Nawigacja

 • Gminne eliminacje XLI Ogólnopolskiego Turnieju BRD

  W dniu 17.04.2017 roku rozpoczęły się w naszej gminie eliminacje do XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Tradycyjnie gospodarzem tych zawodów jest Szkoła Podstawowa nr 1 w Koluszkach, przy której funkcjonuje Gminne Centrum Edukacji Komunikacyjne. W turnieju wzięły udział zespoły wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy oraz reprezentacje klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach oraz Szkoły Podstawowej w Gałkowie Dużym.

  Po uroczystym otwarciu przez panią dyrektor Jolantę Dąbrowską, zawodnicy przystąpili do pierwszych dwóch konkurencji, tzn testów wiedzy oraz testów skrzyżowań. Po chwili odpoczynku i słodkim poczęstunku rywalizacja przeniosła się na teren miasteczka ruchu drogowego i rowerowego toru przeszkód.

  Wszystkie konkurencje bardzo sprawnie i obiektywnie sędziowali przedstawiciele Komendy Policji w Koluszkach, którzy uczestniczyli również w podsumowaniu zawodów.

  Końcowe wyniki turnieju wśród klas gimnazjalnych:

  I m-ce drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach /Dagmara Starosta, Wiktor Stępniewski, Jakub Długosz pod opieką p. Jerzego Pecyny/
  II m-ce drużyna Szkoły Podstawowej w Gałkowie Dużym /Jakub Sznajder, Mateusz Kopytek, Krystian Wójcik pod opieką p. Joanny Węderskiej/

  Końcowe wyniki turnieju szkół podstawowych:

  I m-ce drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach /Wiktoria Garbarska, Szymon Gniewisz, Jakub Cieślak, Damian Suligorski, Kamil Jatczak pod opieką p. Marka Kamińskiego/
  II m-ce drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Koluszkach /
  Patryk Stec, Natalia Stec, Julia Przybylska, Kacper Krawul pod opieką p. Joanny Kamińskiej/
  III m-ce drużyna Szkoły Podstawowej w Długiem /Katarzyna Marczyk, Marek Mikina, Mateusz Tomaszewski pod opieką p. Jolanty Rozmarynowskiej/
  Pozostałe drużyny szkół podstawowych uplasowały się poza podium.

  Najlepszymi zawodnikami turnieju okazali się: Damian Suligorski i Wiktor Stępniewski. Uhonorowany został również najmłodszy uczestnik turnieju. Został nim Kamil Jatczak, który w klasyfikacji indywidualnej zajął VI miejsce.

  Kolejne zawody /eliminacje powiatowe/ odbędą się 25.04.2018 roku.

  foto

 • „Żyjmy zdrowo. Bądźmy razem”

  Jedynkowy blok żywieniowy Z kaszą w roli głównej” - podsumowanie Projektu „Żyjmy zdrowo.Badźmy razem”

  W Szkole Podstawowej nr 1 od kilku lat  podejmuje się wiele działań mających  na celu promowanie zdrowego stylu życia. W dniu 12 kwietnia 2018r. odbyło się podsumowanie szkolnego projektu pod hasłem „Żyjmy zdrowo.Badźmy razem.”. Uroczystego otwarcia dokonała pani dyrektor Jolanta Dąbrowska. Zaszczycili nas swoją obecnością: p. Krystyna Lewandowska, wiceburmistrz Gminy Koluszki, p. Małgorzata Małachowska, przewodnicząca Rady Rodziców SP nr 1 oraz grupa zajmująca się działem żywienia w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Koluszkach. Gości podejmowali wicedyrektor pani Małgorzata Hejchman i pani Danuta Pecyna oraz kierownik świetlicy Bogusław Bukowski. Projekt szkolny realizowany był w ramach ogólnopolskich programów: „Trzymaj formę” i „Szkoły promującej zdrowie”, a planowaniem i koordynacją powyższych działań zajął się zespół ds. promocji zdrowia. Tego dnia w sali gimnastycznej od rana krzątali się uczniowie z klas IV-VII, którzy przygotowali klasowe stoiska ze zdrową żywnością. Przedstawiciele każdej z klas losowali wcześniej rodzaj kaszy, która miała być głównym składnikiem sporządzonych potraw. Uczniowie klas IV-VII wykonali plakat na temat wylosowanego rodzaju kaszy i opisali jej znaczenie dla naszego organizmu. Zredagowali przepis na wybraną potrawę konkursową. Jak zwykle nie zawiedli rodzice, którzy bardzo aktywnie włączyli się w przygotowanie potraw i aranżację stoisk. Uczniowie uraczyli nas potrawami, których głównym składnikiem była kasza. Na stołach znajdowały się  zupy z kaszą, ciasteczka, sałatki kukurydziane, owsiane, jaglane, orkiszowe, jęczmienne, z komosą ryżową, z kaszy kuskus, z kaszy pęczak, kaszy perłowej,  kaszy bulgur,  kaszy gryczanej i amarantusa oraz pasztety i musy. Uczniowie odpowiadali na pytania komisji konkursowej, prezentowali potrawy i zachęcali do ich spróbowania. Przygotowane stoiska wywołały zachwyt i uznanie zarówno komisji oceniającej, jak i uczestników kiermaszu. Najwięcej punktów otrzymali: IVa, VIId.                                                                       

  W holu główny szkoły zorganizowano również wystawę przepięknych kart menu, które prezentowały produkty spożywcze z nazwami w języku angielskim.

  Kolejne ważne wydarzenia w ramach projektu odbywały się w klasach I-III. Uczniowie klasy I wykonali instrumenty muzyczne, wypełniali plastikowe czy metalowe puszki ziarnami zbożowymi. Poznali wartości odżywcze, jakie posiada wybrana kasza. Wykleili rysunek konturowy z wykorzystaniem różnych rodzajów ziaren. Następnie stworzyli koncert z instrumentami z kaszy.

   Uczniowie klas II i III przygotowali sałatkę zgodnie z wybranym rodzajem kaszy i degustowali ją podczas wspólnego śniadania. Również drugoklasiści i trzecioklasiści wykonali instrumenty z wybranymi rodzajami kasz i zagrali koncert. Dzieci ułożyły rymowankę zachęcającą do spożywania produktów z kaszy i umieścili ją na plakacie reklamowym.

   Wszystkim, którzy włączyli w organizację tego niezwykle udanego przedsięwzięcia, serdecznie dziękujemy.

  Podsumowanie szkolnego projektu – „Żyjmy zdrowo. Bądźmy razem”.

  Dnia 12 kwietnia 2018 roku w naszej szkole miało miejsce podsumowanie szkolnego projektu pt. „Żyjmy zdrowo. Bądźmy razem”, który dotyczył zagadnień związanych ze zdrowiem i integracją zespołów klasowych oraz całej społeczności szkolnej.

  W ramach bloku „Lubimy spędzać razem czas, bo wyjątkowy jest każdy z nas! Czy to jest chłopak, czy dziewczyna, niesamowita z nas drużyna!” uczniowie klas  IV – VII wraz wychowawcami przygotowali prezentacje multimedialne na temat swojej klasy.Zawierały one zdjęcia, scenki i filmiki dotyczące danej klasy  i odpowiadały na pytania:

  -Jacy jesteśmy jako zespół klasowy?

  -Co nas charakteryzuje w szczególności i wyróżnia jako klasę?

  -W czym jesteśmy najlepsi, a w czym niekoniecznie?

  -Co nas łączy i jak radzimy sobie z tym, co nas dzieli?

  -Dlaczego lubimy spędzać ze sobą czas?

  -Czy mamy jakieś wspólne przeżycie, o którym chcemy opowiedzieć innym?

  -W jaki sposób indywidualne cechy poszczególnych uczniów kształtują i wzbogacają naszą  klasę ?

  Intencją projektu było zaprezentowanie swojej klasy jako wyjątkowej grupy osób, która łącząc ze sobą różnych uczniów tworzy nową wartość. Bez względu na to jacy jesteśmy, jak się różnimy czy czasem kłócimy ze sobą – tworzymy zespół, doświadczamy wielu podobnych sytuacji, cieszymy się z naszych zwycięstwi smucimy z powodu porażek. Prezentacja miała pokazać innym, co kryje się za sformułowaniem „Nasza klasa …..”.
  Uczniowie wspaniale przygotowali się do postawionego przed nimi zadania,w sposób niezwykle ciekawy i interesujący przedstawili swoje klasy. Zaproszeni goście oraz cała zgromadzona w auli szkolnej społeczność uczniowska z zainteresowaniem śledzili występy koleżanek i kolegów i nagradzali je gromkimi brawami.

   Najwięcej punków za prezentację zdobyły klasy: IV b i VI a. Wyniki podsumowujące projekt „Żyjmy zdrowo. Bądźmy razem” :

  I miejsce – klasa IV a

  II miejsce – klasa VI a i VII d

  III miejsce – klasa IV b.

  Pozostałe klasy otrzymały wyróżnienia.

  foto

 • Rekrutacja 2018/2019

  DRODZY RODZICE NASZYCH PRZYSZŁYCH UCZNIÓW

   Serdecznie zapraszamy do wyboru  „Jedynki”, jako miejsca edukacji Państwa dziecka. Rekrutacja do szkoły odbywa się w dniach 1-16 marca 2018 r.

   Nasza szkoła to miejsce przyjazne, otwarte, radosne, umożliwiające dzieciom wszechstronny rozwój intelektualny, fizyczny, emocjonalny  i społeczny. Dzieci przez osiem lat będą się uczyć w tym samym budynku, a plan zajęć edukacyjnych będzie umożliwiał uczniom właściwy rytm pracy. W roku szkolnym 2018/2019 zajęcia dla klas I-III będą się kończyć najpóźniej o 15.25 /w następnych latach o 13.30/.   

  Dumą szkoły są wysokie wyniki egzaminów zewnętrznych, liczne sukcesy naszych uczniów w konkursach rejonowych, wojewódzkich i ogólnopolskich, a także świetnie rozwijająca się współpraca międzynarodowa.

  Atuty szkoły:

  -jednozmianowość

  -przestronny budynek zapewniający dobre warunki nauki dla wszystkich uczniów

  -sala gimnastyczna i aula

  -pracownie edukacyjne wyposażone w tablice interaktywne

  -stołówka dostępna dla wszystkich chętnych

  -świetlica czynna w godzinach 7.00-16.30

  -Miasteczko Ruchu Drogowego

  -dwie pracownie komputerowe

  -biblioteka z bogatym księgozbiorem

  -świetlica socjoterapeutyczna „Zaciszny Zakątek”.

  Dzięki trwającemu remontowi szkoła staje się oraz piękniejsza i bardziej nowoczesna, tak aby sprostać wymaganiom współczesnego świata. W murach „Jedynki” Państwa dzieci będą się uczyć, bawić, osiągać sukcesy, a także otrzymywać pomoc i wsparcie w trudnościach. Będą też rozwijać różnorodne zainteresowania i uzdolnienia uczestnicząc w zajęciach pozalekcyjnych, wycieczkach, konkursach, prezentacjach i występach, działaniach innowacyjnych, programach i projektach edukacyjnych.

  Zapraszamy do odwiedzenia szkoły, dobrą okazję stanowić będą „Drzwi otwarte” w sobotę 10 marca w godzinach 10.00 -13.00.

  Wszystkie potrzebne informacje na temat rekrutacji znajdziecie Państwo na stronie szkoły w zakładce: Rekrutacja 2018/2019.

   

   

 • X Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

   Dnia 10 kwietnia 2018 r.w Miejskim Ośrodku Kultury w Koluszkach odbył się jubileuszowy X Konkurs  Pieśni i Piosenki Patriotycznej, organizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 w Koluszkach. Honorowy patronat nad konkursem objął Łódzki Kurator Oświaty. Do konkursu zgłosiło się 67 wykonawców, których oceniało profesjonalne jury w składzie: przewodniczący pan Leszek Bonar – muzyk dziennikarz muzyczny TVP 3 w Łodzi, prowadzący cykliczne spotkania „Podwieczorek z...”, pan Jacek Malanowski – muzyk, wokalista zespołu Trubadurzy, instruktor muzyki w MOK w Koluszkach i śpiewak operowy i operetkowy, wokalista pan Lesław Białecki.
  Uczniowie naszej szkoły tradycyjnie, jak co roku wzięli udział w tym konkursie. Swoje umiejętności wokalne prezentowali: Justyna Witczak,Julia Arndt, Julia Jaworska, Zuzanna Świderek, Emilia Fibich , Karolina Wierzbowska, Mateusz Markowski, , Marta  Łukowiak, Alicja Szymańska. Wszyscy młodzi artyści prezentowali bardzo wysoki poziom. Uczniowie naszej szkoły otrzymali nagrody wyróżnienia. Cieszymy się bardzo z sukcesów uczniów.

  Uczestnicy z rocznika 2009-2010

  I miejsce- Justyna Witczak

  Uczestnicy z rocznika 2008-2007

  I miejsce- Zuzanna Świderek

  II miejsce-Julia Jaworska

  III miejsce- Emilia Fibich

  Wyróżnienie: Julia Arndt, Alicja Szymańska,

  Uczestnicy z rocznika 2006-2005

  III miejsce –Mateusz Markowski

  Wyróżnienie – Karolina Wierzbowska

  Gratulujemy!!!

  Jolanta Rozmarynowska

 • Szkolne Igrzyska Sportowe Dziewcząt w Piłce  Siatkowej

    Siatkówka zrobiła ogromną karierę, od typowej gry rekreacyjnej do sportu olimpijskiego. Jest również jedną z dyscyplin sportowych wpływających korzystnie na prawidłowy i harmonijny rozwój fizyczny i psychiczny młodego człowieka.

  04 kwietnia 2018 roku  rozegrane zostały Siatkarskie Mistrzostwa Dziewcząt klas V-VII o tytuł Mistrza Szkoły w ramach Szkolnych Igrzysk Sportowych. Celem zawodów było zaktywizowanie dzieci poprzez rywalizację sportową,  systematyczne podnoszenie  sprawności fizycznej młodzieży szkolnej, poczucie własnej wartości oraz współpracy w zespole. Celem dodatkowym było propagowanie piłki siatkowej, jako świetnej gry rekreacyjnej.

  Komplet zwycięstw i tytuł MISTRZA SZKOŁY w roku szkolnym 2017/2018  zdobyła drużyna w składzie: Julia Molska, Martyna Smejda, Marcelina Gralewska, Klaudia Jeske, Marta Rolczyńska

  Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

  Turniej zorganizowała i sędziowała pani BEATA STAROSTA.

 • SZKOLNY TURNIEJ WARCABOWY

       Tradycją naszej szkoły stała się coroczna rywalizacja uczniów w grze w warcaby. W dniach 16. 03.2018 r. i 22.03.2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Koluszkach odbył się Szkolny Turniej Warcabowy dla uczniów klas I-VII organizowany przez Świetlicę Szkolną i Samorząd Uczniowski. Celem Turnieju Warcabowego było kształtowanie  kulturalnego zachowania się wobec przeciwnika. Podczas zmagań dzieci ćwiczyły koncentrację, pamięć, logiczne myślenie i nauczyły się radzić sobie w sytuacjach  problemowych.

  W turnieju wzięło udział 40 uczniów klas IV-VII i 16 uczniów z klas I-III, którzy zostali wyłonieni w drodze eliminacji międzyklasowych i klasowych. Rozgrywki odbywały się na 2 poziomach, w zależności od wieku uczestników.

  WYNIKI  MIĘDZYSZKOLNEGO TURNIEJU WARCABOWEGO

  DLA UCZNIÓW KL.IV-VII:

  I miejsce: Franciszek Sobierajski kl .4C

  II miejsce: Bartosz Skorzycki 6B

  III miejsce: Piotr Kędzierski 6B

  WYRÓŻNIENIA: Patryk Kłosiński 6A,Filip Telus 5A,Damian Sobieszek 7C

  DLA UCZNIÓW KL.I-III

  I miejsce: Krystian Purkiewicz 3B

  II miejsce: Piotr Koprowski 2A

  III miejsce: Antoni Stompór 3B

  WYRÓŻNIENIA : Bartek Chudzik 3C, Filip Kłosiński 2A

  Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, a przegranym życzymy wytrwałości w dążeniu do celu. Zachęcamy do uczestnictwa w przyszłym  roku szkolnym.

 • Klasa VII d w firmie "Sii"

  Dnia 26 marca nasza klasa wyruszyła na wycieczkę do Łodzi, aby zwiedzić firmę ,,Sii". Na początku odbyło się spotkanie na temat działalności firmy. Przedstawiono nam także plan dnia. Następnie klasa została podzielona na trzy grupy. Wówczas zostaliśmy oprowadzeni po firmie. Później każda grupa uczestniczyła w wymienionych zajęciach: nauka programowania, testowanie oraz gra strategiczna na temat zarządzania firmą. Zostaliśmy również poczęstowani pizzą. Na końcu przyszedł do nas dyrektor firmy, a jego asystentka rozdała nam pamiątki w postaci małych piłeczek do zgniatania.

  foto

 • Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

  Dnia 23 marca 2018 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Koluszkach odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Malinowska, Mateusz Dymowicz (I grupa wiekowa), oraz Krzysztof Marczyk i Kacper Talacha ( II grupa wiekowa). Pierwszym etapem turnieju było rozwiązanie testu przez uczestników, co pozwoliło na wyłonienie finalistów. Pięć najlepszych osób z każdej kategorii wiekowej podczas etapu ustnego rywalizowało o przepustkę do eliminacji wojewódzkich. Wśród nich  znaleźli się uczniowie naszej  szkoły: Mateusz, Julia i Krzysztof.
  Po podsumowaniu wyników II miejsce w powiecie zajął Mateusz Dymowicz. Gratulujemy.

  Jolanta Rozmarynowska, Jarosław Rzesiewski

  foto

 • Święta Wielkanocne


  Uroczysty apel z okazji Świąt Wielkanocnych

  fotorelacja z przedstawienia szkolnego 

 • KONKURS WIELKANOCNY

  Pogody, słońca, radości,
  W niedzielę dużo gości,
  W poniedziałek dużo wody,
  to dla zdrowia i urody.
  Dużo jajek kolorowych,
  Świąt wesołych oraz zdrowych!

  Wielkanoc, jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim upamiętniające śmierć krzyżową i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. 
  Polskie tradycje obchodzenia świąt Wielkiej Nocy charakteryzują się dużą różnorodnością i bogactwem w zależności od regionu. Te wiosenne święta są bardzo radosne i rodzinne. Przygotowania do świąt angażują wszystkich domowników i chociaż są pracochłonne to wszyscy się dobrze bawią.

   Samorząd Uczniowski z opiekunami panią Beatą Starostą i panią Katarzyną Krajewską oraz pan Bogusław Bukowski  zorganizowali  konkurs plastyczny ,,KOMPOZYCJA WIELKANOCNA” dla wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły. Wychowankowie mieli za zadanie stworzyć kompozycję wielkanocną wykonaną dowolną techniką, z wybranego przez siebie materiału. Prace miały mieć formę przestrzenną. Celem konkursu jest popularyzowanie Świąt Wielkanocnych. W konkursie oceniano oryginalność i pomysłowość wykonanej pracy, estetykę wykonania oraz wkład, jaki włożyli uczniowie w przygotowanie swojej pracy konkursowej. Do organizatorów wpłynęło aż 12 pięknych prac.

  W poniedziałek 26 marca nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu.

  Wyniki  ukształtowały się następująco:

  I miejsce – Tymek Feliga klasa 1 c
                    Adam Tosik klasa 3 b
  II miejsce – Damian Tosik klasa 4 c 
                       Paulina Kubat klasa 4 c 

  III miejsce –  Gabriela Marczyk klasa 1 a 
                       Wojciech Klimczak klasa 1 c

  Wyróżnienie – Agata Jędrzejewska 3c / Filip Garbarski 6a /Karol Kaźmierczk 4c/ Emilia Krasińska 3a
  /Bartosz Kunka IIIb /Kacper Kunka 5b                   

  foto              

 • ,,Baśnie, bajki, bajeczki” – konkurs samorządu uczniowskiego

    27 marca 2018 roku   rozstrzygnięty został konkurs   plastyczny ,, Baśnie, Bajki, Bajeczki” zorganizowany przez panią Beatę Starostę, panią Katarzynę Krajewską oraz Radę Samorządu Uczniowskiego.

  W konkursie udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Prace były wykonane dowolną techniką na kartonie A4 i  przedstawiały ulubioną baśń, bajkę czy bajeczkę. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań tematem baśni i  bajek; kształtowanie umiejętności posługiwania się różnymi środkami wypowiedzi artystycznej; rozbudzenie wrażliwości i fantazji oraz wyobraźni twórczej. Skierowanie uwagi dzieci na ponad czasowy przekaz wartości zawartych w baśniach i bajkach.. Na konkurs wpłynęło bardzo dużo prac, które zostały zaprezentowane na tablicy Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu brali udział uczniowie naszej szkoły oraz Samorząd Uczniowski. Komisja konkursowa  wyłoniła zwycięzców. Ocenie podlegała technika, jakość i estetyka wykonania prac.

  I miejsce – Joanna Senderecka  3 b
                      Krzysztof Przybysz 1 b
  II miejsce – Alicja Bankowska 3 c
  III miejsce – Karina Rzesiewska 1 c
                         Krzysztof Sobociński 1 c
                       Maria Ciechowicz 4 c
  Wyróżnienie – Gabriela Dymowicz 1 c
                            Jakub Krakowiak 2 b
                            Karolina Sobocińska 4 c
                             Oliwia Smejda 1 c

  Organizatorzy  konkurs dziękuje wszystkim  uczestnikom za liczny i aktywny udział.

  galeria prac

   

 • Jedynka po raz ósmy udowadnia, że czyta książki!

       Trwa właśnie ósma edycja Szkolnego Konkursu Czytelniczego „A właśnie, że czytamy”, którego organizatorkami są p. Sylwia Daszkiewicz i p. Małgorzata Kujawa. Konkurs jest adresowany do uczniów klas drugich oddziałów gimnazjalnych, a jego celem jest przede wszystkim wzrost czytelnictwa, rozbudzenie  pasji czytelniczych i zamiłowania do literatury.

      Do konkursu przystąpiły cztery drużyny pięcioosobowe, które reprezentują swoje klasy.
  W tym roku są to:

  Klasa IIA: Angelika Michniewska, Lidia Mela, Julita Skorzycka, Monika Byczkowska i Kamil Grzelak

  Klasa IIB: Milena Matuszewska, Nina Granosik, Wiktoria Jaworska, Dominka Sipak, Adam Witkowski

  Klasa IIC: Julia Banaszkiewicz, Oliwia Balcerak, Kinga Fijałkowska, Malwina Wawrzonek i Oliwia Klimkiewicz

  Klasa IID: Klaudia Adamczyk, Gabrysia Galant, Katarzyna Kozal, Krzysztof  Kozal, Bartosz Zychla

        Młodzi miłośnicy literatury przez trzy miesiące zmierzą się z szeregiem zadań dotyczących znajomości nagrodzonych powieści literatury młodzieżowej. Zakres materiału konkursowego obejmuje w tym roku takie lektury jak: O Melba” G. Bąkiewicz, „Zielone martensy” J. Jagiełło oraz „Obronić królową” B. Kosmowskiej. Konkurs przebiega w trzech etapach. Każdy składa się z dwóch konkurencji: pierwszej stałej- test ze znajomości treści lektury, drugiej zmiennej. Jesteśmy już po pierwszym etapie. Konkurencje z pierwszej lektury rozstrzygnięte. Test najlepiej napisała klasa 2c. Drugą konkurencją z pierwszej lektury był trailer. Każda drużyna miała nagrać filmik zapowiadający nowość na rynku wydawniczym. Tę konkurencję wygrała klasa 2d.

  Dwa najlepsze filmiki nagrały klasy 2d i 2a. Zapraszamy do ich obejrzenia.

   

   

 • Konkurs grafiki komputerowej "Moja Kartka Wielkanocna"

  W dniu 26.03.2018  rozstrzygnięty został szkolny konkurs grafiki komputerowej "Moja Kartka Wielkanocna". Konkurs odbył się w kategorii klas I_III i klas IV-VI. Wśród prac zgłoszonych do konkursu największe uznanie jury /Honorata Knap, Marek Kamiński, Jerzy Pecyna/ zyskały pisanki, które nawiązywały do tradycji Świąt Wielkiej Nocy oraz dowodziły umiejętności pracy w programie graficznym.

  Wyniki w kategorii klas I-III

  I miejsce Joanna Senderecka kl. III b
  II m-ce Dominik Hejchman kl.II b
  III m-ce Alicja Bankowska kl. III c
  Wyróżnienie: Milena Szymańska kl.I c
                            Kacper Pietrzak kl. III b

  w kategorii klas IV-VI

  I miejsce Julia Sobocińska kl. VI b
  II miejsce Oliwia Olejnik kl. IV d
  III miejsce Zuzanna Kruś kl. IV c
    Wyróżnienie: Mateusz Solarek kl. IV b
                             Julia Molska kl. V b    

   Konkurs zorganizowali: Honorata Knap, Marek Kamiński, Jerzy Pecyna /nauczyciele zajęć komputerowych i informatyki/

  foto

 • "JEDYNKA" W  OGÓLNOPOLSKIM PROGRAMIE SKS

      Wychodząc naprzeciw potrzebom edukacyjnym  dzieci  w  listopadzie 2017 roku  za zgodą  dyrektor szkoły pani Jolanty Dąbrowskiej,   pani  Beata Starosta i pani Renata Chorąży  zgłosiły naszą szkołę do udziału  w ogólnopolskim programie  Szkolny Klub Sportowy.

  W styczniu  2018 roku otrzymaliśmy potwierdzenie, że  nasza  szkoła została wybrana do  udział w tym programie. Organizatorem  programu  jest Ministerstwo Sportu i Turystki oraz  Szkolny Związek  Sportowy w Łodzi. Głównym założeniem projektu jest zachęcenie jak największej liczby dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej w czasie wolnym.

  http://www.lszs.pl/sks/logo_sks_poziom.jpg

  http://www.lszs.pl/sks/baner_sks_panorama.jpg

  Cele Programu SKS to:

  stymulowanie i kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci i młodzież ;poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości; promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży; zwiększenie oferty ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży; stymulowanie podejmowania aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży; tworzenie warunków dla rozwoju talentów oraz zainteresowań sportowych dzieci i młodzieży; optymalizacja wykorzystania lokalnej infrastruktury sportowej; promocja różnorodnych sportów wśród dzieci i młodzieży.

   O trafności  zgłoszenia szkoły do programu świadczy aktywne i liczne uczestnictwo uczniów w zajęciach. W naszej szkole projektem objęte są uczennice klas V – VII oraz uczniowie oddziałów gimnazjalnych.

   Za realizację projektu odpowiadają: pani Beata Starosta oraz pani Renata Chorąży.

 • Klasa Ic w "Pewexie"

  Dnia 22 marca 2018 roku uczniowie klasy I c udali się do pizzerii PEWEX. Dzieci poznały smaki kuchni śródziemnomorskiej oraz historię pizzy. Po krótkiej prezentacji pierwszaki własnoręcznie przygotowywały dla siebie pizzę z ulubionymi dodatkami. Po degustacji dzieci stwierdziły, że była to najlepsza pizza, jaką jadły. Gorące słowa podziękowania kierujemy do rodziców, którzy pomogli w zorganizowaniu wspaniałych zajęć kulinarnych.

 • "Szukamy oznak wiosny"

  Początki wiosny są trudne do wytropienia, jednak uczniowie klasy I c świetnie poradzili sobie z tym wyzwaniem. Dnia 19 marca 2018 roku do sali numer 13 zawitała wiosna, wbrew temu co działo się za oknem. W klasie pojawiły się bukiety złożone z gałązek kwitnącej wierzby, leszczyny, forsycji i oczaru. W doniczkach zakwitły przebiśniegi, krokusy i szafirki. Wkoło unosił się zapach hiacyntów i żonkili. Rozległ się nagrany przez dzieci wesoły śpiew ptaków. Na prezentowanych przez uczniów zdjęciach oglądaliśmy nieśmiało kiełkujące z ziemi rośliny, delikatne pączki liści na drzewach i krzewach, budzące się z zimowego snu owady - motyle, biedronki, pszczoły. Zrobiło się wiosennie - radośnie, kolorowo, pachnąco. Pierwszaki okazały się znakomitymi tropicielami otaczającego świata w trakcie pracy nad projektem edukacyjnym "Szukamy oznak wiosny". Celem projektu było rozwijanie umiejętności obserwacji przyrody, uwrażliwianie na jej piękno i doskonalenie umiejętności pracy w grupie. Gorące podziękowania kierujemy do rodziców, którzy wspierali dzieci podczas realizacji zadań.

 • Dziękujemy za Wsparcie dla Kuby!!!

  Drodzy Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele!!!

  Nasza szkoła w dniach 5-7 marca 2018 roku włączyła się w akcję charytatywną na rzecz Kuby Gołębiewskiego zmagającego się z chorobą nowotworową. W tych dniach została przeprowadzona zbiórka pieniężna do puszek oraz można było zakupić smakołyki przygotowane przez rodziców, uczniów i nauczycieli. Zebrane pieniądze w wysokości 6 224 złote, to DAR SERCA dla Kuby od NAS WSZYSTKICH.
  BARDZO DZIĘKUJEMY ZA OKAZANE SERCE I WSPARCIE!!!
  Organizatorzy: Beata Starosta, Katarzyna Krajewska, Emilia Felkiewicz

 • Literkowe opowieści

  "Literkowe opowieści - cz jak czekolada" były tematem zajęć otwartych dla rodziców, które odbyły się dnia 16 marca 2018 roku w klasie I c. Na początku zajęć dzieci za pomocą kolorów określały swój nastrój. Podczas zabawy z piłką przekazywały sobie pozytywną energię. Następnie wysłuchały fragmentu książki Roalda Dahla pt. " Charlie i fabryka czekolady ". Pierwszakom trudno było zrozumieć, że tytułowy bohater opowiadania mógł zjeść czekoladę tylko raz w roku, w dniu swoich urodzin. W czasie rozmowy na temat wysłuchanego tekstu uczniowie określali relacje panujące w rodzinie Charliego. Wypowiadali się na temat, jak należy traktować osoby biedne, chore, inne od nas i jak możemy im pomagać. Po obejrzeniu prezentacji na temat czekolady dzieci poznały dwuznak cz. Pochwaliły się przed gośćmi umiejętnością czytania i pisania. Na zajęciach poświęconych czekoladzie nie mogło jej zabraknąć. Dzięki rodzicom przybyłym na zajęcia wspólnie zorganizowaliśmy słodką wystawę, na której pojawiły się cukierki, batony, ciastka, tabliczki czekolady, a nawet zajączki i jajeczka wielkanocne, oczywiście z czekolady. Po udzieleniu przez dzieci poprawnej odpowiedzi na pytanie: W jaki sposób odczuwamy smaki ? - przystąpiliśmy do degustacji, pamiętając o konieczności zachowania umiaru i zdrowego rozsądku podczas spożywania słodyczy.

 • Drzwi Otwarte w Szkole Podstawowej nr 1

  „Zostań uczniem naszej szkoły” to hasło było w tym roku mottem ważnego wydarzenia „Jedynki”. Już od rana ,10 marca,  dyrekcja, nauczyciele, pozostali pracownicy  szkoły, a przede wszystkim jej uczniowie czekali na miłych gości. Grupa siódmoklasistów ubrana w togi podkreślające ich dojrzałość uczniowską witała przy wejściu rodziców i dzieci. Każdy maluch miał przypinaną dużą tarczę szkoły. O godzinie 10:00 dyrekcja szkoły powitała gości i zaprosiła do obejrzenia  programu artystycznego „Pierwszak potrafi” pokazującego umiejętności i talenty najmłodszych uczniów. Rodzice i dzieci zobaczyli przedstawienie w auli szkoły, która w tym dniu zamieniła się w uroczą kawiarenkę. Po zakończeniu występu siódmoklasiści zaprosili wszystkich do spaceru po szkole i wzięcia udziału w różnych ciekawych zajęciach. Nauczyciele i uczniowie „Jedynki” przygotowali 11 stacji edukacyjnej wędrówki. Każda z nich była inna, ale łączyły je wspaniała zabawa i nagrody dla dzieci biorących  w niej udział. Sala gimnastyczna stała się Krainą Sportu i Zabawy i od niej przyszli uczniowie rozpoczynali spacer. Kolejną stacją była Kraina Czterech Zmysłów, czyli „Rebusownia, zgadnij co to?”. Dzieci wykorzystując zmysły smaku, wzroku, słuchu i dotyku, odgadywały zagadki. Pierwsze piętro szkoły, czyli sale uczniów klas I-III, zamieniły się w: Stację Balonikowo, Stację Zabaw Bajkolandię, Stację Łamigłówki Mądrej Główki, Krainę LOGICO-MAGICO, Stację „Fizyka dla każdego smyka”. Już po kilku minutach w całej szkole pojawiły się dzieci z własnoręcznie pomalowanymi balonikami. Dużo radości dostarczyło maluchom korzystanie z pomocy dydaktycznych znajdujących się w szkole. Wszystkie stwierdziły, że malowanki na tablicy interaktywnej to jest to, co dzieciaki lubią najbardziej. Miłym upominkiem dla przyszłych uczniów były zakładki do książek przygotowane przez drugoklasistów, co  stanowi tradycję szkoły. Gospodarze drugiego piętra   zapraszali najpierw do starożytnego Egiptu. Tutaj wiele emocji i radości dostarczała „Zabawa w mumię”. Uśmiechnięte buzie potwierdzały, że była to niesamowita przygoda. Dzieci z przejęciem wchodziły do kolejnej sali-  Krainy Fascynującego Świata Przyrody, w której, pod opieką nauczyciela oraz  starszych koleżanek i kolegów, mogły brać udział w różnych doświadczeniach. W takim dniu nie mogło zabraknąć komputerów!  Panowie informatycy zaprosili gości na „Komputerowy Zawrót Głowy”. Stacja Cyfrowi Artyści  pokazała, że komputer  stwarza wspaniałe możliwości edukacyjne i można przy tym świetnie się bawić. Ostatnim stanowiskiem były „Matematyczne igraszki z diabełkami”. Starsi uczniowie zamienili się w niezwykle przyjazne diabełki, które tym razem pomagały w rozwiązywaniu zagadek. Na wszystkich gości czekały słodkie smakołyki. W każdej chwili można było odpocząć w kawiarence, zjeść ciasto czy ciasteczka, napić się kawy, herbaty lub soku. Szkolna stołówka zachęcała do odwiedzin przepysznymi galaretkami i soczkami. Dzieci opuszczały „Jedynkę” , pytając rodziców: „Kiedy wreszcie pójdę do tej szkoły?”. Pytanie to było dla gospodarzy Drzwi Otwartych najważniejszym wyrazem uznania.

                                                                                                                                                                                             fotorelacja

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Koluszkach
  ul. Zagajnikowa 12
  95-040 Koluszki
 • (0-44) 7145837

Galeria zdjęć