• Profesjonalista o ewakuacji na lekcji edb

          • W dniu 7 listopada br. na lekcjach edukacji dla bezpieczeństwa klasy VIII miały przyjemność gościć funkcjonariusza Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Koluszkach,  kapitana Mariusza Matusiaka, który poruszył bardzo ważny dla wszystkich temat, jakim jest ewakuacja.

            Uczniowie dowiedzieli się jak odpowiednio należy zachować się po usłyszeniu alarmu w szkole oraz jak sprawnie i bezpiecznie opuścić zagrożone miejsce. Omówione zostały także znaki ewakuacyjne, które znajdują się w klasach czy na korytarzach szkoły oraz szkolne zabezpieczenia przeciwpożarowe. Dzisiejszy temat wzbudził duże zainteresowanie wśród ósmoklasistów, którzy chętnie uczestniczyli w spotkaniu i zadawali dociekliwe pytania.

          • Ślubowanie uczniów klas pierwszych

          • 28 października w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji ślubowania i przyjęcia pierwszoklasistów do społeczności uczniowskiej. Dzieci z klas  I a, I b i I c kolejno złożyły ślubowanie na sztandar szkoły. Uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

            Następnie pan dyrektor Jerzy Pecyna pasował każdego pierwszaka na ucznia. Wspólnie z panią dyrektor Małgorzatą Hejchman wręczyli dzieciom pamiątkowe dyplomy i legitymacje. W zaprezentowanej części artystycznej przygotowanej przez wychowawczynie dzieci wykazały się umiejętnościami recytatorsko-wokalnymi. Na zakończenie pierwszoklasiści otrzymali również prezenty od pana burmistrza, które przekazał p. Paweł Pytel - inspektor ds. oświaty, Szkolnej Rady Rodziców oraz Klasowych Rad Rodziców. Po uroczystości w klasach czekał na wszystkich słodki poczęstunek.

            Wychowawczynie składają gorące podziękowania rodzicom - za zaangażowanie i pomoc przy organizacji uroczystości.

          • El día de los muertos

          • 1 i 2 listopada to bardzo ważne i wyjątkowe dni dla mieszkańców Meksyku. Obchody Dnia Zmarłych, hiszp. El día de los muertos, obchodzi się zupełnie inaczej niż w naszym kraju. Meksykanie uważają, że śmierć nie jest powodem do smutku, ponieważ zmarli trafiają do lepszego świata, a następnie wracają na ziemię, by ucztować z żywymi. Rodziny ustawiają w swoich domach ołtarzyki, hiszp. El altar de muertos, które ozdabiają: kwiatami, kadzidłami i oczywiście zdjęciami zmarłych członków rodziny. Uczniowie klas VIII przy pomocy nauczycielki j. hiszpańskiego postanowili odtworzyć meksykański ołtarzyk w naszej szkole, aby przybliżyć kulturę kraju hiszpańskojęzycznego jakim jest Meksyk. Na wystawie mogliśmy zobaczyć ważne i bardzo interesujące persony takie jak: Frida Kahlo, Gabriel Gacía Márquez, Diego Maradona, Pablo Ruiz Picasso, Salvador Dalí i wiele innych. Całość dopełniła  przepiękna ozdoba „el papel picado”, czyli wycięte na arkuszach bibuły skomplikowane wzory oraz tak charakterystyczne dla tego święta pomarańczowe kwiaty, hiszp. cempasúchil, aksamitki rozpierzchłej. Na koniec dodam ciekawostkę, iż obchody Święta Zmarłych w Meksyku zostały uznane za Arcydzieło Ustnego i Niematerialnego Dziedzictwa Ludzkości, a w 2008 roku zostały wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO.

             

          • AKCJA CHARYTATYWNA - Pomoc Bezdomnym Zwierzętom

          • W październiku społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach aktywnie włączyła się w akcję charytatywną, nawiązując współpracę z FUNDACJĄ POMOCY ZWIERZĘTOM ,,ROKA" przy schronisku dla zwierząt bezdomnych w Skierniewicach.

            Uczniowie naszej szkoły z entuzjazmem i ogromnym zaangażowaniem  zbierali mokrą karmę na  rzecz bezdomnych zwierząt. Koordynatorami akcji na terenie naszej szkoły była Rada  Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem.

            Na początku listopada zebrana karma została  przekazana FUNDACJI ROKA w Skierniewicach.

            To wspaniała inicjatywa, a dla schroniska i zwierząt ogromna pomoc, której bardzo potrzebują.

             Serdeczne podziękowania kierujemy do rodziców naszych uczniów, którzy wsparli  działania Samorządu Uczniowskiego.

            Szkolna akcja ponownie pokazała, że nadal chcemy i potrafimy aktywnie pomagać.

            DZIĘKUJEMY !!!

             

          • Współczesna "Żona modna"

          • Czy utwór Ignacego Krasickiego może być aktualny także dzisiaj? Uczniowie klasy 7a uznali, że jak najbardziej i stworzyli plakaty "współczesnej" Żony modnej. To była bardzo wesoła i pouczająca lekcja

          • Książka Mówi

          • 2 listopada Karina Królikowska i Sylwia Malecha reprezentowały naszą szkołę na etapie rejonowym konkursu "Książka Mówi". Dziewczęta wypadły bardzo dobrze Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki

          • Jak zostać policjantem?

          • Uczniowie klasy 8b w ramach innowacji pedagogicznej „Zawodowe inspiracje" poznają specyfikę pracy w różnych zawodach. Pierwsze spotkanie w ramach zaplanowanych działań miało miejsce 19 października. Ósmoklasiści gościli na zajęciach panią Anetę Kotynię, młodszego aspiranta i oficera prasowego, oraz pana Rafała Sztajberta, młodszego aspiranta i dzielnicowego Koluszek.

            Spotkanie rozpoczęło się od zaprezentowania kryteriów przyjęć do służby w Policji oraz postępowania kwalifikacyjnego. Uczniowie dowiedzieli się także, jakie wydziały funkcjonują w policji, m.in. wydział kryminalny, dochodzeniowo-śledczy czy służba prewencyjna. Poznali również, na czym polega służba w policji konnej i wodnej, laboratorium kryminalistycznym.

            Zaskoczeniem dla młodych ludzi była różnorodność specjalizacji, którymi może zajmować się policjant. Inne obowiązki i zadania mają np. oficerowie dyżurni, instruktorzy wyszkolenia strzeleckiego, taktycy i technicy interwencji, przewodnicy psów, technicy kryminalistyczni, poszukiwacze czy oficer prasowy. Duże zainteresowanie wzbudziła również informacja, że w policji czekają miejsca pracy dla informatyków. Młodzież dopytywała również o stopnie służbowe i ścieżkę awansu zawodowego w policji. Nie mogło zabraknąć pytań o doświadczenia zawodowe naszych gości, najbardziej zapamiętane akcje czy trudne interwencje. Uczniowie stwierdzili, że służba w Policji jest bardzo ciekawa i daje szerokie możliwości rozwoju zawodowego.

          • Pamiętamy!

          • 27.10. uczniowie klasy 5a wraz z wychowawcą- panią Małgorzatą Drabik i panią Jolantą Rozmarynowską, podobnie jak w minionym roku, udali się na cmentarz w Koluszkach, aby uczcić pamięć zmarłych nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej nr 1. Zapalili znicze na 22 mogiłach osób, które w różnym czasie pracowały w koluszkowskiej Jedynce. Wśród nich znaleźli się: pani Anna Urbaniak, pani Janina Gołgowska, pani Zofia Szklarek, pani Zofia Sztuka, pan Eugeniusz Gielec, pani Zofia Gielec, pani Jadwiga Urbanek, pani Stanisłąwa Hadryś, pani Agnieszka Kobus- Olkiewicz, pani Anna Kropidłowska- Wieczorkiewicz, pani Marzanna Wróbel- Tuleja, pan Mirosław Witkowski, pan Walenty Urbaniak, pani Stefania Gernand, pan Stanisław Stępień, pani Waleria Nadolska, pani Anastazja Brzuska, pani Henryka Stoś, pan Jerzy Skoneczny, pan Rafał Łącki, pani Janina Kulhawy, pan Antoni Brzózka, pani Eugenia Pruszyńska, pani Barbara Lisiecka. Ponadto uczniowie klasy 5a zapalili znicze na grobach księdza Marian Cymerysa oraz pani Ewy Świnogi- wychowawczyni z Przedszkola nr 3.

            Ryszard Przymys „Znicze”

            Palą się znicze…

            Przypominają,

            Że ktoś odchodzi,

            Inni zostają.

            Pośród cmentarzy

            Cichych uliczek

            Jak wierna pamięć-

            Palą się znicze.

          • I Ogólnopolska Konferencja " Szkoły twórczych praktyk"

          • W dniach 6-7 października 2022 roku w Warszawie Centrum Edukacji Obywatelskiej zorganizowało  konferencję dla nauczycieli, którzy prowadzą różnorodne zajęcia w ramach edukacji kulturowej. Szkoła Podstawowa nr 1 w Koluszkach została zaproszona do uczestnictwa w tym wydarzeniu i zaprezentowania podejmowanych działań. Pani Małgorzata Drabik i pani Urszula Chachulska- Tomaszczak przedstawiły niektóre realizowane w ciągu ostatnich dwóch lat w „Jedynce” przedsięwzięcia związane z edukacją filmową. W swoim wystąpieniu opowiedziały o działaniach w ramach współpracy z Filmoteką Szkolną, o efektach zajęć realizowanych podczas przygotowania do Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Filmie i Mediach FILMOWE ŁÓDZKIE- FILMOWE REGIONY POLSKI, a także o 10. Ogólnopolskim Niezależnym Festiwalu Animacji i zrealizowanej w czerwcu II Filmowej Grze Miejskiej „Był sobie pies 2.”

            Podczas tej konferencji uczestnicy mogli wziąć udział w różnorodnych warsztatach i panelach dyskusyjnych, prowadzonych przez prawdziwych pasjonatów wprowadzania działań kulturowych do szkół. Zajęcia te wzbogacone zostały prezentacją filmów krótkometrażowych dostępnych na platformie CEO, a także pokazem filmu Silent Twins.

            W sobotę 8 października nauczycielki z „Jedynki” uczestniczyły również w nagraniu, które zostanie wykorzystane jako materiał do zorganizowanego przez CEO kursu edukacji kulturowej „Szkoły twórczych praktyk”. Działania w ramach tego kursu realizowane będą również w Szkole Podstawowej nr 1 w Koluszkach.

          • SPARTAKIADA DZIECI I MŁODZIEŻY W PŁYWANIU

          • W dniu 27 października 2022 roku odbyły się MISTRZOSTWA GMINY KOLUSZKI W PŁYWANIU dla dzieci zorganizowane przez LKS Koluszki i CKF Brzeziny w ramach IGRZYSK DZIECI rocznik 2010 i młodsi oraz IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ rocznik 2008/2009.

            Rozegrane zostały konkurencje: 50 m stylem dowolnym dla dziewcząt i chłopców rocznik 2008/2009 oraz 25 m stylem dowolnym dla dziewcząt i chłopców rocznik 2010 i młodsi. Start odbywał się z wody z odbicia od ściany. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Dyrała, Aleksandra Michalak, Stanisław Wieczorek, Mikołaj Dyrała, Adam Tosik. Nasi uczniowie w swoich kategoriach zajęli:

            Rocznik 2010 i młodsi

            Dziewczęta

            II miejsce – Julia Dyrała

            V miejsce – Aleksandra Michalak

            Chłopcy

            I miejsce – Mikołaj Dyrała

            V miejsce – Stanisław Wieczorek

            Rocznik  2008/2009

            IV miejsce – Adam Tosik

                                                         GRATULACJE !!!

            Nasza szkoła w punktacji generalnej zajęła III miejsce.

            Zwycięzcy otrzymali medale od Burmistrza Koluszek – pana Waldemara Chałata oraz gminnego organizatora imprez sportowych.

          • Liga Sprawiedliwości cz.2.

          • Drugie zadanie w ramach rywalizacji w ogólnopolskim konkursie „Liga Sprawiedliwości” dotyczyło praw autorskich. Uczestnicy mieli omówić to zagadnienie na przykładzie praw Kuby do stworzonej wspólnie z kolegami rzeźby. W swej odpowiedzi musieli również podać skutki sprzedaży rzeczy „z wadą prawną”.

            Za to zadanie „Jedenastki” z Jedynki otrzymały 10 punktów i po dwóch turach zmagań, razem z dwiema innymi drużynami, cieszyć się mogą najwyższym dorobkiem punktowym- 19,5 punktu na 20 możliwych do uzyskania.

            A oto ich relacja:

          • "Książka Mówi"

          • W ostatnich dniach uczniowie klas siódmych i ósmych wzięli udział w szkolnym etapie konkursu "Książka Mówi". Jego celem jest rozwijanie czytelnictwa i upowszechnianie dokonań Adama Mickiewicza-patrona roku 2022. Do etapu rejonowego komisja konkursowa wybrała Karinę Królikowską, która czytała "Śmierć Pułkownika" oraz Sylwię Malechę - "Niepewność ". Uczennice będą reprezentowały naszą szkołę na etapie rejonowym w Łodzi. Gratulujemy i trzymamy kciuki

          • Nocowanie w szkole

          • Uczniowie klasy 8 b noc z 13 na 14 października spędzili w szkole. Długo wyczekiwane nocowanie było połączone z, przeniesionymi z powodu choroby wychowawczyni, obchodami Dnia Chłopaka. Dziewczyny dla swoich kolegów przygotowały Schultüten, czyli tekturowe rogi obfitości wypełnione słodyczami, wśród których ukryte były magnetyczne gry podróżne. Po wręczeniu prezentów ósmoklasiści zjedli wspólną pizzę. Mimo swojego święta chłopcy wczuli się w rolę pracowników kuchni i zajęli "stanowisko na zmywaku". Okazało się, że prozaiczne zmywanie może dostarczyć dużo radości. Później przyszedł czas na gry sportowe i integracyjne. Najwięcej wrażeń dostarczyła zabawa w chowanego. Okazało się, że chowanie się w nocą w pustej szkole dostarcza dreszczyku emocji. Kolejną atrakcją było samodzielne przygotowanie popcornu w maszynie zakupionej w ubiegłym roku szkolnym przez Radę Rodziców. Jednym z punktów programu nocowania w szkole był seans filmowy. Uczniowie obejrzeli dwa odcinki serialu "Podróż za jeden uśmiech" i jedną z części przygód Shreka, które nadal cieszą się popularnością wśród młodzieży. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że takie spotkania to jedna z najlepszych form integracji i na pewno będą chcieli je powtórzyć.

             

          • Udział w zajęciach Mobilnego Centrum Edukacyjnego.

          • W dniu 21 października 2021 r. grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w warsztatach z zakresu nowoczesnych technologii w Mobilnym Centrum Edukacyjnym, które zaparkowało  przed Urzędem Miejskim w Koluszkach.
            Mobilne Centrum Edukacyjne to nowoczesna przestrzeń szkoleniowa, gdzie można się zanurzyć w świecie wirtualnej nauki, odkryć tajniki robotyki lub nauczyć się podstaw programowania.

            Przygotowane stanowiska pozwalały zapoznać się z robotami Photon, kostką iMO-LEARN, założyć okulary wirtualnej rzeczywistości czy też wydrukować przedmioty w technologii 3D.

          • MAŁE I DUŻE WAKACYJNE PODRÓŻE - konkurs fotograficzny SU

          • Skończyły się wakacje. Każdy z nas przywozi z letniego wypoczynku mnóstwo zdjęć, Dlatego we wrześniu Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów klas I –VIII do udziału w wakacyjnym konkursie fotograficznym.

            Chcieliśmy wraz z Wami odbyć kolorową podróż do miejsc, w których spędzaliście wolny czas w okresie wakacji oraz ożywić wspomnienia, które towarzyszyły Wam w podróżach.

            Zależało nam, abyście mogli przedstawić w niezapomniany sposób swoje wakacyjne wspomnienia.

            Wpłynęło wiele pięknych i ciekawych zdjęć.

            Dziękujemy!
             

            Oto wyniki konkursu :

            I miejsce – Hanna Janeczek klasa 1c

            I miejsce – Alessandro Papa klasa 6a

             

            II miejsce – Marysia Nawrocka klasa 1b

            II miejsce – Agnieszka Drabik klasa 7a

             

            III miejsce – Barbara Łukasik klasa 2a

            III miejsce – Nikoletta Podwysocka klasa 7a

             

            Wyróżnienie – Iga Wieczorek klasa 6a

            Wyróżnienie – Igor Wieczorek klasa 3a

             

                                           GRATULUJEMY !!!

            Zapraszamy do galerii.

          • "Jesień jest kolorowa”

          • "Jesień jest kolorowa” pod takim hasłem odbył się świetlicowy konkurs plastyczny. Uczniowie wykonali obrazy przedstawiające dary jesieni, kosze z owocami, warzywami, kwiatami jesiennymi, grzybobranie, kompozycje kolorowych liści oraz majestatyczne słoneczniki. W czasie zajęć dzieci doskonaliły technikę malowania, umiejętność wycinania i doboru kolorowego tła pod wykonany rysunek. Konkurs plastyczny był poprzedzony rozmowami na temat zmian, jakie zachodzą jesienią w przyrodzie. W czasie zajęć świetlicowych uczniowie wysłuchali wierszy i piosenek o tematyce jesiennej.

            Najładniejsze prace wykonali: 

            I miejsce: Julia Tałasiewicz z kl.Ic, Róża Konicka z kl.IIIa, Armen Symonyan z kl.IIb,

            II miejsce: Amelia Chwalińska z kl. Ib, Dominik Krawczyk z kl.2b,

            III miejsce: Natalia Nowicka z kl.2b, Natalia Wasilewska z kl.IIIa.

            Trudno było wskazać, które prace są najładniejsze. Komisja wzięła pod uwagę między innymi estetykę i staranność ich wykonania.

            Wszystkie prace można podziwiać w świetlicy szkolnej.

            Koordynator zajęć - Jolanta Dąbrowska

          • TANECZNE PRZERWY

          • Dnia 19 października rozpoczęła się szkolna akcja Samorządu Uczniowskiego "TANECZNE PRZERWY". Przedstawicielka samorządu Marysia Rygiert zaprezentowała układy taneczne, do których dołączyli wszyscy chętni uczniowie. Wspólny taniec to świetny sposób na aktywne spędzanie czasu podczas przerw oraz na integrację wszystkich uczniów.

          • Liga Sprawiedliwości

          • W tym roku szkolnym 4 uczennice klasy 8a: Magdalena Szostek, Magdalena Plintara, Julia Modrzewska i Justyna Witczak pod kierunkiem pani Małgorzaty Drabik i pani Anny Malechy przystąpiły do III edycji ogólnopolskiego konkursu „Liga Sprawiedliwości” organizowanego przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości oraz Ministerstwo Sprawiedliwości.

            Celem konkursu jest zwiększenie świadomości młodzieży w zakresie edukacji prawnej, kształtowanie ich postaw obywatelskich i zaangażowanie w życie społeczne, a także aktywizacja młodzieży w zakresie edukacji prawnej na poziomie lokalnym.

            Zadaniem drużyn na każdym etapie rywalizacji jest twórcze przedstawienie rozwiązań zadań wskazanych przez organizatorów na stronie internetowej konkursu. Uczestnicy mają na to mało czasu, gdyż zadania publikowane są w poniedziałek rano, a rozwiązania należy przesłać do 23.59 w czwartek.

            W ramach realizacji pierwszego zadania drużyna „Jedenastek” z SP nr 1 w Koluszkach nagrała film wyjaśniający, czy małżeństwo wynajmujące dom przy przeprowadzce może żądać zapłaty za drzewa posadzone w ogrodzie wynajmowanego domu i za zamontowany tam plac zabaw, a także objaśniający, czym różni się część składowa od przynależności.

            Za wykonanie tego zadania „Jedenastki” otrzymały 9,5 punktu na 10 możliwych do zdobycia i znalazły się w ten sposób wśród czterech najlepszych drużyn po pierwszym etapie konkursu.W tym roku szkolnym 4 uczennice klasy 8a: Magdalena Szostek, Magdalena Plintara, Julia Modrzewska i Justyna Witczak pod kierunkiem pani Małgorzaty Drabik i pani Anny Malechy przystąpiły do III edycji ogólnopolskiego konkursu „Liga Sprawiedliwości” organizowanego przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości oraz Ministerstwo Sprawiedliwości.

            Celem konkursu jest zwiększenie świadomości młodzieży w zakresie edukacji prawnej, kształtowanie ich postaw obywatelskich i zaangażowanie w życie społeczne, a także aktywizacja młodzieży w zakresie edukacji prawnej na poziomie lokalnym.

            Zadaniem drużyn na każdym etapie rywalizacji jest twórcze przedstawienie rozwiązań zadań wskazanych przez organizatorów na stronie internetowej konkursu. Uczestnicy mają na to mało czasu, gdyż zadania publikowane są w poniedziałek rano, a rozwiązania należy przesłać do 23.59 w czwartek.

            W ramach realizacji pierwszego zadania drużyna „Jedenastek” z SP nr 1 w Koluszkach nagrała film wyjaśniający, czy małżeństwo wynajmujące dom przy przeprowadzce może żądać zapłaty za drzewa posadzone w ogrodzie wynajmowanego domu i za zamontowany tam plac zabaw, a także objaśniający, czym różni się część składowa od przynależności.

            Za wykonanie tego zadania „Jedenastki” otrzymały 9,5 punktu na 10 możliwych do zdobycia i znalazły się w ten sposób wśród czterech najlepszych drużyn po pierwszym etapie konkursu.

            A oto ich filmik:

          • OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY uczniów klasy IV b - ,,Jedzie pociąg …po okolicy’’

          • Jest to kolejna edycja projektu z pociągiem w tle. W edycji pierwszej uczestnicy wędrowali po krajach Unii Europejskiej, w kolejnej przez kontynenty. Obecna, trzecia edycja, dotyczy edukacji regionalnej i zaprasza na wędrówki po najbliższej okolicy. Tym razem jej uczestnikami są uczniowie klasy IV b. Patronat nad projektem objęło Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Łodzi oraz  Redakcja Bliżej Przedszkola. Wspólnie wykonany plakat, związany z naszym miastem stał się biletem do podróży czwartoklasistów.

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • W poniedziałek 17 października 2022 r. w sali niskiej Urzędu Miasta w Koluszkach odbyła się uroczysta akademia z okazji Gminnego Dnia Edukacji Narodowej. W spotkaniu wzięli udział dyrektorzy placówek oświatowych, nauczyciele, emerytowani pracownicy szkół i przedszkoli z terenu naszej gminy oraz zaproszeni goście z wojewodą łódzkim Piotrem Ciepluchą i wizytatorkami Kuratorium Oświaty – p. Ewą Sobór oraz p. Małgorzatą Bury na czele.

            Burmistrz Koluszek, Waldemar Chałat, po swoim wystąpieniu wręczył dyrektorom szkół i przedszkoli nagrody.

            Po zakończeniu części oficjalnej, pracownicy edukacji wraz z gośćmi obejrzeli część artystyczną, którą zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach. W części artystycznej młodzi aktorzy z inwencją i humorem przedstawili perypetie pewnego królestwa, w którym władca niezbyt cenił nauczycieli, a także pokazali przykre następstwa takiego postępowania. Goście mogli również uczestniczyć w lekcji języka polskiego, podczas której uczniowie swoim brakiem wiedzy doprowadzili nauczycielkę do rozpaczy. W pięknych, melodyjnych piosenkach młodzi artyści opowiedzieli o szkolnej codzienności, uczniowskich wymówkach i sposobach nauczycieli na motywowanie uczniów do pracy. Docenili pracę, która „ma w sobie moc tworzenia” i podziękowali za wsparcie, jakie otrzymują w trudnych chwilach i problemach.

            Uznanie publiczności wzbudziły także pokazy taneczne breakdance’a i zumby. Część artystyczna niezmiernie podobała się widzom i została nagrodzona gromkimi brawami.

            Na zakończenie spotkania wystąpił półfinalista programu „Mam talent” – iluzjonista p. Damian Spętany, którego pokazał sprawił, że widzowie poczuli się jakby byli na lekcji nie w Jedynce, ale w szkole magii i czarodziejstwa w Hogwarcie.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Koluszkach
      • 44 7145837
      • ul. Zagajnikowa 12 95-040 Koluszki Poland
      • marokam@interia.pl, jurekpec@gmail.com
      • https://www.facebook.com/sp1koluszki/
      • Andrzej Włodarczyk Kontakt: naslo14@op.pl lub iod@koluszki.pl.
    • Logowanie