• Garderoba klasy 2C

          • W ramach zajęć języka angielska uczniowie klasy 2C przygotowali plakaty i makiety swojej garderoby zawierające różne części ubrań i obuwia. W ten sposób dzieci utrwalały słownictwo poznane na lekcji, jak również miały możliwość nauczenia się nowych słów. Wykonane prace cechowały się wysokim poziomem oryginalności i ukazywały kreatywność ich twórców. Niektóre szafy miały drzwiczki, maleńkie wieszaczki, półeczki itp. Także wachlarz użytych materiałów był różnorodny.

            Zadana praca pozwoliła dzieciom na rozwijanie umiejętności językowych, jak i  manualno-plastycznych. Była również ciekawym uzupełnieniem standardowej pracy domowej.

          • Witamy w lesie.

          • Za sprawą Ekobohaterów z klasy IIc, ich klasa lekcyjna przemieniła się w bajkowy las, z drzewami i zwierzętami mówiącymi ludzkim głosem. Wszystko po to, żeby podzielić się zdobytą wiedzą i propagować wśród najmłodszych dbanie o środowisko. Dlatego przygotowali przedstawienie pt. ,,Kogo bał się las?”, na które zaprosili pierwszoklasistów oraz przedszkolaków z Przedszkola nr 3.

            Wcielając się w rolę drzew, zwierząt i dzieci przyjeżdżających na wycieczkę do lasu przekazali młodszym kolegom i koleżankom argumenty mówiące o tym, jak należy zachowywać się w lesie. Przygotowali również ilustrowany leśny regulamin i wytłumaczyli, co oznaczają poszczególne jego punkty. Ogromne brawa, które otrzymali, świadczyły chyba nie tylko o tym, że świetnie odegrali swoje role, ale przede wszystkim wytłumaczyli, jak ważne jest dbanie o środowisko.

            Przedszkolacy w tym dniu poznali nie tylko leśny regulamin, ale również regulamin naszego szkolnego ,,Figloraju”, w którym świetnie się bawili. Myślimy, że nauka i zabawa ,,nie pójdą w las’’.

            Bardzo dziękujemy Paniom z Przedszkola oraz Koleżankom i Rodzicom za słodkie upominki. Rodzicom również za pomoc w organizacji strojów.

          • Andrzejkowy wieczór w IV b

          • Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla polskich tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

            Ten niezwykły czas miał miejsce w piątek, 25 listopada po zakończonych lekcjach uczniów klasy IV b w sali 113. Zanim przystąpiono do wróżb, dzieci poznały historię tego święta. Czwartoklasiści chętnie przygotowali wiele konkursów dla swoich kolegów i koleżanek z klasy. Każdy pragnął poznać swoją przyszłość poprzez ulubiony kolor, cyfrę czy szczęśliwy los. Oczywiście nie mogło zabraknąć zabawy z butami. Bardzo dużym powodzeniem cieszyła się wróżba z miską wody i monetą, kubki przyszłości oraz skórki od jabłek. Był czas na taniec i rozmowę przy słodkościach.

            Ogromne podziękowania kieruję pod adresem rodziców, którzy znaleźli czas na pomoc w przygotowaniu słodkiego poczęstunku oraz zadbali o stanowisko do odczytywania przyszłości z cienia wylanego wosku.

          • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA – w świetlicy SP 1

          • Od 2002 roku 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu nauczyciele zaprosili uczniów do wspólnego świętowania i zorganizowali z tej okazji  zabawy, konkursy i prezentacje przyniesionych misiów. Uczniowie zobaczyli krótki film, który przybliżył im historię pluszowego misia.

             To właśnie z tej okazji został zorganizowany konkurs plastyczny „Pluszowy miś”. W konkursie wzięły udział dzieci z klas I-IV. Spośród wszystkich prac komisja wyłoniła misiowych zwycięzców:

            • I miejsce zajęła: Wiktoria Tomczyk 3b

            • II miejsce zajęła: Lena Perska 2c

            • III miejsce zajęła: Jagoda Żyłka 2c

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do udziału za rok.

             

          • 25 Listopad – ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

          • Światowy Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony w 2002 roku, w celu upamiętnienia setnej rocznicy powstania tej maskotki. Pluszowe misie od bardzo dawna są bohaterami wielu książek i programów telewizyjnych  dla dzieci. Czas mija, a pluszowe misie nadal są jedną z najpopularniejszych przytulanek. Najmilsza zabawka i najlepszy przyjaciel nie tylko dzieci.

            Aby te uczucia, które wywołuje w nas pluszowy miś, częściej towarzyszyły nam w życiu i w szkole, żebyśmy potrafili żywić je do siebie wzajemnie,  Samorząd Uczniowski zorganizował DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.

            Zgodnie z wieloletnią tradycją w tym dniu wszyscy przyszli do szkoły ze swoim ulubionym pluszowym przyjacielem.

            Dzień był pełen radości, uśmiechu, wspólnej zabawy i możliwości przytulania swojego misia.

            Moda na Misia nie przemija, bo ,,CZY TO JUTRO, CZY TO DZIŚ, WSZYSTKIM JEST POTRZEBNY MIŚ!”.

          • Śnieżne szaleństwo

          • Mimo kalendarzowej jesieni, na chwilę zawitała do nas zimowa aura. Ku uciesze najmłodszych świat pokrył się białym puchem. Uczniom klas I c, II a, III a i III c zabawy na szybko topniejącym śniegu sprawiły mnóstwo radości. Dzieci lepiły bałwany i różne śnieżne budowle, rzucały śnieżkami do celu. Następnego dnia po śniegu nie było już prawie śladu.

            Uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejne opady i białe, zimowe szaleństwo.

          • Magda Szostek w składzie jury Nagrody Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej

          • 13 listopada odbyło się międzynarodowe wydarzenie kulturalne skierowane do młodych widzów w wieku 12-14 lat z całej Europy -przyznanie Nagrody Młodego Widza. Młodzi jurorzy w wielu europejskich miastach z 42 państw obejrzeli 3 filmy – dwa fabularne i jeden dokumentalny – wybrane przez ekspertów i nastolatków, a następnie oddali głosy na, ich zdaniem, najlepszy spośród nich. Nominowane filmy to wysokiej jakości produkcje europejskie, prezentowane na międzynarodowych festiwalach, nominowane do prestiżowych nagród i cieszące się uznaniem publiczności. Znalazły się wśród nich:

            🎬  ANIMAL r. Cyril Dion | Francja 2021,
            🎬  COMEDY QUEEN | r. Sanna Lenken | Szwecja 2022,
            🎬  DREAMS ARE LIKE WILD TIGERS | r. Lars Montag | Niemcy 2021,

            Do grona jurorów obradujących w Warszawie zaproszona została uczennica klasy VIIIa – Magdalena Szostek, która tak wspomina swój udział w tym wydarzeniu:

            Kino od dawna jest moją pasją, z tego też powodu całe wydarzenie było dla mnie super zabawą. Dzięki udziałowi w nim poznałam trzy bardzo ciekawe, wartościowe produkcje. Każda z nich była inna, każda poruszała inny problem, od kryzysu klimatycznego i ekologii, przez pogoń za marzeniami, do problemów psychicznych i zmagań ze stratą bliskiej osoby. Nie jestem w stanie powiedzieć, który z filmów podobał mi się najbardziej, ponieważ były one bardzo różne. Nie umiem porównać musicalu, jednego z moich ulubionych gatunków, dokumentu poruszającego bardzo ważny i bliski mi temat oraz niezwykle poruszającego dramatu. Spotkałam również dużo osób w moim wieku, z którymi mogłam podzielić się swoimi opiniami na temat filmów oraz porozmawiać na wiele innych tematów. Atmosfera przez cały czas była przyjazna, nie czułam się skrępowana ani nie bałam się powiedzieć tego, co myślę. Każdy mógł się wypowiedzieć i nawet jeśli się ze sobą nie zgadzaliśmy, to wysłuchiwaliśmy się nawzajem i nikt nikogo nie oceniał.

            Całe wydarzenie było dla mnie nowym, ciekawym doświadczeniem. Zachęciło mnie do  udziału w innych filmowych festiwalach i rozwijania się w tym kierunku. Polecam każdemu.

          • Jak zrozumieć świat zwierząt?

          • Uczniowie klasy 8b w ramach innowacji Inspiracje zawodowe mieli możliwość poznania specyfiki kolejnych ciekawych zawodów. W czwartek, 10 listopada, gościli na zajęciach panią Olę Środę- siostrę jednego z uczniów. Starsza koleżanka opowiadała młodzieży o zawodzie technika weterynarii, który ukończyła w CKZiU w Łodzi. Pani Ola podzieliła się z uczniami doświadczeniami ze szkolnych lat. Opisała, jakich przedmiotów można się spodziewać w technikum weterynaryjnym. Anatomia, fizjologia czy choroby to chleb powszedni dla przyszłych weterynarzy. Nie zabrakło także ciekawych historii z lekcji i praktyk, a także anatomicznych zagadek. Wszyscy zastanawiali się nad tym, gdzie znajdują się kolana konia czy psa, ile kręgów szyjnych ma żyrafa. Nasz gość przybliżył również młodzieży możliwości dalszego rozwoju po ukończeniu szkoły średniej. Opowieści o studiach - Hodowli i Ochronie Zwierząt w SGGW, zdjęcia z praktyk w ZOO w Warszawie czy Alpakarni wywołały niemałe poruszenie oraz uśmiechy na twarzach.

            Pani Ola Środa niczym John Dolittle odkryła przed ósmoklasistami fascynujący świat zwierząt. Może niektórzy uczniowie spróbują podążyć jej śladem.

          • Z wizytą w Teatrze Lalek Arlekin

          • Uczniowie klasy 8b jeden z ostatnich październikowych dni spędzili w Teatrze Lalek Arlekin. Obejrzeli przedstawienie "Rutka" oparte na książce Joanny Fabickiej pod tym samym tytułem. Powieść ta została wyróżniona w 2016 roku nagrodą literacką polskiej sekcji IBBY. Spektakl w niezwykły sposób pokazuje obraz życia w getcie podczas II wojny światowej. Przedstawienie zostało nagrodzone w wielu krajowych i międzynarodowych festiwalach teatralnych.

             Klasa 8b realizuje innowację Inspiracje zawodowe i w związku z tym po przedstawieniu uczestniczyła w warsztatach przybliżających pracę aktora lalkarza. Aktorstwo teatru lalek można studiować tylko na dwóch uczelniach w Polsce, w Białymstoku i Wrocławiu. Studenci tego kierunku mają zajęcia z techniki i wyrazistości mowy, impostacji głosu, interpretacji wiersza, prozy i piosenki, plastyki ruchu scenicznego, tańca, jednak największa liczba godzin przeznaczona jest na zajęcia związane z nauką gry lalkami i w masce. Ósmoklasiści mieli możliwość sprawdzenia swoich predyspozycji do tego zawodu, animując różnorodne lalki: pacynkę, marionetkę, kukłę, jawajkę czy lalkę stolikową. Ta ostatnia sprawiła uczniom najwięcej trudności, ponieważ prowadzona jest najczęściej przez dwóch lub trzech animatorów. Okazało się, że praca w zawodzie aktora lalkarza jest niezwykle trudna i wymagająca podzielności uwagi oraz dobrej kondycji fizycznej. Ósmoklasiści polecają wszystkim wizytę w Teatrze Lalek Arlekin!

          • „Zostań Super Zakrętakiem”

          • Drodzy uczniowie, rodzice, przyjaciele szkoły,

            Chcielibyśmy zaprosić Was wszystkich do udziału w projekcie: „Zostań Super Zakrętakiem” realizowanym przez Łódzkie Hospicjum dla dzieci – ŁUPKOWA.

            Jest to ekologiczne przedsięwzięcie, które dzięki zbiórce zakrętek będzie wspierać podopiecznych Hospicjum. Jedna plastikowa nakrętka, wrzucona do pojemnika akcji „Zostań Super Zakrętakiem” staje się cennym wkładem w budowanie i realizację marzeń pacjentów Łódzkiego Hospicjum dla dzieci Łupkowa.

            Specjalnie pojemniki na nakrętki znajdują się na pierwszym piętrze, tuż przy sekretariacie, oraz przy wejściu do klas I-III na pierwszym piętrze.

            Zachęcamy wszystkich do przynoszenia każdej ilości nakrętek. Mamy nadzieję, że zbiórka przyniesie mnóstwo uśmiechu i radości podopiecznym Hospicjum.

            Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo pod poniższym linkiem: 
            https://lupkowa.org/zakretaki/

          • BAL INTEGRACYJNY

          • Dnia 18 listopada 2022 roku w auli szkolnej odbył się Bal Integracyjny dla klas pierwszych, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski przy współpracy świetlicy szkolnej.

            Przedstawiciele SU porwali uczniów klas pierwszych do wspólnych tańców w rytm popularnych przebojów tanecznych.

            Podczas trwania balu odbyły się również liczne konkursy i zabawy z niespodziankami. Wspólne konkursy i tańce zintegrowały wszystkich uczestników balu. Uczniowie klas pierwszych byli zachwyceni panującą atmosferą.

            Na koniec każdy uczeń otrzymał słodki upominek.

            Zapraszamy do galerii.

          • Międzynarodowy Dzień Tolerancji (16 listopada)

          • Od 14 do 18 listopada 2022 roku cała społeczność uczniowska obchodziła Szkolny Tydzień Tolerancji. Inicjatorem obchodów, zorganizowanych z okazji Światowego Dnia Tolerancji, był Samorząd Uczniowski.

            Jak co roku wszyscy mamy okazję przypomnieć sobie, co to jest tolerancja oraz to, jakie wartości są ważne w naszym codziennym funkcjonowaniu.

            Celem podjętych działań podczas TYGODNIA TOLERANCJI, było przede wszystkim uwrażliwienie na wszelkiego rodzaju przejawy nietolerancji i dyskryminacji.

            Każdy dzień tygodnia przebiegał pod innym hasłem i kolorem:

            Poniedziałek - DZIEŃ AKCEPTACJI – kolorowe

            Wtorek - DZIEŃ TOLERANCJI – kolor niebieski

            Środa - DZIEŃ PRZYJAŹNI – kolor czerwony

            Czwartek - DZIEŃ ZROZUMIENIA – kolor zielony

            Piątek - DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI – kolor biały

            15 listopada zostały rozstrzygnięty konkurs plastyczny  ,,Tolerancja ”

            Wyniki konkursu:

            I miejsce – Adam Zwoliński 1c / Maja Feliga 1b

            II miejsce – Tymoteusz Feliga 6c

            III miejsce – Maksymilian Feliga 1b

            Wyróżnienie: Julia Tałasiewicz 1c / Apolonia Krysztofiak 1c / Wiktoria Tomczyk 3b / Nina Woźniak 4b / Gabriela Balcerak

            Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie się w Tydzień Tolerancji. Jeśli będziemy pamiętać o takich wartościach jak przyjaźń, miłość, szacunek, zrozumienie i akceptacja to tolerancja będzie niezmienna i ponadczasowa.

            PAMIĘTAJCIE:

            „Wszyscy jesteśmy tacy sami, choć każdy z nas jest inny”

          • Gminny Konkurs Recytatorski „Jesienne wierszowanie”

          • W czwartek 17 listopada w Gałkowie Dużym ośmioosobowa reprezentacja uczniów klas I-III naszej szkoły wzięła udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Jesienne wierszowanie”. W kategorii klas pierwszych Hanna Janeczek z klasy I c zajęła III miejsce, w kategorii klas drugich Lena Krzemińska z klasy IIa zajęła III miejsce i w kategorii klas trzecich Iwo Truszczyński z klasy IIIa zajął I miejsce. Gratulujemy!

          • MOJA MIEJSCOWOŚĆ JESIENIĄ

          • Jesień jest najwspanialszą i najbogatszą w różnorodne barwy porą roku. Spadające liście upiększają świat, który płonie barwami jesieni. Jest to piękna pora roku.

            Wlistopadzie został rozstrzygnięty konkurs fotograficzno–plastyczny ,,Moja Miejscowość Jesienią”, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.

            Na konkurs wpłynęło wiele ciekawych prac, przedstawiających piękno i urok naszej miejscowości i jej okolic jesienią.

            Wyniki Konkursu

            Kategoria klas I – III

            I miejsce – Adam Zwoliński 2c / Apolonia Krysztofiak 1c

            II miejsce - Mateusz Owczarek 3c

            III miejsce – Julia Tałasiewicz 1c

            Wyróżnienie – Maja Ziętara 2a / Paulina Pawlak 2b

            Kategoria Klas IV – VIII

            I miejsce – Juliusz Zwoliński 4b

            II miejsce – Tobiasz Łukasik 5b

            III miejsce – Iga Wieczorek 6a

            Każdy uczestnik został nagrodzony dyplomem oraz słodkim upominkiem.

            Gratulujemy!!!

          • SZKOLNY KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

          • 11 listopada obchodziliśmy 104 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W naszej szkole uczciliśmy to święto poprzez Konkurs Piosenki Patriotycznej .Poszczególne klasy pod opieką wychowawców przygotowały się do udziału w konkursie. Jury w składzie: Pani dyrektor Małgorzata Hejchman, Pan dyrektor Jerzy Pecyna i pan Bogusław Bukowski oceniło muzykalność, warunki głosowe wykonawców, stroje i elementy patriotyczne, zaangażowanie całej klasy oraz ogólny wyraz artystyczny. Klasy zaprezentowały następujące utwory:

            Klasa IV a- „Hymn szkoły”

            Klasa IV b- „Polonez warszawski”

            Klasa V a- „Warszawskie dzieci”

            Klasa V b- „Mamo tyś płakała”

            Klasa V c- „Dziś idę walczyć mamo”

            Klasa VI a- „Mury”

            Klasa VI b- „Rozkwitały pąki białych róż”

            Klasa VII a- „Warszawa”

            Klasa VII b- „Rota”

            Klasa VIII a- „Żeby Polska była Polską”

            Klasa VIII b- „Kocham wolność”

            Klasa VIII c- „Przytulmy Polskę do serca”

            Jury po długich obradach przyznało następujące miejsca.

            I kategoria ( klasy IV-VI)

            I miejsce klasa IVB i VIa

            II miejsce klasa  VIc

            III miejsce – klasa V a i V c

            II kategoria ( klasy VII – VIII)

            I miejsce – klasa VIIa

            II miejsce – klasa VIIIa

            III miejsce- klasa VIIIc

            Gratulacje!

            Wszystkim wychowawcom i uczniom dziękuję za przygotowanie i udział uczniów w konkursie.

             

          • Warsztaty patriotyczne uczniów klasy IV b

          • 11 listopada 2022 roku świętowaliśmy 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji, 16 listopada 2022r. uczniowie klasy IV b uczestniczyli w warsztatach o tematyce historyczno-patriotycznej w Miejskim Ośrodku Kultury w Koluszkach.

            Pan Mateusz Jaśkiewicz opowiedział o symbolach narodowych naszego kraju, regionalnych strojach, miejscach znajdujących się w Koluszkach, nawiązując tym samym do realizacji przez klasę Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Jedzie pociąg po okolicy”.

            W drugiej części warsztatów każda grupa wykonała pracę plastyczną. Następnie czwartoklasiści udali się pod pomnik Orła Białego. Pięknie dziękujemy za niecodzienną lekcję historii.

          • Radość  dla Seniorów

          • Uczniowie z klasy IIc, z uśmiechem na twarzy i wielkim zaangażowaniem wykonują różnorodne prace artystyczne podczas zajęć plastycznych w świetlicy socjoterapeutycznej. Lubią również sprawiać radość innym. Kolejny raz wykonali laurki z okazji Dnia Seniora i podarowali je podopiecznym z jednego z Domów Opieki Społecznej. Otrzymane podziękowania  i zachwyty od wdzięcznych i wzruszonych Seniorów utwierdziły ich w przekonaniu, że ,,tak niewiele - znaczy wiele” i jednocześnie  zachęciły do dalszego kreatywnego  tworzenia.

          • Figloraj w Jedynce

          • W dniu 14 listopada br. w Szkole Podstawowej nr 1 w Koluszkach odbyło się uroczyste oddanie do użytku szkolnej sali zabaw ruchowych – figloraju.

            W otwarciu uczestniczyli zaproszeni goście: Burmistrz Koluszek – p. Waldemar Chałat, Z-ca Burmistrza Koluszek – p. Krystyna Lewandowska, Skarbnik Gminy Koluszki – p. Bogusława Kubicz, Dyrektor Wydziału Inwestycji i Rozwoju Gminy Koluszki – p. Mateusz Karwowski, Wizytator Kuratorium Oświaty w Łodzi – p. Ewa Sobór, Dyrektor Przedszkola nr 3 w Koluszkach – p. Agnieszka Bankowska, Przewodnicząca Rady Rodziców – p. Anna Michniewska, Zastępca Przewodniczącej Rady Rodziców – p. Agnieszka Tomczyk, nauczyciele i najmłodsi uczniowie Jedynki.

            Jedynka to szkoła, która chce nie tylko dobrze uczyć, ale też dbać o kondycję fizyczną i psychiczną swoich uczniów. Stwarzać nowoczesną przestrzeń edukacyjną, ale dbać też o miejsca do relaksu i aktywnego wypoczynku uczniów. Z tego właśnie pragnienia w 2019 roku zrodził się pomysł szkolnego figloraju.

            Jego inicjatorem był p. Dariusz Borkowski – radny Rady Miejskiej oraz nauczyciel wych-fiz. w SP nr 1. Wraz z dyrektorem szkoły – p. Jerzym Pecyną opracowali koncepcję i projekt „Aktywnej strefy rozrywki i rekreacji w Szkole Podstawowej nr 1 w Koluszkach”.

            Projekt spodobał się wielu mieszkańcom naszego miasta, przyjaciołom i sympatykom szkoły, rodzicom uczniów, a także rodzicom z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 3, którzy również na niego głosowali. I udało się! 1600 zebranych głosów pozwoliło zwyciężyć w rywalizacji i otrzymać dofinansowanie z budżetu obywatelskiego gminy w wysokości 100 000 zł. Okres pandemii wstrzymał realizację projektu i dopiero w bieżącym roku przystąpiono do jego finalizacji. Dużą pomoc okazały władze gminy, które dofinansowały inwestycję dodatkową kwotą 15 000 zł.

            Otwarcie figloraju było przyjęte z ogromnym entuzjazmem przez uczniów Jedynki. Mamy nadzieję, że jego aranżacja i wyposażenie będą dobrze służyły uczniom i zachęcały do aktywnego wypoczynku, że pomogą im się odstresować i zintegrować we wspólnej zabawie.

            Dyrekcja szkoły dziękuje władzom samorządowym za wsparcie finansowe i organizacyjne podczas realizacji projektu . Dziękuje również rodzicom, uczniom, nauczycielom i wszystkim, którzy wsparli projekt swoimi głosami.

          • „Jesienne wierszowanie” w klasach drugich

          • Jesień to czas kolorowych liści, zbioru warzyw i owoców, odlotu ptaków, babiego lata, ale też deszczu, chłodu i coraz krótszych dni. Pięknie opisują ją polscy poeci i poetki. Przekonali nas o tym drugoklasiści, którzy 8 listopada wzięli udział w międzyklasowym konkursie recytatorskim pod hasłem „Jesienne wierszowanie”. Swoje zdolności recytatorskie zaprezentowało jedenaścioro uczniów z klas: II a, II b i II c. Jury w składzie: p. Paulina Majek – nauczyciel języka polskiego oraz p. Bogusław Bukowski – kierownik świetlicy szkolnej, oceniając prezentacje uczestników, brało pod uwagę  interpretację prezentowanego utworu, stopień opanowania tekstu oraz  ogólny wyraz artystyczny.

            Wszystkie występy zostały nagrodzone gromkimi brawami, ale ostatecznie wybrano troje zwycięzców. Zostali nimi:

            • Lena Krzemińska  z klasy II a – I miejsce
            • Lena Olejniczak z klasy II b – II miejsce
            • Oliwier Kacperski z klasy II a – III miejsce. 

            Będą oni reprezentować naszą szkołę w gminnym konkursie recytatorskim, który odbędzie się 17 listopada w Szkole w Gałkowie Dużym. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Liga Sprawiedliwości

          • Jedenastki z Jedynki w fazie play off Ligi Sprawiedliwości Dzisiaj pojawiły się punkty za piąte i szóste zadanie w ramach Ligi Sprawiedliwości. Wyniki znowu okazały się bardzo korzystne dla uczennic z klasy 8a. Zadanie 5. dotyczyło zasad zawierania umowy przedwstępnej i zobowiązań wynikających z tego faktu. Jedenastki przedstawiły to zagadnienie w formie scenek i otrzymały za swój filmik maksymalną ilość punktów. Zadanie 6. związane było z eksperymentem procesowym. Tu należało zaprezentować je w formie literackiej i dziewczyny napisały opowiadanie zawierające zagadkę kryminalną. Komisja przyznała im za to zadanie 9,5 punktu. W sumie po sześciu zadaniach Jedynka z wynikiem 58 punktów na 60 możliwych do zdobycia uplasowała się na piątym miejscu, tracąc do swoich rywali z czwartego, trzeciego i drugiego miejsca tylko setne punktów. Najważniejsze, że awansowały w ten sposób do fazy play off, w której dalej rywalizować będzie ze sobą 16 najlepszych drużyn. A oto ich filmik i opowiadanie:

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Koluszkach
      • 44 7145837
      • ul. Zagajnikowa 12 95-040 Koluszki Poland
      • marokam@interia.pl, jurekpec@gmail.com
      • https://www.facebook.com/sp1koluszki/
      • Andrzej Włodarczyk Kontakt: naslo14@op.pl lub iod@koluszki.pl.
    • Logowanie