Skończyła się ostatnia lekcja i nadeszły ferie. Długo na nie czekaliśmy w tym roku. Dlatego muszą być piękne, tym bardziej że pogoda sprzyja. Miniony tydzień był bardzo gorący w naszej szkole. Zawody, konkursy, zabawa choinkowa, tłusty czwartek, a na koniec Walentynki. Jest po czym wypoczywać:-).
Miłego,zdrowego i bezpiecznego wypoczynku.
Zobacz galerię
Ferie
Znamy życie i twórczość Fryderyka Chopina
- Rok Fryderyka Chopina to czas, aby przybliżyć młodzieży postać wielkiego Polaka. Konkurs prezentacji multimedialnych "Życie i twórczość Fryderyka Chopina" doskonale zainicjował te poczynania. Prezentacje wykonane w programie Power Point prezentowały wysoki poziom merytoryczny i warsztatowy. Pani Jolanta Rozmarynowska/muzyka/ i pan Marek Kamiński/informatyka/ wybrali najlepsze prace.
I miejsce zajęła prezentacja Wiktora Hejchmana
II m-ce praca Michała Rucińskiego
III m-ce dla prac Ani Olczyk i Piotrka Jeżyny.
Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy
Siatkarskie mistrzostwa
- SP1 w podwójnej siatkarskiej koronie mistrza Miasta i Gminy Koluszki.
03.02.2010 na hali sportowej odbył się turniej siatkówki dziewcząt szkół podstawowych o tytuł mistrza M-G Koluszki. Zwycięsko wyszły z niego nasze dziewczęta pod okiem pani Beaty Starosta.
10.02.2010 podobny turniej rozegrany został w kategorii chłopców. I tutaj tytuł wywalczyli uczniowie naszej szkoły. Opiekunem drużyny jest pan Marek Kamiński.
Wkrótce rywalizacja o tytuły mistrzowski w strefie i powiecie Łódź-Wschód
Dzień Bezpiecznego Internetu
- Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (Safer Internet Day), który odbywa się w ramach programu "Safer Internet". Ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online. W 2010 roku DBI obchodzimy 9 lutego.
W naszej szkole była to okazja, by zapoznać się z opinią dzieci, użytkowników Internetu nt. jego plusów i minusów. Możliwości ku temu dał konkurs plastyczny „Bezpieczny Internet”, w którym poprzez prace plastyczne uczniowie dawali wyraz swoim emocjom związanym z siecią Internet.
Prace konkursowe oceniała komisja w składzie:
Anna Wieczorkiewicz – z-ca dyrektora szkoły
Bogusław Bukowski – kierownik świetlicy szkolnej
Katarzyna Jeziorska – wychowawca kl.II
Marek Kamiński – nauczyciel informatyki
Wyniki konkursu:
klasy I-III
I miejsce Bartek Chejchman kl.Ib
II miejsce Wiktor Mroziński kl.IIIb
III miejsce Ola Jóźwik kl.IIc
Wyróżnienie:
Szymon Kobus-Puchała kl.Ib
Krystian Martirosyan kl.Ia
Klasy IV-VI
I miejsce Klaudia Zaborska kl.IVb
II miejsce Wiktoria Marczyk kl.Vb
III miejsce Wiktor Hejchman kl.Via
Prace możemy zobaczyć na tablicy świetlicy szkolnej, a autorzy najlepszych prac wyróżnieni zostali dyplomami i nagrodami książkowymi.
Konkurs czytelniczy
- 1 lutego 2010 r. odbył się pierwszy etap konkursu czytelniczego organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Koluszkach.
Naszą szkołę reprezentowało 16 uczestników, którzy musieli się zmierzyć z pytaniami dotyczącymi książki M. Musierowicz pt. "Język Trolii".
Najlepiej wypadli, zdobywając maksymalną liczbę punktów, Anna
Brzeska,Dominika Tomczak, Wiktor Hejchman i Kacper Szeleszczyk.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!
Przypominamy, że lekturą na luty jest "Książę Kaspian". Test odbędzie
się 5 marca 2009 r.
Dzień Babci i Dzień Dziadka
- 21 i 22 stycznia to dwie bardzo ważne daty w kalendarzu. Nie są one co prawda oznaczone tak, jak inne święta, ale wszyscy o nich pamiętamy. To przecież Dzień Babci i Dzień Dziadka – święto tych, których tak bardzo kochamy.
Za miłość, cierpliwość i codzienną pomoc podziękowali babciom i dziadkom uczniowie klas młodszych Zespołu Szkół nr 1 w Koluszkach. 21 stycznia zaprosili oni swoich najbliższych do szkoły. Wierszem, piosenką, tańcem i wesołymi inscenizacjami przekonali drogich widzów, że pamiętają o nich i bardzo ich kochają. Dziadkom bardzo podobały się występy kochanych wnuków, ich kolorowe stroje oraz świąteczne dekoracje. Babcie, obserwując małych artystów, nie kryły wzruszenia. Występ uczniów klasy II b zakończył się wręczeniem miłym gościom kwiatów własnoręcznie wykonanych przez dzieci oraz zaproszeniem babć i dziadków na słodki poczęstunek.
Zobacz galerię foto
Konkurs plastyczny „Portret Babci i Dziadka”
- Dnia 20.01.2010roku w świetlicy szkolnej szkoły podstawowej Zespołu Szkół nr 1 w Koluszkach odbył się konkurs dla uczniów klas I- III pt.: „Portret Babci i Dziadka”. Komisja w składzie Anna Wieczorkiewicz – wicedyrektor, Jolanta Rozmarynowska – nauczyciel muzyki, Bogusław Bukowski - kierownik świetlicy przyznała nagrody w trzech kategoriach:
Kategoria I : Portret Babci i Dziadka
Lista laureatów:
I miejsce – Małgorzata Rutkiewicz
II miejsce – Mateusz Loba
III miejsce – Natalia Janowska
Olga Fibich
Kategoria II : Portret Babci
Lista laureatów:
I miejsce – Julia Biniek
II miejsce – Konrad Czechowicz
Julia Jackowska
III miejsce – Patrycja Nowakowska
Klara Tosiak
Wyróżnienie – Maja Misio kl. II c
Kategoria III : Portret Dziadka
Lista laureatów:
I miejsce – Hubert Olczyk
II miejsce – Marcel Drożdżyk
Mikołaj Kotkowski
III miejsce – Mikołaj Kamiński
Norbert Marczyk
Wyróżnienie – Julia Zajączkowska kl. II c
Jak co roku, wybór nie był łatwy. Uczniowie wykonali wiele ciekawych prac różnymi technikami. Prace uczniów zostały zaprezentowane w świetlicy. Można je oglądać do końca stycznia.
Wszystkim uczestnikom konkursu składamy serdeczne podziękowania
Siatkarskie Mistrzostwa Szkoły
- W dniu dzisiejszym odbył się turniej "dwójek" siatkarskich chłopców. Zespoły walczyły o tytuł Mistrza Szkoły. Osiem drużyn rywalizowało w dwóch grupach , a następnie najlepsi spotkali się w finale. Zwyciężyli chłopcy z klasy VIa: Konrad Pawlak i Maciej Lewandowicz. Kolejne miejsca zajęli: II m-ce Marcin Petrykowski i Dawid Pawlak III m-ce Hubert Misio i Łukasz Jochman.
Szczególne gratulacje dla drużyny z klasy IVb Michała Drabika i Sebastiana Łapki za umiejetności i odwagę rywalizacji ze starszymi kolegami.
Turniej zorganizował i sędziował Marek Kamiński
konkurs czytelniczy
- Na początku stycznia przeprowadzony został trzeci etap konkursu czytelniczego. Lekturą na ten miesiąc była książka pt. "Lassie, wróć!"
Treść najlepiej poznał uczeń klasy VI a Damian Dziąg.
Gratulujemy!
Przypominamy, że książką na luty jest powieść Małgorzaty Musierowicz pt. „Język Trolli”.
Szkoła miejscem sukcesu dla każdego dziecka
- Szkoła miejscem sukcesu dla każdego dziecka
– to naczelne hasło i zasada naszej szkoły.
Kierując się tym przesłaniem wychowawcy i nauczyciele pragną, aby każde dziecko mogło w szkole odnieść sukces na miarę swoich możliwości. Obowiązkiem każdego nauczyciela jest odkryć uzdolnienia i zainteresowania swoich uczniów, a następnie stworzyć warunki do indywidualnego rozwoju dziecka. W szkole realizowane są liczne programy, projekty edukacyjne i dodatkowe zajęcia pozalekcyjne. Dążymy do tego, aby dzieci miały szansę zrealizowania się w nauce, sporcie lub działalności artystycznej. Odnajdujemy mocne strony naszych uczniów, a tym samym pomagamy im uwierzyć w siebie. Pragniemy, aby nasi uczniowie mieli ochotę do nauki, posiadali szerokie zainteresowania, rozwijali zdolności i widzieli pozytywne strony swojej pracy.
Wymiernym efektem pracy uczniów i nauczycieli jest udział w konkursach. W I semestrze odbyły się liczne konkursy szkolne, miejsko- gminne, powiatowe i ogólnopolskie. Największym dotychczasowym sukcesem w bieżącym roku szkolnym, jest udział Magdaleny Ćmiel uczennicy klasy I b i Macieja Zielińskiego z klasy III b w finale ogólnopolskiego konkursu „ Z poprawną ortografią na co dzień", który odbędzie się wkrótce w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Gratulujemy i życzymy powodzenia !
Znacznym osiągnięciem jest zwycięstwo Wiktora Hejchmana ( klasa VI a ) w powiatowym konkursie literackim. Sukcesu gratulujemy również Martynie Krakowiak uczennicy klasy VB i Natalii Hermaniuk z klasy IIIb, które zdobyły III miejsce ( w swojej kategorii wiekowej) w XIV Koluszkowskim Przeglądzie Piosenki.
Cieszy nas również zwycięstwo naszych uczniów w licznych zawodach sportowych.
Przeprowadziliśmy plebiscyt na ucznia, który w I semestrze najwięcej razy został laureatem konkursu. Zwycięzcami tego ,,rankingu” zostali Ola Drabik i Wiktor Hejchman. Uczniowie ci z powodzeniem wzięli udział w 5 konkursach.
Następne miejsca zajmują: Klaudia Zaborska ( 4 konkursy )
oraz Maciej Zieliński, Kacper Smyczek, Dominika Tomczak i Patrycja Matusiak ( 3 konkursy)
Wszystkim uczestnikom konkursów i zmagań sportowych życzymy dalszych sukcesów .
Dyrekcja i nauczyciele ,,Jedynki”
więcej na stronie "O szkole"-Nasze osiągnięcia
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
- Informacja na temat akcji WOŚP w Szkole Podstawowej nr 1 w Zespole Szkół nr 1 w Koluszkach
W piątek, 8 stycznia 2010 r. społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Zespole Szkół nr 1 w Koluszkach aktywnie włączyła się w ogólnopolską akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Od rana na auli szkolnej odbywał się Turniej Sportowy WOŚP. Uczniowie mogli wystartować w rozmaitych konkurencjach, takich jak: podciąganie na drążku, rzuty do celu, strzały
do bramki unihokeja, rzuty piłką do kosza czy wyścigi z piłką na czas. Koszt udziału w jednej konkurencji wynosił 1 zł i chętnych do sprawdzenia swoich możliwości nie brakowało. Uczniowie mieli świadomość, że każda wydana złotówka wspiera ważny cel, jakim jest pomoc dzieciom cierpiącym na choroby nowotworowe. Publiczność brawami i okrzykami nagradzała najlepsze wyniki w poszczególnych konkurencjach. W rzutach piłką ręczną do celu najlepszy wynik osiągnął Dawid Sobieszek z kl. IV b, piłeczkami do tarczy najcelniej rzucała Justyna Matuszczyk z kl. II b, a najwięcej tenisowych piłek w pudle umieściła Patrycja Nowakowska z kl. III a. Wyścig na czas wygrała Klaudia Zaborska z kl. IV b, do bramki unihokeja najcelniej strzelali: Karol Majchrzak z kl. II c, Piotr Łukowiak
z kl. II a oraz Maciej Lewandowicz i Konrad Pawlak z kl. VI a, a w podciąganiu na drążku najlepiej zaprezentował się Sebastian Kozik z kl. III b.
Długie kolejki chętnych ustawiały się w do losowania maskotek, które zostały ofiarowane przez uczniów. Za możliwość losowania trzeba było zapłacić 2 złote, ale radości było co niemiara. Zabawki znalazły nowych właścicieli, którzy zaopiekują się nimi i być może w przyszłym roku ponownie podarują je na rzecz WOŚP, sprawiając radość komu innemu. Na pierwszym piętrze można było skosztować pysznych ciast, upieczonych przez rodziców i uczniów. Uczennice klasy V a , które prowadziły sprzedaż, nie narzekały na brak klientów. Przysmaki bardzo szybko znikały z ustawionego na korytarzu szkolnym bufetu. Wieczorem odbyła się dyskoteka szkolna, na której bawili się uczniowie klas I –VI. Dochód z biletów również został przekazany na fundusz WOŚP.
W wyniku szkolnej akcji zebrano 861 złotych 50 groszy, które przekazano na rzecz fundacji Jerzego Owsiaka. Najbardziej cieszy jednak fakt, że uczniowie szkoły wykazują wrażliwość na ludzkie nieszczęście i chcą pomagać innym.
zobacz galerię foto
Stroik Świąteczny
- Tradycyjnie jak co roku w Zespole Szkół nr 1 w świetlicy szkolnej szkoły podstawowej w dniu 18.12.2009 odbył się konkurs na „Stroik świąteczny”, który był połączony z wystawą kartek Bożonarodzeniowych przygotowanych przez uczniów klas VI. W tegorocznym konkursie wzięli udział uczniowie klas I- VI. Stroiki uczniów były prezentowane w świetlicy szkolnej. Dzieci mogły oddawać swoje głosy na najładniej wykonaną ozdobę świąteczną.
I. miejsce przyznano Mateuszowi Szklarkowi i Arturowi Cieślakowi klasa VIa
II. miejsce przyznano Natalii Budlewskiej z klasy IV b
III. miejsce Natalia Boberek – IV b
Organizatorami konkursu była świetlica szkolna i samorząd uczniowski.
Moja Kartka Świąteczna
- W dniu dzisiejszym rozstrzygnięty został konkurs grafiki komputerowej "Moja Kartka Świąteczna".
I miejsce praca Anny Redzynia
II miejsce praca Kacpra Smyczka
III miejsce praca Justyny Pawlak
Wyróżnienia dla Kingi paprockiej i Klaudii Zaborskiej.
Laureaci wyróżnieni zostali dyplomami i nagrodami książkowymi
Najlepsze prace przesłane zostaną na Ogólnopolski Konkurs Kart Świątecznych
Zobacz galerię prac
Konkursy literackie i czytelnicze
- 16 grudnia 2009 roku grupa uczniów z naszej szkoły została zaproszona do Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie odbyło się uroczyste wręczenie nagród
w konkursie literackim i plastycznym
Powiatowy konkurs literacki pt. Biblioteka moich marzeń wygrał uczeń klasy VI a – Wiktor Hejchman.
Konkurs plastyczny skierowany był do uczniów klas I-III i polegał na wykonaniu ilustracji do baśni braci Grimm.
Nagrody otrzymali:
I miejsce – Pola Szymańska (I b)
Michał Bukowski (II b)
II miejsce – Kinga Kocińska (II a)
III miejsce – Aleksandra Drabik (II c)
Maja Misio (II c) i Julia Zajączkowska (II c) otrzymały wyróżnienie.
9 listopada 2009 roku odbył się konkurs Z poprawną ortografią na co dzień.
Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu oraz poprawa błędów ortograficznych w krótkim tekście. Najlepiej poradzili sobie
Magda Ćmiel oraz Maciej Zieliński. Będą reprezentować naszą szkołę w ogólnopolskim finale w Warszawie.
Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!
Na początku grudnia przeprowadzony został drugi etap konkursu czytelniczego. Lekturą na ten miesiąc była książka Małgorzaty Musierowicz pt. Opium w rosole.
Treść najlepiej poznał uczeń klasy VI a Damian Dziąg.
Gratulujemy!
Przypominamy, że książką na styczeń jest powieść pt. "Lassie, wróć!"
Tenis stołowy
- W dniu dzisiejszym odbył się miejsko-gminny turniej tenisa stołowego. Szkoła w długiem gościła reprezentacje dziewcząt i chłopców wszystkich szkół podstawowych naszej gminy. Dziewczęta naszej szkoły (Patrycja Matusiak i Marta Winkiel) zajęły III miejsce, a drużyna chłopców (Marcin Petrykowski, Piotr Nowak i Maciej Lewandowicz) zdobyła tytuł wicemistrzowski ulegając w finale SP Będzelin 2:3. Zobacz galerie
Mikołajkowe ringo klas IV
- W środę byliśmy gospodarzem miejsko gminnego turnieju ringo klas czwartych. Od kilku lat rozgrywany w terminie bliskim 06 grudnia , dostał również przydomek "Mikołajkowego". W rywalizacji 5 drużyn szkół podstawowych okazaliśmy się najlepsi, zdobywając tytuł Mistrza Miasta i Gminy Koluszki. W finale pokonaliśmy drużynę SP Różyca. Gratulacje dla wszystkich uczestników turnieju. Zobacz galerię
Streetball
- 2009-11-28 STREETBALL (ang. street - ulica, ball - piłka) - odmiana koszykówki, w którą gra się najczęściej na asfalcie, bruku, kostce lub też na sali. Jak sama nazwa wskazuje jest to „uliczna” koszykówka. Streetball to po prostu gra w której najważniejszą rzeczą jest drybling, szybkość i psychika. Streetball to gwarantowana przyjemność z gry w koszykówkę, czysta esencja tego sportu. Można grac 1x1, 2x2, 3x3, modyfikacje dowolne. Nawet kosz nie jest niezbędny.
W dniu 28.11.2009 na hali odbył się turniej „street-balla”. Drużyny reprezentujące naszą szkolę zajęły czołowe lokaty:
dziewczęta w składzie: Patrycja Matusiak, Anna Olczyk, Karolina Matuszczyk, Katarzyna Miedzińska zajęły I miejsce,
chłopcy w składzie: Hubert Misio, Marcin Petrykowski i Dawid Pawlak – I m-ce
Piotr Nowak, Łukasz Jochman, Adam Kukieła - II m-ce
Konrad Pawlak, Maciej Lewandowicz i Piotr Wolski III m-ce
Gratulujemy. Zobacz galerię foto
Międzyklasowy konkurs „Co wiesz o stolicach Polski-dawnych i obecnej?”
- Dnia 27 listopada odbył się konkurs wiedzy o stolicach Polski dla klas drugich. Przed turniejem uczniowie odbyli multimedialną podróż. Dzięki technice komputerowej przenieśli się do Gniezna, gdzie zobaczyli min. Katedrę i Drzwi Gnieźnieńskie. W Krakowie podziwiali Kościół Mariacki, Barbakan, Bramę Floriańską, Sukiennice i Wawel. Ponadto uczniowie poznali najciekawsze miejsca w obecnej stolicy- Warszawie: Łazienki, Stare Miasto, Pomnik F. Chopina, odwiedzili prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Prezentacja multimedialna przypomniała drugoklasistom wiadomości, które zdobyli na lekcjach. Zmagania konkursowe podzielone były na trzy etapy. W pierwszej rundzie uczniowie odgadywali, co przedstawiają ilustracje przygotowane na slajdach, a w drugiej musieli wykazać się wiedzą dotyczącą legend udzielając odpowiedzi w teście wyboru. Ostatnia runda polegała na odgadnięciu zagadek. Uczniowie klas drugich wykazali się ogromną wiedzą . Pytania były trudne i podchwytliwe. Zwycięzcą konkursu okazała się klasa druga c. Nagrodą dla wszystkich będzie wycieczka do Warszawy, którą wychowawczynie zaplanowały na czerwiec 2010 roku.
Światowy Dzień Pluszowego Misia
- 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie klasy III a przynieśli swoje przytulanki- pluszowe miśki. Towarzyszyły im one przez cały dzień. Wygodnie rozparte siedziały na ławkach, a ich magiczna moc miała wpływać na osiągnięcie sukcesów w pracy. Każdy chwalił się swoim miśkiem i opowiadał, dlaczego jego kocha najbardziej. Na zakończenie zajęć każdy uczeń opisał w zeszycie, jak wygląda jego miś. To był miły „pluszakowaty” dzień.
Aleksandra Januszewska
BAŚNIOWY LISTOPAD
Baśnie zajmują ważne miejsce w edukacji wczesnoszkolnej, a literatura baśniowa jest bardzo bogata i różnorodna. Znaczenie jej doceniają pedagodzy, którzy uznają utwory baśniowe dla dzieci za ważny element programu języka polskiego w nauczaniu zintegrowanym. W spisie lektur dla klas w edukacji wczesnoszkolnej obok poezji i prozy znalazła poczytne miejsce baśń, ze względu na swoje szczególne wysokie walory artystyczne oraz fakt, że fantazja w życiu dziecka odgrywa bardzo ważną i twórczą rolę.Dlatego praca z baśnią w klasach I-III powinna mieć na względzie: organizowanie sytuacji sprzyjających przeżyciom emocjonalnym, wykorzystanie treści poznawczych i wychowawczych do realizacji celów kształcenia zawartych w programie nauczania, propagowanie czytelnictwa przez zastosowanie różnorodnych i interesujących form pracy. W pracy dydaktyczno-wychowawczej na lekcjach, występują różne sposoby przekazywania tekstu i wiele form pracy z baśnią.
W listopadzie uczniowie klasy III a obchodzili Dzień Postaci z Bajek. Był on okazją do przebrania się i zademonstrowania strojów ulubionych bohaterów baśniowych. Dla utrwalenia treści znanych baśni uczniowie rozwiązywali krzyżówki, zagadki, rebusy oraz inscenizowali wybrane fragmenty. Wykorzystali w tym celu prenumerowane czasopismo „Gazeta z klasą trzecią”, której numer nosi tytuł „Świat baśni”.
Uczniowie obejrzeli również film z przygodami Kubusia Puchatka, a już następnego dnia opracowywali lekturę „Kubuś Puchatek”, autorstwa A.A.Milne. Najweselszym i najsympatyczniejszym elementem pracy nad lekturą było zorganizowanie urodzin Kubusia, któremu uczniowie dedykowali życzenia, ale też narysowali piękne torty.
Poprzez dobór ciekawych form pracy, baśnie mogą silnie oddziaływać na wyobraźnię dziecka, pozwolić wczuwać się w motywy postępowania ludzi i ich przeżycia. Uczyć cenić szlachetne cechy charakteru, a potępiać zło.
Aleksandra Januszewska
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Lipiec 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Wrzesień 2021
- Sierpień 2021
- Czerwiec 2021
- Maj 2021
- Kwiecień 2021
- Marzec 2021
- Luty 2021
- Styczeń 2021
- Wszystkie