W lutym w naszej szkole odbył się konkurs języka angielskiego na najpiękniejszą walentynkę. Wszystkie kartki walentynkowe biorące w nim udział były wypisane w języku angielskim. Nauczyciele angliści po przeczytaniu treści wszystkich walentynek i porównaniu ich części graficznej wybrali najpiękniejsze. Pierwsze miejsce zdobyła uczennica klasy V b - Natalia Hermaniuk. Miejsce drugie zajęła uczennica klasy Va - Wiktoria Dziąg, a trzecie Wiktor Mroziński z klasy V b. Laureatom serdecznie GRATULUJEMY!
Program „SZKOŁA DLA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW”
UWAGA RODZICE!
RUSZAJĄ ZAPISY DLA RODZICÓW NA ZAJĘCIA W RAMACH PROGRAMU
„SZKOŁA DLA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW’PROGRAM „SZKOŁA DLA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW” - to ogólnopolski program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi lub wychowankami. Założenia programu prezentowała rodzicom Pani Grażyna Kujawiak /24 stycznia podczas spotkania z rodzicami w auli szkolnej SP nr 1/
Program jest realizowany bezpłatnie (ze środków Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ).
Zajęcia będą się odbywały w Koluszkach w Ośrodku Psychoedukacji i Psychoterapii w Koluszkach /ul. Staszica 34/.Zgłoszenia do udziału w programie:
1. Grażyna Kujawiak: gkujawiak@gmail.com; lub tel. 606 332 9972. Ośrodek Psychoedukacji i Psychoterapii w Koluszkach Tel. 608676770
3. Do pedagogów szkolnych/ wychowawców bezpośrednio w szkołach i przedszkolach
"Z matematyką na Ty"
Dnia 24 lutego 2012 roku odbył się konkurs matematyczny pod hasłem " Z matematyką na Ty". Celem konkursu przeznaczonego dla uczniów klas III jest kształcenie umiejętności rozwiązywania problemów matematycznych, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień, a także stworzenie dzieciom możliwości zaprezentowania swoich umiejętności i wiedzy. Konkurs przeprowadzono w formie testu. Po przeliczeniu punktów okazało się, że najlepiej z rozwiązywaniem zadań poradził sobie Piotr Kabat z kl. III a. II miejsce zajął uczeń kl. III b - Bartosz Chejchman, a III miejsce przypadło Malwinie Lesiak. Najlepszym matematykom wśród trzecioklasistów gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.
Ogólnopolskie konkursy polonistyczne
Tradycją Szkoły Podstawowej nr 1 stał się udział w ogólnopolskich konkursach polonistycznych: „Z poprawną polszczyzną na co dzień” i „ Z poprawną ortografią na co dzień”. Już od września dzieci pod kierunkiem nauczycielek języka polskiego i nauczania wczesnoszkolnego rozwiązują testy, wykonują ćwiczenia i powtarzają materiał na potrzeby konkursów. Pierwszy etap odbył się w październiku i wzięło w nim udział (łącznie) 111 uczniów. Ich zadaniem było rozwiązanie testu. Do drugiego etapu przeszli Ci, którzy zdobyli 75 % poprawnych odpowiedzi. Było ich 81. Od tej pory przygotowania przybrały na intensywności. Przed uczestnikami była korekta tekstu, w którym roiło się od błędów. Trzeba było wykazać się ogromną znajomością zasad gramatycznych i ortograficznych. Poprzeczka postawiona była wysoko, żeby przejść do finału, trzeba było mieć 95 % poprawnych odpowiedzi.
Najlepiej z tym zadaniem poradzili sobie: Aleksandra Drabik (IV c), Magdalena Ćmiel (III b), Konrad Zylbersztajn (IV A) i Michał Drabik (VI b). To oni będą reprezentować naszą szkołę 27 marca 2012 roku w finale, który odbędzie się
w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.Gratulujemy i trzymamy kciuki J
"Jedynka" zwycięzcą V edycji Ligi Mistrzów BRD 2012
Przeciszów /powiat oświęcimski/ gościł drużyny BRD biorące udział w V edycji Ligi Mistrzów. 9 zespołów szkół podstawowych i 9 zespołów gimnazjalnych walczyło w ostatnim /z czterech/ turnieju. Nasza drużyna w składzie : Michal Drabik, Mateusz Popek oraz Kacper Smyczek pod opieką Marka Kamińskiego zwyciężyła w tych zawodach, pieczętując jednocześnie triumf w generalnej klasyfikacji ligi. W czterech turniejach zwyciężylismy trzy razy, raz plasując się na drugim miejscu.
Poza sukcesami drużyny świętowaliśmy również osiagnięcia indywidualne. W czwartym turnieju Mateusz zajął II miejsce, Kacper był trzeci, a Michal zwyciężył w konkurencji "przeszkoda dnia"
W klasyfikacji generalnej Ligi indywidualnym zwycięzcą został Michał Drabik, Mateusz Popek zająl II, a Kacper Smyczek V miejsce.
Michał zwyciężył w rywalizacji zawodników najlepiej piszących testy, a Mateusz zdobył tytuł Mistrza Toru Przeszkód.
Oprócz w/w zawodników w lidze startowali uczniowie klasy piątej: Wiktor Mroziński i Hubert Woźniak.To pierwszy nasz tryumf w lidze, w której starujemy od czterech lat. Wielkie słowa uznania dla naszych uczniów którzy udowodnili po raz kolejny, że należą do ścisłej krajowej czołówki konkursu BRD.
KONKURS PIOSENKI dla uczniów klas I-III
W dniu 21.02.2012 roku w naszej szkole odbył się konkurs piosenki pt” Dzieci znają i śpiewają zimowe piosenki’. Uczniowie klas młodszych prezentowali utwory o tematyce zimowej. Wykonawcy zaprezentowali różnorodny repertuar, zadbali o ciekawe aranżacje piosenek oraz stroje. Jury w składzie: pani Beata Starosta, pan Bogusław Bukowski oraz Klaudia Zaborska mieli trudny wybór. Po długich naradach postanowili przyznać następujące nagrody:
I miejsce –klasa Ib za piosenkę „Zimowa wyliczanka”
II miejsce –Oliwia Balcerak i Julia Banaszkiewicz z klasy IIa,
klasa Ia za piosenkę „Dzwonki sań”,
oraz Wiktoria Kaczmarek z klasy Ic
III miejsce-klasa Id za piosenkę „Zima, zima”
Wyróżnienie- Weronika Grzegorczyk z klasy Ic.
Konkurs został zorganizowany przez uczestników Klubu Miłośnika Muzyki, który działa w naszej szkole.
Spotkanie z policją
W piątek , 17 lutego 2012 r. w szkole odbyło się spotkanie uczniów klas V-tych z pracownikami policji. Zajęcia dla uczniów prowadziły panie: sierżant Anna Cieślik, rzecznik Komendanta Powiatowego Policji w Koluszkach oraz sierżant Anna Szymczak z Zespołu ds. nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się wiele o specyfice pracy policjanta, sposobach i formach działania oraz uprawnieniach, jaki mi dysponuje policjant, który reaguje w sytuacji przestępstwa czy wykroczenia. Panie przedstawiły również wykładnię przepisów prawa karnego, dotyczących osób nieletnich i mających zastosowanie w takiej sytuacji jak bójka, kradzież czy stosowanie przemocy. Wiele uwagi zwrócono na zachowanie wtedy, gdy ktoś jest świadkiem niebezpiecznego zdarzenia. Płożono nacisk na konieczność reagowania w sytuacji, gdy komuś dzieje się krzywda lub grozi mu niebezpieczeństwo. Poruszono też temat substancji uzależniających i groźnych następstw ich zażywania.
Uczniowie z zainteresowaniem słuchali prelekcji, zadawali wiele pytań, mówili też o swoich spostrzeżeniach , związanych z poruszanym tematem. Wielu uczniów wyraziło chęć uczestniczenia w Konkursie Wiedzy i Umiejętności „Omnibus” w ramach Miejsko-Gminnego Projektu „ŻYJ BEZPIECZNIE W NASZEJ GMINIE” . Eliminacje szkolne odbędą się w marcu, a etap miejsko-gminny w kwietniu podczas podsumowania projektu.
Mistrzostwa Gminy w piłce ręcznej
Hala OSiR w dniach 16 i 20 lutego 2012 była miejscem rozgrywania turnieju w mini piłce ręcznej szkół podstawowych. W dniu 16.02.2012 rywalizowały drużyny dziewcząt, a 20.02 drużyny chłopców. W obu turniejach musieliśmy uznać wyższość reprezentacji innych szkół.
W kategorii dziewcząt wywalczyliśmy III miejsce, chłopcy musieli zadowolić się czwartą lokatą.
Drużyny prowadzili: Beata Starosta /dziewczęta/ i Marek Kamiński /chlopcy/
Europejski dzień numeru alarmowego 112 - Kuba wśród nagrodzonych
Jakub Koprowski, uczeń klasy VIb naszej szkoły znalazł się wśród wyróżnionych za wzorową postawę uczniów szkół podstawowych całej Polski. Został zaproszony przez Ministra Spraw Wewnętrznych na uroczyste obchody Dnia Numeru Alarmowego 112, które odbyły się 11 lutego w Poznaniu.
Kuba wzorowo zachował się w dniu 06 grudnia 2011 roku, gdy będąc świadkiem wypadku, szybko i profesjonalnie powiadomił słuzby ratownicze. Pomogło to w szybkim i sprawnym przeprowadzeniu akcji ratowniczej. Zgłoszony do listy wyróżnionych przez Komendę Powiatową Straży Pożarnej w Koluszkach, był gościem obchodów Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112. Z rąk Wojewody Wielkopolskiego Piotra Florka otrzymał dyplom i nagrody rzeczowe.
Kolejnym wyróżnieniem była wizyta w naszej szkole komendanta PSP w Koluszkach mł. bryg. mgr inż. Marka Dudy oraz mł. technika Mateusza Kotyni, którzy w obecności Dyrekcji i całej społeczności uczniowskiej pogratulowali Kubie właściwej postawy i wręczyli maskotkę "Strażaka" i dyplom uznania.
III turniej V edycji Ligi Mistrzów BRD
Kolejny, trzeci turniej Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów BRD odbył się w Zespole Szkół w Czarnej /woj.podkarpackie/. Dotarliśmy tam wieczorem w środę. Na początku rekreacja na basenie, następnie rozgrywki piłki nożnej i tenisa stołowego, a dzień zakończyliśmy treningiem na torze przeszkód. Czwartek to już oficjalny turniej. Szybkie, ale smaczne śniadanie, otwarcie turnieju i pierwsza konkurencja - testy. Następnie drużyny szkół podstawowych jeździły na torze przeszkód, a gimnazja uczestniczyły w konkurencji pomocy przedmedycznej. Potem nastąpiła zamiana i my /konkretnie Michał Drabik / musieliśmy wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu pomocy medycznej. Drużyna w składzie: Michał Drabik, Mateusz Popek, Kacper Smyczek i Hubert Woźniak pod opieką Marka Kamińskiego spisała sie rewelacyjnie. Zwciężyliśmy w klasyfikacji drużynowej, Michał został najlepszym zawodnikiem turnieju, Mateusz był na drugim miejscu, Kacper zajął drugie miejsce w konkurencji "przeszkoda dnia", a Hubert jako jeden z nielicznych uzyskał z testu maksymalną liczbę punktów. Po trzech turniejach prowadzimy w klasyfikacji drużynowej, a Michał jest liderem w klasyfikacji indywidualnej. Wyniki te napawają optymizmem przed decydującym turniejem, który odbędzie się w dniu 23.02.2012 w Przeciszowie/ woj. małopolskie/.
II turniej V edycji Ligi Mistrzów BRD
01.02.2012 odbył się drugi turniej w ramach Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów BRD 2012. Tym razem jako Zespół Szkół nr 1 w Koluszkach byliśmy współorganizatorem imprezy. Na starcie pojawiły sie czołowe drużyny szkół podstawowych i gimnazjów z całęj Polski /debiut w lidze drużyny z Nidzicy woj. warmińsko-mazurskie/. Program zawodów zawierał test z przepisów ruchu drogowego, jazdę po torze przeszkód oraz umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Drużyna SP 1 wyszła z tej rywalizacji zwycięsko. Zajęliśmy drużynowo I miejsce, a w klasyfikacji indywidualnej zdobyliśmy odpowiednio: Michał Drabik I miejsce, Kacper Smyczek II miejsce, Mateusz Popek IV miejsce. W konkurencji "przeszkody dnia" Mateusz zajął II, a Kacper III miejsce. Oprócz nich w drużynie dzielnie walczyli Wiktor Mroziński i Hubert Woźniak /debiut w lidze!! /. Po dwóch turniejach / przed nami jeszcze dwa/, zajmujemy w klasyfikacji generalnej ligi I miejsce wspólnie z drużyną SP Czarna, Michał umocnił się na pozycji lidera w klasyfikacji indywidualnej. Gratulacje. Opiekunem drużyny jest Marek Kamiński foto
Czy wiesz, gdzie bywa Twoje dziecko?
Co drugi Polak nie kontroluje tego co robi jego dziecko w internecie!!
Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony we wtorek, 8 lutego jest okazją by przypomnieć nam o niebezpieczeństwie czyhającym w sieci. Pamiętaj, zagrożone może być Twoje dziecko.
Zobacz:
http://www.sunrisedzieciom.pl/poradnik_bezpieczenstwo_dzieci_w_sieci.pdf
http://www.naszedzieciwsieci.org/
http://sp1koluszki.edupage.org/files/niebezpieczny_internet.pdf
Zabawa choinkowa
Tradycyjnie już zblizające się ferie zimowe zapowiada zabawa choinkowa. Oceny zostały wystawione, pierwsze półrocze roku szkolnego 2011/2012 za nami. Czas na dwa tygodnie udanego odpoczynku, czego życzymy naszym uczniom.
Dlatego też wszyscy z radością uczestniczyli w zabawie choinkowej. Poprzedził ją wspaniały występ zespołu tanecznego Domu Kultury w Koluszkach
Konkurs na "Hymn Kibica"
Szkolny konkurs na "Hymn Kibica" został ogłoszony w ramach Programu „Szkoła bez przemocy”. Naczelne hasło programu brzmi „Kibicuję Fair Play”, a celem szkoły w Programie jest propagowanie i utrwalanie zasad bezpiecznego kibicowania oraz zasad Fair Play w rywalizacji sportowej i w życiu codziennym.
Przedmiotem konkursu był pomysł na „Hymn Kibica”, czyli opracowanie refrenu oraz 3 do 4 zwrotek tekstu (po 4-6 wersów każda). Treść hymnu powinna nawiązywać do hasła oraz idei przewodniej Programu - „Kibicuję Fair Play”. Spośród zgłoszonych hymnów Komisja Konkursowa wybrała cztery najlepsze:
I miejsce – Julia Kurpios z kl. VI b
II miejsce – Mateusz Grzybczyński z kl. V a
III miejsce – Dawid Wierzbowski i Konrad Zylbersztajn z kl. IV a
Wszystkie zgłoszone hymny stały się kanwą jednego wspólnego hymnu, stworzonego przez wszystkich uczestników konkursu. Został on zgłoszony do Konkursu Ogólnopolskiego, w którym nagrodą jest wyjazd dla całej grupy uczestników konkursu na mecz inauguracyjny na Stadionie Narodowym. Z niecierpliwością czekamy więc na rozstrzygnięcie konkursu.
Portret Babci lub Dziadka
W świetlicy szklonej SP nr 1 w Koluszkach w dniu 23 .01. 2012 odbył się konkurs pt. „Portret Babci lub Dziadka” dla klas I-III. Przede wszystkim bardzo dziękujemy za udział w konkursie . W świetlicy zrobiliśmy wystawę waszych prac. Wszystkie okazały się bardzo ładne. Komisja w składzie : wicedyrektor Anna Wieczorkiewicz, wychowawca świetlicy Joanna Kubicka, kierownik świetlicy Bogusław Bukowski miała trudny wybór. Prace były bardzo ciekawe i wykonane różną techniką. Jednak po burzliwych naradach wybrano laureatów konkursu. Jury brało pod uwagę pomysł, jakość wykonania, ogólne wrażenie. Zwycięzcami konkursu zostali :
I miejsce- Adrian Borkowski IIA
II miejsce –Karolina Feja IIA ,Martyna Jeżyna IIIB
III miejsce- Julia Tomczak IIA, Hubert Kobus Id, Natalia Kobus IIIC
Wyróżnienia :
Wioletta Orłowska IIA,
Malwina Maciejewska IA,
Julia Banaszkiewicz IIA,
Olga Fibich IIIB
Anna Wyka IIIB
Ola Janik IIA
Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy zwycięzcom! foto
Dzień Babci i Dzień Dziadka
21 i 22 stycznia to dwie bardzo ważne daty w kalendarzu. To przecież Dzień Babci i Dzień Dziadka – święto tych, których tak bardzo kochamy.
Za miłość, cierpliwość i codzienną pomoc podziękowali babciom i dziadkom uczniowie klas młodszych Zespołu Szkół nr 1 w Koluszkach. 24 stycznia zaprosili oni swoich najbliższych do szkoły. Wierszem i piosenką przekonali drogich widzów, że pamiętają o nich i bardzo ich kochają. Dziadkowie, obserwując małych artystów, nie kryli wzruszenia. Występ uczniów klasy III a zakończył się wręczeniem miłym gościom laurek własnoręcznie wykonanych przez dzieci oraz zaproszeniem babć i dziadków na słodki poczęstunek. Podczas poczęstunku dziadkowie obejrzeli prezentację multimedialną, na której znalazły się ich wspólne z wnukami zdjęcia.
Asy z III klasy
Dnia 20.01.2012 r. uczniowie klas III przystąpili do konkursu „Asy z III klasy”. Każdą klasę reprezentował 3-osobowy zespół. Uczniowie wykazali się wysokim poziomem wiedzy polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Przez 60 min. zmagali się z różnymi zadaniami – rozwiązywali eliminatki literowe, plątaninki obrazkowe, rebusy, łamigłówki matematyczne, krzyżówki. Imponowali znajomością gramatyki, ortografii, języka ojczystego, mapy Polski i polskich roślin. Rywalizacja między klasami była bardzo zacięta i wyrównana.
W ostatecznej klasyfikacji okazało się, że I miejsce zajął zespół klasy III b w składzie: Magda Ćmiel, Bartek Chejchman, Szymon Dziuda. II miejsce zajęli uczniowie klasy III a – Dagmara Starosta, Olga Rosik, Wiktor Stępniewski. Zespół reprezentujący kl. III c – Julia Folant, Krzysztof Drożdżyk, Gabrysia Grzybczyńska zajął III miejsce.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wysokiego poziomu wiedzy i zachęcamy do udziału w następnych konkursach.
V edycja Ligi Mistrzów BRD
19.01.2012 w gościnnym Kędzierzynie-Koźlu odbył sie pierwszy turniej V EDYCJI LIGI MISTRZÓW BRD 2012. Jak zawsze stratowały najlepsze zespoły w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów. My też tam byliśmy. Michał Drabik, Mateusz Popek, Wiktor Mroziński pod opieką Marka Kamińskiego rozpoczęli tę edycję od mocnego uderzenia.
II miejsce w klasyfikacji drużynowej /1 punkt za SP Czarna - gratulacje dla przyjaciół z woj podkarpackiego/
Michał Drabik 3 m-ce indywidualnie, zwycięstwo w konkurencji "przeszkoda dnia". Dzięki punktom dodatkowym jest liderem klasyfikacji indywidualnej Ligi
Mateusz Popek V m-ce indywidualnie
Wiktor Mroziński VIII m-ce - debiut w BRD !!!!!
Te wyniki napawają optymizmem przed kolejnymi turniejami. A te już wkrótce : 01.02. Koluszki / zapraszamy na halę OSiR/ ,
09.02. Czarna, 23.02 Przeciszew.
Wszystko przed nami. foto
Spotkanie dla rodziców
We wtorek, 24 stycznia 2012 r. w godz. 16.30- 17.20 w auli szkolnej Szkoły Podstawowej nr 1 odbędzie się spotkanie z Panią Grażyną Kujawiak, edukatorem, psychoterapeutą, współautorką i realizatorką programów edukacyjnych dla rodziców
Temat: Relacje rodzica z dzieckiem.
Prezentacja dotycząca programu „Szkoła dla Rodziców”
PROGRAM „SZKOŁA DLA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW”
(autor: Joanna Sakowska ORE Warszawa)
Ogólnopolski program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi lub wychowankami. Rekomendowany przez MEN. W latach ubiegłych realizowany w ramach rządowych programów: „Bezpieczna i Przyjazna Szkoła” oraz „Zero tolerancji dla przemocy”
Program ubiega się o wpisanie do EDDRY (Europejski Bank Programów Rekomendowanych). Otrzymał bardzo pozytywne wyniki w ewaluacji prowadzonej przez Uniwersytet Warszawski.
Jego głównym celem jest:- wspieranie rodziców i wychowawców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą,
- nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku,
- budowanie silnej więzi między rodzicami a dziećmi,
- refleksja nad własną postawą wychowawczą,
- nauka umiejętności lepszego porozumiewania się,
- wymiana doświadczeń
Tematyka spotkań
- Stawianie granic w wychowaniu dziecka i relacjach rodzinnych
- Konsekwencje w odpowiedzi na łamanie norm i zasad
- Rozpoznawanie uczuć dziecka, akceptowanie je
- Pomaganie dziecku w radzeniu sobie z trudnymi emocjami.
- Poznanie metod zachęcania dziecka do współpracy
- Stosowanie pozytywnych informacji zwrotnych, skutecznych pochwał
- Stosowanie konstruktywnych metod rozwiązywania problemów, konfliktów
- Pomaganie dziecku w wychodzeniu z negatywnej roli
Więcej informacji o programie znajduje się na stronie: http://www.ore.edu.pl
Realizator programu: Kujawiak Grażyna edukator, psychoterapeuta, współautor i realizator Grantu KO w Łodzi „Profilaktyka problemów dzieci i młodzieży, w tym tworzenie i realizacja programów profilaktyki środowiskowej”;„Pomoc psychologiczna jako jeden z elementów programu wychowawczego szkoły , Koordynator programu „Szkoła dla rodziców i wychowawców” w województwie łódzkim, nauczyciel konsultant WODN w Łodzi
Innowacja pedagogiczna - piłka siatkowa dla klas III
,, PRACA Z UCZNIEM ZDOLNYM”
ZAJĘCIA SPORTOWE DLA DZIEWCZĄT KLAS III SZKOŁY PODSTAWOWEJ Z ZAKRESU MINI PIŁKI SIATKOWEJ
Innowacja o charakterze organizacyjno – metodycznym dla dziewcząt z klas trzecich na rok szkolny 2011/2012
mgr BEATA STAROSTA nauczyciel wychowania fizycznegoInnowacja ,,Praca z uczniem zdolnym „ skierowana jest do grupy dziewcząt klas III. Są to zajęcia sportowe z zakresu piłki siatkowe, prowadzone przez panią Beatę Starostę – nauczyciela wychowania fizycznego. Odbywają się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w każdą środę w godzinach od 16.15 do 17. 00.
W sporcie proces nauczania to przekazywanie wiadomości i umiejętności w postaci nawyków ruchowych potrzebnych do opanowania danej dyscypliny sportu. Do uzyskania w nauczaniu pozytywnych wyników konieczny jest świadomy i aktywny współudział ćwiczącego.
Cel główny – Wspieranie wszechstronnego rozwoju ucznia poprzez nabycie dodatkowych umiejętności z zakresu mini piłki siatkowej oraz kształtowanie nawyku aktywnego wypoczynku. Popularyzacja piłki siatkowej wśród najmłodszych dzieci.
Cele operacyjne :- Ukształtowanie postawy świadomego uczestnictwa uczniów w różnych formach aktywności sportowo – rekreacyjnej dla zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego.
- Wszechstronny rozwój organizmu, korygowanie wad postawy oraz przekazywanie uczniom podstawowych wiadomości i umiejętności z zakresu mini piłki siatkowej.
- Rozwój sprawności kondycyjnej i koordynacyjnej.
- Wykształcenie umiejętności ruchowych przydatnych do gry w mini piłkę siatkową.
- Kształtowanie systemu wartości.
Uczeń powinien:
Znać i stosować różnorodne formy aktywności fizycznej i aktywnego wypoczynku
Rozwijać inwencję twórczą, odpowiedzialność i samodzielność
Znać podstawowe przepisy gry w mini piłkę siatkową
Poznać własne zdolności motoryczne i umieć dokonać samooceny
Umieć stosować zasadę fair play w czasie gier i zabaw
Rozwijać umiejętność współpracy w grupie
Stosować nabyte wiadomości i umiejętności w czasie ćwiczeń, gier i zabaw
Czerpać radość i zadowolenie z uczestnictwa w zajęciach
Rozbudzać zainteresowania sportowe i osiągać wyższe wyniki sprawności fizycznej
Wprowadzając innowację w klasach trzecich, chcę uaktywnić ucznia, wykształcić umiejętności z zakresu mini piłki siatkowej, oraz przygotować do startu w zawodach sportowych w klasach starszych, jak również zajęcia mają na celu ujawnienie uzdolnień i kształtowanie zainteresowań dzieci z zakresu siatkówki. W ramach innowacji przewidziane są konkursy plastyczne, wyjścia na halę sportową oraz szkolny mini turniej piłki siatkowej.
KONKURS PLASTYCZNY - w ramach innowacji pedagogicznej
W ramach innowacji pedagogicznej odbył się konkurs plastyczny o tematyce sportowej ,, Siatkówka – dyscyplina sportowa, która mnie interesuje”. Prace wykonane zostały dowolną techniką (oprócz komputerowej) na kartonie A 4. Prace przedstawiały grę w piłkę siatkową widzianą oczami dziecka.
W wyniku głosowania uczniów klas starszych (IV, V, VI), zwycięzcami zostały uczennice:
I miejsce – Dagmara Starosta klasa III a ( praca nr 7)
Aleksandra Ziętara klasa III b ( praca nr 1 )
II miejsce – Anna Łapka klasa III b ( praca nr 4 )
III miejsce – Gabriela Grzybczyńska klasa III c ( praca nr 3 )
Gratulacje składa organizator konkursu p. Beata Starosta.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Lipiec 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Wrzesień 2021
- Sierpień 2021
- Czerwiec 2021
- Maj 2021
- Kwiecień 2021
- Marzec 2021
- Luty 2021
- Styczeń 2021
- Wszystkie