• Warsztaty patriotyczne.

          • W związku z obchodzonym Narodowym Świętem Niepodległości uczniowie klasy 2c wzięli udział w warsztatach patriotycznych „Polska znana i mniej znana” organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Koluszkach. Prowadzący warsztaty Pan Mateusz Jaśkiewicz zapoznał dzieci z najciekawszymi miejscami historycznymi i turystycznymi Polski m.in. Gdańsk, Zamość, Malbork. Podczas warsztatów uczniowie mieli możliwość  podziwiania oraz przymierzenia polskich strojów ludowych. Druga część warsztatów była poświęcana na przygotowanie przez dzieci kokardy narodowej.

          • Szkolny Dzień Języków

          • W dniu 4 listopada 2021 w Szkole Podstawowej nr 1 obchodzony był Szkolny Dzień Języków. Tym razem, ze względu na zalecenia sanitarno-epidemiczne, wydarzenie to miało nietypowy charakter. Wszyscy uczniowie szkoły dostali specjalną plakietkę, z flagą i ukrytym hasłem, które musieli odszyfrować na podstawie kodów ukrytych gdzieś na terenie szkoły. Hasła zawierały popularne zwroty z różnych języków świata – dominowały języki nauczane w SP1, czyli angielski, niemiecki i hiszpański, ale były też frazy w języku włoskim, francuskim, ukraińskim, armeńskim, czy nawet kiswahili. Warto dodać, że w szkole uczy się coraz więcej dzieci pochodzących z innych krajów np.: z Ukrainy, Armenii, Włoch i świadomość tego, że społeczność szkolna o tym pamięta i szanuje ich język ojczysty na równi ze swoim, sprawiła im dużą radość. Również wybór języka Kiswahili nie był przypadkowy, albowiem ze szkołą z Kenii nasza placówka rozpoczęła od niedawna projekt internetowy. Podczas Szkolnego Dnia Języków uczniowie musieli się wykazać jeszcze jedną bardzo ważną obecnie umiejętnością, potrzebną m.in. w robotyce i informatyce. Chodzi mianowicie o umiejętność  odkodowania ukrytego hasła. W zależności od rocznika, dzieci miały różne kody, które sprawiły, że poziom trudności tego zadania wcale nie był łatwy.

            Całe działanie, mające na celu promowanie naukę języków obcych i szacunku do innych kultur, koordynowane były od strony merytorycznej przez p. Tomasza Piechotę. Natomiast wielkie podziękowania należą się p. Piotrowi Łyszkowiczowi za opracowanie graficzne projektu odznaki i pomoc w jej przygotowaniu. Podziękowanie składam również p. Sylwii Kuleszy – Szot za pomoc w wydruku materiałów oraz uczniom wycinającym plakietki z szablonów.

            Tomasz Piechota

          • Zdrowe śniadanie na talerzu ucznia

          • 8 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowego Śniadania. Z tej okazji Świetlica Szkolna SP1 w Koluszkach zorganizowała akcję promującą zdrowe odżywianie, w ramach  realizacji projektu „Trzymaj Formę” i Szkoły Promującej Zdrowie, pod hasłem „Zdrowe śniadanie na talerzu ucznia”.

            W tym dniu dzieci z klas I-III uczestniczyły w zajęciach świetlicowych z okazji Dnia Zdrowego Śniadania. Uczniowie wysłuchali pogadanek na temat zdrowego stylu życia oraz poznali piramidę żywieniową. Dowiedzieli się, że zdrowe i pożywne śniadanie daje im energię do nauki, wpływa pozytywnie na koncentrację podczas lekcji oraz wzbudza w nich chęci do zabawy.   Przypomnieliśmy im, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Aby utrwalić tę wiedzę, uczniowie wykonali pracę plastyczną - talerz ze zdrowymi produktami, które chcieliby zjeść na śniadanie. Dzięki przeprowadzonej akcji dzieci nauczyły się, jakie składniki powinno zawierać zdrowe śniadanie. Uczniowie tworzyli zdrowe posiłki, wykorzystując do tego konturowe obrazki przedstawiające produkty  spożywcze, które pomalowali i umieścili na papierowym talerzu. Najładniej wykonane pracy zostały nagrodzone. Nasi zwycięzcy to:

            I miejsce: Iga Góral IIIa

            II miejsce: Aleksander Kobus IIb

            III miejsce: Amelia Ścibiorek IIb

            Wyróżnienie: Monika Witczak IIIA, Ada Felkiewicz IIIA, Cyprian Wieloch IIIa

            Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, serdecznie dziękujemy                             i zapraszamy do obejrzenia wystawy w świetlicy.

             

          • Zmiana numeru telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży

          • Dotychczasowa ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona została telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

            Poniżej link do strony Rzecznika Praw Dziecka, na której znajdą Państwo wszystkie informacje związane z Dziecięcym Telefonem Zaufania RPD:
            https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/

          • "Przerwa na czytanie"

          • 29.10.br. uczniowie naszej wzięli udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie "Przerwa na czytanie" realizowanej w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Niemal wszyscy obecni tego dnia w szkole włączyli się w zabawę i spędzali przerwy, czytając bądź słuchając czytania nauczycieli lub starszych kolegów- uczennice klasy 8b czytały młodszym kolegom i koleżankom z klas pierwszych i drugich książeczki w języku angielskim.

            Do akcji włączyli się również nasi partnerzy z Niemiec z Neunlinden - Schule w Ihringen.

            W sumie w akcji wzięło udział 370 uczniów naszej szkoły i 11 uczniów z partnerskiej szkoły w Niemczech, a także 30 nauczycieli i pracowników Jedynki. Czytano na korytarzach, w świetlicy szkolnej i w pokoju nauczycielskim. Niektórzy uczniowie przebrali się nawet za swoich ulubionych bohaterów literackich.

              8 grudnia dowiemy się, ilu osób w całej Polsce, a także poza jej granicami, wzięło udział w tej akcji. Mamy nadzieję, że udało się ustanowić kolejny rekord.

          • XXV Koluszkowski Przegląd Piosenki 2021

          • 25 października już po raz dwudziesty piąty Miejski Ośrodek Kultury w Koluszkach zorganizował Koluszkowski Przegląd Piosenki. Zmagania młodych wokalistów oceniało jury w składzie: przewodnicząca Pani Barbara Twardosz, Pani Aleksandra Skonieczna oraz Pan Piotr Piątkowski. Jury oceniało interpretację tekstu, warunki głosowe, dobór repertuaru i wyraz artystyczny uczestników przeglądu.

            Uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w tym konkursie. Szkołę reprezentowali: Anna Jagiełło uczennica klasy 5c, Justyna Witczak z klasy 7a i Maciej Kaczorowski uczeń klasy 7c.W tegorocznym przeglądzie udział wzięło ponad 80 uczestników, którzy prezentowali swoje umiejętności wokalne w 4 kategoriach wiekowych.

            Uczennica naszej szkoły Anna Jagiełło zdobyła wyróżnienie .

             Gratulujemy.

          • Jesienna wycieczka

          • Jesień to czas, kiedy zaczyna się pełnia przebarwień drzew i krzewów. Uczniowie klasy 2c wybrali się na wycieczkę do Rogowa, aby móc zaobserwować,  jak przyroda zmienia się jesienią. W Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej uczniowie w ramach edukacji przyrodniczej poznawali wybrane gatunki drzew i krzewów oraz zwierząt żyjących w okolicznych lasach. Celem wycieczki było także przybliżenie roli lasu w życiu człowieka. W Muzeum Drewna i Lasu dzieci mogły zobaczyć bogaty zbiór szyszek z całego świata, ekspozycję grzybów nadrzewnych czy kolekcję owadów polskich i tropikalnych. Podczas wycieczki nie zbrakło również czasu na wspólną zabawę w pięknych okolicznościach przyrody. 

          • Klasa 7a w schronisku dla zwierząt

          • W związku ze 110 rocznicą powstania Szkoły Podstawowej nr 1, postanowiliśmy wesprzeć naszych braci mniejszych ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Skierniewicach. Z własnych oszczędności zakupiliśmy dobrej jakości mokrą karmę i 27 października wybraliśmy się na ul. Pamiętną 16. Dla większości z nas była to pierwsza wizyta w schronisku. Początek był trudny, chodziliśmy od boksu do boksu, a łzy same cisnęły się do oczu. Kiedy już pierwsze emocje opadły, podzieliliśmy się na małe grupy, każdy dostał pod opiekę psa i ruszyliśmy do lasu (oczywiście przy wsparciu doświadczonych wolontariuszy). Psiaki były wspaniałe, jedne bardziej szalone, inne spokojne, posłuszne, wszystkie tak samo spragnione uwagi i kontaktu z człowiekiem. W ciągu 4 godzin udało nam się wyprowadzić na spacer ponad 30 psów, wygłaskać koty, rozczęstować 2 kg parówek i część przywiezionej karmy. Wszystko przebiegło sprawnie, pogoda dopisała, wracaliśmy zmęczeni, ale z poczuciem dobrze wykonanego zadania. Zdajemy sobie sprawę, że była to tylko kropla w morzu potrzeb, ale chociaż tyle mogliśmy zrobić. Zachęcamy wszystkich do wizyty w schronisku, do adopcji. Nie bójcie się, pojedźcie, spójrzcie im w oczy, potem powiedzcie znajomym, sąsiadom. Każdy może pomóc, pomaganie jest proste. 

             Możesz zrobić coś wielkiego lub coś małego – cokolwiek zrobisz będzie to lepsze, niż gdybyś nie zrobił nic. Ratuj. Adoptuj. Wspieraj

          • #SzkołaPamięta. Pamięć o tych, którzy odeszli, nadal trwa.

          • 28.10. uczniowie klasy 4a wraz z wychowawcą- p. M. Drabik i p. J. Rozmarynowską udali się na cmentarz w Koluszkach, aby uczcić pamięć zmarłych nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Choć nie wszystkie groby zdołali odnaleźć, zapalili znicze na 19 mogiłach osób, które w różnym czasie pracowały w Szkole Podstawowej nr 1 w Koluszkach. Wśród nich znaleźli się: pani Anna Urbaniak, pani Janina Gołgowska, pani Zofia Szklarek, pani Zofia Sztuka, pan Eugeniusz Gielec, pani Jadwiga Urbanek, pani Stanisłąwa Hadryś, pani Agnieszka Kobus- Olkiewicz, pani Anna Kropidłowska- Wieczorkiewicz, pani Marzanna Wróbel- Tuleja, pan Mirosław Witkowski, pan Walenty Urbaniak, pani Stefania Gernand, pan Stanisław Stępień, pani Waleria Nadolska, pani Anastazja Brzuska, pani Henryka Stoś, pan Jerzy Skoneczny i pan Rafał Łącki. Ponadto uczniowie klasy 4a zapalili znicze na grobach księdza Marian Cymerysa, pani Ewy Świnogi- wychowawczyni z Przedszkola nr 3 oraz na grobie Nieznanego Żołnierza.

          • Podsumowanie drugiego miesiąca nauki w klasie 2 a

          • Październik był miesiącem niezwykle aktywnym dla uczniów klasy 2a. Obfitował wycieczki i ciekawe zajęcia, podczas których drugoklasiści realizowali zadania w ramach projektu „Jedzie pociąg przez kontynenty”. Po zabawach z wykorzystaniem mapy i globusa uczniowie nauczyli się nazw kontynentów w języku angielskim, zaśpiewali o nich piosenkę.

            Następnym zadaniem projektowym była konstrukcja pojazdów, którymi będą mogli podróżować drogą lądową, powietrzną i morską. Dzieci nauczyły  się nazw tych pojazdów w języku angielskim.

            Wycieczka do Krainy Dzikiej Kaczki przysporzyła uczniom wiele wrażeń i wiedzy na temat życia roślin i zwierząt leśnych, podczas której poznały jak dbać o naszą Ziemię.

            W ramach projektu „Jedzie pociąg przez kontynenty” uczniowie klasy 2a zaprosili trzecioklasistów i pierwszoklasistów na krótkie przedstawienie pt. „Układ Słoneczny”. Zaprezentowali  piękne gazetki, które poświęcone były Mikołajowi Kopernikowi. Przedstawili również ciekawostki związane ze słynnym astronomem.

            Zanim pociąg wyjedzie w podróż przez kontynenty powinien przejść wiele przeglądów, a jeżeli się zepsuje musi być naprawiony. Potrzebny jest do tego specjalistyczny sprzęt i odpowiednie umiejętności kolejarzy. Drugoklasiści byli na wycieczce w PKP Cargo w Centralnym Zakładzie w Łodzi. Obejrzeli stare lokomotywy i wysłuchali ciekawostek związanych z kolejnictwem. Najwięcej wrażeń przysporzyły uczniom przejażdżka i wizyta w kabinie maszynisty.

            Na zakończenie miesiąca uczniowie klasy II a wysłuchali fragmentu książki ,,Droga do gwiazd’’, którą przeczytał pan dyrektor Jerzy Pecyna.

          • Przygotuj bezpłatne zdjęcia do legitymacji szkolnej

          • Uczniowie, którzy nie mają legitymacji szkolnej, często udają się do sekretariatu na początku roku, w celu uzyskania dokumentu. W tym roku, uczniowie nie muszą odwiedzać studia fotograficznego, żeby przygotować zdjęcia do legitymacji. Wystarczy skorzystać z nowoczesnego narzędzia w ramach akcji "Nowe technologie pomagają w codziennym życiu - zdjęcie do legitymacji smartfonem", która trwa do 10 listopada.

            Akcja "Bezpłatne zdjęcie do legitymacji szkolnej" opiera się na nieodpłatnym udostępnieniu narzędzi, takich, jak Passport Photo Online oraz PhotoAiD.com. Przy użyciu tych narzędzi, każdy uczeń, niezależnie od tego, do jakiej szkoły uczęszcza oraz wieku, w jakim jest, może przygotować zdjęcie do swojego szkolnego dokumentu. Kreator usunie tło z fotografii, a także dopasuje jej rozmiar do odpowiednich wymiarów.;

            Podczas przygotowania zdjęcia należy mieć na uwadze kilka podstawowych kryteriów, jakie musi spełniać fotografia do legitymacji szkolnej. Są to:

            przyjęcie pozycji z twarzą skierowana w kierunku aparatu,

            jasne, jednolite tło za osobą widoczną na zdjęciu,

            odsłonięta i równomiernie oświetlona twarz,

            oczy zwrócone wprost na obiektyw aparatu,

            odpowiednia jakość i kontrast zdjęcia.

            Narzędzia PhotoAiD.com oraz Passport Photo Online charakteryzują się bardzo łatwą obsługą, która nie przysporzy kłopotów żadnemu użytkownikowi. Wybierz zdjęcie z urządzenia, z którego korzystasz lub wykonaj zupełnie nową fotografię przy użyciu smartfona, a inteligentne kreatory zajmą się resztą! Otrzymasz plik składający się z 4 fotografii. Zdjęcia możesz wydrukować w dowolnym punkcie oferującym takie usługi! Śpiesz się! Wykonanie bezpłatnych fotografii do legitymacji szkolnych jest możliwe tylko do 10 listopada!

            Linki odsyłające do bezpłatnych narzędzi:

            https://passport-photo.online/pl/kreator-zdjec-do-legitymacji-szkolnej

            https://photoaid.com/pl/kreator-zdjec-do-legitymacji-szkolnej

          • Dobry uczynek klasy II a

          • 28 października uczniowie klasy 2a wraz ze starszymi kolegami z Technikum nr 1 w Koluszkach zasadzili dęby w Leśnictwie Redzeń z okazji 110. rocznicy powstania Szkoły Podstawowej nr 1.

          • Z wizytą w księgarni

          • We wtorek 26 października uczniowie klasy IIc wybrali się z wizytą do zaprzyjaźnionej koluszkowskiej księgarni Skład Główny prowadzonej przez Panią Agnieszkę Kurc. Wizyta miała na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci. Uczniowie poznali różne techniki tworzenia książek np. z ruchomymi  ilustracjami. Pani Agnieszka opowiadała dzieciom, o tym jakie mogą być rodzaje książek i z czego składa się książka. Następnie uczniowie wykonywali kartki do bajkowej poczty i otrzymali pamiątkowe zakładki. Na koniec każdy miał możliwość zakupu ulubionej pozycji książkowej.

          • Lekcja patriotyzmu w kl.II b

          • W klasie IIb odbył się cykl zajęć poświęconych patronowi szkoły Tadeuszowi Kościuszce. Uczniowie poznali historię nadania szkole imienia Tadeusza Kościuszki. Zdobyli wiedzę o bohaterze narodowym, zapoznali się z symbolami szkoły – sztandarem, logo i hymnem. Eksponowali plastycznie symbole szkoły. Udali się pod obelisk Tadeusza Kościuszki w celu uporządkowania miejsca, złożenia kwiatów i zapalenia zniczy.

          • III Wojewódzki Konkurs Ekologiczny „DBAM O ŚRODOWISKO W ŁÓDZKIM”

          • Uczniowie z klas 5-8 naszej szkoły wzięli udział w III Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym „DBAM O ŚRODOWISKO W ŁÓDZKIM” pn. „Tworzymy błękitno-zieloną sieć”. Celem Konkursu jest uświadomienie uczestnikom konieczności podejmowania działań mających na celu poprawę adaptacyjności obszarów zurbanizowanych do niekorzystnych zmian klimatu, których skutkami są fale upałów z coraz wyższymi temperaturami, deficyty opadów, ekstremalne susze czy z drugiej strony nawałnicowe deszcze i wichury. Zmiany klimatu oraz związane z nimi ekstremalne zjawiska pogodowe wydają się nieuniknione i dlatego tak ważne są działania służące minimalizacji ich skutków. Tworzenie elementów błękitno-zielonej infrastruktury, szczególnie na terenach zabudowanych, jest jednym ze skuteczniejszych sposobów takich działań. Bartek, Stella i Wiktoria przygotowali filmy, na których to opowiadają o swoich projektach. Przedstawione na filmach makiety i propozycje architektoniczne naszych uczniów biorą udział w etapie wojewódzkim konkursu. Trzymamy kciuki!

          • Festiwal Nauki Techniki i Sztuki

          • Uczniowie naszej szkoły uczęszczający na koło biologiczne wzięli udział w spotkaniach, wykładach i seminariach odbywających się w ramach XX Festiwalu Nauki Techniki i Sztuki w Łodzi. Bardzo ciekawy okazał się wykład "Czy wirus zawsze jest naszym wrogiem? – fagoterapia" oraz wykład i dyskusja, połączona z prezentacją materiałów biologicznych, dotycząca antropologii sądowej przygotowana przez doktorantów

            Katedry Antropologii oraz Antropologicznego Koła Naukowego „Antropołowcy”. Już za kilka tygodni będzie okazja do uczestnictwa w Nocy Biologów, co może być bardzo ciekawym doświadczeniem dla uczniów z koła biologicznego. Serdecznie zapraszam!

          • Projekt edukacyjny w klasie IIc

          • Uczniowie klasy IIc przystąpili w październiku do realizacji projektu „Technologie z klasą. Jak porozumiewają się roboty?” organizowanego przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Podczas realizacji projektu uczniowie odkryją tajemnice programowania, podstawy programowania od kodowania analogowego, poprzez wykorzystanie komputera i programu Scratch. Dzięki temu uczniowie będą trenować logiczne myślenie, precyzyjne prezentowanie myśli i dobrą organizację pracy. Nauczą się również pracować zespołowo i działać metodą projektową. Pierwsze zajęcia z projektu „Jak być dobrym przyjacielem” miały na celu integrację zespołu klasowego i przygotowanie do współpracy. Uczniowie poznali historię mieszkańców odległej planety PIRX, którzy wysłali w kosmos ekspedycję badawczą w poszukiwaniu definicji prawdziwego przyjaciela. Realizując kolejne aktywności, dzieci pomogły przybyszom z innej planety w tym zadaniu. Uczniowie stworzyli wspólnie portret prawdziwego przyjaciela, podczas aktywności z włóczką – tworząc pajęczynę przyjaźni dzieci przekonały się, jak silne więzi i zależności łączą grupę przyjaciół. W następnych zadaniach projektowych uczniom będzie towarzyszył Robot Kodeusz, który pomoże odkryć im tajniki programowania.

          • Słoik się robi dla Nairobi – akcja charytatywna nauczycieli i pracowników JEDYNKI

          • We wrześniu bieżącego roku szkolnego Szkoła Podstawowa nr 1 w Koluszkach przystąpiła do innowacyjnego programu edukacyjnego Rozmawiasz –Pomagasz, organizowanego przez Fundację GoodNetwork, którego misją jest nawiązywanie przyjaźni między ludźmi z odległych krajów, dialog, wzrost zrozumienia, tolerancji i pokoju oraz wspieranie dzieł pomocy.

            W czwartek miała miejsce pierwsza akcja charytatywna pod hasłem SŁOIK SIĘ ROBI DLA NAIROBI, w którą tym razem byli zaangażowani nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 1. Wszyscy chętni przynieśli słoiczki ze specjałami domowej kuchni, które potem można było zakupić. Okazało się, że mamy wielkie serca i udało się zebrać 1270zł.

            Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyłączyli się do tej akcji. Każdy ma coś, co może podarować innym.

            Pieniądze z akcji  przeznaczone będą na potrzeby uczniów z Motherway Education Centre. Cieszymy się, że konkretna pomoc trafi do konkretnych osób.

            Kolejną akcją charytatywną będzie CHRISTMAS CHARITY FOR KENYA. Uczniowie SP1 wraz z rodzinami zostaną zaproszeni do wykonania świątecznych ozdób, które już w grudniu można będzie zakupić.

            Liczymy na zaangażowanie całej społeczności szkolnej. Wkrótce poinformujemy o szczegółach akcji.

          • EU Code Week

          • W dniach 09-24 października w krajach europejskich wiele szkół oraz organizacji uczestniczy w EU Code Week, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania. To działanie promujące programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Oferuje wszystkim uczniom możliwość podjęcia pierwszych kroków w kierunku tworzenia treści cyfrowych.

            Nasza szkoła również wzięła udział w tym wydarzeniu, i w dniach 18-22 października uczniowie mogli zapoznać się z różnymi platformami do nauki kodowania, wczuć się w rolę programisty.
            Przygoda z programowanemu spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży „Jedynki”.

          • W klasie 4b o drzewach – ciąg dalszy.

          • Dziś miała miejsce kolejna przygoda z polską florą. Wróciliśmy do tematu drzew i omówiliśmy wybrane z nich w jesiennych barwach. Zadaniem czwartoklasistów było rozpoznać drzewo po gałązce z jesiennymi liśćmi. Okazało się, że niektórzy są świetnymi fachowcami w tej dziedzinie. Wszyscy otrzymali gadżety w postaci breloków i magnesów z elementami związanymi z polską przyrodą.

            Młodzi obserwatorzy przyrody otrzymali książeczki edukacyjne DRZEWA LEŚNE. Dzięki materiałom uczniowie poznali wiele ciekawych faktów dotyczących drzew leśnych jak i zapoznali się z „Dekalogiem Miłośnika Przyrody”. Po rozwiązaniu zadań zawartych w książce, każdy z uczniów będzie mógł otrzymać dyplom za wiedzę o drzewach leśnych. Po tak solidnej dawce informacji już chyba nikt nie powinien mieć większego problemu z rozpoznaniem np.: dęba, klonu czy brzozy.

            Wszyscy chętni mogą przez najbliższy tydzień zrobić zdjęcie z jesiennymi drzewami i przesłać wychowawcy.

            Gadżety oraz książeczki edukacyjne DRZEWA LEŚNE otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi, za co bardzo dziękujemy.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Koluszkach
      • 44 7145837
      • ul. Zagajnikowa 12 95-040 Koluszki Poland
      • marokam@interia.pl, jurekpec@gmail.com
      • https://www.facebook.com/sp1koluszki/
      • Andrzej Włodarczyk Kontakt: naslo14@op.pl lub iod@koluszki.pl.
    • Logowanie