ich do samodzielnego czytania.

Realizacja projektu odbywać się będzie w okresie od października 2017 roku do kwietnia 2018 roku.

Opracowanie i realizacja projektu: Beata Starosta, Katarzyna Krajewska

Współpraca -  Rada Samorządu Uczniowskiego