Szkoła w szczególny sposób dba o uczniów z Ukrainy. Obecnie jest ich 24. Uczą się w klasach pierwszych, drugich, trzecich, szóstych i siódmej. Są obdarzani sympatią, zrozumieniem. Każdego dnia mogą liczyć na pomoc, wsparcie ze strony nauczycieli, koleżanek i kolegów.
Aby pokonać barierę językową dyrekcja szkoły zleciła naukę języka polskiego w ramach zajęć świetlicowych. Każdego dnia pani Jolanta Dąbrowska prowadzi zajęcia z poszczególnymi grupami wiekowymi. W każdy poniedziałek także Pani Katarzyna Jeziorska uczy dzieci młodsze. Uczniowie, którzy są z dala od najbliższych, tęsknią za nimi, chętnie opowiadają o Ukrainie, posługując się językiem polskim. Sprawia im to ogromną radość, a nauczycielom satysfakcję, że nauka języka polskiego daje efekty.
W marcu, kiedy pojawili się pierwsi uchodźcy, nasi uczniowie z dużym zaangażowaniem przystąpili do robienia gazetek tematycznych pt. ,,Bądźmy razem z Ukrainą”. Uczniowie i nauczyciele nosili żółto-niebieskie kotyliony na znak solidarności z nimi.
W czasie zajęć świetlicowych odbywają się zajęcia integrujące. W kwietniu dzieci zapoznały się z tradycją świąt wielkanocnych według obrządku prawosławnego, a dzieci ukraińskie z tradycjami wielkanocnymi celebrowanymi przez kościół rzymsko-katolicki.
W maju uczniowie zapoznali się z historią związaną z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja.
Zarówno dzieci ukraińskie jak i polskie szanują symbole narodowe: flagę, godło, hymn.
Była to wspaniała lekcja patriotyzmu. W obliczu wojny na Ukrainie, nasi uczniowie z większą ochotą zadbali, by na święta majowe ich rodzice wywiesili flagi.
Dnia 1 czerwca dzieci polskie i ukraińskie wspólnie świętowały Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wykonały ilustracje, uczestniczyły w klasowych i świetlicowych zabawach. Zapoznały się historią uchwalenia tego dnia.
Cała społeczność szkolna jest dumna, że pomaga dzieciom, które musiały opuścić swą ojczyznę, która jest w stanie okrutnej wojny.