• Dzień Dziecka w klasie 6b

• Uczniowie klasy 6b spędzili Dzień Dziecka na sportowo. Wybrali się do Parku Miejskiego w Koluszkach, który stał się miejscem rozgrywek gry terenowej "Dwie flagi". Drużyny Czerwonych i Żółtych wykazały się pomysłowością w ukrywaniu flag i niezwykłą szybkością w dogonieniu przeciwników. Po pasjonującej rozgrywce nadszedł czas na wspólną zabawę z piłką, czyli grę w tradycyjnego "Ziemniaka". Ostatnim punktem obchodów Dnia Dziecka była wizyta w pizzerii "Biesiadowo", gdzie uczniowie regenerowali swoje siły po sportowych zabawach.

• Uczniowie JEDYNKI laureatami Ogólnopolskiego Konkursu na Posłów Sejmu Dzieci i Młodzieży

• Karol Kazimierczak i Mateusz Zieliński z kl. VII c  uzyskali tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie na Posłów Sejmu Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Kancelarię Sejmu RP. Temat tegorocznej, XXVII edycji,  brzmiał: „Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego – w poszukiwaniu drogowskazów we współczesnym świecie według wartości i ideałów Prymasa Tysiąclecia.”

Karol i Mateusz pod kierunkiem swojego katechety – p. dr. Dawida Urbańczyka przygotowali prezentację multimedialną, w której przedstawili, w jaki sposób współczesna młodzież może wykorzystać nauki kardynała Wyszyńskiego w obecnej rzeczywistości, w swoim życiu, w życiu swojej rodziny lub społeczności lokalnej.

Najważniejszym motywem prezentacji były fragmenty wywiadu z J.E. ks. arcybiskupem Władysławem Ziółkiem – byłym I Metropolitą Łódzkim, który znał Prymasa Tysiąclecia osobiście i podzielił się z naszymi uczniami swoim świadectwem.

• Dzień Dziecka w VII a i VII b

• 1 czerwca uczniowie klasy VII a i VII b świętowali Dzień Dziecka uczestnicząc w rajdzie rowerowym oraz w warsztatach gier terenowych teambuilding-owych integrujących zespoły klasowe. Pogoda oraz nastroje dopisały! Był to niezwykle udany dzień!

• Dzień Dziecka w klasie III a

• Wszyscy uwielbiamy włoską pizzę. Uczniowie klasy III a również. Świętowanie Dnia Dziecka było doskonałą okazją do zrobienia wspólnie tego włoskiego przysmaku. Co więcej, trzecioklasiści dowiedzieli się kilku ciekawostek o swoim ulubionym daniu. Pizze z szynką, z pieczarkami, z serem, hawajska z ananasem, a przede wszystkim z włoskim pomidorowym sosem bardzo dzieciom smakowały. Najważniejsze, że mogły ją zrobić i degustować razem. A szkolna stołówka zaserwowała na obiad pyszne, włoskie spaghetti bolognese - dzień włoskich potraw zaliczony. Było smacznie i zdrowo!

• Lekcje tolerancji w naszej szkole

• Uczniowie klas pierwszych, drugich, trzecich Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach uczestniczą w zajęciach, które utrwalają zasady tolerancji.  Na pierwszym spotkaniu dzieci zastanawiały się, czym różnią się ludzie. Powstał katalog takich cech jak: kolor skóry, religia, zamożność, zdolności, zainteresowania, zachowanie, charakter, geny. Hasłem przewodnim jest „Wszyscy jesteśmy tacy sami-chociaż każdy z nas jest inny.”

Następnie uczniowie zastanawiali się nad cechami ludzi tolerancyjnych.

Najwięcej emocji wywołało spotkanie poświęcone zachowaniom nietolerancyjnymi. Uczniowie wiedzą, że nie wolno wyśmiewać innych, być wrogo nastawionym i okazywać niechęci.

Niepożądanym zjawiskiem jest agresja zarówno fizyczna jak i słowna.

Uczniowie obiecali, że nie będą używać wyzwisk i wulgaryzmów.

Każdy uczestnik szkolnego programu „Uczymy się tolerancji” wie, że zachowania nietolerancyjne są powodem smutku, lęku, odizolowania, a nawet depresji.

W czasie zajęcia kończącego projekt, uczniowie rozwiązują krzyżówkę z hasłem „tolerancja”.

Projekt przygotowała Jolanta Dąbrowska.

• Włoskie rytmy w klasie IIIa

• Włoska piosenka dla dzieci "Vedo vedo" tak spodobała się uczniom klasy IIIa, że słuchają jej przy każdej możliwej okazji. Jej wesołe rytmy pomagały np. w przygotowaniu tamburynów z papierowych talerzy i kapsli. Dzieci szybko nauczyły się ruchów inscenizujących tekst piosenki. Taniec stał się doskonałym sposobem na przerwy śródlekcyjne. Niektórzy próbują już nawet śpiewać po włosku.

Przy akompaniamencie zrobionych  tamburynów trzecioklasiści, starali nauczyć się włoskiego ludowego tańca - tarantelli. Rytmiczne kroki bardzo im się spodobały, zwłaszcza, gdy wesołą muzykę można było wygrać na własnoręcznie stworzonym instrumencie. Zabawom przy tarantelli nie było końca.

• EMOCJE JAK MALOWANE

• Za nami pierwsze dni nauki stacjonarnej. Uczniowie klasy 6b biorą udział w projekcie " Emocje jak malowane" w ramach Programu eTwinning. Jego celem  jest stworzenie bazy emocji, dzięki której młodzi ludzie nauczą się rozpoznawać i nazywać stany, w których się znajdują. W ramach realizacji zadań zaplanowano spotkanie z myśleniem wizualnym oraz włączenie elementów wykorzystujących nowe technologie. Na godzinach wychowawczych w czasie zdalnego nauczania szóstoklasiści oglądali film „Jak wydobywa się emocje?”  oraz rozpoznawali emocje przedstawiane na wybranych zdjęciach. Mówili o swoich emocjach podczas konkretnych sytuacji. Razem z innymi uczestnikami projektu tworzyli Word Cloud-Chmurę Wyrazów dotyczącą tematyki projektu. Podczas pierwszego spotkania z wychowawczynią w szkole przygotowali prace pokazujące ich emocje związane z powrotem do nauczania stacjonarnego. Były różne, od radości do strachu. Zobaczcie ich prace!